Marlene Dietrich. Prawdziwe życie legendy kina

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2021-11-24
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
ISBN: 9788324074549
Liczba stron: 960

Ocena: 5 (1 głosów)

HISTORIA KOBIETY, KTÓRA ROBIŁA WSZYSTKO, CO CHCIAŁA

(Z KAŻDYM, Z KIM CHCIAŁA)

Kiedy mówiła, inni jej słuchali. Kiedy się poruszała, wszyscy patrzyli. Miałam trzy lata, gdy dotarło do mnie, że nie mam matki - ja należę do Jej Wysokości.

Maria Riva - jedyne dziecko Marlene Dietrich - od najmłodszych lat towarzyszyła matce na przyjęciach i w aktorskiej garderobie. Na planie filmowym zawsze czekała w gotowości z lusterkiem do poprawienia makijażu. Nikt nie znał Marlene tak jak jej córka.

Ikona stylu, królowa życia i toksyczna matka. Perfekcjonistka z wielkim ego, która nie cofała się przed niczym. Zagrała w pierwszej filmowej scenie pocałunku dwóch kobiet, a do stworzenia idealnego kostiumu zdobyła ubrania męskich prostytutek z ulic Berlina. Jej urokowi ulegli Ernest Hemingway i Gary Cooper. Uwiodła kochankę Grety Garbo, romansowała z Édith Piaf. Na złość Goebbelsowi zrzekła się niemieckiego obywatelstwa. Uwielbiała diamenty i futra, zajadała się frankfurterkami i gęsim smalcem, była uzależniona od soli przeczyszczających.

*

Błyskotliwie nakreślony portret gwiazdy wszechczasów i epicka panorama złotej ery Hollywood. W tej wyjątkowej biografii osobiste wspomnienia autorki przeplatają się z mało znanymi faktami z życia elit oraz fragmentami prywatnej korespondencji i pamiętników gwiazdy. Książka napisana z pazurem i szalenie dowcipna, pełna ciepła i szczera aż do bólu.

BIOGRAFIA TOTALNA, KTÓRA POCHŁONIE CIĘ BEZ RESZTY

Tagi: bóg

Kup książkę Marlene Dietrich. Prawdziwe życie legendy kina

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Marlene Dietrich. Prawdziwe życie legendy kina

Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Reklamy