Uważaj, czego pragniesz

Wydawnictwo: JakBook
Data wydania: 2021-06-01
Kategoria: Romans
ISBN: 9788396049902
Liczba stron: 380
Język oryginału: polski

Ocena: 4.5 (6 głosów)

Kiedy osiemnastoletni Aleks sprowadza się do Biedruska pod Poznaniem,

Julia nie wie, że już niebawem jej życie ulegnie całkowitej transformacji.

Wychowywana w patologicznej rodzinie dziewczyna jedyne czego pragnie,

to uciec z tego pełnego przemocy i brudu świata. Jej chłopak, Leon, wykorzystuje

jej uległość, przyjaciółka nie do końca jest szczera, a w domu przelewa się

alkohol. Jedynie milczący i niedostępny nowy chłopak zdaje się być właśnie tym,

do którego będzie mogła zwrócić się o pomoc.

Lecz czy to na pewno dobre posunięcie?

Kim naprawdę jest Aleks i jakie tajemnice skrywa? Czy miłość jest w stanie

pokonać strach? I wreszcie... kim są ONI?

Poruszająca historia o miłości, pragnieniu wolności, życiu w strachu

i szaleństwie. Mistrzyni dramatycznych powieści o miłości znowu zaskakuje!

A czy ty umiałbyś żyć, gdy ONI patrzą?

Tagi: Romance: wholesome bóg

POLECANA RECENZJA

Kup książkę Uważaj, czego pragniesz

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Uważaj, czego pragniesz

Avatar użytkownika - violettabocian
violettabocian
Przeczytane:2021-06-27,

Zacznę tak... Anna Szafrańska napisała powieść mroczną, trzymająca w napięciu, która pozostawia czytelnika z wyrwanym sercem ale także z nadzieją, że w każdym gdzieś tkwi dobro, które wystarczy tylko wydostać.

Osiemnastoletni Aleks wraz z mamą sprowadza się do Biedruska, od początku mamy wrażenie,że ciągnie za sobą tajemnicę, którą spowija mrok a sam chłopak izoluje się od świata, dosłownie. Boli go hałas, ludzie - wszystko.

Siedemnastoletnia Julia natomiasta.ojca alkoholika, który bije ją i znęca się nad nią psychicznie, ma też chłopaka, który ma ogromne problemy z agresją ale Julka wierzy, że może go zmienić. Ma też przyjaciółkę - Wiki, która jako jedyna wie jak źle jest w domu rodzinnym Julki.

Splot okoliczności dramatycznych dla nastolatki sprawia,że zostaje jej tylko Aleks. Dziewczyna wie,że Aleks ma problemy psychiczne ale nie boi się przecież to tylko jakieś zaburzenie że spektrum Autyzmu... Tymczasem Oni już wybrali. Oni wiedzą o niej. I wybrali ją dla niego... A on nie może się sprzeciwić. Los tych dwojga został już został przesądzony... A jednak pamiętajcie... Zawsze gdzieś tli się promień słońca...

Ta książka jest genialna, mocna, wstrząsająca i nieprzewidywalna. A zakończenie aboslutnie rozpala wyobraźnie.

Link do opinii
Avatar użytkownika - zaczytana_opisan
zaczytana_opisan
Przeczytane:2021-06-06,

„Uważaj, czego pragniesz” to interesująca, zaskakująca, emocjonująca historia, która pochłania już po kilku pierwszych stronach, a czym dalej tym trudniej ją odłożyć. Książka zaczyna się niepozornie, jednak zapewniam, że z każdym kolejnym rozdziałem będziecie chcieć więcej, gdyż coraz bardziej będziecie zszokowani i zaintrygowani.

Julia to niezwykle dobra, pomocna, uczynna dziewczyna, która czasem aż za bardzo daje się wykorzystywać. Bohaterka wychowuje się w patologicznej rodzinie i coraz bardziej pragnie od tego uciec. Ma chłopaka, który nią manipuluje i przyjaciółkę, która nie jest z nią do końca szczera. Aleks to tajemniczy, cichy, starający się nie rzucać w oczy nowy uczeń. Julia od początku go ciekawi, a z czasem tylko on wydaje się tym, który ją wysłucha i postara się pomóc. Ciężko jednak przebić się przez jego mur niedostępności. Być może ma jednak powód by zachować się tak, a nie inaczej. Jak potoczą się losy tej dwójki?

„Uważaj, czego pragniesz” to kolejna świetna książka autorki, która totalnie mnie wciągnęła i pochłonęła. Uwielbiam w twórczości Anny Szafrańskiej to, że jej historie mimo, że wydają się niepozorne to za każdym razem zaskakują i wywołują mnóstwo skrajnych emocji. Autorka wykreowana nietuzinkowych, interesujących bohaterów i stworzyła fabułę obok, której nie da się przejść obojętnie. Historia pełna jest sprzeczności, tajemnic, niespodziewanych zwrotów akcji. Książka o dwójce zranionych, nieszczęśliwych bohaterów, którzy pragną czegoś więcej. Julia zawsze robiła to co do niej należało. Cicha, grzeczne, zawsze niosąca pomoc dziewczyna, która mimo, że wciąż się uśmiecha bardzo cierpi. Aleks to tajemniczy, milczący chłopak, który próbuje się dopasować i nie odstawać od reszty. Od początku jego postać ciekawi, a czym lepiej go poznajemy tym bardziej niedowierzamy w to czego się dowiadujemy. „Uważaj, czego pragniesz” to historia, która nie należy do łatwych i nieskomplikowanych. Jest to historia wymagająca skupienia i uwagi. Książka, która nieraz zszokuje, przyspieszy bicie serca. Lektura o przyjaźni, miłości, poszukiwaniu siebie, pragnieniu zaznania odrobiny szczęścia i wolności. Książka, która pokazuje jak najbliższe osoby potrafią ranić. Jak coraz bardziej intryguje nas ta druga osoba chodź ciężko się do tego przyznać nawet przed samym sobą. Jak trudno walczyć z własnymi demonami, które coraz bardziej przejmują nad nami kontrolą. Jak ważne jest, aby potrafić zawalczyć o siebie i własne szczęście, a nie ciągle patrzeć na innych. Jak niekiedy miłość zamienia się w obsesję i chęć chronienia ukochanej osoby przed wszystkimi. „Uważaj, czego pragniesz” to książka zapewniająca mnóstwo emocji. Smutek, wzruszenie, ból, ale też chwile radości, nadziei. Historia, która niejedną osobą zaskoczy. Nie będziecie w stanie przewidzieć tego co wydarzy się na następnej stronie. Lektura pochłonie Was jednak do tego stopnia, że nim się obejrzycie będziecie przy końcu. Gorąco polecam!

Link do opinii

Nutkowe dzień dobry 🎶❣️

Dzisiaj przychodzę do Was z recenzję najnowszej książki Anny Szafrańskiej pt. "Uważaj, czego pragniesz". Jest to książka przesycona emocjami, mocna, która zostawiła mnie z takim poczuciem niesprawiedliwości na sam koniec, że to jest nie do opisania. Autorka ma swój niepodważalny styl pisania, który z każdą książką urzeka mnie coraz bardziej. Ta książka jak i pozostałe książki autorki są takie bardzo życiowe. Bohaterowie, których autorka opisuje w powieści są doświadczeni przez los, przez życie borykają się z problemami. "Uważaj, czego pragniesz" jest to piękna książka o miłości, o walce z trudnościami, ale przede wszystkim o piętnowaniu osób, które są inne. Osób, które w jakikolwiek sposób odróżniają się od reszty rówieśników. Uważam że jest to świetna książka, która porusza naprawdę bardzo ważne tematy i którą zdecydowanie warto przeczytać.

Link do opinii
"Dwa światy, które powinny być odległe, dla mnie stały się jednością. Zacząłem przyjmować do siebie te emocje, które starałem się utrwalić na obrazach. Chłonąłem je, jakbym wchodził w swoje prace. Stawał się kimś... innym. Potworem" Książka Anny Szafrańskiej ,,Uważaj, czego pragniesz" rozpętała burzę w mej duszy, bym na samym jej początku uroniła pierwsze łzy! Błyskawice ciskające emocjami rozerwały me serce. Julia to piękna licealistka, której życie nie oszczędza!! Dom to oaza spokoju i radości, lecz niestety nie w przypadku Julii, ona czuje strach i bezradność w domu. Każdego dnia walczy o siebie i matkę, o to, by mieć namiastkę tego, co inni nazywają domem. Szkoła jest miejscem, gdzie ucieczka jest możliwa, wir prac, jakie sobie narzuciła, sprawił, że nie dostrzega drugiego oblicza jej chłopaka Leona. Aleks to chłopak, który musi zmienić swoje otoczenie i tu droga zaprowadziła go do Biedruska pod Poznaniem. Zamknięty w sobie staje się obiektem zaczepek ze strony nowych kolegów w nowej szkole. Kaptur i słuchawki to jego znaki, lecz za nimi skrywa się tajemnica, której strzeże, a Oni są jej nierozerwalną częścią. Julię i Aleksa przyciąga niewidzialna więź. On uciekający przed cały światem, ona poszukująca schronienia przed tyranem, Oni łapczywie kradnący chwile wytchnienia. Dwa różne światy, dwa inne charaktery a mający wspólny cel — uciec do świata o tysiącu barw, gdzie smutek nie istnieje, dusza jest pełna nadziei, a serce bije w równym rytmie, bez strachu, bez paniki. Co skrywa tajemnica Aleksa? Czy Julia będzie miała siłę, by postawić się ojcu? Czy tych dwoje może zacząć oddychać pełną piersią? Tego wszystkiego dowiecie się z książki. ,, Uważaj, czego pragniesz" roztrzaskało moje serce. Każda strona to arcydzieło zabarwione paletą barw pod postacią emocji. Wchodząc w historię z życia Julii i Aleksa wkroczyłam do świata pełnego bólu i udręki, gdzie słyszałam krzyki, głośne krzyki wołające o pomoc !! Przepadłam. Anna Szafrańska pokazała kolejny raz, że jest mistrzynią w budowaniu napięcia, jest królową w polskim dramacie, a ja jestem roztrzęsiona po historii Julii i Aleksa, bo czytając, ja czułam ból, złość, zaskoczenie i przerażenie! Słowo świetna jest zdecydowanie zbyt słabe, by opisać ,,Uważaj, czego pragniesz" więc ja napiszę po prostu Arcydzieło. Polecam.
Link do opinii

Pierwsza połowa książki (a nawet więcej niż połowa) wydała mi się nużąca i właściwie o niczym - poznajemy dwoje nastolatków, którzy powoli się zaprzyjaźniają. Mogło by się wydawać, że Aleks nie pozwoli nikomu przebić się przez swój "pancerz" obojętności i samotności, jednak Julce powoli udaje się dotrzeć do chłopaka i zyskać jego przyjaźń. Łączy ich trudna sytuacja rodzinna i zrozumienie, które potrafią sobie okazać.
Ot typowa młodzieżówka o relacjach dorastających, uczących się życia osób.
Dopiero przy końcu tej historii zaczyna się coś dziać; dziewczyna poznaje prawdziwe powody skrytości Aleksa, a jej dotychczasowe życie diametralnie się zmienia - tego przecież zawsze pragnęła...
Tylko czy o takiej właśnie zmianie marzyła? I czy będzie dzięki niej bezpieczna?
To zainteresowani muszą doczytać samodzielnie.

Link do opinii

Książka na początku wydaje się niepozorna, normalna. Ot problemy nastolatków, zdrada przyjaciółki i chłopaka, problemy rodzinne. Dopiero później autorka pokazuje prawdziwe oblicze tej książki. Świetna manipulacja postaciami i wydarzeniami. A nawet czytelnikiem. Książka fenomenalna, z inną tematyką niż wszystkie obecne . Świetna odskocznia z dreszczykiem. Polecam

Link do opinii
Avatar użytkownika - Lenka83
Lenka83
Przeczytane:2021-08-08, Ocena: 6, Przeczytałam, 2021,

Uważaj czego pragniesz, to piękna okładka, "prawdziwy" tytuł i historia, która wbija w fotel.

Julia dziewczyna  która, w swoich czterech ścianach przeżywa koszmar z rąk ojca alkoholika.

To dziewczyna, która jest wykorzystywana przez rówieśników w szkole, która ma swoją przyjaciółkę, oraz chłopaka który wyżywa się na słabszych.
Aleks "nowy" chłopak w szkole, który ukrywa się za kapturem i dzięki muzyce wycisza otoczenie. Chłopak który czuje więcej, oraz ma wiele obliczy. Co ukrywa Aleks? Czy Julka po roztrzaskaniu jej świata znajdzie oparcie w swoim przyjacielu, którym stał się Aleks?

Pani Ania ma wielki talent w kreowaniu bohaterów. Aleks od samego początku wzbudza wiele odczuć, ale autorka tak doskonale wykreowała bohatera, że dopiero sam koniec historii odkryje przed czytelnikiem wszystkie jego oblicza, całą prawdę którą ukrywa.
Drugi wielki talent to poruszania trudnych tematów. Przemoc w rodzinie, przemoc w szkole, odnalezienie własnego ja, i wiele innych które nie poruszę aby nie zdradzić historii. Trudne tematy w połączeniu ze swobodnym "piórem" dają ciekawą historię, która nie męczy.

Książkę która jest warta uwagi, pełna zwrotów akcji, trudnych tematów i ciekawych osobowości.

Link do opinii
Inne książki autora
Grzech pierworodny
Anna Szafrańska0
Okładka ksiązki - Grzech pierworodny

Miłość pełna pasji i namiętności. Przyjaźń, która przetrwa wszystko. Dwa zwaśnione rody, które niegdyś żyły w zgodzie. Miłość. Honor. Lojalność. Tajemnica...

Jaśmina
Anna Szafrańska0
Okładka ksiązki - Jaśmina

Trzeci tom chwytającej za serce serii „PInk Tattoo”! Tatuaż może być tym, co będzie, jeżeli pozwolimy odejść temu, co było. Jaśmina znalazła...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Recenzje miesiąca
Tylko to, co ważne
Agnieszka Stec-Kotasińska
Tylko to, co ważne
Lekkie objawy życia
Tomasz Białkowski
Lekkie objawy życia
Centrum śmierci
Tom Shachtman
Centrum śmierci
Odrodzone królestwo
Elżbieta Cherezińska
Odrodzone królestwo
Szpiedzy i sufrażystki
Krzysztof Beśka
Szpiedzy i sufrażystki
Leśniczanka
Klaudia Duszyńska
Leśniczanka
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy