Martwa ręka czyli upadek Hrabiego Monte Christo

Aleksander Dumas do końca swych dni wciąż kreślił nowe wersje przygód bohaterów swych sztandarowych powieści. Część jego dorobku pozostała w notatkach, pilnie opracowywanych przez jego uczniów i naśladowców. Jedną z pozycji, które przybrały kształt tradycyjnej powieści awanturniczej jest Martwa ręka, czyli upadek hrabiego Monte Christo opowiadająca o dalszych losach Edmunda Dantesa, opracowana przez F. Le Prince?a.
Kolejny raz Aleksander Dumas opowiada o zemście, okrucieństwie i złu, ale tym razem zemsta wymierzona jest w hrabiego, a jej narzędziem staje się syn Villeforta, jego dawnego wroga i kata.
W powieści, pełnej nieoczekiwanych zwrotów akcji pojawiają się wszyscy bohaterowie dwóch pierwszych tomów

Informacje dodatkowe o Martwa ręka czyli upadek Hrabiego Monte Christo:

Kup książkę Martwa ręka czyli upadek Hrabiego Monte Christo

Martwa ręka czyli upadek Hrabiego Monte Christo - opinie o książce

Avatar użytkownika - Roksana
Roksana
Przeczytane:2021-08-25, Ocena: 3, Przeczytałam, E-booki, 2021, Historyczne, 52 książki 2021,

"Martwa Ręka, czyli upadek hrabiego Monte Christo" Aleksander Dumas, F. Le Prince to kontynuacja "Hrabiego Monte Christo" Aleksandra Dumasa.

Muszę przyznać, że poczarkowo byłam niesamowicie podekscytowana możliwością przeczytania kontynuacji mojego ukochanego hrabiego, ale niestety przeżyłam rozczarowanie. Niestety nie znalazłam tutaj tego, co mnie tak zachwyciło w dziele Dumasa. Nie potrafię precyzyjnie określić różnicy, którą dostrzegłam, ale niestety czuję się nieco zawiedziona. Kontynuatorowi dzieła Dumasa nie udało się niestety uchwycić jego talentu co stwierdzam z przykrością.

D`Artagnan
Aleksander Dumas0
Okładka ksiązki - D`Artagnan

Kolejna odsłona przygód D`Artagnana i jego trzech przyjaciół - Atosa, Portosa i Aramisa....

W pałacu carów
Aleksander Dumas0
Okładka ksiązki - W pałacu carów

Jest to jedyna powieść w dorobku autora "Trzech muszkieterów", której fabuła w całości została osadzona w Rosji. Aleksander Dumas-ojciec napisał...