Kupuj mniej, posiadaj więcej. Czy to możliwe? Ba! Z tą książką to łatwe i przyjemne.

Najwyższa pora postawić na jakość, trwałość i klasykę! Masz wszystko, czego potrzebujesz to lektura obowiązkowa dla każdego, kto pragnie podejmować przemyślane decyzje dotyczące posiadanych przedmiotów, ograniczyć konsumpcję i zrobić coś dobrego dla środowiska.

Tara Button demaskuje praktyki stosowane przez marketingowców, które wzbudzają w nas nieustanne pragnienie nabywania rzeczy. Skrupulatnie ujawnia niemoralne praktyki dużych marek, omawia strategię ,,planowanego zużycia" i wywierania presji poprzez angażowanie celebrytów w kampanie promocyjne.

Kiedy półki sklepowe uginają się od różnorodnych produktów, zewsząd atakują nas reklamy, a woda wyrzuca na brzeg coraz więcej śmieci - należy raz a dobrze wyleczyć się z kompulsywnego kupowania nowych, a jednocześnie zbędnych przedmiotów. To sztuka dokonywania świadomych wyborów, które prowadzą do zdrowszego życia w harmonijnym otoczeniu i dają poczucie, że nasze działania nie szkodzą, a wręcz pomagają środowisku.

Informacje dodatkowe o Masz wszystko, czego potrzebujesz. Jak zachować równowagę w świecie zakupów i konsumpcji?:

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Data wydania: 2019-08-14
Kategoria: Poradniki
Tytuł oryginału: A Life Less Throwaway: The Lost Art of Buying for Life

Tagi: bóg Samowystarczalność i ekologiczny styl życia

Kup książkę Masz wszystko, czego potrzebujesz. Jak zachować równowagę w świecie zakupów i konsumpcji?

Masz wszystko, czego potrzebujesz. Jak zachować równowagę w świecie zakupów i konsumpcji? - opinie o książce