Malwina

Wydawnictwo: NieZwykłe
Data wydania: 2020-07-22
Język oryginału: Polska

Tom 2 cyklu PInk Tattoo

Czasami uczucie wsiąka pod skórę jak tusz i tworzy na niej unikatowy wzór.

Malwina świetnie opanowała grę pozorów. Na co dzień nosi maskę, którą zdejmuje tylko w nocy. To wtedy wracają do niej wspomnienia i koszmary. Tylko w nocy jest naga i bezbronna.

Arek ma na plecach wzory, ale nie są to tatuaże. To wspomnienia, które ktoś wyrył na jego skórze. Kiedyś w życiu mężczyzny pojawiła się kobieta, która zaoferowała mu coś, czego bardzo pragnął – zapomnienie. Tej kobiety już nie ma.

Malwinę i Arka łączy jedno – nie szukają miłości i wolą nie angażować się w żadne relacje, bo w głębi duszy wiedzą, że na końcu czeka na nich tylko ból.

Jednak nie zawsze to, czego chcemy, jest właśnie tym, co nam się przydarzy.

źródło opisu i okładki: materiały Wydawnictwa

Tagi: tatuaże miłość zaufanie przyjaźń tajemnice Romans Obyczaj

Kup książkę Malwina

Opinie o książce - Malwina

Drugi tom PInk Tattoo ,, Malwina'' to książka która jest pełna tajemnic i życiowych decyzji. W książce poznaję historię znanej nam dwójki z poprzedniego tomu, jednak nie spodziewałam się takich dramatów, życiowych rozterek w postaciach idących prosto do celu !

Malwina, to tytułowa bohaterka, która u stóp ma show biznes i nie zatrzymuje się! Rodzina w jej przypadku to przyjaciele, którzy wprosili się do jej życia niezapowiedzianie i pozostają na dobre i złe z kobietą , która wbrew pozorom jest rozdarta wewnętrznie, bez możliwości posklejania jej duszy! Przeszłość zawsze nas dopada , a w jej przypadku ona nie odeszła tylko zadomowiła się na stałe, by demony nawiedzały ją w każdym aspekcie jej życia!

Artek, och wielkolud o sercu romantyka! Tatuażysta , który w swym fachu nie ma sobie równych. Człowiek na którego zawsze można liczyć i kocha prawdziwą miłością. Arek kochał, i ta miłość została w nim bez możliwości opuszczenia jego duszy! Czy wspomnienia szczęśliwych dni staną się cieniem nad jego przyszłością? Czy jest możliwe, że podzieli swe serce i rozda po równo dwóm kobietom?

Choć Malwina nie porwała mnie tak bardzo jak Lilianna to nadal plasuje się wysoko! Pani Ania ma znakomite pióro co sprawia , że książkę czyta się z lekkością i zachwytem! Jestem to bardzo mocna 7, 5 . Zdecydowanie polecam !

Avatar użytkownika - Tatiaszaaleksiej
Tatiaszaaleksiej
Przeczytane:2020-08-24, Ocena: 5, Przeczytałam,

„Nie ma lepszego nauczyciela niż samo życie”.

Skonstruowana przez autorkę historia, umiejętnie wzbudza w czytelniku ciekawość i delikatne nerwowe oczekiwanie. Pani Anna stopniowo ujawnia przed nami złożoną przeszłość naszych bohaterów. Akcja powieści toczy się swoim rytmem, wzbudza ogromne emocje i niepokój. Na dużego plusa zasługują wątki dotyczące Lilki, Mata i małego Oskara, dokładnie widzimy, co u nich się dzieje. Rewelacyjnie wykreowani bohaterowie, to ludzie pełni wad i zalet, każdy toczy swoją cichą walkę z przeszłością. Bardzo wyraziste, charakterne osobowości, zapadające w pamięć. Do większości z nich poczułam ogromną sympatię. Poznajemy nowych bohaterów, Tymon, brat Malwiny – ich relacja, wzajemne oddanie, poczucie winy i dokonane życiowe wybory – zrobiły na mnie ogromne wrażenie. Błyskotliwe dialogi, cięte riposty, robią wrażenie.

Z niepokojem śledziłam rozwój wypadków, niedomówienia robiły swoje. Autorka porusza cały szereg trudnych, niepokojących problemów, robi to bardzo zajmująca i z ogromną empatią. Ukazuje jak bardzo traumatyczne przeżycia z dzieciństwa mają negatywny wpływ na dorosłe życie. Ci, co powinni bezgranicznie i bezwarunkowo kochać zawodzą. Strata najbliższych, tajemnice z przeszłości, poczucie winy. Straszne blizny, przykryte pięknym tatuażem. Piękno prawdziwej przyjaźni, jej bezcenna wartość i bezinteresowność. Miłość, która przychodzi niespodziewanie i burzy dotychczasowe ”bezpieczne” mury. Pozory obojętności, strach, obawa przed uczuciem, samotność, niełatwe rozliczenie z przeszłością. Silna potrzeba kochania i bycia kochanym, narastająca wzajemna fascynacja i elektryzujące wzajemne przyciąganie, przed którym w żaden sposób nie da się uciec. Trzeba mu się poddać…

Historia całkowicie mnie porwała, jest to rewelacyjna powieść obyczajowa z intrygującymi wątkami romansowymi. Jest bardzo emocjonalnie, nie brakuje przejmujących, wzruszających momentów, z poczuciem humoru i szczyptą namiętności. Wszystko idealnie wyważone i dopracowane. Każdy z nas zasługuje na szczęście i spokój u boku ukochanej osoby. Z dużą niecierpliwością czekam na cd. Bardzo polecam :)

Po „Liliannie” z wielką chęcią chwyciłam za drugi tom serii PInk Tattoo. No i niestety rozczarowałam się :( Lilka zawiesiła bardzo wysoko poprzeczkę, której w moim odczuciu Malwina nie sprostała:(
Jak dla mnie zdecydowanie za dużo emocji a za mało samej fabuły , jakichś perypetii głównej bohaterki. I chyba zabrakło mi również tego budzącego się uczucia między nią a Arkiem.
Miłe jest natomiast to, że autorka nie zapomniała o głównych bohaterach z pierwszej części:) Widzimy jak miłość kwitnie wokół Lilki i Mata. Jacy są dla siebie czuli i troskliwi. Aż chce się zaśpiewać fragment piosenki z „Króla Lwa”: „Miłość rośnie wokół nas”...
Ale niestety dla mnie to za mało. Nie przekonała mnie historia Malwiny... I tak jak od razu polubiłam Lilkę i Mata, tak tu było wręcz odwrotnie- główna bohaterka mnie niejednokrotnie irytowała. Ponadto ciężko mi było wczuć się w klimat książki. I ta końcówka... nie chcę spojlerować, ale nie potrafię zrozumieć motywów postępowania Malwiny. A Arka podziwiam za cierpliwość i wytrwałość.

Jednak nie skreślam tej serii i z chęcią przeczytam „Jaśminę”, której premiera w październiku br:)

Książka przeczytana w ramach wyzwania "Olimpiada czytelnicza 2020" org.przez Pośredniczkę książek.

Czytając twórczość Ani Szafrańskiej bardzo szybko zdałam sobie sprawę, jak utalentowaną jest pisarką. Jej historie przenikają do czytelnika w każdy możliwy sposób, dzięki czemu nie tylko czujemy każdą możliwą emocję, ale na długi czas pozostają one w naszej pamięci. Do tej pory pamiętam co zrobiła ze mną „Lilianna”, ale „Malwina” z całą pewnością jest równie piękną historią.

Kiedy uruchomiłam czytnik i przeczytałam kilkanaście stron już wiedziałam, ze ta książka będzie intensywna w zupełnie inny sposób niż poprzedni tom. To, co nęka bohaterów, nie jest łatwe do przepracowania. Z każdą kolejną stroną historia staje się coraz bardziej emocjonalna, i naprawdę ciężko przejść wobec tego wszystkiego obojętnie, nie zatracając się w niej. To zadziwiające, jak żywa była to opowieść, bo niejednokrotnie przyłapywałam się na tym, że to przecież jest jedynie fikcja literacka. Każdy drobiazg w tej historii jest istotny, a wrażliwość i umiejętność w opisywaniu uczuć przez autorkę sprawią, że czujemy się jednocześnie przytłoczeni co szczęśliwi.

„Malwina” to piękna, angażująca czytelnika już od pierwszych stron, niezapomniana historia. Autorka porusza niezwykle ważny i ciężki temat, jest w niej mnóstwo niepokoju, słodko-gorzkich momentów, ale przedstawione jest to z taką czułością, wnikliwością i wyczuciem, że jesteśmy nie tylko oczarowani, ale też uzależnieni. Na tyle, że dosłownie nie możemy się oderwać, mimo płynących łez przysłaniających tekst. To opowieść o dwóch złamanych duszach, które stają się dla siebie balsamem leczniczym, a dzięki wzajemnym zrozumieniu powstaje między nimi nierozerwalna więź. To także opowieść o przezwyciężaniu strachu i otworzeniu się na nową miłość i szczęście, zaufaniu, niezwykłej przyjaźni i rodzinie – w której więzy krwi nie mają żadnego znaczenia. Nie mogę jej wystarczająco polecić, dlatego po prostu po nią sięgnijcie i przeczytajcie.

Kup książkę Malwina

Właśnie tak!
Anna Szafrańska0
Okładka ksiązki - Właśnie tak!

Dwudziestoczteroletnia Stefania doskonale wie, jak smakuje sukces. Skończyła zwyróżnieniem studia dziennikarskie, pracuje w prestiżowym piśmie kobiecym...

Dziewczyna ze złotej klatki
Anna Szafrańska0
Okładka ksiązki - Dziewczyna ze złotej klatki

Obrzydliwie bogaci rodzice, luksusowa rezydencja, służba i ochrona, ekskluzywna prywatna szkoła. Osiemnastoletnia Amelia Raczyńska może mieć wszystko,...

Orkiestra z Auschwitz
Informacja zwrotna
Uważaj, czego pragniesz
Anna Szafrańska
Uważaj, czego pragniesz
Co zrobić z tą chmurą smogu?
Małgorzata Ogonowska; Artur Rogoś
Co zrobić z tą chmurą smogu?
Dopaść Leona Waganta
Wiktor Hajdenrajch