Magia zabija

Tom 5 cyklu Seria o Kate Daniels

Atlanta, nękana przez wojny między magią i technologia, nigdy nie była tak zabójczo niebezpieczna.

Kate Daniels opuszcza Zakon Rycerzy Miłosiernej Pomocy, ale wciąż siedzi po uszy w paranormalnych problemach. A raczej będzie, jeśli przekona kogoś, aby ją zatrudnił. Rozkręcenie własnej działalności jest trudniejsze, niż myślała. Dodatkowo Zakon szarga jej dobre imię, a wielu potencjalnych zleceniodawców boi się narazić Władcy Bestii, który jest towarzyszem Kate.

Kiedy więc najpotężniejszy w Atlancie Pan Umarłych prosi o pomoc, dziewczyna natychmiast chwyta okazję, aby zarobić. Okazuje się jednak, że nie będzie to łatwe zadanie. Kate musi poradzić sobie z nim szybko, inaczej miasto i jej najbliżsi zapłacą najwyższą cenę ...

Informacje dodatkowe o Magia zabija:

Wydawnictwo: Fabryka Słów
Data wydania: 2016-02-03

Kup książkę Magia zabija

Magia zabija - opinie o książce

Każdy kolejny tom serii o Kate Daniels, to jak spotkanie ze starymi znajomymi! „Magia zabija” nie stanowi wyjątku. Kolejna wyśmienita część i choć dopiero odłożyłam książkę, to niecierpliwie czekam na kolejny tom!

Kate po odejściu z Zakonu Miłosiernej Pomocy, stara się rozkręcić własny interes. Nie jest to łatwe, bo Zakon rozsiewa plotki o niej, co odstrasza klientów. Jednak nie tylko to działa na niekorzyść wojowniczki! Curran, jej towarzysz, jest potężny i niebezpieczny, dlatego wszyscy starają się omijać go szerokim łukiem. Kiedy Atlanta jest zagrożona, to do Kate zgłasza się Pan Umarłych oraz pewna kobieta, prosząc się o pomoc. Kate postanawia przyjąć zlecenie, jednak nie spodziewa się, że niebezpieczeństwo jest tak wielkie.

Ponieważ Kate nie jest już Rycerzem zakonu, to nie posiada już takiej władzy. Troszkę mi tego brakowało, bo przed Kate zostały postawione zwykłe, przyziemne problemy np. Co robić z trupem? Kocham tę serię i jest to jedna z moich ulubionych, i z tego też powodu ciężko oceniać mi bohaterów. Czasami mnie denerwują i irytują, ale nie zmienia to faktu, że nadal ich uwielbiam! Kate to bohaterka, którą chciałoby się być i kiedy kładę się spać, myślę właśnie o niej, co potwierdza wyjątkowość tej serii i każdy fan Urban Fantasy, powinien być zadowolony z lektury.

Świat jest polem walki dla magii i technologii, które nieustannie walczą o dominację, kiedy następuję przypływ magii, wiele niezwykłych istot i ludzi jest zdolna do wielkich rzeczy, jednak, kiedy to technika króluję, świat jest nieco spokojniejszy. Świat przedstawiony jest barwny i nieprzewidywalny! Wampiry, zmiennokształtni, wiedźmy, a nawet bogowie, to prawdziwa mieszanka wybuchowa i jeśli lubicie takie klimaty, to ten cykl jest dla WAS!

Akcja od pierwszej strony jest zawrotna i choć wątek miłosny nabiera tempa i Kate pokazuję więcej uczuć niż w pierwszej części, to tej miłości i słodyczy nie jest za dużo. Autorzy skupiają się na wątku detektywistycznym i rozwiązanie wcale nie jest oczywiste. Tak naprawdę wiele pomniejszych wątków, szczególnie tych dotyczących pozostałych bohaterów, jest istotna i wzbudza zainteresowanie, co daje szerokie pole dla tego niezwykłego duetu. Mój głód rośnie z każdą kolejną książką i czuję ogromny niedosyt.

„Magia zabija” to piąty tom serii i ogromnie się cieszę, że poziom nie spada. Wyśmienita, krwawa i pomimo upływu lat, nadal wzbudza zachwyt. Ja uwielbiam i gorąco polecam! 8/10!

Avatar użytkownika - Vuko
Vuko
Przeczytane:2016-03-06, Ocena: 6, Przeczytałem,
Po pięcioletniej przerwie Kate znów powraca. Ilona oraz Andrew Gordon ponownie zabiorą nas w świat, w którym magia potrafi zrobić niezłego psikusa ich bohaterom. Kate Daniels zostaje ponownie wystawiona na pełen trudu wyczyn, gdzie będzie musiała zdecydować. O czym? Sięgnij po książkę!
Avatar użytkownika - Sheti
Sheti
Przeczytane:2016-02-22, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2016, Mam,
,,Magia zabija" to długo wyczekiwany, piąty tom cyklu o Kate Daniels. Jestem wierną fanką twórczości Ilony Andrews, ze szczególnym uwzględnieniem tej serii. Pokochałam ją od pierwszej chwili, a z każdą kolejną częścią moja miłość rosła i rosła! Gdy zobaczyłam tę książkę w zapowiedziach - jeszcze dosyć wczesnych - to ucieszyłam się jak małe dziecko! Z utęsknieniem wyczekiwałam dnia, w którym będę miała okazję powrócić do magicznej Atlanty... Kate na dobre porzuciła Zakon Rycerzy Miłosiernej Pomocy i przeniosła się do siedziby Gromady. Oficjalnie została Małżonką Władcy Bestii, a tym samym jego towarzyszką, która ma prawo decydować o losie zmiennokształtnych. Mimo wszystko wciąż trzymają się jej paranormalne problemy... i to w jakich ilościach! Ma zamiar rozkręcić własną działalność, ale jest to trudniejsze niż myślała, zwłaszcza, że Zakon na każdym kroku szarga jej dobre imię. Mimo wszystko otrzymuje ciekawą ofertę zarobku, a zadanie nie wydaje się być skomplikowane. Jednak już po kilku dniach okazuje się, że jest to sprawa życia i śmierci - zwłaszcza dla obdarzonych magią. Jeżeli Kate nie podoła temu wyzwaniu, zginą wszyscy, na których jej zależy. Po raz kolejny dałam się całkowicie porwać fabule wymyślonej przez Ilonę Andrews. Urban fantasy jest słabo rozpowszechnionym gatunkiem na polskim rynku wydawniczym, co wciąż uważam za ogromną niesprawiedliwość! ,,Magia zabija" to doskonała kontynuacja, która wciąga już od pierwszych stron. Wciąż mamy do czynienia z tymi samymi bohaterami, których poznaliśmy w poprzednich tomach, wiele problemów ciągnie się za Kate już od dawna, a na jej drodze wciąż pojawiają się nowe. Ilona Andrews w doskonały sposób operuje słowami, kreuje tajemnice i zapewnia ogromną dawkę rozrywki i ironicznego humoru, ale nie zapomina również o chwilach pełnych napięcia, w których serce czytelnika diametralnie przyspiesza. Kate jest jedyną w swoim rodzaju i niepowtarzalną bohaterką! Jest to taka postać, z którą identyfikuję się prawie na każdym roku, ale uważam ją również za przyjaciółkę, która mogłaby mnie obudzić nawet o trzeciej w nocy tylko po to, żeby iść razem skopać komuś tyłek. Jest pewna siebie, ceni sobie indywidualność, ale potrafi również zaryzykować własne życie, aby chronić tych, których kocha. To dojrzała kobieta, która wie, czego chce. Jest bardzo elastyczna i potrafi się dopasować do każdej sytuacji, a przy tym wszystkim nie zapomina o swoich wartościach i celach. Nie powiem, że zawsze kieruje się zdrowym rozsądkiem, bo często rządzi nią impuls, ale to jest właśnie jej urok! To prawdopodobnie najlepsza postać w całym świecie urban fantasy! Akcja powieści charakteryzuje się doskonałym tempem i dynamiką. Ilona Andrews nie boi się rzucać swoim bohaterom kłód pod nogi, często stawia ich pod ścianą i zmusza do podejmowania trudnych decyzji, nie zawsze dając im czas do namysłu. Nie brak tutaj scen walki czy rozlewu krwi, a to wszystko otacza niesamowita i magiczna atmosfera. W świecie stworzonym przez autorkę panuje bogata różnorodność jeżeli chodzi o nadprzyrodzone rasy -od zmiennokształtnych przez wampiry aż po czarownice. W tym tomie mamy okazję lepiej poznać przeszłość Kate, która jest niezwykle ciekawa! Liczę na to, że w kolejnych tomach wątek ten został w dużej mierze rozwinięty. Uwielbiam również te chwile, w których Kate i Curran są sami - kocham ich romans, który jest pełen pasji i namiętności, ale również dojrzałości. Każdy z nich wie, czego oczekuje od życia i związku, idealnie się uzupełniają, potrafią ze sobą spokojnie rozmawiać i każde z nich poruszyłoby niebo i ziemię, aby drugiemu nie stała się żadna krzywda. To jedna z moich ulubionych par literackich! ,,Magia zabija" to doskonała książka, która trzyma w napięciu od początku do końca. Porywa nas do świata Atlanty, którego nie ma ochoty się opuszczać. Przedstawia piękno przyjaźni, miłości i oddania, ale jest to również powieść naszpikowana akcją. Przy tej lekturze nie ma czasu na nudę! Sporo się tutaj dzieje, autorka rozwija wiele interesujących wątków, dba o odpowiednią dynamikę wydarzeń i wprowadza nutkę niepewności, co do punktu kulminacyjnego. To iście wciągająca historia, pełna zaskakujących zwrotów akcji, której nie da się odłożyć na półkę ot tak. Doskonała kreacja bohaterów i książkowego świata, odpowiednia dawka sarkazmu pomieszanego z humorem, dbałość o szczegóły i wciągająca fabuła to tylko jedne z wielu zalet tej pozycji. Gorąco polecam całą serię o Kate Daniels, bo to aż grzech jej nie znać! www.bookeaterreality.blogspot.com
Avatar użytkownika - ewaboruch
ewaboruch
Przeczytane:2015-11-19, Ocena: 6, Przeczytałam, fantastyka, SF, przygoda,
Tym razem Kate ma odnaleźć Adama Kamena i jego urządzenie, które ma niesamowitą siłę - niszczy magię. Zamieszani są w to latarnicy, którzy chcą pozbyć się magii z miasta Atlanta. Na dodatek Kate dowiaduje się nowych rzeczy o swym pochodzeniu i nie jest z tego względu zadowolona. Tym bardziej, że z jej podopieczną źle się dzieje. I tak nasza bohaterka staje do walki ze złem, które nie tylko zagraża miastu, ale i jej przyjaciołom.
Avatar użytkownika - Flusz
Flusz
Przeczytane:2017-11-21, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki - 2017,

Zdecydowanie, co książka - to lepsza! ;)

Ten tom skupia się na Kate, próbującej funkcjonować jako wolny strzelec, w swojej własnej agencji. Ale Zakon cały czas ją oczernia, więc dziewczyna nie ma żadnych klientów i nudzi się jak przysłowiowy mops.

Wszystko zmienia się, kiedy okazuje się, że nawigatorzy mają problemy z panowaniem nad wampirami. W między czasie Andrea (i Grendel - coraz bardziej mnie intryguje ten demoniczny pudel...) wraca i zaczyna pracować u Kate, więc łatwo się domyślić jaki popłoch wprowadzają te 2 panie ;)

Oczywiście jak to z Kate bywa, sprawa której się podjęła okazuje się niemalże samobójstwem, albo przynajmniej prawie armageddonem.

W tej części bardzo spodobała mi się inna forma rozłożenia akcji w książce. Bo tym razem to początek obfituje w akcje, napięcie i sensację, a koniec jest o wiele spokojnieszy (co absolutnie nie znaczy, że mniej ciekawy!).

Avatar użytkownika - sylwia379
Przeczytane:2018-10-15, Ocena: 5, Przeczytałam,
Magia krwawi
Ilona Andrews0
Okładka ksiązki - Magia krwawi

To nieprawda, że rodziny się nie wybiera. Atlantę nawiedza śmiertelnie groźna zaraza. To demonstracja siły i władzy urządzana przez starożytną boginię...

Diamond Fire
Ilona Andrews0
Okładka ksiązki - Diamond Fire

Nevada Frida Baylor and Connor Ander Rogan cordially invite you to join their wedding celebration. Summoning, weather manipulation, and other magical activities...

Herbaciane róże
Beata Agopsowicz ;