Malowany Człowiek, księga 2

Wydawnictwo: Fabryka Słów
Data wydania: 2009-02-13
Kategoria: Fantasy/SF
ISBN: 978-83-7574-050-9
Liczba stron: 320
Tytuł oryginału: The Painted Man
Tłumaczenie: Marcin Mortka
Ilustracje: -

Tom 2 cyklu Cykl Demoniczny

Ocena: 5.32 (37 głosów)

Czy znękana ludzkość znajdzie w sobie dość siły, by stanąć naprzeciw otchłańców z uniesioną głową? Przecież od wieków potrafi się tylko chować za murami ochronnych runów…
Arlen, Leesha i Rojer wierzą, że tak. I nie tylko oni, choć jedynie w odległej Krasji ludzie wypowiedzieli demonom otwartą wojnę. Co noc stają z nimi twarzą w twarz na ubitej ziemi – w naszpikowanym pułapkami Labiryncie. W obronie honoru przodków. Nie szczędząc ofiar i krwi. Arlen, Leesha i Rojer są już dojrzałymi, doświadczonymi przez życie ludźmi. Odkrywają w sobie umiejętności i moce, które pozwolą im myśleć o próbie zmierzenia się z unicestwiającym świat złem. W krucjacie przeciwko potworom budzącym się do życia każdej nocy połączył ich nieubłagany los.To ostatni dzwonek dla ludzkości, ginącej w szponach opętanych żądzą mordu bestii.

Kup książkę Malowany Człowiek, księga 2

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Polecana recenzja

Avatar użytkownika - speedi
speedi
Przeczytane:2010-11-02, Ocena: 5, Przeczytałem,
Przeznaczeniem niektórych jest walka328 Rok Plagi. Arlen, po zdobyciu pokrytej starymi runami włóczni, stawia w końcu czoła demonowi, którego kiedyś okaleczył, Jednorękiemu. Kończy się w ten sposób pewien długi etap w jego życiu: czas nieustannego oczekiwania i niepokoju. Dziesięć lat przygotowania do owej chwili wypełnia się, Otchłaniec ginie w walce na śmierć i życie. Włócznia pokazuje swoją niezwykłą moc. A może raczej runy wojenne wydobywane są z wieloletniego zapomnienia?! Runy, działające na zasadzie swoistego sprzężenia zwrotnego. Wykorzystujące magię Otchłańców przeciwko im samym.Rojer znajduje w końcu coś, co go wyróżnia z tłumu. Odkrywa niezwykłą siłę gry na skrzypcach, która potrafi nie tylko zafascynować słuchaczy, ale również powstrzymać lub odstraszyć demony. Dla niego też kończy się pewien etap życia. Ginie jego mentor Arrick, a młodzieniec od tej chwili sam musi stawić czoła życiu i samodzielnie dokonywać wyborów. Leesha jest już prawie dojrzałą kobietą. Ma świadomość swoich umiejętności i wiedzy, którą zdobyła. Musi wrócić po latach do Zakątka Drwali, by stawić czoła chorobie dziesiątkującej jego mieszkańców, w tym jej ukochanego ojca.Wędrujemy po świecie wykreowanym w powieści. Poznajemy nowe miejsca, nowe postaci. Przemierzamy pustynię, odwiedzamy Fort Pustynną Włócznię. Przeżywamy chwile radosne i smutne, momenty wielkości i małości ludzi. Autor wyraźnie „dojrzewa” w trakcie pisania, co znacznie ...
(czytaj dalej)

Polecana recenzja

Avatar użytkownika - Gyero-Saski
Gyero-Saski
Przeczytane:2011-07-06, Przeczytałem,
W pierwszej księdzę Malowanego człowieka trudno było znaleźć jakiekolwiek mankamenty. Oczywiście można by narzekać na schematyczność i kalkowanie znanych od dawna w fantasy motywów, ale pisząc ten rodzaj literatury, autor nie jest w stanie tego uniknąć, na zawsze bowiem pozostanje niewolnikiem dokonań wielkich poprzedników i gotowych klocków fabularnych. Niemniej, pod każdym innym względem, powieść Bretta okazała się książką „świeżą”, fascynującą i świetną stylistycznie. Z tych powodów księga druga pierwszego tomu Trylogii demonów (sic!) z miejsca stała się pozycją wyczekiwaną, a wymagania względem niej adekwatne do poziomu poprzednika. Niestety, kontynuacja (mimo wielu dobrych stron) zawodzi, a momentami nawet trywializuje mitologię tworzoną przez Petera V. Bretta.Akcja tego tomu zaczyna się w miejscu finału księgi pierwszej. Arlen pokonuje prześladującego go demona i rusza do Krasji, gdzie chce pokazać swoje znalezisko – złotą włócznię ozdobioną runami wojennymi. Tymczasem Rojer praktykuje jako obwoźny ministrel, a Leesha wprawia się jako zielarka. Ta „sielanka” nie trwa długo i każde z nich ponownie musi stawić czoła niełatwemu przeznaczeniu. Następujące po sobie wydarzenia zmieniają każde z nich, zbliżając jednocześnie odrębne dotychczas ścieżki bohaterów. Przekłada się to na tempo akcji – dzieje się dużo i szybko. ...
(czytaj dalej)

Opinie o książce - Malowany Człowiek, księga 2

Avatar użytkownika - aga95
aga95
Przeczytane:2016-02-25, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam, 12 książek 2016,
Super. Nie zawiodłam się na kontynuacji. Mam nadzieję, że reszta jest książek Brett'a równie dobra :D
Link do opinii
Świetna część druga! Jeszcze więcej akcji! Arlen przechodzi totalną przemianę i może być doskonałym przykładem tego jak porażkę przekuc w zwycięstwo! Rojer i Leesha również się zmieniają-dojrzewaja, "mężnieją" i zaskakują otchlance każde na swój sposób! Ale... To trzeba po prostu przeczytać :)
Link do opinii
Avatar użytkownika - roksana85
roksana85
Przeczytane:2015-11-18, Ocena: 5, Przeczytałem, Wyzwanie Initium - fantastyka,
Pierwszej części ustępuje jedynie objętością, za to więcej jest akcji, scen walki i odwagi. Wciąga od pierwszej strony i mocno trzyma, aż do ostatniej
Link do opinii
Avatar użytkownika - krasu
krasu
Przeczytane:2015-06-22, Ocena: 5, Przeczytałem, 52 książki 2015,
Kontynuacja przygód Arlena, Leeshy i Rojera. Nadszedł czas na przecięcie strun losu bohaterów. Rojer podróżując ze swoim mistrzem po wioskach odkrywa talent do odganiania otchłańców przy pomocy skrzypiec. Niestety wiedza okupiona jest życiem mentora, który przez przypadek wypchnął ucznia za krąg runiczny, reflektując się uratował mu życie samemu ginąc od ciosów zadanych przez drzewnego demona. Minstrel powraca do Angiers dopiero po roku i znajduje nowego mecenata- starego Mistrza Sztuk z Gildii Minstreli. Nistety depcząca im po nogach konkurencja postanawia zemścić się za dawną zniewagę. Zostają dotkliwie pobici i pozostawieni na pastwę nocy. 2 strażników ryzykują życie postanawia im pomóc, tak oto Rojer poznaje Leeshę pracującą w szpitalu w Angiers. Niestety staruszek nie przeżył napaści. Pewnego dnia Leesha postanawia wrócić do rodzinnej miejscowości by pomóc z szalejącą zarazą. Minstrel wyrusza razem z nią. Dochodzi do napaści na trakcie przed Nocą ratuje ich Malowany Człowiek. Uważam, że książka w momeńcie gdy Rojer i Arlen chcą zemścić się na bandytach porusza ważny problem przebaczenia i tego, że nikt nie zasługuje na śmierć z rąk demonów. Najpardziej podoba mi się ten cytat:,, Weż najgorszego z przestępców, a potem wyjżyj za okno i nawet on będzie lepszy od tych bestii."
Link do opinii
Avatar użytkownika - karolina_c
karolina_c
Przeczytane:2015-05-20, Ocena: 5, Przeczytałem,
Rewelacyjna druga część serii. Odnaleziona zostaje włócznia Kajiego. Niestety Arlen który to uczynił zostaje oszukany przez Jadira i wyrzucony na pustynię na pastwę otchłańcom. Chłopak jednak nie zginął i się nie poddał. Odkrył możliwosć malowania run na ciele. Walka z otchłańcami stała się jego życiem, pasją i przeznaczeniem. Tak powstałmalowany człowiek. Tak powstał Wybawiciel.
Link do opinii
Avatar użytkownika - ewaboruch
ewaboruch
Przeczytane:2014-08-22, Ocena: 6, Przeczytałam, fantastyka, SF, przygoda,
Kolejne przygody Arlen, Leesha i Rojera. Tym razem ich ścieżki się ze sobą łączą. Zanim jednak do tego dojdzie każdy przechodzi swoje próby życia.
Link do opinii
Avatar użytkownika - aishiteru
aishiteru
Przeczytane:2014-06-16, Ocena: 5, Przeczytałam, 26 książek - 2014, Mam,
"Arlen, Leesha i Rojer wierzą, że ludzkość jest w stanie przeciwstawić się otchłańcom. I nie tylko oni, choć jedynie w odległej Krasji ludzie wypowiedzieli demonom otwartą wojnę." Kolejna część "Malowanego człowieka". Ludzkość w dalszym ciągu zmaga się z pojawiającymi się co wieczór otchłańcami, które tylko czyhają by zatopić swoje szpony w ludzkim ciele. Drogi bohaterów wreszcie się krzyżują, a sama druga część jest, wydaje mi się, bardziej już mroczna od swojej poprzedniczki. Bohaterowie są już dorośli, więc i sposób ich przedstawienia przez autora się zmienił. Ludzie zaczynają zdawać sobie sprawę z tego, że nie są bezsilni, że to oni mogą być ŁOWCAMI, a nie zwierzyną... Powoli rozpoczyna się walka, w której tylko jedna ze stron może być zwycięzcą. W dalszym ciągu moim ulubionym bohaterem jest tutaj Arlen. Podobała mi się ta jego zaciętość i chęć walki, a opisy zmiany bohatera w mrocznego wojownika ujeżdżającego wierzchowca z piekła rodem śledziłam z ciekawością. Tym bardziej się cieszę, że drogi bohaterów się skrzyżowały. :) Książka oczywiście nie jest pozbawiona wad, niektóre rozwiązania uważam za trochę naciągane, inne - za wręcz infantylne, jednak jest w tej pozycji coś, co sprawia, że czyta się ją z ogromną przyjemnością. Pewnie jest w tym spora zasługa tłumacza - Marcina Mortki. Dobrze się Pan spisał! Drugą część "Malowanego człowieka" uważam za udaną pozycję i z pewnością sięgnę po kolejne części "Cyklu Demonicznego". I niech mnie mrok pochłonie! - oby jak najszybciej. :)
Link do opinii
Avatar użytkownika - sabja
sabja
Przeczytane:2014-01-19, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki - 2014, Mam, Ulubione,
Pierwsza księga mnie wciągnęła a druga księga zdecydowanie wessała mnie do świata Brett'a. Akcja nabiera dynamiki (choć i w poprzedniej księdze nie można było narzekać na nudę). Naznaczony przerósł moje wyobrażenia o tej postaci. Parę okrutnych scen spowodowało, że czytało się to naprawdę ciężko a natłok emocji groził wybuchem. Jednak nie żałuję ani jednego przeczytanego słowa. Sam koniec tomu kusi aby sięgnąć po kolejne części i sprawdzić czy radość ze zwycięstwa będzie towarzyszyła bohaterom w ich kolejnych starciach z Otchłańcami i ... ludźmi.
Link do opinii
Avatar użytkownika - Ivor123
Ivor123
Przeczytane:2013-12-12, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam,
Polecam wszystkim miłośnikom Fantasty
Link do opinii
Avatar użytkownika - kpt_Yossarian
kpt_Yossarian
Przeczytane:2012-07-10, Ocena: 5, Przeczytałem,
Lekka, łatwa i bardzo przyjemna. Zdecydowanie polecam!
Link do opinii
Avatar użytkownika - Valakiria
Valakiria
Przeczytane:2010-12-13, Ocena: 5, Przeczytałam,
Jak pisałam - im dalej tym lepiej :)
Link do opinii
Avatar użytkownika - Ariz
Ariz
Przeczytane:2010-10-20, Ocena: 6, Przeczytałem,
Bardzo dobra powieść. Napisana z rozmachem, doskonałe obraz działania run w kręgu. Polecam
Link do opinii
Avatar użytkownika - MagdaMc
MagdaMc
Przeczytane:2019-02-18, Ocena: 3, Przeczytałem,
Avatar użytkownika - anna-4008
anna-4008
Przeczytane:2019-01-31, Ocena: 5, Przeczytałam, Przeczytane w 2019,

Ci, którym podobał się tom pierwszy, powinni być usatysfakcjonowani i tym.

W drugim tomie "Malowanego człowieka" dokonują się wiele zmiany w postawach bohaterów, dojrzewają oni i zaczynają silniej wpływać na swój własny los.
Pewne wątki przykuwają tu uwagę bardziej niż inne. Problem walki i nienawiści, które nie mogą pozostać obojętne, bez konsekwencji dla osoby nimi ogarniętej. Problem jednostki i społeczeństwa, wzajemnych granic suwerenności i niezależności. Kwestie odpowiedzialności za siebie i za innych.

Link do opinii
Avatar użytkownika - LukasM
LukasM
Przeczytane:2019-01-09, Przeczytałem, Mam,

Ciąg dalszy - książka super .

Link do opinii
Avatar użytkownika - AsiaSobieraj
AsiaSobieraj
Przeczytane:2018-02-15, Ocena: 6, Przeczytałam,
Inne książki autora
Wielki Bazar, Złoto Brayana
Peter V. Brett 0
Okładka ksiązki - Wielki Bazar, Złoto Brayana

Strach. Strach przed otchłańcami. Strach przed nocą. Strach przed śmiercią.\r\n\r\nStrach to dobra rzecz. Dzięki niemu żyjemy\r\nJeph Bales z Potoku Tibbeta...

Pustynna Włócznia. Księga 2
Peter V. Brett 0
Okładka ksiązki - Pustynna Włócznia. Księga 2

Arlen nie żyje... Tamtej nocy zginął bym ja mógł żyć dalej. Czasami Posłaniec musi powiedzieć ludziom to, czego nie chcieliby usłyszeć. Czasami...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Selfie z Toskanią
Monika B. Janowska;
Selfie z Toskanią
Wizna
Jacek Komuda
Wizna
Dom sekretów
Natalia Bieniek
Dom sekretów
Magiczne skrzypce
Izabella Klebańska
Magiczne skrzypce
Zapach makadamii
Anna Wojtkowska-Witala
Zapach makadamii
Trzecia strona medalu
Dariusz Grochal
Trzecia strona medalu
Bezsenna
Lou Morgan
Bezsenna
Drogi Edwardzie
Ann Napolitano
Drogi Edwardzie
O melba!
Grażyna Bąkiewicz
O melba!
Pokaż wszystkie recenzje