Mary Poppins na ulicy Czereśniowej

Legendarna niania, kochana przez kolejne pokolenia czytelników, Mary Poppins powraca! W kolejnym, piątym już tomiku raz jeszcze odwiedzimy ulicę Czereśniową, na której mieszka rodzina Banksów i udamy się w magiczną podróż do krainy wyobraźni. W Noc Świętojańską z rozgwieżdżonego nieba zstępuje Orion, a rygorystyczny Dozorca zaczyna wierzyć w magiczną moc czerwcowej nocy i krocząc do tyłu poszukuje swojej miłości.

Książka w nowym tłumaczeniu Stanisława Kroszczyńskiego z oryginalnymi ilustracjami Mary Shepard.

Informacje dodatkowe o Mary Poppins na ulicy Czereśniowej:

Tłumaczenie: Stanisław Kroszczyński
Ilustracje:Mary Shepard

Kup książkę Mary Poppins na ulicy Czereśniowej

Mary Poppins na ulicy Czereśniowej - opinie o książce

"Mary Poppins na ulicy czereśniowej" autorstwa P. L. Travers kupiona przeze mnie na targu staroci. To była uczta dla wszystkich zmysłów. Lubię czytać bajki i odkrywać je na nowo w dorosłym życiu. Niestety nie czytałam jej w dzieciństwie, teraz będąc już dorosła nadrobię, bo mam ochotę na całą serię. Kilka cytatów, których nie powstydziliby się dobrzy terapeuci:
* "Trzeba jasno określić, czego się chce" - poznanie jakie ma się potrzeby i oczekiwania, by móc np. wyznaczać granice,
* "Zapomniałem o tym, co wiedziałem, kiedy byłem małym chłopcem. Potrzebowałem ciemności, żeby móc zobaczyć wszystko jasno. Ale teraz wiem, kim jesteście, każdy z was. I wiem, kim ja jestem (...)" - w dorosłym życiu zapominamy o swoim wewnętrznym dziecku, o dziecięcej spontaniczności i radości. Warto przywrócić sobie tę umiejętność i cieszyć się z codzienności, z małych rzeczy.
* "Nawet niemożliwe jest możliwe? - teraz on postanowił sobie z niej zażartować.
- Owszem - zapewniła go".
Wiara w powodzenie naszych działań i działanie sprawi, że niemożliwe stanie się możliwe.

Powrót do bajek pozwala odkryć na nowo życiowe prawdy.
Z Mary Poppins bawiłam się doskonale, polecam nie tylko dzieciom :)

Avatar użytkownika - riviera24
riviera24
Przeczytane:2020-03-08, Ocena: 2, Przeczytałam,

Dużo słabsza część niż pierwsza z cyklu o Mary Poppins. Jak dla mnie zbyt dużo snów na jawie na raz. Brakowało mi morału i celowości opisywanych wydarzeń. Sama Mary rozczarowuje podobnie jak w części I.

Avatar użytkownika - 22200116Zp
22200116Zp
Przeczytane:2013-01-20, Ocena: 5, Przeczytałam,
Mary Poppins
Pamela Lyndon Travers0
Okładka ksiązki - Mary Poppins

Mary Poppins to wróżka przywiana wiatrem, która zjawia się pewnego dnia w domu zwykłych ludzi, poszukujących guwernantki, i zostaje nianią...

Mary Poppins wraca
Pamela Lyndon Travers0
Okładka ksiązki - Mary Poppins wraca

Mary Poppins wraca w drugim tomie znakomitej serii dla dzieci. Ona sama twierdzi, że spotkała dzieci w parku, jednak Michaś i Janeczka widzieli aż nader...