Mallaroy. Tom I

Tom 1 cyklu Mallaroy

„Ja już nie mam pojęcia, co się dzieje, i nie mam szans tego teraz ot tak ogarnąć, okej? Za głęboko w tym siedzimy. Każdy zły ruch spowoduje teraz wielki chaos. Jedyne, co mogę teraz zrobić, to posłuchać Eve!”

Erin po zniknięciu swojej bliźniaczki, która okazała się zmiennokształtną, postanawia zastąpić ją w szkole senturalnej w Chicago. To miało być chwilowe rozwiązanie. Jest tylko jeden problem, Alea nie zamierza wracać tak szybko. Pojawia się kwestia jakiegoś wielkiego niebezpieczeństwa, od którego zależy przetrwanie całego rodzaju.

Chcąc nie chcąc Erin jako jedyny człowiek trafia do szkoły pełnej niezwykłych uczniów. Z początku nie jest jej to na rękę, jednak im dłużej przebywa w akademii, tym bardziej, pragnie tam pozostać.

Jaką ważną misję do spełnienia ma Alea? I jak długo bliźniaczkom uda się ukrywać całą zaistniałą sytuację?

Znów dałam się skusić jak, przeczytałam zmiennokształtna i wampir. Niektóre słowa działają na mnie jak magnes. Cóż taka już moja natura, co ja poradzę, że tak uwielbiam takie wątki w książkach.

Okazuje się, że w historii pojawiają się inni przedstawiciele gatunków magicznych. I tak o to mamy: Wampiry, Wilkołaki, Zmiennokształtnych, Łowców i Czarodziejów. Niespotykane połączenie, aby umieścić tyle różnych postaci. Wszyscy uczęszczają do jednej placówki. Wyobraźcie więc sobie to napięcie panujące w szkole.

Przyznaję, że z początku nudziło mi się trochę podczas lektury. Jakoś nie mogłam się wkręcić w fabułę. Z każdym kolejnym rozdziałem im bliżej poznawałam naszych bohaterów, tym bardziej ich lubiłam. Zaczęło mi się podobać to, co czytam. I z zapartym tchem śledziłam losy Erin i jej paczki znajomych. Szkolne intrygi nagle stały się szalenie ciekawe.

W niewielkim stopniu przeszkadzał mi brak oznaczeń, kto jest narratorem danego rozdziału. Autorka postanowiła przedstawić nam punkt widzenia z perspektywy kilku postaci. I trzeba było się poniekąd domyślać, kogo myśli poznajemy. Nie było to jednak bardzo uciążliwe, dało się przeżyć.

Pod koniec zaczęło się robić ciekawiej, bardziej dynamicznie. Nie spodziewałam się, że historia zakończy się w takim momencie. Już wyczekuje z niecierpliwością kolejnej części.

Informacje dodatkowe o Mallaroy. Tom I:

Kup książkę Mallaroy. Tom I

Mallaroy. Tom II
A.M. Juna0
Okładka ksiązki - Mallaroy. Tom II

Nikt nie dostaje życia na własność. Bliźniaczki Lanford wiedzą to aż za dobrze, wciągnięte w sieć intryg, kłamstw i poświęceń. Erin utknęła w niezwykłej...

Mallaroy. Tomy I-III
A.M. Juna0
Okładka ksiązki - Mallaroy. Tomy I-III

Co nastoletnie bliźniaczki mogą mieć wspólnego z końcem świata jaki znamy? Teoretycznie nic. W praktyce ich talent do przyciągania kłopotów, kilka impulsywnych...