Bunia kontra fakir. Mazurscy w podróży. Tom 1. Audiobook

Wydawnictwo: Biblioteka Akustyczna
Data wydania: 2020-02-12
Kategoria: Przygodowe
ISBN: 9788327264428
Czyta:

Ocena: 4.5 (4 głosów)
Inne wydania:

Seria śledzi losy rodziny Mazurskich w czasie ich wakacyjnych podróży przez europejskie miasta. Każdy tom dzieje się w kilku krajach. Rodzina przemierza samochodem państwa, zatrzymując się na jakiś czas w różnych miejscach, zwiedzając i przeżywając przy tym wiele zabawnych perypetii.

Czytelnicy mogą wraz z nimi poznawać ciekawostki o zwiedzanych miejscach, miejscowych zwyczajach, zabytkach i atrakcjach, jedzeniu itp. Grono podróżujących tworzą: jedenastoletni Jędrek, jego rodzice, kuzynka Marcela, z którą Jędrek uwielbia się sprzeczać, oraz babcia - nazywana bunią niezwykle energiczna staruszka.

W pierwszym tomie rodzina odwiedza Frankfurt, Orange w Prowansji, francuskie Carcassone, hiszpańskie Blanes, Barcelonę, Lazurowe Wybrzeże, Cannes, Wenecję, Padwę, Wiedeń oraz zamek Książ w Wałbrzychu. Przydarza im się wiele zabawnych sytuacji - m.in. bunia nawiązuje romans z przystojnym Hiszpanem, a Jędrek wpada na trop kryminalnej intrygi.

Tagi: Literatura przygodowa

Kup książkę Bunia kontra fakir. Mazurscy w podróży. Tom 1. Audiobook

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Bunia kontra fakir. Mazurscy w podróży. Tom 1. Audiobook

Któż nie kocha wakacji…
W czasach pandemii, gdy podróżowanie jest mocno ograniczone, alternatywą dla „podróżowania palcem po mapie” jest przeczytanie serii książek „Mazurscy w podróży” .
Ta książka, to sposób na podróże bez wychodzenia z domu. Mocną stroną książki jest: zabawna narracja, ciekawostki, rewelacyjne rysunki oraz zdjęcia atrakcji turystycznych zwiedzanych przez bohaterów.
Nastoletni Jędrek Mazurski, jego rodzice, kuzynka Marcela oraz babcia Henrysia, znana bardziej jako Bunia wybierają się samochodem w podróż życia po Europie. Frankfurt, Orange w Prowansji, Barcelona, Lazurowe Wybrzeże, Cannes, Wenecja, Padwa, to tylko niektóre miejsca, do których oni dotrą. Zwiedzając je, rodzinka przeżywa wiele zabawnych i mrożących krew w żyłach przygód.
W książce pojawia się romans oraz kryminalna zagadka.
Warto wybrać się w podróż ich tropem i sprawdzić, czy podróż zrealizują zgodnie z planem…

Link do opinii
Avatar użytkownika - martucha180
martucha180
Przeczytane:2021-11-10, Ocena: 4, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - karolinakowal
karolinakowal
Przeczytane:2021-01-15, Przeczytałam,
Inne książki autora
Irys mały detektyw
Agnieszka Stelmaszyk0
Okładka ksiązki - Irys mały detektyw

Seria Kto mnie przytuli oczaruje wszystkich przyjaciół zwierząt. Psiaki i kotki, o których opowiadamy, mieszkały kiedyś w schronisku dla...

Kroniki Archeo. Dom Fauna
Agnieszka Stelmaszyk0
Okładka ksiązki - Kroniki Archeo. Dom Fauna

Niesamowite zbiegi okoliczności ponownie połączą rodziny Ostrowskich i Gardnerów w niecodziennej przygodzie. Zwiedzając Włochy, dzieci trafiają...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Reklamy