Marzycielka


Tom 3 cyklu Trylogia autorska
Ocena: 5.41 (17 głosów)

Samotność… Jeżeli Ewie Kotowskiej wydawało się, że poznała jej smak, była w błędzie. Teraz dopiero, gdy straci ukochanego mężczyznę i najbliższych przyjaciół, doświadczy prawdziwej samotności. Jednak los, dotąd tak okrutny, ma dla Ewy parę niespodzianek. Gdy tylko kobieta odnajdzie siłę, by odbudować z gruzów swój świat, odnajdzie swoje miejsce na ziemi, pojawią się nowe przyjaźnie, a promyk nadziei, że będzie lepiej, musi być, prawda?, nieśmiało rozproszy mrok.

Miłość… O nie. Ewa jest bardzo ostrożna z powierzaniem serca w czyjeś ręce. Przyjaźnić się z mężczyznami? Tak, jak najbardziej, ale pokochać? Nie. Jej szczere uczucia zostały tyle razy podeptane, miłość odrzucona, a ona sama zdradzona, że trzyma serce pod kluczem. Czasem tylko tęskni za Tym Jedynym, za bliskością, jakiej przyjaciele dać Ewie nie mogą.

Marzenia… Ich nie porzuciła nigdy. Ale są tak dalekie, tak niespełnialne… By sięgnąć po swoją gwiazdkę z nieba, musi zaufać choć raz. Jeszcze jeden, ostatni raz. Czy się odważy? Czy jej poranione serce będzie potrafiło wybaczyć i pokochać, gdy On stanie przed Ewą ponownie?

Informacje dodatkowe o Marzycielka:

Wydawnictwo: Wydawnictwo Mazowieckie
Data wydania: 2019-08-14
Kategoria: Obyczajowe
ISBN: 9788395199271
Liczba stron: 312

Tagi: bóg

więcej

POLECANA RECENZJA

Kup książkę Marzycielka

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Polak wybaczy drugiemu Polakowi wszystko: zdradę, kradzież, łgsrstwo. Głosowanie na PIS, tudzież na PO. Nawet morderstwo. Z trudem, bo z trudem, lecz morderstwo także. Jednego tylko rodakowi nie jest w stanie wybaczyć: sukcesu.


Więcej
Więcej cytatów z tej książki
REKLAMA

Zobacz także

Marzycielka - opinie o książce

Ostatnia część trylogii skupia się na pisarce Ewie Kotowskiej, która walczy o swoje marzenia i nie jest już sama. Bohaterka ma ukochanego synka Wiktorka, który jest dla niej całym światem. W głębi duszy cierpi nad stratą miłości swego życia i nie chce związać się już z żadnym innym mężczyzną.
Podczas tej lektury płakałam jak małe dziecko, nie potrafiłam zapanować nad emocjami. Podłość ludzka niszczyła wszystko co z trudem budowała bohaterka. Ktoś nad nią jednak czuwał, gdy była w beznadziejnej rozpaczy. Zawsze wydarzało się coś co pomagało jej stanąć na nogi. Odradzała się wtedy jak sfinks z popiołów.
Po mimo przeciwności losu, Ewa była silną kobietą i parła na przód. W Australii odnalazła spokój, radość i poczucie bezpieczeństwa. Brakowało jej do pełni szczęścia tylko Wiktora.
Zakończenie wywarło na mnie wielkie wrażenie. Nie spodziewałam się tego zupełnie. Dało mi jednak nadzieję, że nawet z największego piekła można wyjść spełnić marzenia i osiągnąć szczęście.
Pokochałam twórczość Katarzyny Michalak i na pewno sięgnę po inne książki tej pisarki.

Link do opinii

"Trylogia autorska" Katarzyny Michalak zaskakuje. Historia o wielkiej miłości, o traumie z dzieciństwa, walce z przeciwnościami, o przyjaźni. Autorka podkreśla, że nie jest to powieść autobiograficzna, chociaż zdarzenia w niej opisane miały miejsce. 

Wiele wątków opisanych w cyklu znamy z życia Katarzyny Michalak. Jednak po przeczytaniu trylogii zadajemy sobie pytanie, czy życie aż tak doświadczyło autorkę? 

 

Link do opinii

Długo musiałam czekać, żeby poznać dalsze losy Weroniki vel Ewy Kotowskiej

Jednak jak już zaczęłam czytać to trudno mi było się oderwać (zarwana nocka, no cóż tak bywa przy książkach Katarzyny Michalak)

Link do opinii
Avatar użytkownika - losar
losar
Przeczytane:2020-01-27, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2020,

Ewa Kotowska wydawało się,że poznała smak samotności. Była w błędzie. Teraz dopiero,gdy straciła ukochanego mężczyznę i najbliższych przyjaciół, doświadczony prawdziwej samotności. Jednak los, odtąd tak okrutny,ma dla Ewy kilka niespodzianek. Gdy tylko kobieta odnajdzie siłę,by odbudować z gruzów swój świat,odnajdzie swoje miejsce na ziemi. Pojawią się nowe przyjaźnie,A promyk nadziei,że będzie lepiej,nieśmiało rozproszy mrok.

Ewa jest bardzo ostrożna z powierzaniem serca w czyjeś ręce. Przyjaźnić się z mężczyznami? Tak,jak najbardziej,ale pokochać? Nie. Jej szczere uczucia zostały tyle razy podeptane,miłość odrzucona,a ona sama zdradzona,że trzyma serce pod kluczem. Czasem tylko tęskni za Tym Jedynym ,za bliskością jakiej przyjaciele dać jej nie mogą. 

Marzeń nie porzuciła nigdy. Ale są tak dalekie,tak nierealne... By sięgnąć po swoją gwiazdę z nieba ,musi zaufać choć raz. Jeszcze jeden,ostatni raz. Czy jej poranione serce będzie potrafiło wybaczyć i pokochać,gdy  On stanie przed Ewą ponownie....?

Link do opinii
Avatar użytkownika - Stenka
Stenka
Przeczytane:2019-09-12, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2019,

Trzeci tom Trylogii Autorskiej. Kontynuacja "Pisarki" i "Zagubionej". Chociaż to trylogia to chciałabym dalszą część. Historia wciąga, trudno odłożyć czytanie na później. Jest to głównie powieść o bezgranicznej miłośći Ewy i Wiktora, o marzeniu o normalnym życiu z ukochanym, którego Ewa nie może się doczekać a Wiktor nie może zrealizować. Ewę w życiu spotyka wiele zła: brak miłości rodzicielskiej i ich wsparcia, intrygi byłego męża, hejt, który sprawia, że musi zmienić miejsce zamieszkania. W tym tomie na szczęście Ewa poznaje przyjacióki, które ją wspierają i pomagają i wreszcie może pomieszkac razem z ukochanym. "Ten oschły mężczyzna, którego ostrą tresurą - tak to określał - pozbawiono uczuć, przy ukochanej kobiecie na powrót stawał się czułym, wrażliwym, uważnym na jej potrzeby kochankiem. Cudownym partnerem i wspaniałym przyjacielem."

Link do opinii
Inne książki autora
Przystań Julii
Katarzyna Michalak0
Okładka ksiązki - Przystań Julii

Przewrotny los połączył trzy kobiety mieszkające przy uliczce Leśnych Dzwonków. Szczęście ma jednak to do siebie, że nie trwa długo, a przyszłość...

Promyk słońca
Katarzyna Michalak0
Okładka ksiązki - Promyk słońca

Promyk słońca to druga – po bestsellerowej Gwiazdce z nieba – powieść wchodząca w skład nowej, świetnie przyjętej przez czytelników...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Upiór w moherze
Iwona Banach
Upiór w moherze
Sprawa lorda Rosewortha
Małgorzata Starosta
Sprawa lorda Rosewortha
Szepty ciemności
Andrzej Pupin
Szepty ciemności
Gdzie słychać szepty
Kate Pearsall
Gdzie słychać szepty
Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska
Księga zaklęć
Góralskie czary. Leksykon magii Podtatrza i Beskidów Zachodnich
Katarzyna Ceklarz; Urszula Janicka-Krzywda
Góralskie czary. Leksykon magii Podtatrza i Beskidów Zachodnich
Najukochańsza
Joanna Jagiełło
Najukochańsza
Strach ze strychu
Radek Jakubiak
Strach ze strychu
Strefa interesów
Martin Amis
Strefa interesów
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy