Maria

Wydawnictwo: Bellona
Data wydania: 2021-05-05

Dalsze losy rodziny Kozińskich, od zakończenia wojny. Przesiedlenie na tereny zachodniej Polski w Wierzbicy. Losy Kozińskich w Wierzbicy ulegają zwrotowi z chwilą powrotu Niemców, właścicieli gospodarstw, do swoich opuszczonych domów. Niemieckie rodziny przyjmują obywatelstwo Polskie i zamieszkują na powrót w swoich opuszczonych domach, już jako obywatele Polski. Równolegle z losem rodziny Kozińskich, toczy się opowieść o rodzinie Zawadzkich z Wileńszczyzny, którzy zostali przesiedleni na tereny przy granicy polsko-niemieckiej. Książka opowiada o pracy, trudnych początkach na nowym miejscu, codziennym życiu i miłości.

Kup książkę Maria

Opinie o książce - Maria

Wzruszająca historia rodziców autorki, którzy zmuszeni wkroczeniem Sowietów na Kresy udają się na tereny ziem odzyskanych od Niemców, by osiedlić się tam na zawsze. Czytając tą książkę nie raz poruszona byłam do łez, gdy umierali najbliźsi Marysi. Cieszyłam się i dzieliłam smutki razem z bohaterami. Jest to doskonały przykład jak samo życie może pisać równie ciekawe scenariusze jak najlepszy scenarzysta. W książce tej zostało także bardzo ciekawie przedstawione życie codzienne przesiedleńców zaraz po zakończeniu drugiej wojny światowej. Szczerze powiedziawszy, zanim sięgnęłam po tę pozycję, niewiele wiedziałam o tym okresie w powojennej Polsce.
Avatar użytkownika - esia189
esia189