Maltańska przygoda

Klara po trudnym rozstaniu z chłopakiem postanawia spędzić spontaniczne wakacje ze swoją zwariowaną koleżanką Aliną. Wyjeżdżają na malowniczą Maltę, gdzie przeżywają gorące romanse wśród zabytków i pięknych plaż.

,,Maltańska przygoda" to romantyczna powieść obyczajowa o rodzących się uczuciach i relacjach damosko-męskich.

Kto zawładnie sercem Klary? A w kim zadurzy się wiecznie kochliwa Alina?

Informacje dodatkowe o Maltańska przygoda :

Wydawnictwo: Dlaczemu
Data wydania: 2021-07-27

Tagi: Lato rumunia

Kup książkę Maltańska przygoda

Maltańska przygoda - opinie o książce

Avatar użytkownika - Patka96x
Patka96x
Przeczytane:2021-11-07,

♥️🔥 RECENZJA ♥️🔥

Autor: @katarzyna_wit_formela
Wydawnictwo: @_dlaczemu

Maltańska przygoda

Klara jest po trudnym rozstaniem z chłopakiem. Postanawia wyjechać na spontaniczne wakacje, że swoją zwariowaną przyjaciółką Aliną. Wyjeżdżają na bardzo piękną i malowniczą Malte. Zwiedzają tam piękne plaże i zabytki, Malta jest bardzo piękna.
Czy Klara pozna na wakacjach jakąś miłość? 🤔 A może miłość spotka jej przyjaciółka Alinę? 🤔 A może obie kogoś poznają? 🤔
Ja Wam mogę powiedzieć, że w życiu jednej z kobiet pojawi się mężczyzna o imieniu Karol. A może pojawi się jeszcze ktoś? 🤔 Odpowiedź znajdziecie jak sięgnięcie po książkę 📖 😍.

Książka jest króciutka, taka idealna na jeden wieczór. Bardzo fajnia jest historia, która opisuje nam autorka. Pióro autorki jest lekkie przez co czyta się dobrze i szybko. Język w jakim autorka pisze jest prosty. Jest ona zdecydowanie za krótka, ta historia zasługuje na kontynuacje. Czytając tę książkę można się przenieść i poczuć jakby było się na Malcie.

Gratuluję autorce, napisania i wydania tak fajnej książki 📚 😁.

Dziękuję bardzo wydawnictwu @_dlaczemu za zaufanie i egzemplarz ♥️.

Avatar użytkownika - marta_czyta
marta_czyta
Przeczytane:2021-10-14, Ocena: 4, Przeczytałem, Mam,

Dajecie szansę debiutantom ? Ja bardzo chętnie sięgam po debiuty , uważam, że każdy autor od czegoś zaczynał. Nie raz trafiłam na wyjątkowe książki i ta jest jedną z lepszych.

Taka cieniutka, niepozorna , a jednak idealna na ten jesienny, chłodny i ponury czas. "Maltańska przygoda" to książka , która Was rozgrzeje , pozwoli Wam wyruszyć w ciekawą podróż bez wychodzenia z domu czy nawet spod koca :)

Alina i Klara , to przyjaciółki , które postanowiły we dwie wyjechać na tygodniowe wakacje na Malcie . Byliście tam kiedyś ? Z tą książką poczujecie się jakbyście brali udział w tej wyprawie. Obie kobiety są ewidentnie różne, mają odmienne charaktery i plany podróży. Alina to lekkoduch , mający za sobą nieudane związki i nie ma nic przeciwko wakacyjnej przygodzie łóżkowej. Klara twardo stąpa po ziemi, lubi mieć wszystko zaplanowane i rozpamiętuje wciąż rozstanie z chłopakiem. Książka w sumie skupia się na niej . Poznaje Antka - chłopaka pracującego w hotelu, w którym kobiety mieszkają przez ten tydzień . A także Karola - który tak jak one przyjechał na wakacje . Czy relacja z którymś z nich rozwinie się na dłużej niż te kilka dni wakacji ?

Co mnie oczarowało w tej książce to szczegółowe opisy Malty. Zwiedzamy ją wraz z bohaterami. Autorka opisuje piękne plaże, zabytki, miejscowości tak dokładnie , że można poczuć ten klimat jakby się tam było. Nie wiem czy autorka poznała to wszystko osobiście czy przygotowała się do tej książki w inny sposób ale zaimponowało mi tak barwnie opisując to miejsce.

"Maltańska przygoda" to przyjemna i lekka lektura , o przyjaźni dwóch kobiet , o zawodach miłosnych ale też o nowych znajomościach , zauroczeniu... i podróży. Sądzę, że ta pierwsza książka wyszła bardzo fajnie i chętnie sięgnę po kolejne tytuły spod pióra autorki . Polecam Wam serdecznie te lekturę, sądzę, że jak ja spędzicie z nią miło czas.

Avatar użytkownika - sistersasbook
sistersasbook
Przeczytane:2021-08-08, Ocena: 6, Przeczytałam,

Dzisiaj przychodzimy do was z taką jedną książką. Jest to nasz patronat, więc szczególnie wam ją polecamy. Opowieść, którą was dzisiaj przywitamy to prosta historia o miłości, nie ma w niej skomplikowanych wydarzeń, przy tej książce należy usiąść i się nią delektować. Przychodzimy do was dzisiaj z książką „Maltańska przygoda” od Wydawnictwa Dlaczemu oraz Katarzyny Wit-Formeli.
Alina i Klara to dwie przyjaciółki, które niedawno zakończyły swoje związki i są singielkami. Pewnego dnia wpadają na pomysł, żeby zrobić sobie wakacje i gdzieś wyjechać, wybór pada na Maltę. Malta oprócz cudownych widoków oraz wspaniałych i imponujących zabytków odsłania przed dziewczynami możliwość zakochania się. Nie będziemy wam zdradzać więcej, ale jeżeli opis was zaciekawił to zapraszamy do przeczytania reszty. A tymczasem parę słów od nas.
Książka przeznaczona jest dla wszystkich, którzy chcą zaznać chwili relaksu, bo uwierzcie, ale przy niej się odstresujecie. Poleciłybyśmy ją wszystkim fanką( bo tak raczej jest to książka dla pań ) książek romantycznych oraz obyczajowych, które chcą poczytać zwykłą przepiękną opowieść o miłości. Wydaje nam się, że spodoba się ona wszystkim panią, oprócz może osób, które lubią dreszczyk emocji, bo tutaj go nie znajdziecie. Wyjątkowością tej książki jest prostota i to jest w niej najpiękniejsze.
Ta książka według nas to splot miłości, pięknych opisów oraz wakacyjnych marzeń. Oczywiście klimat tej historii może się kojarzyć jedynie ze słonecznym krajem, pełnym pięknych okolic, do którego chciałoby się przyjechać. I ta jest, tę książkę się czuje, całym ciałem i całym serduchem, czytelnik oddaje siebie na dwieście stron i kilka dobrych godzin czytania.
Jak już wcześniej wspomniałyśmy opowieść jest bardzo prosta, więc fabuła również taka jest, nie ma w niej pogmatwanych wątków, przez tą powieść się płynie w sercem na wierzchu. No, ale chociaż sama fabuła nie jest zbyt trudna, czy przytłaczająca to jest po prostu piękna sama w sobie, romantyczna oraz bardzo uczuciowa. O tak emocję w niej się po prostu przelewają. Akcja nie jest szybka, wręcz przeciwnie, jest powolna, bo przecież musimy poznać Maltę i się w niej zakochać, tu nie ma miejsca na zachłanność.
Musimy również wspomnieć o krajobrazach przestawionych w tej historii, widać, że autorka bardzo dobrze się przygotowała i ukazała jak najlepiej Maltę. My się czułyśmy jakbyśmy na niej były naprawdę. Wszystkie te opisy sprawiły, że chciałoby się tam pojechać, spędzić tam chociaż chwilkę.
Powieść czytało się bardzo lekko, język jakim posłużyła się autorka był bardzo przyjemny w odbiorze, aż chciało się czytać. Musimy przyznać niestety, że ciężko nam się było z książką rozstać. Szkoda, że tak szybko się skończyła, chciałybyśmy poznać dalsze losy na przykład Aliny. No, ale wszystko dobre co się dobrze kończy 
Kochani jeżeli chcecie na tych wakacjach przeczytać książkę, która pozwoli wam się na chwilę przenieść w piękne miejsce, a dodatkowo się przy niej odstresujecie, to polecamy wam tę lekturę. Romans wisi w powietrzu. Miłego dnia.

Ktoś jedyny na świecie
Katarzyna Wit-Formela0
Okładka ksiązki - Ktoś jedyny na świecie

Świat Julii to klimatyczny dom w sercu Mazur i towarzystwo ojca, przy którym czuje się bezpieczna. Dziewczyna z wielką niechęcią wybiera się na wakacje...

Zimowe perypetie
Katarzyna Wit-Formela0
Okładka ksiązki - Zimowe perypetie

Pełna emocji i trudnych decyzji opowieść o dwóch przyjaciółkach – Izabeli i Kalinie. Zimowa sceneria spowoduje wiele zawirowań w życiu kobiet. Czy...