Mamo, uciekaj

Tom 5 cyklu Historie Prawdziwe [Kolekcja Hachette]

Jej jedyna winą było to, że była zbyt ufna... Kiedy Aisza, piękna i inteligentna Azjatka, poznaje Marka, wie, że spotkała miłość swego życia. Po krótkim narzeczeństwie i romantycznym ślubie para wkrótce spodziewa się pierwszego dziecka.

Jednak gdy Aisza wraca po porodzie do domu, Mark pokazuje swoją prawdziwą twarz - nieprzewidywalnego brutala. Bita i poniżana nie ma jednak dość odwagi, by przyznać się bliskim, jakim koszmarem jest jej małżeństwo. Siłę dają jej dzieci - to dla nich postanawia zmienić swoje życie.
Prawdziwa, poruszająca historia kobiety uwięzionej w małżeństwie pełnym przemocy i okrucieństwa.

Informacje dodatkowe o Mamo, uciekaj:

Wydawnictwo: HACHETTE
Data wydania: 2012-10-15
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
ISBN: 978-83-7739-907-1
Tytuł oryginału: Run, mummy, run
Tłumaczenie: Paweł Rojewski

Kup książkę Mamo, uciekaj

Mamo, uciekaj - opinie o książce

Avatar użytkownika - kocik83
kocik83
Przeczytane:2015-01-20, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2015, Mam,
Przerażająca historia młodej Azjatki Aiszy,która poznaje swojego męża przez biuro matrymonialne.Z początku Mark jest ideałem mężczyzny,dobry,opiekuńczy,szarmancki,stabilny emocjonalnie i finansowo.Jednak tuż po urodzeniu pierwszego dziecka w dzień powrotu ze szpitala Mark pokazuje swoje prawdziwe oblicze i po raz pierwszy bije Aiszę.Kobieta ma nadzieję że to jednorazowa sytuacja,bierze winę na siebie i wybacza mężowi.Jednak sytuacja pogarsza się,kobieta jest bita,upokarzana i maltretowana cały czas.Sytuacja ta nie zmienia się nawet po narodzinach drugiego dziecka.Odizolowana od świata kobieta po kolejnym ataku postanawia uciec z dziećmi,jednakże ścigana przez męża powoduje wypadek w którym mąż ginie.Teraz kobieta musi poradzić sobie z wychowaniem dzieci a także z poczuciem winy.
Avatar użytkownika - basia02033
basia02033
Przeczytane:2014-02-05, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2014,
Kolejna ksiązka o przemocy wobec kobiet.Dopiero śmierć tyrana pozwala odetchnć nie tylko matce jak i jej dzieciom.Polecam!!!
Wszystkie pozycje Cathy Glass są niesamowite. Opowiadają prawdziwe i przerażające historię dzieci okaleczonych psychicznie i fizycznie.
Avatar użytkownika - Mamut
Mamut
Przeczytane:2019-05-16, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2019,

To trochę nietypowa książka Cathy Glass, ponieważ dzieci nie trafiają pod jej opiekę, tylko jest to historia małżeństwa Marka i Aiszy. Początkowo wydaje się, że mężczyzna jest bardzo troskliwym mężem, dba gdy kobieta jest ciąży o to, by nie miała rozstepów, nadskakuje jej na każdym kroku, dzwoni po kilka razy z pracy... Ale po porodzie zmienia się diametralnie, już pierwszego dnia w domu, na wstepie częstuje ją pięścią. Odtąd kobieta przezywa piekło. Aisza gnębiona psychicznie i fizycznie przez męża, dla dobra swojego i dzieci, w końcu zabija go.

„Przemoc odziera człowieka ze wszystkiego, wycieńcza tak, że wierzymy, że nie potrafilibyśmy przetrwać bez oprawcy.”

Przerażająca historia oparta na faktach, w której czarujący i szarmancki mężczyzna po ślubie staje się katem, a zastraszona i poniżana kobieta trwa biernie u jego boku narażając własne życie i swoich dzieci. Temat podjęty przez autorkę to dość popularny i często spotykany scenariusz w filmach i literaturze.

Na szczęście w tym przypadku Aisza – matka Sarah i Jamesa – dwojga dzieci w wieku szkolnym znalazła w sobie siłę i odwagę, aby zerwać z dotychczasowym życiem, przeciwstawić się Markowi – brutalnemu, bezwzględnemu despocie, z którym trwała w związku przez osiem lat. Uciekając wraz z dziećmi przed rozwścieczonym mężem Aisza nie ma pojęcia, że jej decyzja doprowadzi do śmiertelnego wypadku, w którym ofiarą będzie jej wieloletni oprawca.

Czy bohaterka zdobyłaby się na ucieczkę wiedząc co się stanie? Czy kobieta powinna obwiniać się o to co się stało?

Wypadek, do jakiego doszło na autostradzie, był dla zastraszonej i zdesperowanej kobiety i jej dzieci prawdziwym wybawieniem. Trudno się dziwić, że żadne z nich specjalnie nie ubolewało nad własną tragedią, a jedynym uczuciem jakie towarzyszyło kobiecie i dzieciom była ogromna ulga, do czego otwarcie się przyznają. Powrót całej trójki do normalnego życia, zerwanie ze strachem, więziennymi zasadami, zakazami i chorym pojęciem własności był dla Aiszy, a przede wszystkim dla jej dzieci nowością, czymś niewiarygodnie wspaniałym.

Cathy Glass oddała w ręce czytelników bardzo wartościową powieść. Opisana historia, choć wstrząsająca i okrutna, może stanowić przestrogę i nadzieję dla wielu kobiet w podobnej sytuacji. Przemoc domowa nie jest nowym procederem, ale wreszcie w XXI wieku można o niej mówić głośno – tylko trzeba zdobyć się na odwagę. Przeciwstawienie się złu, jeden zdecydowany krok, może uratować życie.

„Mamo, uciekaj” nie jest łatwą i lekką lekturą, ale zdecydowanie  warto po nią sięgnąć. Autorka naprawdę potrafi pisać o sprawach trudnych i bolesnych, za co bardzo wysoko Ją cenię.
Polecam.

Przeczytane:2013-01-08, Ocena: 6, Przeczytałam, Wymieniłam/sprzedałam,
Nie zabierajcie mi dziecka
Cathy Glass0
Okładka ksiązki - Nie zabierajcie mi dziecka

Kiedy Jade wprowadza się do Cathy, ma zaledwie siedemnaście lat, jest w ciąży, samotna i bezdomna. Rozpaczliwie pragnie zatrzymać córkę, lecz przecież...

Skrzywdzona
Cathy Glass0
Okładka ksiązki - Skrzywdzona

Mała Jodie jest pełnym agresji dzieckiem, niechcianym i przekazywanym do kolejnych rodzin zastępczych. Jej ostatnią nadzieją jest Cathy Glass, pracownica...

Herbaciane róże
Beata Agopsowicz ;