Melisa dla zdrowia i urody

Z największą przyjemnością sięgnęłam do twórczości autorstwa Pani Giuli Tedesco, gdyż miałam okazję wcześniej zapoznać się z pierwszą przeczytaną przeze mnie książką pt. '' Drzewo herbaciane. Dla zdrowia i urody '.

Tym razem autorka opisuje w tym oto poradniku pt. ''Melisa dla zdrowia i urody'' jakie właściwości zdrowotne posiada melisa, przybliża jej historię pochodzenia, którą uważam, że została przez nią bardzo doborze opracowana tematycznie.

Lubię, kiedy zgromadzona całościowa wiedza na przedstawiony główny temat przez autora została pomysłowo zastosowana w tekście ze znajdującego się u głównego źródła w Wenecji archiwum ojców karmelitów bosych w formie zachowanych artykułów, oficjalnych listów.

Autorka potrafi w niezwykły sposób zdobyć tak tematyczną wiedzę, że wzbudza ona zainteresowanie u Czytelnika chcącego przyjrzeć się i lepiej poznać właściwości lecznicze z użyciem melisy zachowując przy tym w praktyce leczniczej ostrożność.

Spodobały mi się w szczególności 3 następujące rozdziały przedstawiające następujące zagadnienia:

Właściwości lecznicze i zastosowanie wody melisowej w naturopatii, Produkty na bazie melisy mołdawskiej braci karmelitów bosych, W kuchni: aromaty melisy.

Uwagę moją skupiłam również na następujących przepisach zawierających melisę:

Tonik do twarzy, płyn do płukania ust, olejek o działaniu uspakajającym, inhalacje na problemy górnych dróg oddechowych, herbatka ziołowa na trawienie, którą uwielbiam z przyjemnością raz dziennie zaparzać i ją wypijać, sałatka z trzech ziół, łatwa w wykonaniu, co ciekawe jest bardzo zdrowa i smaczna.

Elementami dodatkowymi w tej oto książce są: pięknie wykonane rysunki, trafnie dobrana do całości grafika, bibliografia, tekst zamieszczony w niej jest czytelny, zawiera ona zdjęcia oraz cenne udzielane przez autorkę porady i uwagi.

Każdy Czytelnik zapoznający się z tym oto poradnikiem znajdzie coś dla siebie odpowiedniego.

Warto jest mieć ten poradnik.

Informacje dodatkowe o Melisa dla zdrowia i urody:

Wydawnictwo: Jedność
Data wydania: 2020-07-06
Kategoria: Poradniki
ISBN: 978-83-8144-243-5
Tłumaczenie: Edyta Tkaczyk-Borówka
Dodał/a opinię: Emilly26

Tagi: poradniki

Zobacz opinie o książce Melisa dla zdrowia i urody

Kup książkę Melisa dla zdrowia i urody

Drzewo herbaciane. Dla zdrowia i urody
Giulia Tedesco 0
Okładka ksiązki - Drzewo herbaciane. Dla zdrowia i urody

Od tysięcy lat herbaciane drzewo (łac. Melaleuca alternifolia) o białych kwiatach rozsiewa swój zapach na wybrzeżu Nowej Południowej Walii i od...