Mazurscy w podróży. Bunia kontra fakir. Tom 1

Wydawnictwo: Wilga
Data wydania: 2019-05-15

Tom 1 cyklu Mazurscy w podróży

Seria śledzi losy rodziny Mazurskich w czasie ich wakacyjnych podróży przez europejskie miasta. Każdy tom dzieje się w kilku krajach. Rodzina przemierza samochodem państwa, zatrzymując się na jakiś czas w różnych miejscach, zwiedzając i przeżywając przy tym wiele zabawnych perypetii. Czytelnicy mogą wraz z nimi poznawać ciekawostki o zwiedzanych miejscach, miejscowych zwyczajach, zabytkach i atrakcjach, jedzeniu itp.

Grono podróżujących tworzą: jedenastoletni Jędrek, jego rodzice, kuzynka Marcela, z którą Jędrek uwielbia się sprzeczać, oraz babcia - nazywana bunią niezwykle energiczna staruszka.

W pierwszym tomie rodzina odwiedza Frankfurt, Orange w Prowansji, francuskie Carcassone, hiszpańskie Blanes, Barcelonę, Lazurowe Wybrzeże, Cannes, Wenecję, Padwę, Wiedeń oraz zamek Książ w Wałbrzychu.

Przydarza im się wiele zabawnych sytuacji - m.in. bunia nawiązuje romans z przystojnym Hiszpanem, a Jędrek wpada na trop kryminalnej intrygi.

Kup książkę Mazurscy w podróży. Bunia kontra fakir. Tom 1

Opinie o książce - Mazurscy w podróży. Bunia kontra fakir. Tom 1

Avatar użytkownika - BOOKSARE_MYPASSI
BOOKSARE_MYPASSI
Przeczytane:2021-01-08, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam, Posiadam, współpraca,

Któż nie kocha wakacji…
W czasach pandemii, gdy podróżowanie jest mocno ograniczone, alternatywą dla „podróżowania palcem po mapie” jest przeczytanie serii książek „Mazurscy w podróży” .
Ta książka, to sposób na podróże bez wychodzenia z domu. Mocną stroną książki jest: zabawna narracja, ciekawostki, rewelacyjne rysunki oraz zdjęcia atrakcji turystycznych zwiedzanych przez bohaterów.
Nastoletni Jędrek Mazurski, jego rodzice, kuzynka Marcela oraz babcia Henrysia, znana bardziej jako Bunia wybierają się samochodem w podróż życia po Europie. Frankfurt, Orange w Prowansji, Barcelona, Lazurowe Wybrzeże, Cannes, Wenecja, Padwa, to tylko niektóre miejsca, do których oni dotrą. Zwiedzając je, rodzinka przeżywa wiele zabawnych i mrożących krew w żyłach przygód.
W książce pojawia się romans oraz kryminalna zagadka.
Warto wybrać się w podróż ich tropem i sprawdzić, czy podróż zrealizują zgodnie z planem…

Avatar użytkownika - martucha180
martucha180
Przeczytane:2021-11-10, Ocena: 4, Przeczytałam, Moje audiobooki 2021,
Avatar użytkownika - antosiaczyta
antosiaczyta
Przeczytane:2021-08-24, Ocena: 5, Przeczytałam,
Kto mnie przytuli? Dropsik dzielny terierek
Agnieszka Stelmaszyk0
Okładka ksiązki - Kto mnie przytuli?  Dropsik dzielny terierek

Dropsik i Beza szukają nowych domów Dwie wzruszające historie z serii Kto mnie przytuli? Piesek i kotek, mieszkańcy przytuliska dla zwierząt, szukają...

Kto mnie przytuli? Lara przynosi szczęście
Agnieszka Stelmaszyk0
Okładka ksiązki - Kto mnie przytuli? Lara przynosi szczęście

Seria Kto mnie przytuli? oczaruje wszystkich przyjaciół zwierząt. Psiaki i kotki, o których opowiadamy, mieszkały kiedyśa w schronisku dla...