Meghan i Harry: Prawdziwa historia

"Meghan i Harry. Prawdziwa historia" to kolejna książka napisana przez lady Colin Campbell. Znawczyni brytyjskiego dworu, opisuje związek

dwojga ludzi, których połączyło wielkie uczucie. Jednak wiele ich też dzieliło: pochodzenie, kolor skóry, status społeczny.

Autorka zapoznaje nas z wieloma ciekawymi faktami z życia pary książęcej. W swojej książce w dużej mierze skupia się na Meghan. Ze szczegółami poznajemy jej dzieciństwo, czasy szkolne, perypetie miłosne. Patrzymy na jej relacje z rodzicami, przyjaciółmi. Obserwujemy rozwój jej aktorskiej kariery, a później dowiadujemy się jak i kiedy poznaje księcia Harry'ego. W dalszej części książki autorka opisuje relacje Meghan z mężem, z członkami królewskiego dworu, z krewnymi, z poddanymi i z prasą.

Lady Colin Campbell dużo uwagi poświęca charakterom głównych bohaterów. Ciekawi ją aspekt psychologiczny. Zastanawia się, co Meghan i Harry chcą osiągnąć, jakie są ich plany i cele.

Opisuje fakty, skandale, konflikty. Pokazuje różnice w postrzeganiu monarchii przez obywateli Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych.

Książka jest ciekawa, ale moim zdaniem pisarka nie jest obiektywna i przedstawia Meghan w złym świetle. Nazywa ją m.in. kombinatorką najwyższej próby. Przytacza fakty, ale również opinie swoje i swoich informatorów. Wydaje się, że lady Colin Campbell nie za bardzo lubi Meghan. Ta sama sytuacja tyczy się księżnej Diany. Jak dla mnie nie jest to tytułowa prawdziwa historia Meghan i Harry'ego, tylko jedno spojrzenie na nią.

Pewne kwestie zostają przytaczane po kilka razy, co jest trochę niepotrzebne, niemniej jednak, uważam, że książka jest interesująca i warto po nią sięgnąć. Lubię czytać o losach ludzi znanych i bogatych. Zastanawiam się jak potoczą się dalsze losy tytułowych bohaterów. Czy będą szczęśliwi i czy spełnią swoje marzenia?

Informacje dodatkowe o Meghan i Harry: Prawdziwa historia:

Wydawnictwo: Illuminatio
Data wydania: 2021-09-29
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
Tytuł oryginału: Meghan and Harry: The Real Story
Dodał/a opinię: Damaczytasama

Tagi: Biografie członków rodów panujących bóg

Zobacz opinie o książce Meghan i Harry: Prawdziwa historia

Kup książkę Meghan i Harry: Prawdziwa historia

Królowa
Lady Colin Campbell0
Okładka ksiązki - Królowa

Nieznana historia Elżbiety Bowes-Lyon. Fascynująca, ambitna, adorowana przez mężczyzn, skłonna do intryg. Elżbieta, praprababka dziecka księżnej Kate...