Mgła

Wydawnictwo: Amber
Data wydania: 2020-02-04
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 9788324171477
Liczba stron: 320

Tom 3 cyklu Komisarz Hulda

Ocena: 5 (1 głosów)

Wyrusz na zimną i ponurą Islandię, gdzie nie wszystko jest tak, jak być powinno. Odkrywaj tajemnice i weź udział w niezwykłej przygodzie, od której długo nie będziesz w stanie się uwolnić.

W roku 1987 na Islandii rozszalała się wyjątkowo silna śnieżyca, która powinna sparaliżować cały ruch i odciąć wszystkich od świata. Zgodnie z przewidywaniami, stało się tak niemal wszędzie - z wyjątkiem niewielkiej chaty postawionej na odludnej części wyspy, w jej wschodnich krańcach. Pomimo uniemożliwiającej podróż pogody, w domu państwa Einarssonnigdów nieoczekiwanie rozlega się pukanie; u drzwi stoi zagubiony wędrowiec, bliski zamarznięcia.

Starsze małżeństwo postanawia pomóc niespodziewanemu gościowi i uratować go przed niechybną śmiercią, która czeka na zewnątrz. Nie spodziewają się, że szlachetna decyzja na zawsze odmieni, a być może nawet drastycznie skróci ich spokojne życie. Tajemniczy przybysz nie błądził bez celu i nie bez powodu trafił właśnie tutaj. Kto zdoła przeżyć nadciągającą noc? Czego poszukuje nieznany wędrowiec i jakie są jego pragnienia? Jaki związek z tą sytuacją ma detektyw Hulda, której już nigdy nie będzie dane zaznać spokoju?

"Mgła" jest trzecim tomem bestsellerowej serii o komisarz Huldzie. Ragnar Jónasson wciąga czytelnika w mroczny świat, pełen tajemnic i niebezpiecznych rozgrywek, nie pozwalając oderwać się od kolejnych stron lektury. Autor tworzy niepowtarzalny klimat, który stale się zagęszcza, a niespodziewane zwroty akcji fascynują i budzą w Czytelniku dreszcze i uczucie niepokoju.

W skład cyklu "Komisarz Hulda" wchodzą również tytuły: "Ciemność" i "Wyspa". "The Sunday Times" uznał postać bohaterki występującej w cyklu za jedną z najtragiczniejszych we współczesnym kryminale.

Tagi: bóg

Kup książkę Mgła

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Mgła

Inne książki autora
Milczenie czasu
Jonasson Ragnar0
Okładka ksiązki - Milczenie czasu

Prawdy nie pogrzebie czas. Ani zbrodnia… Siglufjörður – mroczne miasteczko na krańcu Islandii. Tu nikt nie ufa nikomu, a samotność...

Milczenie lodu
Jonasson Ragnar0
Okładka ksiązki - Milczenie lodu

Islandzki fenomen: nieznany autor, małe wydawnictwo, brak promocji, a mimo to najlepsze miejsca na stołach promocyjnych sieci księgarń Waterstones i światowy...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Recenzje miesiąca
Holly
Stephen King
Holly
Dom na granicy
Anna Wojtkowska-Witala ;
Dom na granicy
Najważniejsze to przeżyć
Ałbena Grabowska
Najważniejsze to przeżyć
Tango z rożnem
Iwona Banach
Tango z rożnem
Domki z kart
Anna Ziobro
Domki z kart
Ostatni trop Kopernika
Marcin Przewoźniak
Ostatni trop Kopernika
Podróbka
Kirstin Chen
Podróbka
Krwawe srebrniki
Robert M. Rynkowski ;
Krwawe srebrniki
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy