Melisa dla zdrowia i urody

Kolejna świetna propozycja dla osób, które uwielbiają zgłębiać niezwykłe właściwości roślin i wykorzystywać je z pożytkiem dla zdrowia i urody. Tym razem książka o melisie, jej właściwościach i zastosowaniu.
Już od trzystu lat ojcowie karmelici bosi z Wenecji cierpliwie uprawiają melisę mołdawską w swoim klasztornym ogrodzie. Z pozyskiwanego z niej naturalnego olejku eterycznego, po mistrzowsku zmieszanego z olejkiem eterycznym z goździków, cynamonu i cedru, tworzą rozsławiony eliksir, będący motywem przewodnim tej książki: wodę melisową. W środku znajdziemy przepisy zakonników na produkty lecznicze na jej bazie.

- Melisa jest idealna, by uspokoić nerwy i nadmierne pobudzenie,
- Działa rozkurczowo i rozluźniająco,
- Pomaga przy problemach z zasypianiem,
- Ma właściwości antybakteryjne, antyoksydacyjne, przeciwzapalne, przeciwgrzybiczne, wykrztuśne, ułatwiające trawienie, wzmacniające i łagodzące.

Informacje dodatkowe o Melisa dla zdrowia i urody:

Wydawnictwo: Jedność
Data wydania: 2020-07-06
Kategoria: Poradniki
ISBN: 978-83-8144-243-5
Tłumaczenie: Edyta Tkaczyk-Borówka

Tagi: poradniki

Kup książkę Melisa dla zdrowia i urody

Melisa dla zdrowia i urody - opinie o książce

Z największą przyjemnością sięgnęłam do twórczości autorstwa Pani Giuli Tedesco, gdyż miałam okazję wcześniej zapoznać się z pierwszą przeczytaną przeze mnie książką pt. '' Drzewo herbaciane. Dla zdrowia i urody '.

Tym razem autorka opisuje w tym oto poradniku pt. ''Melisa dla zdrowia i urody'' jakie właściwości zdrowotne posiada melisa, przybliża jej historię pochodzenia, którą uważam, że została przez nią bardzo doborze opracowana tematycznie.

Lubię, kiedy zgromadzona całościowa wiedza na przedstawiony główny temat przez autora została pomysłowo zastosowana w tekście ze znajdującego się u głównego źródła w Wenecji archiwum ojców karmelitów bosych w formie zachowanych artykułów, oficjalnych listów.

Autorka potrafi w niezwykły sposób zdobyć tak tematyczną wiedzę, że wzbudza ona zainteresowanie u Czytelnika chcącego przyjrzeć się i lepiej poznać właściwości lecznicze z użyciem melisy zachowując przy tym w praktyce leczniczej ostrożność.

Spodobały mi się w szczególności 3 następujące rozdziały przedstawiające następujące zagadnienia:

Właściwości lecznicze i zastosowanie wody melisowej w naturopatii, Produkty na bazie melisy mołdawskiej braci karmelitów bosych, W kuchni: aromaty melisy.

Uwagę moją skupiłam również na następujących przepisach zawierających melisę:

Tonik do twarzy, płyn do płukania ust, olejek o działaniu uspakajającym, inhalacje na problemy górnych dróg oddechowych, herbatka ziołowa na trawienie, którą uwielbiam z przyjemnością raz dziennie zaparzać i ją wypijać, sałatka z trzech ziół, łatwa w wykonaniu, co ciekawe jest bardzo zdrowa i smaczna.

Elementami dodatkowymi w tej oto książce są: pięknie wykonane rysunki, trafnie dobrana do całości grafika, bibliografia, tekst zamieszczony w niej jest czytelny, zawiera ona zdjęcia oraz cenne udzielane przez autorkę porady i uwagi.

Każdy Czytelnik zapoznający się z tym oto poradnikiem znajdzie coś dla siebie odpowiedniego.

Warto jest mieć ten poradnik.

Avatar użytkownika - Uleczkaa38
Uleczkaa38
Przeczytane:2020-08-02, Ocena: 5, Chcę przeczytać, 26 książek 2020,

MELISA - to jedna z najbardziej popularnych, cenionych i korzystnych dla naszego zdrowia i urody, roślin. To właśnie z dobroczynnych właściwości melisy korzystały nasze babcie i mamy, gdy oto miały do czynienia z różnego rodzaju schorzenia i i chorobami, lub gdy po prostu chciały zadbać o swoją urodę. Dziś również warto korzystać z dobroczynności tej wspaniałej rośliny, o czym to przekonuje nas m.in. znakomita książka pt. "Melisa dla zdrowia i urody", która ukazała się nakładem Wydawnictwa Jedność!

Książka ta odsłania przed nami bogactwo wiedzy na temat melisy, którą to stosuje się od stuleci w naturalnym lecznictwie, kosmetologii, ale też i w kuchni. To właśnie na stronach tej pięknie wydanej pozycji, odkryjemy właściwości tej rośliny, jej rodzaje, dzieje wykorzystywania przez człowieka, jak i wreszcie rzecz najważniejszą z punktu widzenia czytelnika - receptury i przepisy na leki, kosmetyki oraz zdrowe dania, z melisą w roli głównej. I można powiedzieć w tym względzie, iż książka ta stanowi sobą absolutne kompendium wiedzy o melisie.

Pozycję tę możemy podzielić na dwie główne części - teoretyczną i praktyczną. Pierwsza z nich omawia melisę, jako roślinę wraz z jej cennymi właściwościami na polu zdrowia i dbania o urodę. I jest tu mowa m.in. o historii odkrycia tej rośliny i jej pierwszym stosowaniu w różnych częściach świata, jej chemicznym składzie, czy też wreszcie podziale na dwa główne gatunki - melisę lekarską i melisę mołdawską, wraz ze wskazaniem różnic pomiędzy nimi. Kolejny strony wypełnia nam podróż w czasie, która obrazuje poszerzanie wiedzy człowieka na temat tej rośliny i jej coraz większego udziału w przemyśle i medycynie.

Praktyczną część stanowią zaś wspominane już powyżej receptury i przepisy na leki, kosmetyki i kulinarne dania. I tak oto znajdziemy tu chociażby wykaz schorzeń - m.in. zawartych z zapisach karmelitów bosych, które odnoszą się do rozmaitych chorób i dolegliwości, którym to może zaradzić właśnie stosowanie melisy. Ponadto poznamy tu również receptury na liczne maści, kremy, toniki i olejki na bazie melisy, które działają uspokajającą, rozkurczowo, oczyszczająco i przeciwbólowo, nie mówiąc o naturalnych kosmetykach, które np. pomagają oczyścić i zadbać o stan naszej skóry oraz włosów.

Na osobne słowa znania zasługują wspaniałe przepisy kulinarna na smaczne i zdrowie dania z melisą, m.in. "Naleśniki z grzybami i melisą", "Babka melisowa", czy też mój faworyt - "Bób z melisą", który jest przepyszny!

Naprawdę imponującej wartości merytorycznej tej książki, odpowiada również jej niezwykle efektowne wydanie. Wydanie, które zachwyca nas piękną i klimatyczną okładką, doskonałą jakością papieru i druku, czy też przejrzystym i ładnym dla oka, układem treści. Oczywiście, nie mogłabym nie wspomnieć także o pięknych zdjęciach i ilustracjach, jakie wypełniają sobą strony tej książki i które to obrazują dzieje wykorzystywania melisy w codziennym życiu oraz powstałe na jej bazie produkty. To wszystko sprawia, że lektura tej książki jest jeszcze przyjemniejszą i ciekawszą.

Rzecz całą podsumowując - książka pt. "Melisa dla zdrowia i urody", to niezwykle ciekawa, imponująca swoją merytoryczną wiedzą i przede wszystkim przydatna w codziennym życiu, pozycja spod znaku literackiego poradnika. To właśnie ten tytuł odsłania przed nami sekrety melisy i jej cenne właściwości, które mogą pomóc nam uporać z licznymi przypadłościami i uczynić nasze życie zdrowszym. Polecam - ta pozycja powinna znaleźć się w każdym domu!

Drzewo herbaciane. Dla zdrowia i urody
Giulia Tedesco 0
Okładka ksiązki - Drzewo herbaciane. Dla zdrowia i urody

Od tysięcy lat herbaciane drzewo (łac. Melaleuca alternifolia) o białych kwiatach rozsiewa swój zapach na wybrzeżu Nowej Południowej Walii i od...