Mallaroy. Tom I

Tom 1 cyklu Mallaroy

Kojarzycie ten moment, kiedy wasza bliźniaczka okazuje się zmiennokształtna, po czym znika, więc musicie podszywać się pod nią w nieludzkiej szkole? Nie? Erin Laneford chciałaby móc powiedzieć to samo. Jadąc do Mallaroy, spodziewała się wszystkiego, nawet własnej śmierci. To znaczy, wszystkiego poza palącym pragnieniem, by pociąć lidera wampirzej elity piłą mechaniczną. Alea Laneford za to nigdy nie myślała, że na jej barki spadnie obowiązek ratowania całego rodzaju. Ale hej, wszystko będzie w porządku, prawda...?

Spoiler: nieprawda.

A.M. Juna - absolwentka studiów humanistycznych, entuzjastka odzieży używanej, feministka intersekcjonalna i miłośniczka ciał niebieskich.

Informacje dodatkowe o Mallaroy. Tom I:

Mallaroy. Tom I - opinie o książce

Avatar użytkownika - klaudiahanczuk
klaudiahanczuk
Przeczytane:2024-01-01, Ocena: 5, Przeczytałem,

Nie pamiętam, kiedy ostatnio miałam coś w ręku dla młodzieży, w dodatku z elementami fantasy. Już od pewnego czasu chodziła mi po głowie literatura młodzieżowa i tym samym za namową wielu z Was i Waszych pozytywnych opinii postanowiłam zaryzykować i podjąć wyzwanie, aby przeczytać i poznać tę wyjątkową serię, która swoją popularność już zyskała kilka lat temu na Wattpadzie.
"Mallaroy" to barwna książka o dwóch siostrach bliźniaczkach Erin i Alei, które prowadziły normalne życie dwóch nastolatek, do czasu... Za nim jedna z nich nie została powołana do prestiżowej szkoły, pełnej nieludzkich istot o nadnaturalnych umiejętnościach. Siostry Lanford będą miały wiele dylematów i trudnych decyzji do podjęcia tym bardziej, że nastolatki zamienia się miejscami.
Początek był trudny, bo wręcz zastanawiałam się, co mnie podkusiło, aby wziąć tę książkę do zrecenzowania, mało tego miałam na półce jeszcze drugi tom tej serii🤦 No ale mam zobowiązania wobec wydawnictwa, więc czytałam dalej, aż w końcu przyszedł ten przełomowy moment, że nie byłam w stanie oderwać się od książki. Kończąc tę część, poszłam za ciosem i zaczęłam od razu od kolejnego tomu, bo tak mnie pochłonęła, ta historia.
W trakcie czytania nastawcie się na wiele zaskakujących wątków. Autorka stworzyła wiele postaci, pozytywnych i tych negatywnych, których nie mogło zabraknąć, bo to dzięki nim ta szkoła nabiera pazura i charakteru. Bez względu na postać i jej charakter, polubicie każdą z nich na swój własny sposób. Książka pełna magii i fantazji, niezwykłych mocy, rywalizacji i konfliktów pomiędzy uczniami i ich grupami. Chociaż akcja nie goni, to czyta się ją rewelacyjnie i polecam wszystkim miłośnikom fantasy i czegoś dla tych młodszych czytelników.

"Mallaroy" to historia, o której po raz pierwszy usłyszałam gdzieś w roku 2016/2017. Namiętnie poczytywałam wówczas Wattpada, gdzie natrafiłam właśnie na tę opowieść. Opis i okładka bardzo mi się spodobały, ale nie zdążyłam jej przeczytać, ponieważ pochłonęły mnie najpierw inne "książki", a potem przeniosłam się w stu procentach na te wydane.

Jakie było moje zdziwienie, kiedy w maju 2023 śmignęła mi wieść o nadchodzącej premierze "Mallaroy" w wersji papierowej za pośrednictwem wydawnictwa seeYA (imprint Czarnej Owcy). Bez wahania sięgnęłam i oto jestem. Zwarta i gotowa, by opowiedzieć wam co nieco o tej historii. A gwarantuję, że będzie co opowiadać. :)

Zacznijmy od tego, że "Mallaroy" to pierwszy tom trylogii o tejże nazwie, autorstwa A. M. Juny. Jest to fantastyka młodzieżowa, która opowiada o losach dwóch sióstr bliźniaczek: Alei i Erin Lanford. Pewnego dnia Alea niespodziewanie poznaje swoją ukrytą moc; staje się zmiennokształtną. Wskutek zrządzenia losu oraz kilku dziwnych akcji do magicznej szkoły udaje się jednak jej zwyczajna, człowiecza siostra, Erin.

Dziewczyny po raz pierwszy od lat zostają rozdzielone. Alea mierzy się ze sprawami wagi światowej (a przynajmniej bezpośrednio związanych ze światem magicznym). A jedyne, co pozostało Erin, to udawanie siostry oraz niedanie się zabić uczniom takim jak: wampiry, wilkołaki, zmiennokształtni, magowie czy łowcy.

Jedno jest pewne: obie mają pełne ręce roboty.

"Mallaroy" to jedna z tych książek, które bardzo łatwo wciąga w swoje przygody. Tu z początku miałam lekki problem, lecz kiedy siostry zajęły już przykazane im miejsca, od razu poleciałam z fabułą do przodu. Historia jest kolorowa, pełna zabawnych momentów oraz bogata w magiczne motywy - upodobałam sobie zwłaszcza ten związany ze szkołą, do której uczęszczają nadnaturalni nastolatkowie.

Pomysł podmiany sióstr zdecydowanie wyszedł, a ja ani przez chwilę nie czułam rażącego naciągania faktów, byleby popchnąć akcję. Wszystkie wątki poprowadzono bardzo dobrze, choć nie zamierzam ukrywać, że te dotyczące Erin mocniej chwyciły mnie za serce. Momentami odnosiłam wrażenie, że Alea znikała gdzieś na drugi plan, ale rozumiem, że w pierwszym tomie chodziło raczej o przedstawienie świata i rządzących nim prawami.

Podobało mi się stworzenie różnych rodzajów nadnaturalnych oraz podzielenie ich na klasy. Każda rasa miała również indywidualny system rządzenia społeczeństwem, co mi się spodobało. Monarchia u wampirów, demokracja u reszty - ciekawy zabieg, który ostatecznie sprawił wiele kłopotów bohaterom. Moment zderzenia Erin ze światem magicznym wydawał mi się najlepszy, najbardziej zabawny i najmniej oczywisty. Nie zliczę, ile razy podczas czytania wykwitł mi na twarzy szeroki uśmiech. A i może jakieś parsknięcie śmiechem się wyrwało z krtani.

"Mallaroy" A. M. Juny to zdecydowanie książka warta polecenia. Jest to debiut autorki, który uznałam za najlepszy w 2023 roku. Historia porywa, bawi i niesamowicie wciąga, a do tego jest spójna, a wydarzenia logiczne i dynamiczne. Nie zraźcie się dość miałkim początkiem, bo im dalej w las tym lepiej. Obiecuję. Dobrze, że drugi tom już czeka na mojej półce, nie będę musiała wyć jak wilkołak z niecierpliwości. :)

Avatar użytkownika - zaczytana_optymi
zaczytana_optymi
Przeczytane:2023-10-29,

Tytuł: "Mallaroy" tom 1.
Autor: A.M.Juna
Data premiery: 31.05.2023r.
Wydawnictwo: SeeYa

Wampiry - jesteście na tak czy nie?🧛
Tak.
Dobrze widzicie!
Sięgnęłam po fantastykę młodzieżową...
I...
Powiem Wam, że cieszę się że uległam namowom Oli @ i Emilki @
Bardzo podobała mi się książka pt. "Mallaroy" 😁
I ciągle czekałam na kolejne starcia między Erin, a Michaelem. Ta niby niechęć między tymi bohaterami była komiczna, bo uważam że między tą dwójką coś tam iskrzy, ale tego pewnie dowiem się dopiero później 🤭
Szkoła w której wylądowali kojarzyła mi się trochę z Harrym Potterem. Może dlatego tak bardzo polubiłam to środowisko. Fakt, że tutaj chodzi o coś zupełnie innego, ale sama szkoła, roczniki, jacyś liderzy których trzeba słuchać, dyrektor itp... kojarzyła mi się z Hogwartem 😻
Czy ktoś z czytających miał podobne odczucia?
Poza tym wszystkim pomysł z siostrami bliźniaczkami był naprawdę świetny. Jedna się zmienia w kota, a druga nie może 🤭 obie nie wiedzą co się dzieje, a rodzice zachwyceni! Dziewczyny muszą poznać co tak naprawdę się wydarzyło... tylko, że co zrobić kiedy jedna siostra dostaje telefon ze szkoły, a druga nie?
Co zrobić, kiedy trzeba swoją siostrę kryć i ja udawać?
To było bardzo intrygujące!
Podobało mi się i niebawem zabieram się za drugi tom, bo myślę, że starcie między Erin a Michaelem będzie bardzo ciekawe 😁

Bez wątpienia książka jest powieścią idealną dla młodzieży, ale takiej powyżej 12 roku życia, bo nie wszystkie wątki mogą być dla młodszych odbiorców zrozumiałe. Bez wątpienia również jest to bardzo oryginalna opowieść fantasy, oparta wprawdzie na dość oklepanym pomyśle (szkoła dla istot uzdolnionych magicznie), ale poprowadzona tak, że wyszło z tego coś nietuzinkowego. Motyw zamiany miejscami i udawania kogoś innego też nie jest nowy, ale mimo to przyciąga do książki jak magnes. Chociaż mnie osobiście najbardziej przyciągają wampiry, wilkołaki, zmiennokształtni i inni obdarzeni nadnaturalnymi zdolnościami, których w tej powieści nie brakuje.

Z prawdziwą przyjemnością śledziłam losy bliźniaczek, Alei – zmiennokształtnej, która została przyjęta do szkoły Mallaroy, która kształci nieludzi o nadprzyrodzonych umiejętnościach, ale zniknęła i ma do wykonania niełatwe zadanie i Erin, która jest człowiekiem i która do tej pory czytała o magicznych istotach jedynie w książkach. Teraz jednak Erin zostaje postawiona przed prawdziwym wyzwaniem. Nie tylko ma zobaczyć te istoty na żywo, nie tylko żyć wśród nich, ale też spróbować przetrwać jako swoja siostra bliźniaczka. Bo to Erin jedzie do Mallaroy. Powieść wciąga niemiłosiernie. Wprawdzie nie jest łatwo przebrnąć przez początkowe rozdziały, ale warto czytać dalej, bo reszta wynagradza te początkowe niedogodności. I to z nawiązką.

Nie sądziłam, że książka spodoba mi się aż tak bardzo. Zazwyczaj podchodzę do powieści z Wattpada z pewną dozą nieufności, bo dużo się nasłuchałam, jakie to one są złe, jak kiepsko napisane, z błędami i takie tam. Ale po raz kolejny się przekonuję, że to wcale nie jest regułą. Że na tej platformie można znaleźć prawdziwe perełki i dla mnie ta książka jest jedną z nich. Mallaroy zarówno jako szkoła i jako powieść ma genialny klimat. Nieco niepokojący, odrobinę mroczny nawet. Powieść jest początkowo lekka i zabawna, później trochę się ten nastrój zmienia i dochodzą trudniejsze tematy, dobry humor nadal jednak pozostaje. Przede wszystkim widać go w interakcjach bohaterów. Erin spotyka w szkole pewnego lidera wampirzej elity, do tego niezwykle irytującego, przy którym zawsze jej emocje sięgają zenitu. Bardzo przyjemnie obserwuje się rozwój relacji tej dwójki bohaterów. Ich dialogi są wręcz rozkoszne, to jak sobie docinają, jak się kłócą. No cudo! Przy okazji szkoły dla magicznych istot i klimatycznej otoczki z tym związanej, otrzymujemy w powieści świetnie poprowadzony wątek enemies to lovers, który osobiście bardzo lubię. Chociaż już w pierwszej części świat został rozbudowany dość mocno, a czytelnik wprowadzony we wszystkie niezbędne informacje odnośnie jego funkcjonowania, podskórnie można wyczuć, że prawdziwa „zabawa” zacznie się w kolejnej części, na którą oczywiście bardzo czekam.

Muszę przyznać, że autorka ma talent do tworzenia niepospolitych, intrygujących bohaterów, których losy chce się śledzić. Książka napisana jest w bardzo przystępny sposób i łatwo jest się w tej opowieści odnaleźć, no może poza początkiem, kiedy zostajemy zasypani mnóstwem nowych dla nas informacji. Później dosłownie się przez tę powieść płynie. „Mallaroy” to bardzo ciekawa i wciągająca opowieść, której nie wyobrażam sobie nie kontynuować i którą z całego serca Wam polecam.

Avatar użytkownika - Mirela
Mirela
Przeczytane:2023-07-17, Ocena: 5, Przeczytałam,

RECENZJA

"MALLAROY"

Cykl: Mallaroy (tom 1)

AUTOR: @A. M. JUNA

Wydawnictwo: seeya

"Niektóre wybory od początku wydają się odrobinę niewłaściwe, ale mają w sobie coś, co trudno świadomie zostawić. Odpuścić. Przegapić. Jak gdyby w duchu wyświechtanej formułki, że żyje się tylko raz (i właściwie zawsze trochę pod górę)."

Mallaroy to książka, która należy do kategorii literatura młodzieżowa, napisana w klimacie fantasy.

"Mallaroy" to barwnie i opisowo napisana książka fantasy, w której autorka interesująco zobrazowała, świat fantastyczny, bardzo dokładnie go opisała, dobrze wyjaśniając rozbudowany świat istot senturalnych. Autorka w ciekawy sposób napisała fabułę książki.

Takie historie są idealną ucieczką do innego świata, podróżą przez nieznane miejsca, pełne magii i tajemnic. Szczegółowe opisy fabuły sprawiają, że czytelnik staje się jej pełnoprawnym uczestnikiem tej historii. Akcja dobrze poprowadzona i toczy się płynnie.

Jak każda dobra książka opatrzona została mapą szkoły Mallaroy, w której osadzono akcję i karty rodzaju, dając lepszy obraz na każdą grupę sentury.

To jest historia bliźniaczek, które muszą zmierzyć się z czymś, czego nie znają, a w pakiecie czeka niezwykła szkoła i jej uczniowie i dziwny arogancki królik (coś mi się wydaje, że ten zwierz nie przypadkowo tam się znajduje).

Trafiamy do elitarnej szkoły imienia Flanagana Mallaroya dla wampirów, wilkołaków, czarownic, łowców i zmiennokształtnych.

Historia składa się z kilku wątków.

Co tu dostaniemy:

-Wątek romantyczny między Tatianą a Diego.

-Dziwna relacja i moc wrażeń z Erin i Michaelem.

-Relacja sióstr bliźniaczek.

-Wątek elitarnej szkoły dla istot sentury i całą jej otoczkę.

-Rywalizacja pomiędzy grupami.

-Ciekawy był wątek ze skrzynkami i kluczykiem.

-Wątek Alei, który tylko był poboczny i naprawdę mało jej było, na prowadzenie wyszła Erin.

A to wszystko oplecione nutką humoru.

Tu nic nie jest takie, jakie się wydaje.

Książka od samego początku wciągnęła mnie w historię i świat, który skrywa wiele tajemnic i jak świetnie bawiła się przy tym.

Autorka bardzo dobrze wykreowała i przedstawiła świat, który stworzyła, począwszy od nieznanego świata sentury,orzyła, począwszy od nieznanego świata sentury, bohaterów i skończywszy na całej fabule.

Zdecydowanie za mało było drugiej z bliźniaczek i tego co się u niej dzieje.

Niestety w tej części nie poznamy wszystkich skrywanych tajemnic i nie dowiemy się, o co w tym wszystkim chodzi, nic innego nie jak teraz czekać na kolejną część.

Bohaterowie ciekawie wykreowani, każda postać była wyjątkowa na swój własny sposób i miała coś w sobie. To postacie barwne, różnorodne, mają różne charaktery i są nieidealne.

Erin i Michael byli jak ogień i lód, nienawidzili, się a z drugiej strony coś ich do siebie ciągnęło i odczuwali tak silne emocje, które w nich budziły gdy byli w pobliżu siebie.

Erin to postać, która nie panuje nad swoim emocjami, jest jak beczka prochu, nie wiadomo kiedy wybuchnie, a Michael działał na nią jak iskra, która podpalała lont. Ma niewyparzony język i mówi co myśli.

Michael arogancki, wyniosły, poważny królewskiej krwi wampir, który nie znosi, jak przegrywa, zawsze musi być po jego myśli.

Postać Alex czarownicy, świetnie wykreowana, nieco dziwna, odrealniona.

"Bierz, co dają. Rób, co musisz. Nie zadręczaj się tym, czego nie zmieniasz."

"Najdłuższy oddech pod wodą kiedyś się kończy. Któraś góra okazuję się za stroma. Jakiś problem- nie do rozwiązania. Są jednak takie osoby, które godzą się z tym dopiero w ostatniej chwili. Gdy niesprawiedliwość Kosmosu wreszcie je dopada, w głowie wciąż jeszcze odbija im się echem: do przodu, do przodu, do przodu."

Alea i Erin są bliźniaczkami i wyglądają jak dwie identyczne kopie, mają szesnaście lat i znają się na wylot.

Świat Alei i Erin diametralnie się zmienia i to, co znały, nagle staje nieznane i niezrozumiałe. A wszystko przez to, że Alea zmieniła się w kota i odkrywają świat całkiem obcy i nieznany dla siebie. Będą musiały przejść z jednej rzeczywistości do drugiej.

Zostały uwikłane w specyficzną i niebezpieczną polityczną intrygę i będą musiały zmierzyć się z tym, co przyniesie dla nich życie.

Alea Lanford, nigdy by nie pomyślała, że spadnie na nią obowiązek ratowania całego rodzaju.

Alea miał trafić do szkoły Mallaroy, jednak wszystko się zmienia i zamiast niej trafia tam Erin.

Przyjdzie jej się zmierzyć z różnymi kręgami społecznymi i kulturowymi oraz zwyczajami i porządkiem. Dziewczyny nie wiedzą, na czym stoją i co się tak naprawdę dzieje. Wpadły w sieć kłamstw, dziwne intrygi, które się stały nową rzeczywistością.

W dodatku na samym początku Erin podpada liderowi wampirów Michaelowi Castalaw. Dziewczyna utknęła pomiędzy dwoma światami i nikogo nie mogła poprosić o pomoc.

Każdy dzień spędzony w szkole, wiąże ją do poznanych osób i coraz bardziej pragnie tam zostać.

-Czy Alea pogodzi się z faktem, że od przemiany będzie musiała zmierzyć się z innym życiem?

-Dlaczego Alea zniknęła?

-Czy Erin poradzi sobie z nową rolą i zamianą z siostrą miejscami w szkole Mallaroy?

-Co ją tam czeka?

- Czy tajemnica Erin zostanie odkryte?

-Jak potoczą się losy bliźniaczek?

Polecam 🥰🥰🥰🥰

Dziękuję wydawnictwu za egzemplarz do recenzji 🩷🩷.

Avatar użytkownika - Anitka_170
Anitka_170
Przeczytane:2023-06-27, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2023,

„Ja już nie mam pojęcia, co się dzieje, i nie mam szans tego teraz ot tak ogarnąć, okej? Za głęboko w tym siedzimy. Każdy zły ruch spowoduje teraz wielki chaos. Jedyne, co mogę teraz zrobić, to posłuchać Eve!”

Erin po zniknięciu swojej bliźniaczki, która okazała się zmiennokształtną, postanawia zastąpić ją w szkole senturalnej w Chicago. To miało być chwilowe rozwiązanie. Jest tylko jeden problem, Alea nie zamierza wracać tak szybko. Pojawia się kwestia jakiegoś wielkiego niebezpieczeństwa, od którego zależy przetrwanie całego rodzaju.

Chcąc nie chcąc Erin jako jedyny człowiek trafia do szkoły pełnej niezwykłych uczniów. Z początku nie jest jej to na rękę, jednak im dłużej przebywa w akademii, tym bardziej, pragnie tam pozostać.

Jaką ważną misję do spełnienia ma Alea? I jak długo bliźniaczkom uda się ukrywać całą zaistniałą sytuację?

Znów dałam się skusić jak, przeczytałam zmiennokształtna i wampir. Niektóre słowa działają na mnie jak magnes. Cóż taka już moja natura, co ja poradzę, że tak uwielbiam takie wątki w książkach.

Okazuje się, że w historii pojawiają się inni przedstawiciele gatunków magicznych. I tak o to mamy: Wampiry, Wilkołaki, Zmiennokształtnych, Łowców i Czarodziejów. Niespotykane połączenie, aby umieścić tyle różnych postaci. Wszyscy uczęszczają do jednej placówki. Wyobraźcie więc sobie to napięcie panujące w szkole.

Przyznaję, że z początku nudziło mi się trochę podczas lektury. Jakoś nie mogłam się wkręcić w fabułę. Z każdym kolejnym rozdziałem im bliżej poznawałam naszych bohaterów, tym bardziej ich lubiłam. Zaczęło mi się podobać to, co czytam. I z zapartym tchem śledziłam losy Erin i jej paczki znajomych. Szkolne intrygi nagle stały się szalenie ciekawe.

W niewielkim stopniu przeszkadzał mi brak oznaczeń, kto jest narratorem danego rozdziału. Autorka postanowiła przedstawić nam punkt widzenia z perspektywy kilku postaci. I trzeba było się poniekąd domyślać, kogo myśli poznajemy. Nie było to jednak bardzo uciążliwe, dało się przeżyć.

Pod koniec zaczęło się robić ciekawiej, bardziej dynamicznie. Nie spodziewałam się, że historia zakończy się w takim momencie. Już wyczekuje z niecierpliwością kolejnej części.

Kocham tę książkę! Uwielbiam ten świat, chociaż czasem się w nim gubiłam. Świetni bohaterowie i klimat. Bardzo mi się spodobał charakter Erin i polubiłam relacje jakie mieli między sobą bohaterowie.
Pokochałam też to, że dowiadujemy się wszystkiego w swoim czasie.
Czekam na tom 2!

Avatar użytkownika - gdziejatamksiazk
gdziejatamksiazk
Przeczytane:2023-06-05, Ocena: 6, Przeczytałam,

"Mallaroy" to książka, w której znajdziemy schematy oklepane, ale i powiew świeżości. A. M. Juna stworzyła historię fantastyczną, gdzie wampiry, wilkołaki, zmiennokształtni i czarodzieje żyją wśród ludzi, ale jeśli chodzi o historię bliźniaczek, Erin i Alei Lanford, to jest to coś, o czym czytałam pierwszy raz.
Alea dowiaduje się, że jest Zmiennokształtną. Nagle znika, a Erin zastępuje ją w nowej szkole senturalnej. Podszywanie się pod siostrę nie jest łatwe zwłaszcza, gdy jest się jak najbardziej ludzką istotą.
Nie będę więcej się rozpisywała na temat samej fabuły, ponieważ mogłabym o wiele za dużo zdradzić, jeśli chodzi o konkretnych bohaterów. Znajdziemy tu różnego rodzaju relacje, jak tą siostrzaną, przyjacielską, czy partnerską. Bohaterów czeka wiele wydarzeń, których prowodyrem będzie sama Erin podszywająca się pod siostrę. Rywalizacji i uczuciom ciężko iść w parze, ale adrenalina im towarzysząca sprawia, że dla nas, czytelników, jest to wciągająca i przyjemna historia.
Perspektywa Erin jest przewidująca, ale za to bardziej dynamiczna niż Alei. Bywa tajemniczo, że aż prosi się o nie odkładanie książki, a humor temu towarzyszący jest rewelacyjny. Autorka trafiła w mój gust i bawiłam się naprawdę dobrze. Przyjemnie jest przeczytać młodzieżówkę, którą mogą przeczytać zarówno nastolatkowie, jak i dorośli. Czas z "Mallaroy" uważam za czystą przyjemność i nie mogę doczekać się kolejnego tomu. Bardzo polecam!

Avatar użytkownika - Colibri
Colibri
Przeczytane:2023-06-05, Ocena: 5, Przeczytałam,

Recenzja „Mallaroy”
„Znały się na wylot. Całe życie orbitowały wokół siebie jak dwa zdeterminowane księżyce, które zgubiły planetę.”
„Mallaroy” to powieść wydana w 2023r. A jej autorką jest A.M.Jun. Ta pisarka studiuje humanistykę, uwielbia odzież używaną i ciała niebieskie. Napisała książkę „Mallaroy” która jest pierwszym tomem serii o tym samym tytule.
Erin i Alea są bliźniaczkami, podobnymi do siebie jak dwie krople wody. Kochają się i każdą wolną chwilę spędzają ze sobą nawzajem, niestety ich plan psuje pewien incydent. Tuż po nim dziewczyny dowiadują się, że Alea jest zmiennokształtna i musi iść do szkoły pełnej nieludzkich istot. Nie było by to może aż tak dziwne, z ich punktu widzenia, gdyby nie fakt, że Alea znika pewnego dnia, a Erin musi podszyć się pod nią w szkole pełnej istot, które z łatwością mogą ją zabić. Jak poradzą sobie bliźniaczki, gdy jedna będzie niosła na barkach ratowanie całego rodzaju, a druga będzie miała ochotę wręcz zamordować gołymi rękami potężnego wampira?
Co mogę powiedzieć o „Mallaroy”? To na pewno wciągająca książka. Już od pierwszej strony czułam dreszczyk emocji związany z wyprawą Erin. Do tego historia rozrasta się na kilku różnych płaszczyznach, dzięki czemu mamy okazję zapoznać się lepiej z sytuacją w jakiej dziewczyny się znalazły, jak również poznać bliżej wielu bohaterów. A oni są cudowni, wielu z nich pokochałam i za wielu trzymam kciuki. Jedna rzecz która mi przeszkadza to fakt, że druga połowa książki to bardziej młodzieżówka niż fantastyka.

Avatar użytkownika - Bookszonki
Bookszonki
Przeczytane:2023-05-31, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam,

𝕄𝕒𝕝𝕝𝕒𝕣𝕠𝕪

Cóż to była za książka 🔥

Seeya_books wkracza na salony z mocnym przytupem 🙌

Mallaroy - to książka w dużej mierze oparta na fantastyce jednakże nie znajdziesz tam smoków (póki co przynajmniej) czy trolli ale wampiry, zmiennokształtnych, wilkołaki czy czarodziejów już na pewno ☺️

Lubię książki w takiej tematyce a tutaj mamy jeszcze do czynienia z tajemnicą, zagadką, knuciem a nawet wydaje mi się, że kroi się jakiś romans ale mogę się mylić 😂

Z niecierpliwością czekam na drugi z trzech tomów by się dowiedzieć, co dalej.

Bliźniaczki Lanford, Erin i Alea są tak identyczne, że nawet ich rodzice nie potrafią ich rozróżnić - udaje im się to jedynie po ubiorze i charakterze.

Kiedy Alea odkrywa, że potrafi się zmienić w... Kota sąsiadów 😱 życie sióstr zmienia się nie do poznania.

Erin poniekąd zazdrości siostrze dostania się do prestiżowej i darmowej! Szkoły pełnej uczniów o magicznych zdolnościach.

Jakże będzie jej zaskoczenie, gdy będzie musiała... Zastąpić tam swoją zmiennokształtną siostrę 🔥

Która znika z obcą zmiennokształtną tajną agentką zanim się zacznie rok szkolny.

Erin jako Alea odkrywa świat fantastyczny i podpada liderowi wampirów, który jak na ironię, należy do królewskiego rodu.

Zawiera nowe przyjaźnie i wykonuje niebezpieczne misje ale nikt nie wie, że podaje się za swoją bliźniaczkę a w rzeczywistości sama nie posiada żadnych zdolności, jest człowiekiem.

Alea w tym czasie bierze na barki ratowania całego swojego rodzaju.

A przynajmniej tak się jej wydaje...

Nie mogłam oderwać się od lektury, fascynował mnie ten świat i z uśmiechem przeżywałam przygody Erin w Mallaroy.

Dziewczyna, trzeba przyznać, ma odwagę godną samego Godryka Gryffindora 💙

Jej starcia z Michaelem były świetne, zabawne i myślałam, że rozwinie się z tego coś więcej.

Któż wie, może coś jednak będzie w kolejnej części?

Będę czekać na pewno 🔥

Avatar użytkownika - klaudyna96
klaudyna96
Przeczytane:2023-12-18, Ocena: 5, Przeczytałem,

Erin i Alea są siostrami identycznymi. Fakt ten jest niezwykły, nawet biorąc pod uwagę, że są bliźniaczkami. Kiedy jedna z nich okazuje się zmiennokształtna, a kilka dni później znika pozostawiając tylko tajemniczy list... Cóż. Erin może czuć się zdezorientowana. Dziewczyna bierze jednak sprawy w swoje ręce i postanawia zastąpić Aleę w szkole dla niezwykłych istot, mając nadzieję, że nikt nie odkryje jej prawdziwej tożsamości. Kiedy ona próbuje dostosować swoje życie do przebywania wśród wilkołaków, czarodziejów i wampirów, jej siostra będzie walczyć o przetrwanie całego jej rodzaju.

,,Mallaroy" to porywająca i pełna zwrotów akcji historia, której nie sposób nie pokochać. Zabawna, a jednocześnie tajemnica, sprawiła, że z ogromnym zainteresowaniem pochłaniałam kolejne rozdziały. Polecam wszystkim fanom literatury młodzieżowej!

O takiej książce marzyłam od dawna. Uwielbiam historie z wampirami, wilkołakami, czarodziejami i zmiennokształtnymi. Mimo że jest to młodzieżówka, wkręciłam się w całą historię. Poczułam lekkie rozczarowanie, gdy się skończyła. Szkoda, że tak szybko to nastąpiło. Mam nadzieję, że wkrótce pojawi się drugi tom.
Podoba mi się fabuła. Bardzo dobra wartka akcja, ale najlepsi są bohaterowie. Koniecznie musicie ich poznać.
Spotkałam dwie siostry Lanford: Erin i Aleę. Jedna z nich jest... no właśnie kim: wampirem, zmiennokształtnym, wilkołakiem i czarodziejem? Tego dowiecie się, czytając "Mallaroy". Druga z nich będzie udawała pierwszą. Dlaczego?
Dzięki bohaterkom tej książki poznałam szkołę dla uczniów z nie z tego świata. Uczą się tam wszystkie dziwne postacie. Jedna bliźniaczka da ostro do wiwatu pewnemu wpływowemu wampirowi. Jak na tym wyjdzie?
Oprócz normalnych problemów poznałam również politykę obcych.
Miałam cichą nadzieję, że sekret sióstr nie wyjdzie na jaw. Jakby się wydało, byłoby pozamiatane. Gdzie podziała się druga z sióstr? Czy jej życie będzie zagrożone? Przekonacie się o tym, czytając tę powieści.
Książka będzie idealna dla fanów "Harry'ego Pottera" i serialów "Pamiętniki wampirów" i "Nastoletni wilkołak".
Jeżeli lubicie młodzieżowe fantasy, to dobrze trafiliście. Śmiało sięgnijcie po to dzieło.
Z niecierpliwością czekam na kolejny tom. Jestem ciekawa, jak rozwinie się pewien wątek, który kończy tę powieść.
"Mallaroy" to bardzo wciągająca powieść, która sprawia, że nie da się od niej oderwać.
Polecam.

Avatar użytkownika - ktomzynska
ktomzynska
Przeczytane:2023-06-24, Ocena: 5, Przeczytałem,

Co gdyby wilkołaki, wampiry i inni zmiennokształtni naprawdę istnieli? A co gdyby się okazało, że Twoja siostra bliźniaczka jest jedną z nich?

,,Mallaroy" to początek nowej trylogii dla fanów fantastyki, w której wkraczamy w świat Zmiennokształtnych.

Jej fabuła bardzo dobrze skonstruowana i przemyślana. Już od samego początku zostajemy wciągnięci w wir ciekawych wydarzeń i wartką akcję. Tak naprawdę książka ta oferuje nam wszystko czego oczekuję od gatunku począwszy od nadprzyrodzonych postaci po ciekawie wykreowany świat pełen niespodzianek i niewiadomych. Momentami można odczuć niewielkie podobieństwo do Harrego Pottera co może było inspiracją autorki, ale kompletnie mi to nie przeszkadzało. Kocham Harrego, więc może i dlatego pokochałam także ,,Mallaroy".

Autorka zadbała także o to, aby podczas czytania nie zabrakło na naszych twarzach uśmiechu, bo w całą fabułę wplotła świetne poczucie humoru i docinki pomiędzy bohaterami. Na dokładkę otrzymujemy także toksyczną relację, która dość ciekawie się rozwija.

Bohaterowie są świetnie wykreowani i bardzo się z nimi polubiłam. Z jednej strony nadzwyczaj ludzcy, ale tak wyjątkowi i nie z tego świata. Każdy z nich jest inny i wnosi coś szczególnego do historii.

Na co jeszcze muszę zwrócić uwagę i co bardzo mi się spodobało to styl autorki. Piszę z ogromną wprawą, pazurem i wyobraźnią. Śmiało mogę powiedzieć, że jest to jedna z niewielu książek z gatunki fantastyki do której nie mam kompletnie żadnego zarzutu.

,,Mallaroy" to jedna z tych książek, która zyskała u mnie w sercu, ale i na półce szczególne miejsce. Już nie mogę doczekać się kolejnych części, a Was z całego serducha zachęcam do przeczytania.

Mallaroy. Tom III
A.M. Juna0
Okładka ksiązki - Mallaroy. Tom III

Szkoła imienia Flanagana Mallaroya straciła swoją beztroską atmosferę. Erin Lanford desperacko próbuje odkryć, dlaczego coraz więcej uczniów znika w niewyjaśnionych...

Mallaroy. Tom II
A.M. Juna0
Okładka ksiązki - Mallaroy. Tom II

Nikt nie dostaje życia na własność. Bliźniaczki Lanford wiedzą to aż za dobrze, wciągnięte w sieć intryg, kłamstw i poświęceń. Erin utknęła w niezwykłej...