Mali bohaterowie

"Mali bohaterowie" to książka niezwykła, bo wszystko, co tu opisane,jest prawdą. Autorka, Barbara Gawryluk, reporterka Radia Kraków, z uwagą wysłuchała historii małych bohaterów i skrupulatnie je opisała,żeby nikt nie miał wątpliwości, że dzieci ? młodsze i starsze ? w sytuacjach zagrożenia potrafią reagować dorośle, dojrzale i odpowiedzialnie. Okazało się też jak ważne jest mądre wychowanie ? rodzice tych dzieci zadbali, by znały swój adres, a przede wszystkim telefony alarmowe. Dzięki temu wiedziały, jak zareagować w niebezpieczeństwie: jak ratować siebie innych. Zachęcamy do lektury!

Informacje dodatkowe o Mali bohaterowie:

Wydawnictwo: Skrzat
Data wydania: 2011-10-01
ISBN: 978-83-7437-683-9

Kup książkę Mali bohaterowie

Mali bohaterowie - opinie o książce

Avatar użytkownika - azetka79
azetka79
Przeczytane:2014-02-10, Ocena: 6, Przeczytałam,
Wspaniała prpopzycja dla dzieci i nie tylko. Kasiązkę można ptrzeczytac jednym tchem, można ją też podzielić na rozdziały i czytać jeden codziennie ( tak też zrobiłam i czytałam dzieciom przed snem). Historie prawdziwe, wpadające w ucho i bardzo mocno przemawiające do wyobraźni dzieci. Uczą jak się zachowac w sytuacjach stresujących i to jest bardzo ważne!!! polecam!!! bardzo ciekawe ilustracje!!
Avatar użytkownika - martucha180
martucha180
Przeczytane:2021-06-10, Ocena: 5, Przeczytałam,

"Mali bohaterowie" to zbiór krótkich opowiadań dla młodszych dzieci. Przedszkolaki i uczniowie klas I-III odnajdą tu sytuacje z życia – rodzic mdleje, wypadek, ktoś upada na ulicy, ktoś tonie, pożar w domu, włamanie czy cichy zabójca czad. Bohaterów cechuje przede wszystkim odwaga, wrażliwość i chęć niesienia pomocy, a także wiedza i umiejętności. Znają oni numery alarmowe i nie wahają się z nich skorzystać. Co ciekawe, historie w niej opowiedziane oparte są na autentycznych wydarzeniach, a bohaterami są dzieci w różnym wieku.

Autorka w prostych słowach przekazuje dzieciom podstawowe, a zarazem najważniejsze informacje, jednocześnie pokazując, jak się zachować w różnych niebezpiecznych sytuacjach i jak niewiele trzeba, by uratować komuś życie. Mali czytelnicy uczą się tego. Poznają numery najważniejszych telefonów. Autorka przy okazji podkreśla, jak ważna jest znajomość adresu, by podać go ratownikom.

Ważną rolę w książeczce odgrywają ilustracje Anny Wielbut. Obrazują one dramatyczne wydarzenia i uczą numerów telefonów poprzez zastosowanie prostej kreski, koloru i większej czcionki. Spodobało mi się to, że każde opowiadanie utrzymane jest w innej kolorystyce. Dodam, że książka jest pięknie wydana – twarda okładka, szycie, dobra czcionka i interlinia.

Przesłanie jest jednoznaczne – ratujmy życie ludzkie, zachowajmy zdrowy rozsądek w sytuacjach trudnych i niebezpiecznych, gdy zagrożone jest życie. Bohaterem może być każdy z nas, także mały człowiek.

Książkę Mali bohaterowie polecam nie tylko rodzicom, także nauczycielom, wychowawcą oraz bibliotekarzom. Nadmienię tylko, że Barbara Gawryluk otrzymała za nią nagrodę 112 Award od Międzynarodowej organizacji EENA. Warto mieć ją w swojej biblioteczce.

Kaktus, dobry pies
Barbara Gawryluk0
Okładka ksiązki - Kaktus, dobry pies

Czy chcielibyscie mieć przyjaciela? Kogoś wesołego, mądrego i kochającego? Kogoś wiernego i lojalnego, komu można zaufać, z kim się nigdy nie nudzi i z...

Pies na medal. Rollek. Pies przewodnik. Tom 5
Barbara Gawryluk0
Okładka ksiązki - Pies na medal. Rollek. Pies przewodnik. Tom 5

Poznajcie Rollka - psa przewodnika osób niewidomych, który jest prawdziwym psem na medal! Jego właścicielem jest pan Sebastian, który stracił wzrok na...