Mądre mitochondria. Jak opóźnić procesy starzenia i żyć zdrowiej

Czy możemy wydłużyć swoje życie i szybciej leczyć się z chorób?

Odpowiedź na to pytanie prowadzi do fascynującego świata komórek i jego energetycznego centrum - mitochondrium. Mitochondria to małe elektrownie znajdujące się w każdej komórce ciała. To od nich zależy, ile masz energii, jak szybko spalasz kalorie i regenerujesz się po chorobie czy wysiłku.

Aktualne badania ujawniają, że wiele chorób zwyrodnieniowych i przewlekłych ma swoje źródło w ,,zepsutych" mitochondriach. Jednak badania te dają również nadzieję na dłuższe życie. Wystarczy zrozumieć, jak działają nasze wewnętrzne elektrownie, by nauczyć się o nie dbać i odpowiednio stymulować do lepszego funkcjonowania.

Lee Know snuje epicką opowieść o intensywnej pracy, jaka odbywa się w komórkach, a także podaje najnowsze informacje o suplementacji i zdrowym stylu życia. Już teraz dowiedz się, czym jest witamina PQQ, jak kanabinoidy i dieta ketogeniczna oraz suplementacja rybozy mogą zapobiegać przewlekłym chorobom i wydłużać życie nawet o kilkanaście lat.

Pomóż swoim mitochondriom zapewnić ci długie i szczęśliwe życie!

Informacje dodatkowe o Mądre mitochondria. Jak opóźnić procesy starzenia i żyć zdrowiej:

Wydawnictwo: Illuminatio
Data wydania: 2019-06-05
Kategoria: Medycyna i zdrowie
Tytuł oryginału: Mitochondria and the Future of Medicine: The Key to Understanding Disease, Chronic Illness, Aging, and Life Itself

Tagi: bóg Medycyna i zdrowie w ujęciu popularnym

Kup książkę Mądre mitochondria. Jak opóźnić procesy starzenia i żyć zdrowiej

Mądre mitochondria. Jak opóźnić procesy starzenia i żyć zdrowiej - opinie o książce

Avatar użytkownika - Sheti
Sheti
Przeczytane:2019-09-29, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2019,

Poza tym, że jest tutaj ogrom nauki, to mimo wszystko pojawia się to, co zapewne interesuje większość potencjalnych odbiorców. Jak polepszyć swoje życie, za pomocą medycyny mitochondrialnej? Know podaje sporo rozwiązań, nawiązuje do wielu chorób – chociażby układu krążenia czy fibromialgii, opisuje potencjalną suplementację, dietę, aktywność. Sama znalazłam tutaj pewne wskazówki, które okazały się być przydatne dla moich bliskich. Ważne jest to, że to młoda publikacja, oparta na najnowszym badaniach i doniesieniach naukowych, więc wprowadza sporo ciekawych i nowych informacji.

Cała recenzja: bookeaterreality.pl

Avatar użytkownika - joseheim
joseheim
Przeczytane:2022-02-18, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam,

Bardzo ciekawa - i zaskakująco naukowa - pozycja, skupiająca się na mitochondriach i ich roli w zachowaniu naszego zdrowia i utrzymaniu dobrej kondycji przez wszystkie lata życia. Pokazuje coś, o czym się nie mówi - jak działają pewne mechanizmy w naszych organizmach. Dlaczego nikt tego nie uczył mnie w szkole na biologii? Zwraca uwagę na wiele ciekawych aspektów diety, podkreśla nieocenioną wartość aktywności fizycznej. Ogólnie fantastyczna pozycja dla czytelników ciekawych świata (tym razem tego wewnętrznego).