Meghan i Harry: Prawdziwa historia

Sekrety najpopularniejszej pary na świecie

Małżeństwo brata następcy brytyjskiego tronu z charyzmatyczną hollywoodzką aktorką nie schodzi z pierwszych stron gazet. Lady Colin Campbell, autorka specjalizująca się w tematyce dotyczącej Rodziny Królewskiej, pozwala czytelnikowi zajrzeć głębiej, łącząc fascynującą historię z głębokimi portretami psychologicznymi głównych bohaterów.

Jakie dylematy doprowadziły do kontrowersyjnego usunięcia się księcia Harry'ego i Meghan w cień? Jakie cele przyświecają tej parze? Pomagając czytelnikowi zrozumieć gąszcz pozornych przeciwności, autorka obnaża funkcjonowanie brytyjskiego dworu i wyjaśnia, na jakich warunkach Harry i Meghan chcieliby zbudować swoją przyszłość.

Informacje dodatkowe o Meghan i Harry: Prawdziwa historia:

Wydawnictwo: Illuminatio
Data wydania: 2021-09-29
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
Tytuł oryginału: Meghan and Harry: The Real Story

Tagi: Biografie członków rodów panujących bóg

Kup książkę Meghan i Harry: Prawdziwa historia

Meghan i Harry: Prawdziwa historia - opinie o książce

Avatar użytkownika - klaudiahanczuk
klaudiahanczuk
Przeczytane:2021-12-13, Ocena: 3, Przeczytałem,

Komu bardziej kibicujecie Harremu i Meghan, czy raczej Williamowi i Kate? Która z tych par bardziej zaskarbiła Wasze serce?
Prawdziwa historia Harrego i Meghan opisana przez brytyjską arystokratkę, która utrzymuje kontakt z rodziną królewską, tym samym siedzi głęboko w temacie i wie, co w trawie piszczy. Książka ogólnie napisana w ciekawy sposób, czytałam ją z wielką przyjemnością, ale musiałam sobie dozować ją stopniowo, bo samo jej czytanie trochę mi zajmowało czasu. Samego tekstu jest dużo, nie ma dialogów, więc czytanie jej w pewnym sensie, bardzo mi się dłużyło, ale nie uważam tego czasu za zmarnowany.
Mam nieodparte wrażenie, że autorka tej książki nie przepadała bardzo za księżną Dianą. Pisząc o niej, przytaczała tylko same nie przyjemne sytuację z jej udziałem, przedstawiła tę postać wręcz w bardzo negatywny sposób. Wypominała jej liczne romanse, urządzane przez nią sceny zazdrości i niespodziewane wybuchy złości, które ponoć zdarzały się jej dość często, a nawet jej beztroskie podejście w wychowywanie dzieci. Z kolei księcia Karola wychwalała pod niebiosa, pokazała go ze strony kochającego i opiekuńczego ojca, chyba nawet złego słowa nie napisała na jego temat.
Do tej pory miałam kompletnie inny obraz księżnej Diany i to, co czytałam, nijak się miało z tym, jak ją wcześniej postrzegałam. Wniosek tego z taki, że albo ja się co do niej pomyliłam, lub sama autorka nie pałała do niej sympatią i próbowała ją oczernić w każdy możliwy sposób. Mam pewną teorię, że autorka po prostu może się podkochiwać w księciu Karolu i to może być właśnie powodem szykanowania Lady Di.🤭
Wracając do samych bohaterów tej historii, to również, co do nich autorka nie pisała w samych superlatywach.
Ciągle doszukiwała się u nich jakichś wad, potknięć i zachowań świadczących o tym, że nie są idealni i do siebie nie pasują. Same jej niektóre wypowiedzi nie były na miejscu, chociażby pisząc, że kiedy książę Harry poszukiwał kandydatki na swoją dziewczynę, jego " poszukiwania stały się niemal żałosne"🤦. Oprócz tego sama autorka miała znalezioną odpowiednią kandydatkę dla księcia, co do czego, nic z tej znajomości nie wyszło i podejrzewam, że to musiało Lady Campbell zaboleć i urazić jej dumę najbardziej. Zachwalając dziewczynę pod niebiosa, podsumowała wybór księcia tymi słowami: "strata Harrego, a moja znajoma byłaby wspaniałą księżną Susseksu", auć😬
W tym samym czasie Harry poznał Meghan i zaczęło się, trochę taka nagonka i doszukiwanie u niej samych najgorszych cech. Często padały słowa, że jest dobra w manipulowaniu ludźmi, aby zdobyć to, na czym jej zależy. Dąży do celu za wszelką cenę, zerwała kontakt ze swoimi bliskimi, bo tak było jej na rękę w dążeniu po sukces i sławę. Doszukiwałam się jakiś pozytywnych opinii na jej temat, ale nic takiego raczej nie znalazłam. Autorka od samego początku była nastawiona krytycznie w stosunku do Meghan, a co do samego Harrego również nie okazywała mu sympatii.
Musicie koniecznie sami przeczytać tę historię, aby wyrobić własne zdanie na temat tej kontrowersyjnej pary.

Avatar użytkownika - Damaczytasama
Damaczytasama
Przeczytane:2021-10-17,

"Meghan i Harry. Prawdziwa historia" to kolejna książka napisana przez lady Colin Campbell. Znawczyni brytyjskiego dworu, opisuje związek

dwojga ludzi, których połączyło wielkie uczucie. Jednak wiele ich też dzieliło: pochodzenie, kolor skóry, status społeczny.

Autorka zapoznaje nas z wieloma ciekawymi faktami z życia pary książęcej. W swojej książce w dużej mierze skupia się na Meghan. Ze szczegółami poznajemy jej dzieciństwo, czasy szkolne, perypetie miłosne. Patrzymy na jej relacje z rodzicami, przyjaciółmi. Obserwujemy rozwój jej aktorskiej kariery, a później dowiadujemy się jak i kiedy poznaje księcia Harry'ego. W dalszej części książki autorka opisuje relacje Meghan z mężem, z członkami królewskiego dworu, z krewnymi, z poddanymi i z prasą.

Lady Colin Campbell dużo uwagi poświęca charakterom głównych bohaterów. Ciekawi ją aspekt psychologiczny. Zastanawia się, co Meghan i Harry chcą osiągnąć, jakie są ich plany i cele.

Opisuje fakty, skandale, konflikty. Pokazuje różnice w postrzeganiu monarchii przez obywateli Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych.

Książka jest ciekawa, ale moim zdaniem pisarka nie jest obiektywna i przedstawia Meghan w złym świetle. Nazywa ją m.in. kombinatorką najwyższej próby. Przytacza fakty, ale również opinie swoje i swoich informatorów. Wydaje się, że lady Colin Campbell nie za bardzo lubi Meghan. Ta sama sytuacja tyczy się księżnej Diany. Jak dla mnie nie jest to tytułowa prawdziwa historia Meghan i Harry'ego, tylko jedno spojrzenie na nią.

Pewne kwestie zostają przytaczane po kilka razy, co jest trochę niepotrzebne, niemniej jednak, uważam, że książka jest interesująca i warto po nią sięgnąć. Lubię czytać o losach ludzi znanych i bogatych. Zastanawiam się jak potoczą się dalsze losy tytułowych bohaterów. Czy będą szczęśliwi i czy spełnią swoje marzenia?

Avatar użytkownika - mamakawaiksiazki
mamakawaiksiazki
Przeczytane:2021-10-17,

“Meghan i Harry. Prawdziwa historia” to książka, na którą bardzo czekałam. Nie jestem wielką fanką rodziny królewskiej, natomiast zwyczajnie ciekawi mnie życie brytyjskiego dworu. Jak to jest być królową, księciem czy księżną w dzisiejszych czasach? Czy skostniała monarchia jest w końcu w stanie otworzyć się na nowoczesność?

Książka napisana jest przez znawczynię brytyjskiego dworu- lady Colin Campbell. Dzięki temu możemy poznać sytuację Harry’ego i Meghan od kulis, dowiedzieć się co myślą o nich członkowie rodziny królewskiej lub jak pewne zachowania czy gafy Meghan postrzegane były przez brytyjskie wyższe sfery. Historię każdego z bohaterów poznajemy od czasu ich urodzenia, przez dorastanie, studia, karierę, otoczenie i rodzinę, aż po poznanie się, królewskie życie i opuszczenie pałacu.
Niestety, nie da się ukryć, że lady Campbell nie pała sympatią do Meghan, co podkreśla chyba na każdej stronie. Mimo że często podkreśla iż była po jej stronie i życzyła jej jak najlepiej, licznie przytaczane plotki, obelgi i insynuacje mówią coś innego. Ten oskarżycielski ton z każdą stroną książki staje coraz bardziej męczący i zaczyna przytłaczać. Lady Campbell często podkreśla swoje pochodzenie i punkt widzenia,jakby chciała jak najczęściej zwrócić na siebie uwagę czytelnika. Myślę, że jej postawa dobrze odwzorowuje świat brytyjskiej monarchii- egoistyczny, chłodny i zamknięty, mimo deklaracji otwartości.
Zapewne w wielu kwestiach autorka ma rację. Niektóre zachowania Harry’ego, ale głównie Meghan zostają rozłożone na czynniki pierwsze. Zostaje przedstawiona jako wyrachowana, ambitna karierowiczka, która praktycznie od czasów studiów, a nawet wcześniej marzyła by wżenić  się w królewską rodzinę. Jaka jest prawda? Myślę, że to wie tylko sama Meghan. Niewątpliwie to kobieta o gigantycznych ambicjach, marząca o wielkiej sławie i mająca silną potrzebę bycia docenioną.
“Meghan i Harry. Prawdziwa historia” to ciekawa książka pokazująca interesujący punkt widzenia. To spojrzenie osoby będącej właściwie w samym środku zdarzeń. Trzeba się jednak nastawić na sporą krytykę i chłodny stosunek do książęcej pary. Dowiedziałam się wiele zza kulis, niektóre plotki są ciekawe, jednak niektóre dosyć niesmaczne i nie rozumiałam celu ich przytaczania... Myślę, że tak samo jak Meghan i Harry, tak samo książka wzbudza sporo emocji. Jesteście jej ciekawi?

Za książkę dziękuję wydawnictwu Kobiecemu!

Królowa
Lady Colin Campbell0
Okładka ksiązki - Królowa

Nieznana historia Elżbiety Bowes-Lyon. Fascynująca, ambitna, adorowana przez mężczyzn, skłonna do intryg. Elżbieta, praprababka dziecka księżnej Kate...