Messi. Mały chłopiec, który został wielkim piłkarzem (seria "Wydarzyło się naprawdę")

Ocena: 5 (4 głosów)
Inne wydania:

Kultowa biografia Leo Messiego dla dzieci w zupełnie nowym wydaniu

 

Miał 10 lat, kiedy przestał rosnąć i usłyszał, że nie ma szans na bycie zawodowym sportowcem. Dziś jest najwybitniejszym piłkarzem XXI wieku. Uratowały go talent i medycyna, ale także determinacja rodziców oraz FC Barcelona, dla której w wieku 13 lat opuścił Argentynę i rodzinny dom. Czy był to koniec problemów?

MESSI to wzruszająca opowieść o sile woli, pasji i niepoddawaniu się przeciwnościom. Oraz o tym, że coś, co wygląda na koniec marzeń, może okazać się tych marzeń... początkiem.

Wydana w 10 krajach książka Yvette Żółtowskiej-Darskiej od razu stała się bestsellerem. Dziś, w nowej wersji - z nieznanymi polskiemu czytelnikowi zdjęciami, w nowej szacie graficznej i z dodatkowymi rozdziałami o FC Barcelonie, PSG, Interze Miami oraz upragnionym mistrzostwie świata - to książka, którą każdy młody fan futbolu powinien mieć w swojej kolekcji.

 

To wszystko WYDARZYŁO SIĘ NAPRAWDĘ.

 

BIOGRAM

Yvette Żółtowska-Darska - autorka bestsellerowych biografii sportowców dla młodzieży oraz książki Oni są super! 40 historii o ludziach, którzy znaleźli pomysł na siebie. Jej piłkarskie biografie wydano w 10 krajach, a w Polsce sprzedano ich już blisko pół miliona egzemplarzy. Pierwsza książka, Messi. Mały chłopiec, który stał się wielkim piłkarzem, została Najlepszą Dziecięcą Książką Roku 2014 w konkursie ,,Przecinek i Kropka" Empiku i była nominowana do nagrody Polskiej Sekcji IBBY. Razem z dwoma kolejnymi, Ibrą i Lewym, znajduje się też na Złotej Liście Fundacji ,,ABCXXI Cała Polska Czyta Dzieciom". Warszawianka od urodzenia. Absolwentka polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Mama 18-letniego syna. To on zainspirował ją do pisania książek o piłkarzach. Nim została pisarką, była wieloletnią szefową kanału TVN Style oraz dyrektorem reklamy polskiej edycji ,,ELLE". Ma dwa mopsy: Czopka i Dudżona.

Informacje dodatkowe o Messi. Mały chłopiec, który został wielkim piłkarzem (seria "Wydarzyło się naprawdę"):

Wydawnictwo: Sine Qua Non
Data wydania: 2023-09-27
Kategoria: Sport
ISBN: 9788383303055
Liczba stron: 268

więcej

Kup książkę Messi. Mały chłopiec, który został wielkim piłkarzem (seria "Wydarzyło się naprawdę")

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

Messi. Mały chłopiec, który został wielkim piłkarzem (seria "Wydarzyło się naprawdę") - opinie o książce

Nigdy nie przeczytałam, żadnej biografii. Obawiałam się suchych faktów i zwyczajnej nudy, jednak, kiedy zobaczyłam okładkę ,,Messi- mały chłopiec, który stał się wielkim piłkarzem" ogarnęła mnie ciekawość, mimo mojej prawie zerowej znajomości piłki nożnej. Jeśli wszystkie biografie będą takie jak ta książka, z pewnością zacznę je czytać. Książka jest w szczególności przeznaczona dla dzieci i widać to podczas czytania. Bardzo prosty język i wielka czcionka sprawdzają się idealnie, gdyż czyta się lekko i szybko. Co się tyczy samej historii życia Leo zdziwiłam się, że tak mnie pochłonęła. Obecnie oglądając piłkarza na boisku, widzimy sławnego i bogatego mężczyznę i nikt się nie zastanawia, jak do tego doszło? Większość mówi, że to talent, ale tak nie jest. Oczywiście jest to czynnik kluczowy, jednak, aby go rozwinąć należy ciężko pracować. Mały Messi musiał niejednokrotnie zmierzyć cię z przeciwnościami losu takimi jak choroba, kontuzje czy samotność, mimo tego uparcie parł przed siebie i zachwycał wszystkich, których spotkał na swojej drodze a pomimo wielkiego rozgłosu pozostał miłym i skromnym chłopcem. Na okładce widnieje napis ,,NIE TYLKO DLA FANA" i potwierdzam to, choć po przeczytaniu stałam się kolejną wielbicielką Messiego. Dialogi są bardzo ciekawe i jak dla mnie mogłoby ich być więcej. Obawiałam się, że książka będzie naszpikowana suchymi faktami i nudna a tu taki szok, jest to piękna historia małego chłopca, który dorasta na naszych oczach. Wydarzenia chwilami bajkowe i nierealne a najpiękniejsze jest to, że zawsze prawdziwe. Książkę polecam wszystkim i uważam, że się nie zawiedziecie. Jestem zaskoczona tak niską ceną książki, tym bardziej, że jest pięknie wydana. ,,Messi- mały chłopiec, który został wielki piłkarzem" napawa optymizmem, nadzieją i mobilizuje do pracy, by osiągnąć wszystko, czego się pragnie.
Link do opinii
Jest to niezwykła opowieść nie tyle o piłce nożnej, co o człowieku niezwykłym, utalentowanym i skromnym, któremu sukces nie przyszedł łatwo. To książka o tym, że zawsze warto marzyć. Książka dedykowana jest głównie dla dzieci i młodzieży, aby uwierzyli że można spełnić marzenia z dzieciństwa. Poznajemy jego drogę do sławy, ubarwioną anegdotami, łamigłówkami i niepublikowanymi wcześniej zdjęciami ilustrującymi jego najważniejsze gole. Ciekawe były również dialogi pomiędzy Messim a jego ojcem, czy bratem. Poza tym dowiedziałam się, co oznacza ten gest, który pokazuje po strzelonych golach.
Link do opinii
Piłka nożna nie mieści się jedynie w kręgu zainteresowań osób dorosłych. Grę w piłkę kochają zarówno mali, jak i duzi. Jak na razie spotkałam się jedynie z pozycjami, które były skierowane bezpośrednio do starszych nastolatków, jak i osób dorosłych Ta sytuacja zmieniła się całkiem niedawno. W momencie, gdy otrzymałam możliwość zapoznania się z nowością Wydawnictwa Egmont. . "MESSI, mały chłopiec, który stał się wielkim piłkarzem", bo taki tytuł nosi ta pozycja jest skierowana do bardzo młodego czytelnika. Zalety płynące z przeczytania książki jest wiele. Ale jak dla mnie przede wszystkim jest to danie możliwości rozwijania umiejętności czytania połączone z pasją, jaką jest ta dyscyplina sportu. Z książki płynie przesłanie, że warto marzyć, nie poddawać się mimo trudności i dążyć do ich realizacji. Czyli "MESSI, mały chłopiec, który stał się wielkim piłkarzem" to taka czytelnicza motywatornia dla młodego czytelnika. "MESSI, mały chłopiec, który stał się wielkim piłkarzem" jest pozycją inną niż jej doroślejsze wersje. Wiadomo, język jest bardziej elastyczny. Ale co jest fajne w tej lekturze, to to, że biografia Leo Messiego jest trochę sfabularyzowana Wątki biograficzne toczą się swoim torem. Natomiast. występują dialogi, np. między piłkarzem a ojcem, czy bratem. Dodatkowo, każdy rozdział jest poprzedzony pięknymi zdjęciami nie tylko piłkarza, jego bliskich, kolegów, ale także miejsc, które są z Messim bezpośrednio związane. Do tego fotografie są w ciekawy sposób okraszone najważniejszymi informacjami, które się ich dotyczą. Nie są to suche fakty, ale wciągające, krótkie notki. Czcionka jest dużo , wyraźna i niestandardowego kształtu. Pozycje czyta się rewelacyjnie. Szybciutko.. Nie znaczy to, że autorka nie przyłożyła się do pisania lektury. Wręcz przeciwnie. Yvette Żółtowska-Darska podeszła do tematu bardzo profesjonalnie. Dodatkowo przystosowała styl, treść do głównego odbiorcy. Ta pozycja ma ciekawić a nie nudzić. Młody czytelnik ma czuć się usatysfakcjonowany. I jestem pewna, że będzie. Książkę poleca Anna Nowak-Ibisz, jako idealny prezent na dzień dziecka. A ja uważam, że skoro dzień dziecka już za nami, to pozycja może być świetnym pomysłem na prezent bez okazji. Polecam
Link do opinii
Inne książki autora
Kubica i odjazdowy świat wyścigów samochodowych
Yvette Żółtowska-Darska0
Okładka ksiązki - Kubica i odjazdowy świat wyścigów samochodowych

Ta historia miała potoczyć się inaczej. Młody chłopak z Polski chciał zostać najlepszym kierowcą świata. Miał do tego wielki talent i jeszcze większy...

Szczęsny. Chłopak, który odważył się być bramkarzem
Yvette Żółtowska-Darska0
Okładka ksiązki - Szczęsny. Chłopak, który odważył się być bramkarzem

Najnowsza książką z bestsellerowej serii Yvette Żółtowskiej-Darskiej #SUPERHEROSI. Tym razem najmłodsi czytelnicy poznają ścieżkę kariery Wojtka...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Spotkamy się we śnie
Jolanta Kosowska; Marta Jednachowska
Spotkamy się we śnie
Opera na trzy śmierci
Sylwia Stano
Opera na trzy śmierci
Ulica Pazurkowa. Zaklinacz kotów
Aleksandra Struska-Musiał ;
Ulica Pazurkowa. Zaklinacz kotów
Zbój
Joanna Jagiełło
Zbój
Cicha noc
Jolanta Kosowska
Cicha noc
Wtem denat
Marta Kisiel
Wtem denat
Kocioł. Pierwszy astroMIAUta
Marta Rydz-Domańska
Kocioł. Pierwszy astroMIAUta
Negocjatorka
Małgorzata Łatka ;
Negocjatorka
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy