Magda M. Słoneczna strona

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2021-06-16

Magda nie chce ślubu. Biała suknia, welon i marsz Mendelssohna są jednak marzeniem kogoś bardzo dla niej ważnego.

Czy Magda powie sakramentalne ,,tak"? A może wykręci się od ślubu?

Agata próbuje odnaleźć się w roli matki. Im bardziej się stara, tym gorsze są efekty. Do czego pchną ją brak zrozumienia ze strony męża i wymagająca teściowa? Czy romans może być lekarstwem na nieudane małżeństwo? Katastrofa wisi w powietrzu.

Karolina wiedzie idealne życie. Mecenas Waligóra jest czułym mężem, dzieci dorastają i realizują swoje pasje. Dlaczego zatem Karolina coraz częściej sięga po kieliszek czerwonego wina? Czy otrzeźwi ją groźba rozpadu rodziny?

Kobieca przyjaźń potrafi zdziałać cuda, a nawet wyprostować życiowe zakręty. Tak dobrze mieć się przed kim wypłakać, móc uwierzyć, że nie jest się samej, dojrzeć ciepłe światełko w życzliwych oczach.

Magda Miłowicz i jej przyjaciele kolejny raz pomagają sobie, niosąc krzepiące przesłanie:

ZAWSZE ISTNIEJE SŁONECZNA STRONA.

Radosław Figura - scenarzysta serialu Magda M., a także Teraz albo nigdy, Szpilki na Giewoncie, Mecenas Porada i innych, dramaturg. Prywatnie miłośnik plaż, jazzu i springer spaniela o imieniu Frodo.

Tagi: Literatura obyczajowo-rodzinna

Kup książkę Magda M. Słoneczna strona

Opinie o książce - Magda M. Słoneczna strona

Avatar użytkownika - zaczytana_optymi
zaczytana_optymi

"Spojrzał na nią. Zobaczyła w jego oczach rozbłyski ciepłego światełka. Tego, które zwiastuje słoneczną stronę każdej drogi..."

Jakiś czas temu wydawnictwo Znak wysłało mi książkę Radosława Figury pt. "Magda M. Słoneczna strona".

Pewnie większość z Was będzie kojarzyło tę panią ze zdjęcia z serialu. Chyba, że ktoś z Was czytał pierwszą część książki?

Przyznaję się bez bicia - serialu nigdy nie oglądałam. Nawet nie wiem czy zobaczyłam kiedyś jakiś odcinek w całości🙈 co więcej pierwszej części również nie czytałam!

Ale...!

Uważam, że jakoś nie przeszkadzało mi to by poznać bohaterów i przeczytać 'słoneczną stronę Magdy M.'

Zacznę od okładki. Przyciąga wzrok. Książka jest pieknie wydana. Ma twardą oprawę (A ja takie lubię!😍).

Rozdziały podpisywane są imionami bohaterów. Co jakiś czas pojawiają się zapiski Magdy na jej blogu, oraz piękne, krótkie wiersze...które były naprawdę przyjemnie się czytało:)

Magda kobieta po czterdziestce. Zakochana?
Na moje oko - chyba tak!
Czy pragnie dziecka?
Chyba tak...!
A czy weźmie ślub?
Tego Wam nie powiem🙈

Przecież musicie mieć jakąś niespodziankę z czytania prawda?😁

Prócz Magdy mamy tam kilkoro innych bohaterów, ale głównie historia oparta jest na kobiecej przyjaźni, a wierzcie mi tego tutaj nie zabrakło.

Jest radość, są łzy.

Uczestniczymy w codziennym życiu tych bohaterów.. zawsze znajdując rozsądne wyjście z każdej sytuacji :)

Książkę czyta się dosyć szybko, a to dzięki temu, że autor zaserwował nam tutaj wiele dialogów, które pochłania się w mgnieniu oka :)

Jeżeli lubicie Magdę M. to zachęcam do lektury! ;)

Rona i nasze Miasto
Radosław Figura0
Okładka ksiązki - Rona i nasze Miasto

Kiedy populistyczne hasła przeradzają się w rzeczywistość, a fundamentaliści i samozwańczy zbawcy narodu dochodzą do władzy, świat zmienia się nieodwracalnie...

Magda M. Ciąg dalszy nastąpił
Radosław Figura0
Okładka ksiązki - Magda M. Ciąg dalszy nastąpił

Ten poranek miał być jak wiele ich wspólnych poranków. Jednocześnie uroczy i przewidywalny.Piotr czekał, aż przyjdzie do niego pod prysznic...