Manna na pustyni. Jak pogłębić swoją modlitwę

Pozostaje nam mistyka

Chrześcijanin przyszłości będzie musiał być mistykiem - stwierdził kiedyś słynny teolog katolicki Karl Rahner. Nam jednak rzadko udaje się ,,widzieć" Boga w sobie i wokół siebie.

Autor zaprasza do podjęcia modlitwy kontemplacyjnej, która prowadzi do całkowitego poddania się miłości Bożej. Jest przekonany, że to jedyna droga do świętości. Zachęcając do tego, błyskotliwie cytuje Pismo Święte i wielu mistrzów duchowości, dzięki czemu pokazuje rozpiętość naszego wewnętrznego życia.

Tytułowa Manna to Chrystus, z którym człowiek dokonuje zjednoczenia, oddalając się w swym wnętrzu od zgiełku świata. Na pustyni naszej codzienności Jego obecność jest prawdziwą Manną niebieską, dającą życie wieczne.

George A. Maloney (1924-2005) - jezuita, teolog. Założył i prowadził Instytut Jana XXIII przy Uniwersytecie Fordham. Z jego inicjatywy ukazywało się ekumeniczne pismo ,,Diakonia", podejmujące dialog między prawosławiem a katolicyzmem. Autor artykułów, haseł encyklopedycznych oraz książek z dziedziny teologii i duchowości.

Informacje dodatkowe o Manna na pustyni. Jak pogłębić swoją modlitwę:

Wydawnictwo: WAM
Data wydania: 2021-05-19
Kategoria: Duchowość, religia
ISBN: 9788327719218
Tytuł oryginału: Manna in the Desert

Tagi: Beletrystyka - religia i duchowość bóg

Kup książkę Manna na pustyni. Jak pogłębić swoją modlitwę

Manna na pustyni. Jak pogłębić swoją modlitwę - opinie o książce

Jezus czyni mnie wolnym
George A. Maloney SJ0
Okładka ksiązki - Jezus czyni mnie wolnym

Działacze polityczni upatrują wszelką wolność ludzką w wyzwoleniu od ucisku społecznego, politycznego i ekonomicznego. Jednak o ile człowiek nie osiągnie...