Maszyny Leonarda. Tajemnice i wynalazki w kodeksach da Vinci

Wydawnictwo: Jedność
Data wydania: 2019-04-24
Kategoria: Albumy
ISBN: 978-83-7971-908-2

2 maja 2019 roku mija 500 lat od śmierci – Leonarda da Vinci.

To książka, jakiej nie ma jeszcze na rynku. Prezentuje geniusz najzdolniejszego człowieka wszechczasów. Ikony popkultury. Czy Leonardo da Vinci ma do ukrycia jakąś tajemnicę? Tak naprawdę ma ich wiele,
wystarczy poszukać w jego kodeksach, pośród tysięcy rysunków maszyn i ich części, które się tam znajdują. W tej publikacji ukazujemy – nigdzie wcześniej tak nie zrekonstruowane – tajemnice i zagadki maszyn, które ukazują geniusz kreatywności Leonarda. Autorzy, pasjonaci rzeczywistości wirtualnej (a także pasjonaci Leonarda) wychodząc od jego opisów i rysunków a następnie wykorzystując cyfrową obróbkę obrazu prezentują nam złożoność i funkcjonalność tychże urządzeń. I tak oto przed naszymi oczami jawią się łodzie pancerne, wciągniki, maszyny latające, machiny wojenne i wynalazki przeznaczone do wykonania różnych prac.

Ta skomplikowana cyfrowa rekonstrukcja wymagała lat pracy i badań, jednakże rezultat jest imponujący: jak nigdy dotąd możemy podziwiać wynalazki ukryte na stronach Kodeksów Leonarda da Vinci.

Tagi: Leonardo da Vinci albumy

Kup książkę Maszyny Leonarda. Tajemnice i wynalazki w kodeksach da Vinci