Magiczny sklep z prezentami

Dla rodziny Bartka święta Bożego Narodzenia mogą w tym roku nie być zbyt wesołe. Nie mogą pozwolić sobie na choinkę ani nawet na wspaniały ciepły posiłek. Święta Bożego Narodzenia straciły dla chłopca cały swój urok.

Ale wszystko się zmienia, gdy Bartek poznaje gadającego niedźwiedzia polarnego i trafia do sklepu pełnego upominków nie z tego świata! Czy któreś z nich trafią do rodziny chłopca? Czy uda się uratować Boże narodzenie?

Magiczny sklep z prezentami to wzruszająca opowieść o tym, że pieniądze w życiu nie są najważniejsze.

Informacje dodatkowe o Magiczny sklep z prezentami:

Wydawnictwo: Wilga
Data wydania: 2021-11-12

Kup książkę Magiczny sklep z prezentami

Magiczny sklep z prezentami - opinie o książce

Avatar użytkownika - gdziejatamksiazk
gdziejatamksiazk
Przeczytane:2021-12-10, Ocena: 6, Przeczytałam,

"Ile to kosztuje? -zapytał.
- Jedną niezwykłą opowieść [...]"
Święta to cudowny czas na spędzenie go z rodziną w otoczeniu miłości, radości, szczęściu, spokoju. U jednych są one przygotowywane "na bogato", u innych bardzo skromnie bądź wcale. Nie ma tutaj równości, co zawsze wywołuje mnóstwo emocji. Jednak każda mała duszyczka marzy, by dostać prezent od Świętego Mikołaja, Gwiazdora, czy inną postać przynoszącą podarki.
Rodzina Bartka nie ma pieniędzy, by kupić prezenty, czy nawet choinki. Chłopiec przechadzając się ulicami miasta, wpada na niedźwiedzia polarnego, a tuż za nim stoi "Magiczny sklep z prezentami". Owy sklep jest naprawdę magiczny. Śnieg spada z sufitu, obsługują go zwierzęta, które mówią... A co najważniejsze, chłopiec nie musi płacić pieniędzmi za wybrane prezenty. Wystarczy dać coś od siebie, np. zaśpiewać piosenkę.
Książka ma bardzo ważne przesłanie, które mówi o tym, że nie trzeba kupować drogich prezentów, by sprawić komuś radość. Kwestie materialne zawsze sprawiają kłopot zwłaszcza, gdy chcemy komuś podarować wymarzony prezent. Jednak czasami wystarczy obecność drugiej osoby, by te święta były najpiękniejsze. W miłości, radości, szczęściu i oby zdrowiu. Ważne, że ten magiczny czas spędza się w towarzystwie najbliższych nam osób.
"Magiczny sklep z prezentami" to świetna książka dla dzieci, która mówi o tym, co powinno być dla nas w życiu najważniejsze. Wzruszająca historia rodziny skłania do głębszych refleksji i dyskusji z dziećmi. Idealna lektura na ten świąteczny czas.