Mała księga sekretów według Kahlila Gibrana

Eksploracja tajemnic życia i rozwoju duchowego

Zbiór słów znanego poety, Kahlila Gibrana, na temat życiowych pytań i tajemnic duchowej ścieżki. To próba zgłębienia i wyjaśnienia tajemnic, które są częścią naszej egzystencji.

Gibran był zafascynowany życiowymi łamigłówkami - tymi, które powodują, że przestajemy robić to, co robimy i pytamy: ,,Dlaczego?". Oto jego rozważania na temat pozornie nierozwiązanych kwestii; dobra i zła, miłości i nienawiści, oraz różnicy między pozorami a rzeczywistością.

Dotychczas ukazały się:

Mała księga życia według Kahlila Gibrana; Mała księga miłości według Kahlila Gibrana. Mała księga mądrości według Kahlila Gibrana

W przygotowaniu ponadto:

Mała księga opowieści sufickich.

Kahlil Gibran (1883-1931) - libański poeta, pisarz i malarz. Jeden z najważniejszych twórców współczesnej prozy poetyckiej w literaturze arabskiej. Autor wydanej w 1923 powieści poetyckiej Prorok, która pozostaje jednym z najlepiej sprzedających się inspirujących dzieł wszech czasów.

Neil-Douglas-Klotz - światowej sławy uczony w dziedzinie religioznawstwa, duchowości i psychologii. Kieruje Edinburgh Institute for Advanced Learning i przez wiele lat był współprzewodniczącym Mysticism Group w American Academy of Religion.

Informacje dodatkowe o Mała księga sekretów według Kahlila Gibrana:

Mała księga sekretów według Kahlila Gibrana - opinie o książce

Avatar użytkownika - aniabex
aniabex
Przeczytane:2022-09-13, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2022,

„Paradoksy życia zarówno intrygują nas, jak i bawią .
Cy bez tych zagadek, tej zabawy w chowanego
w ogóle interesowalibyśmy się życiem i chcielibyśmy
kroczyć dalej w kierunku spełnienia?”.

Kahlil Gibran to słynny amerykański poeta, pisarz i malarz libańskiego pochodzenia. Jego „złote myśli” od prawie osiemdziesięciu lat ozdabiają niemal wszystko: kartki okolicznościowe, foldery, plakaty, zakładki, zaproszenia. Są inspiracją dedykacji do książek, użyczane są również jako cytaty ścienne, czy też stanowią hasła motywacyjne.
Pisarz, choć czasami nieznany z nazwiska, znany jest ze swojej twórczości – ponadczasowej i nieprzemijającej. O niewysłowionych tajemnicach życia i śmierci, dobra i zła, o labiryncie codzienności, życiowych wzlotach i upadkach, powodzeniach i porażkach, o miłości, mądrości, przyjaźni, tolerancji, małżeństwie, dzieciach, o dawaniu i braniu… o tym wszystkim pisał w sposób, który z upływem czasu nie stracił, a wręcz zyskał na wartości.

„Mała księga sekretów według Kahlila Gibrana” to zbór przemyśleń Kahlila Gibrana o największych pytaniach egzystencjalnych i tajemnicach życia. Zbiór ma formę opowiadań, aforyzmów, wierszy, przypowieści. Wizja labiryntu życia według Gibrana jest złożona i prosta zarazem. Gibran stara się tak poprowadzić odbiorcę jego twórczości, by sam odkrył odpowiedzi na pytania, które każdy człowiek sobie zadaje. Pięknie i mądrze pisze więc o życiu i naturze, o miłości, relacjach międzyludzkich i o mądrości życia codziennego. O smakowaniu życia, kontemplowaniu go oraz o rozpoznawaniu sensu wielkich przeciwieństw, które mogą się w życiu przytrafić. O poszukiwaniu równowagi.

Sam pisarz postrzega istotę życia w przepełnianiu go tęsknotę za czymś, w czym można pokładać nadzieję.
Nel Douglas- Klotz wybierając teksty do „Małej księgi sekretów według Kahlila Gibrana” umieścił tu te dobrze nam znane i te mniej doniosłe. A wszystko to, by pokazać pełen przekrój poglądów poety oraz ducha uniwersalizmu.

„Mała księga sekretów według Kahlila Gibrana” to kolejny już zbiór obok:„Małej księgi życia według Kahlila Gibrana”, „Małej księgi miłości według Kahlila Gibrana” oraz Małej księgi mądrości według Kahlila Gibrana” . Książka, która warto mieć, często do niej wracać czerpiąc garściami mądrość i inspirację. Może też stanowić ona wspaniały prezent dla bliskich.

Polecam.

Mała księga mądrości według Kahlila Gibrana
Neil Douglas-Klotz0
Okładka ksiązki - Mała księga mądrości według Kahlila Gibrana

Proste mądrości, które pomogą Ci wieść szczęśliwe i satysfakcjonujące życie. Ta książka to inspirujące aforyzmy i wiersze znanego poety - Kahlina...

Mała księga życia według Kahlila Gibrana
Neil Douglas-Klotz0
Okładka ksiązki - Mała księga życia według Kahlila Gibrana

Wizjonerski głos pocieszenia, miłości i tolerancji. W tej pięknej książeczce odkryjesz podstawową mądrość dotyczącą życia. To nowe spojrzenie na słowa...