Mądrzejsi w związku. Czyli jak nie być osłem

Wydawnictwo: Vocatio
Data wydania: 2019-03-13
ISBN: 978-83-7829-283-8

Wiele razy miałem do czynienia z ludźmi, których dotknęły negatywne konsekwencje głupich słów lub czynów popełnionych wobec swych współmałżonków. Zdesperowani, pytają mnie: „Co mam teraz zrobić?”. Moja odpowiedź jest niezmienna: „Nie bądź osłem!”. To naprawdę żadna filozofia! Jeśli traktujesz kogoś źle, efekty tego również będą złe.

W poprzednich książkach często próbowałem dowieść, że kluczem do udanego związku są dwa proste słowa: „Bądź miły”. Czasem jednak, by trafić do większej liczby ludzi, trzeba przekazać coś bez owijania w bawełnę. Dlatego być może na stronach tej książki dostrzeżesz odrobinę siebie. Jeśli tak, nie denerwuj się, gdyż koncepcją tej książki jest to, by dla każdego z nas stała się lustrem. Lustra są bardzo użyteczne, gdyż ukazują nam prawdę, jak rzeczywiście wyglądamy. Jeżeli wyglądamy paskudnie, lustro nam to pokaże, a wtedy będziemy mogli coś z tym uczynić. Ponieważ nikt nie jest doskonały, spójrz uważnie w lustro i dokonaj koniecznych zmian. Wykaż też więcej zrozumienia dla innych ludzi, wiedząc, że każdy z nas potrzebuje tego samego od innych, gdy zmaga się z własnymi przejawami osłowatości. Spróbujmy być nieco mniej uparci, nie tak bardzo leniwi, mniej aroganccy, nie tak głupi, nie tak przemądrzali, mniej egoistyczni, mniej skąpi i dużo mniej krytyczni. Krótko mówiąc… NIE BĄDŹMY OSŁAMI!

Tagi: poradniki związki

Kup książkę Mądrzejsi w związku. Czyli jak nie być osłem

Opinie o książce - Mądrzejsi w związku. Czyli jak nie być osłem

Książka napisana przez pastora. Dlatego nie każdemu będzie odpowiadać nawiązanie do wiary.

Jednak pomimo to uważam, że każdy człowiek znajdzie w niej coś dla siebie. Może zweryfikować czy nie jest jednym z osłów.

A co najważniejsze to nie dotyczy tylko i wyłącznie związków, a wielu relacji międzyludzkich.

Bardzo krótka, ale wartościowa. Zawiera same konkrety.

U mnie na półeczce zostaje na dłużej.

Na wieki wieków Pani Amen
Bianka Kunicka - Chudzikowska