Małpi szał

Wydawnictwo: b.d
Data wydania: 2020-04-30
Kategoria: Horror
ISBN: 9788366518179
Liczba stron: 142
Tytuł oryginału: The Apeshit
Tłumaczenie: Tomasz Kotkowski

Ocena: 3 (2 głosów)

Niczym Piątek, trzynastego w reżyserii Takashiego Miike.

Małpi szał to miłosny liścik Carltona Mellicka III do najlepszych (i zarazem najgorszych) horrorów klasy B.
Szóstka popularnych nastolatków – trzy cheerleaderki oraz trzech członków szkolnej drużyny futbolowej – wyjeżdża do samotnej chatki w górach na weekend, nastawiając się na alkohol, imprezy i szalony seks. Zamiast tego czeka ich walka na śmierć i życie z przeraźliwie zmutowanym, psychotycznym dziwolągiem, który za nic nie chce umrzeć.

Mellick parodiuje horrorowe motywy i przekształca je w twór znacznie głębszy i dziwniejszy. To literacki ekwiwalent niskobudżetowego kina. To mokry sen fana splatterpunku. To prawdopodobnie jedna z najbardziej posranych książek, jakie kiedykolwiek napisano.
Gratka dla wszystkich lubujących się w serii Martwe zło, wczesnej twórczości Petera Jacksona oraz horrorach o mutantach. Przeczytajcie, warto!

Tagi:

Opinie o książce - Małpi szał

Po "Małpim szale" spodziewałam się, że dostanę taki książkowy odpowiednik slashera (slashery uwielbiam, a im dziwniejsze tym lepsze ?). Po części okazało się to prawdą, bohaterowie giną jeden po drugim, ale otoczka ich śmierci, to co w ogóle mają w głowach... mnie to przerosło, serio. Wynaturzenia, zboczenia, flaki. No niestrawne dla mnie to było.

Bardzo ostrożnie opuszczam strefę mojego komfortu czytelniczego, w tym wypadku było to kompletnie nieopłacalne. Jedyny plus, że książka krótka.

Link do opinii

"Małpi szał" to dziwna i w wielu momentach dość obrzydliwa książka. Mamy tutaj grupkę przyjaciół wyjeżdżających na weekend do chatki w lesie. Mogłoby się zdawać, że mamy do czynienia z klasycznym horrorem, schematem na schemacie, lecz nie do końca. Owszem, pojawia się tutaj wiele znanych z horrorów wątków i jest to książka zdecydowanie nimi inspirowana. Różnica polega na tym, że w "Małpim szale" można natknąć się też na wiele kontrowersyjnych sytuacji, przez które ciężko będzie przebrnąć wrażliwym osobom. Jest to horror na pewno dla fanów gore i starych horrorów klasy b.

Link do opinii

Kup książkę Małpi szał

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Inne książki autora
Nawiedzona wagina
Carlton Mellick III0
Okładka ksiązki - Nawiedzona wagina

Trudno kochać kobietę, której wagina jest bramą do świata umarłych... Steve szaleńczo kocha swą ekscentryczną dziewczynę Stacy. Niestety ostatnio...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Kudłata
Hwang Sun-mi
Kudłata
Hania Baletnica
Jolanta Symonowicz, Lila Symonowicz
Hania Baletnica
Już, już!
Katarzyna Wasilkowska
Już, już!
Kartoteka Pitera P.
Jacek Wiśnicki
Kartoteka Pitera P.
Zaginiona apteka
Sarah Penner
Zaginiona apteka
Skręcona historia
Jakub Ostromęcki
Skręcona historia
Maja Orety i skarb Szkocji
Eliza Sarnacka-Mahoney
Maja Orety i skarb Szkocji
Na zawsze
Karolina Winiarska
Na zawsze
Kuba na tropie
Kuba i Filip Majewscy
Kuba na tropie
Lwowska kołysanka. Dwa miasta
Monika Kowalska (I)
Lwowska kołysanka. Dwa miasta
Pokaż wszystkie recenzje