Magia triumfuje

Wydawnictwo: Fabryka Słów
Data wydania: 2021-05-14

Tom 10 cyklu Seria o Kate Daniels

Kate przebyła długą drogę od samotniczki do strażniczki magicznej Atlanty. Poznała przyjaciół i wrogów. Znalazła miłość i założyła rodzinę z Curranem Lennartem, byłym Władcą Bestii.

Ale jej magia jest zbyt potężna, by nadnaturalni rywale pozwolili Kate żyć w spokoju.

Kate i Roland zawarli rozejm, ale kiedy ojciec znów łamie warunki paktu, najemniczka pojmuje, że konfrontacja jest nieunikniona.

Wyrocznia Wiedźm ma wizję krwi, ognia i ludzkich kości, a pod drzwi Kate trafia tajemnicza przesyłka zwiastująca wojnę ze starożytnym wrogiem, który prawie zniszczył jej rodzinę.

Kate wie, że czas spokoju minął i nie widzi innego wyjścia, jak tylko połączyć siły z najmniej oczywistymi sojusznikami. Wie, że zdrada jest nieunikniona. Wie, że może nie przeżyć nadchodzącej bitwy. Ale musi spróbować.

Dla syna.

Dla Atlanty.

Dla świata.

Tagi: Fantastyka

Kup książkę Magia triumfuje

Opinie o książce - Magia triumfuje

Avatar użytkownika - truskawka2
truskawka2
W Atlancie współistnieją dwa światy - zwykłych ludzi oraz magicznych stworzeń. Rolę strażniczki obu pełni Kate Daniels, wywodząca się z rodziny o potężnych magicznych zdolnościach. W pewnym momencie mogło się wydawać, że osiągnęła w życiu spokój i stabilizację. Zakochała się. Urodziła syna (wprawdzie zmiennokształtnego - mogącego się zmieniać w zwierzę, ale większość czasu słodkiego bobasa). Jednak spokój nie jest jej sądzony. Wciąż czuje zagrożenie ze strony ojca.Ktoś podrzuca jej pod drzwi skrzynię z popiołem - znak nadchodzącej wojny. Wiedźmy z rodziny też wróżą rozlew krwi. Kate będzie musiała walczyć o przyszłość swoją, syna, miasta. Książka potrafi zauroczyć. Uwaga - ta magia jest przeznaczona tylko dla dorosłych. Zawiera momentami drastyczne sceny. dr Kalina Beluch ...
Avatar użytkownika - YoAnna
YoAnna

„Magia triumfuje” to finał, jakiego nie mogłaby powstydzić się żadna książkowa seria. Choć żal mi rozstawać się z ulubionymi bohaterami, to jestem szczęśliwa, że dane było mi już zapoznać się z tą częścią przygód Kate Daniels i Currana. Akcja trzyma w napięciu już od samego początku, a niebezpieczeństwa z każdą stroną stają się coraz groźniejsze. Kate zmuszona jest szukać sojuszników w walce, która daje duże ryzyko śmierci. Ale to dla niej żadna nowość!

Ilona Andrews prowadzi swoich Czytelników przez tworzony od lat świat, pokazując, że mimo tylu części wciąż ma pomysły na coś nowego. W „Magia triumfuje” nie brakuje grozy, śmiechu, zaskoczeń i smutku. Skrywający się pod pseudonimem duet serwuje swoim fanom mocny koktajl emocji i wrażeń. Całość czyta się lekko i szybko zmierzając do wielkiego finału i bitwy na śmierć i życie. A jeśli to wciąż nie przekonało Was do sięgnięcia po tę książkę, to może pomoże jedno słowo – smoki! Tak, tym razem do boju ruszają te stworzenia i nie zawahają się użyć ognia.

Czytajcie serię o Kate Daniels, gdyż naprawdę warto.

Avatar użytkownika - bogumilaza-wr
bogumilaza-wr
Przeczytane:2021-05-31, Ocena: 6, Przeczytałam,

Osobom, które znają Kate nie trzeba jej przedstawiać - prawdopodobnie domyślacie się z kim musi się zmierzyć, by w końcu zapewnić sobie i swoim bliskim spokój. Czy jednak sądzicie, że autorzy pozwolili by jej na łatwe załatwienie swoich przeciwników?
O nie! Przed naszą bohaterką piętrzą się całkiem nowe wyzwania i problemy. Nic nie może być łatwe i przyjemne, a ostateczna walka nie jednej osobie przyniesie ból, stratę lub śmierć...
Książkę dosłownie pochłonęłam - choć nie chciałam jej tak szybko kończyć, widząc, że jest to ostatni tom. Mam nadzieję, że w nowej serii o przygodach Julie spotkamy jeszcze starych znajomych ?
Ciężko było mi się pożegnać z tym cyklem. Wiem, że jeszcze nie raz po niego sięgnę. Mam też wielką nadzieję, że uda mi się kiedyś przeczytać dodatki do tej serii - poboczne powieści, których jest całkiem sporo ?

Jeśli jeszcze nie znacie Kate, a lubicie urban fantasy z silnymi kobiecymi postaciami i atrakcyjnymi mężczyznami, lub wątki mitologiczne oraz dużą dawkę akcji i humoru, to sięgnijcie po ten cykl! Gwarantuję, że się nie zawiedziecie.

Rewelacyjne zakończenie serii. W tym tomie było wszystko, walka, śmiech, zdrada. Bardzo żałuję, że to już ostatni tom przygód Kate.

Kup książkę Magia triumfuje

Steel's Edge
Ilona Andrews 0
Okładka ksiązki - Steel

The Edge lies between worlds, on the border between the Broken, where people shop at Wal-Mart and magic is a fairy tale—and the Weird, where blueblood...

Diamond Fire
Ilona Andrews 0
Okładka ksiązki - Diamond Fire

Nevada Frida Baylor and Connor Ander Rogan cordially invite you to join their wedding celebration. Summoning, weather manipulation, and other magical activities...

Orkiestra z Auschwitz
Informacja zwrotna
Uważaj, czego pragniesz
Anna Szafrańska
Uważaj, czego pragniesz
Co zrobić z tą chmurą smogu?
Małgorzata Ogonowska; Artur Rogoś
Co zrobić z tą chmurą smogu?
Dopaść Leona Waganta
Wiktor Hajdenrajch