Magiczny słowik

Uważaj czego sobie życzysz, bo przypadkiem może się to spełnić - takie ostrzeżenie usłyszeli Oliver i Jasmine po przybyciu do miasteczka Anderson. Rodzeństwo wkrótce przekona się, że prawdziwa magia istnieje, lecz potrafi również płatać figle. Razem ze swoim kuzynostwem, rudymi skrzatami, zasmakują własnych pragnień w życiu codziennym. Czy wyciągną z tej przygody jakąś naukę? Przekonaj się sam.

Informacje dodatkowe o Magiczny słowik:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2021-10-15
Kategoria wiekowa: 6-8 lat

Kup książkę Magiczny słowik

Magiczny słowik - opinie o książce

Magiczny Słowik

Autor Agnieszka Czerwińska

Pozycja ta zalicza się do bajek. Jest to pierwsza pozycja autorki i nie wiedziałam czego można było się spodziewać. Mogę z czystym sumieniem powiedzieć że jestem bardzo pozytywnie zaskoczona, ponieważ jest to bardzo prosta i ładnie napisana książka, która zdecydowanie trafi do dzieci jak i do dorosłych. Każdy na swoim etapie życia może tę pozycję inaczej interpretować co jest według mnie pięknym zjawiskiem.

W Bajce poznajemy dwójkę rodzeństwa Oliver oraz Jasmine. Normalne rodzeństwo, które pierwszy raz jedzie do poznać swoich dziadków w miasteczku Anderson. Nigdy ich nie spotkali wcześniej, ponieważ ojciec dzieci bardzo pokłócił się z swoimi rodzicami. Podekscytowane dzieci przyjechały więc do dziadków na ich pierwsze wspólne święta. Wiąże się to oczywiście z trochę innymi tradycjami niż u siebie w domu. Na wstępie dzieci już usłyszały, że należy uważać co sobie zażyczą bo może się to spełnić. Zwykłe słowa a jakie ważne w te święta. Wielkie zaskoczenie dzieci było gdy u dziadków spotkały swoich nie lubianych kuzynów. I od tego momentu z pomocą nietypowej ozdoby świątecznej jakim był Słowik zaczęły dziać się magiczne rzeczy.

Styl i język jest bardzo prosty, dzięki temu na pewno taką książkę można podarować dziecku a w przyszłości przeczytam ją także swoim dzieciom. Mimo że historia dzieje się w święta nie uważam aby tylko w tym okresie czytać te pozycję. Przesłanie płynące z niej jest odpowiednie do każdego okresu w naszym życiu. Myślę że autorka tę pozycję celowała dla odbiorców z w wieku od kilku lat do kilkunastu ale ja osobiście polecam ją każdej osobie. Dodatkowo rysunki i ilustracje pięknie dopełniają całość. Kolory ich intensywność i dosadność młodszemu czytelnikowi pomagają w wyobrażeniu sobie całej otoczki tej magiczności. Książka ta trafiła do mnie w idealnym momencie życia i dała trochę do myślenia. Moje marzenie nie chcę się spełnić i zamiast się skupić na pozytywach ja marzyłam aby innych także spotkało to co mnie. Dziękuję bardzo autorce za otrzymany egzemplarz i mam nadzieję ze będę mogła w przyszłości poznać inne pozycję.

Książce dałam 10/10, ponieważ nie mam żadnych uwag. Pozycja jest według mnie bardzo pozytywna i niesie ze sobą przeslanie.

I-PISARZ.PL

Agnieszkaczerwinska.pl

Avatar użytkownika - nataliastragowska
nataliastragowska
Przeczytane:2021-11-23, Ocena: 6, Przeczytałam,

Jest to świąteczna książka dla dzieci. Bardzo pouczająca. Ogromnie się cieszę, że mogłam poznać tę historię. Magiczna, 🎄świąteczna 🎄i ukazująca, że życzenia mogą się spełnić ;)

Poznajemy tutaj rodzeństwo - młodszego Oliviera i starszą Jasmine Andersonów, którzy po raz pierwszy wybierają się na święta do swoich dziadków. Na miejscu spotykają również swoich nielubianych kuzynów - Harrego i Peggie z którymi mają niesamowite przygody. Jak się okazuje, kluczem do wszystkiego jest magia... :) Uważaj, czego sobie życzysz, bo przypadkiem może się to spełnić... 😉 Czy nasze życzenia są naprawdę takie wspaniałe ? Może rzeczywistość okaże się jednak mniej ciekawa niż na początku zakładano ? Czego z tych przygód nauczą się nasi bohaterowie ? Co tak naprawdę jest najważniejsze ? I co wspólnego z tym wszystkim ma ozdoba choinkowa w postaci tytułowego Złotego Słowika? Odpowiedzi na te wszystkie pytania, poznacie zaczytując się w tej wspaniałej historii !! 😍😍

Przyznam Wam się szczerze, że nie zakładałam, że ta historia aż tak mnie porwie !! 😍 Czułam, że będzie dobra, ale ona jest po prostu świetna !! 😍 Wszystko co lubię w bajkach, zostało tutaj zawarte. Magia, ciekawa historia i przygody a przede wszystkim morał ;) widać, że Autorka włożyła w tę książkę bardzo duuuuużo pracy. Publikacja jest bardzo dokładnie dopracowana. Pięknie wydana, w twardej oprawie, napisana ze zrozumieniem. Byłam szczerze zaciekawiona tą historią. Myślę, że zarówno dorośli jak i dzieci dadzą się porwać tej opowieści. Książka idealnie nadaje się na prezent🎁 i do czytania na wspólne wieczory 😍 i pamiętajcie ! : Z życzeniami trzeba uważać, bo nigdy nie wiadomo co i gdzie się spełni ;) bardzo dziękuję Autorce za egzemplarz do recenzji, sprawiła mi nim ogromną radość.😘😘 Znowu poczułam się dzieckiem, którym każdy z nas gdzieś tam głęboko wciąż jest 😉 jednym słowem polecam Wam bardzo tę pozycję i przyznaję ⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐/10 punktów !! 😍 (To byłby idealny prezent 🎁pod choinkę 🎄🧑‍🎄😍

Avatar użytkownika - przyrodaz
przyrodaz
Przeczytane:2022-09-21, Ocena: 6, Przeczytałam,

,, W życzeniach zaklęta jest magia, najczęściej dobra, lecz czasem i ta zła. Dlatego uważaj, czego sobie życzysz, bo przypadkiem może się to spełnić ".

Powiedzcie mi, czy chcielibyście posiadać magicznego słowika, który przez pewien okres czasu spełniał by wasze życzenia? Sami byście musieli wypowiedzieć zaklęcie w ten sposób, by czasem nie można było zrozumieć go na opak. Trzeba by było opanować chwilowe nerwy, bo... mogłyby mieć swoje konsekwencje...

Od razu wam zaznaczam, że spotkacie tutaj niebywały klimat świąt i zagadek. Czytając tą książkę czułam się niebywale szczęśliwa, jakby w każdym słowie zaklęta była radość, a przez nas przeczytane pobudzało je w nas. Książka zezwala nam wierzyć w magię, uwalnia z nas zaklęte dziecko i sprawia, że wierzymy w to, co wcześniej wydawało nam się nieosiągalne.

Bajka zaczyna się dosyć nietypowo, gdyż dwójka rodzeństwa wyjechała w odwiedziny do dziadków, którzy mieli odebrać ich z peronu. Do tego dziadkowie są bardzo strojnie ubrani i mieszkają w bogatym zamku. Niestety nasi bohaterowie niezbyt przepadają za swoim kuzynostwem i to z wzajemnością. By umilić sobie pobyt zaczynają zwiedzać miejsca, które skrywają wiele tajemnic. Wszystko jest bardzo strojnie opisane, aż klimat świąt nam się udziela. To właśnie tam poznająmagicznego słowika, który spełnia życzenia. Tylko uwaga, nie zawsze jest tak pięknie jakby miało być. Czy faktycznie przyniesie im tylko samo szczęście?

Świetna bajka dla młodszych dzieci, która pobudza wyobraźnię. Doskonałe pióro autorki i historia pełna tajemnic. Idealna w sam raz jako prezent pod choinkę:-)

#magicznysłowik #agnieszkaczerwińska #bajka #bsjkadladzieci #święta #magia #słowik #opowieść #polishgirls #polskibookstagram #polskaautorka #polecamczytaćmądreksiążki #bajkazmorałem #polecamzakup

Przedsionek piekła
Agnieszka Czerwińska0
Okładka ksiązki - Przedsionek piekła

Przedsionek piekła Ona - znudzona mężatka, miłośniczka urban exploration, youtuberka. On - pierwszy z rodu Bedlingtonów, wampir, władca przedsionka piekła...

Przygody kota Psota - Psocia ferajna
Agnieszka Czerwińska0
Okładka ksiązki - Przygody kota Psota - Psocia ferajna

Przygody kota Psota. Psotna ferajna Seria ilustrowanych książek dla dzieci opowiadających historię małego kota o imieniu Psot. Dedykowana dla szerokiej...