Mazurscy w podróży. Diamentowa gorączka. Tom 4

Czwarty tom bestsellerowej serii ,,Mazurscy w podróży", autorstwa Agnieszki Stelmaszyk.

Seria śledzi losy rodziny Mazurskich w czasie ich wakacyjnych podróży przez europejskie miasta. Rodzina przemierza samochodem państwa, zatrzymując się na jakiś czas w różnych miejscach, zwiedzając i przeżywając przy tym wiele zabawnych perypetii. W czwartej części przygód pt. ,,Diamentowa gorączka", rodzina Mazurskich nie tylko uda się za granicę, ale również poświęci mnóstwo czasu na poznawanie piękna Polski! Przed bohaterami wizyta w Amsterdamie i innych malowniczych zakątkach Holandii, Dreźnie, Saksonii, a także Zamościu, Sandomierzu i Lublinie. Mazurscy wespną się na Śnieżkę, odwiedzą ,,holenderski Wersal", zamek w Łańcucie oraz szlifiernię diamentów, gdzie zostaną wmieszani w... niebezpieczną aferę diamentową!

,,Mazurscy w podróży" to wyjątkowa seria w której czytelnicy mogą wraz z bohaterami poznawać ciekawostki o zwiedzanych miejscach, miejscowych zwyczajach, zabytkach i atrakcjach, jedzeniu itp. Każdy rozdział kończy się dodatkowo dwu- lub czterostronną częścią informacyjną o danym kraju oraz nawiązującymi do dziennika podróży ilustracjami, które zostały wzbogacone o zdjęcia z prywatnego archiwum autorki.

Prawdziwa gratka dla dzieci zainteresowanych podróżami!

W serii Mazurscy w podróży znalazły się książki: ,,Bunia kontra fakir", ,,Porwanie Prozerpiny", ,,Kamień przeznaczenia".

Informacje dodatkowe o Mazurscy w podróży. Diamentowa gorączka. Tom 4:

Mazurscy w podróży. Diamentowa gorączka - 4 tom
Agnieszka Stelmaszyk
ilustracje Anna Oparkowska.
Wydawnictwo Wilga. @wydawnictwo_wilga

Tym razem, oprócz Polski Mazurscy odwiedzają Holandię i Niemcy. Wspinają się po górach, zaglądają do Smoczej Jamy, a nawet... oglądają największy diament świata.
W książce jest bardzo dużo ciekawostek, opisanych i pokazanych ciekawych miejsc, o których nawet nie miałam pojęcia, ale też takie, które dobrze znałam.

W tym roku nie mogłam jeszcze podróżować po Europie, ale na szczęście mogłam podróżować razem z Mazurskimi :) I była to cudowna podróż.

Polecam poprzednie wyprawy z Mazurskimi.

Trochę monotonna. Ale dzieci mogą się dowiedzieć ciekawych rzeczy.

Andzia i duch pana Baryłki
Agnieszka Stelmaszyk0
Okładka ksiązki - Andzia i duch pana Baryłki

Schowaj do plecaka i czytaj kiedy chcesz! Czy duchy na prawdę istnieją? Cyryl twierdzi, że tak. Czy jednak można mu wierzyć? Chyba trzeba przeprowadzić...

Grafit ma kłopoty
Agnieszka Stelmaszyk0
Okładka ksiązki - Grafit ma kłopoty

Seria Kto mnie przytuli oczaruje wszystkich przyjaciół zwierząt. Psiaki i kotki, o których opowiadamy, mieszkały kiedyś w schronisku dla zwierząt - w...

Paderborn
Zagraj ze mną miłość
Robert D. Fijałkowski ;
Zagraj ze mną miłość
Ktoś tak blisko
Wojciech Wolnicki (W. & W. Gregory)
Ktoś tak blisko
Róża Napoleona