Miasto świętych. Pielgrzymka po Krakowie śladami Jana Pawła II

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Data wydania: 2016-07-07
Kategoria: Przewodniki turystyczne
ISBN: 9788308061701
Liczba stron: 352

Ocena: 0 (0 głosów)

Najnowsza książka autora bestsellerowej biografii Jana Pawła II

Duchowy spacer po Krakowie śladami Papieża-Polaka

George Weigel, autor cenionej na całym świecie biografii Karola Wojtyły, zabiera czytelników w niezwykły spacer po Krakowie. To nie tylko wycieczka po stolicy polskiej kultury i po słynnych zabytkach. To przede wszystkim pełna pasji i cennych informacji wędrówka po miejscach, które ukształtowały Jana Pawła II, wpłynęły na jego pontyfikat, a tym samym w ogromnym stopniu zdecydowały o obliczu współczesnego Kościoła.

Nie byłoby Jana Pawła II bez Krakowa - pisze Weigel. To tu spędził prawie czterdzieści lat.  Jako student, aktor, robotnik, seminarzysta, ksiądz, poeta, dramaturg, eseista, filozof, biskup. Od rodzinnych podkrakowskich Wadowic, przez stary Kraków: Uniwersytet Jagielloński, gdzie studiował, miejsca dramatów drugiej wojny światowej i te związane z posługą biskupią, przez nowohucką Arkę Pana, gdzie rozegrała się krakowska walka z komunizmem o krzyż, po Łagiewniki, w których realizuje się idee oddające papieskiego ducha, zasilonego objawieniami świętej Faustyny Kowalskiej. O wszystkich tych miejscach George Weigel pisze z ogromnym znawstwem i religijną wrażliwością, a uroku dodają liczne fotografie.

Podróż, której przewodnikiem jest George Weigel, ukazuje Kraków jako kulturową potęgę oraz miejsce narodzin dawnych i współczesnych świętych. Trudno też wyobrazić sobie głębokie przeżycie Światowych Dni Młodzieży bez zrozumienia ich krakowskiej genezy i znaczenia miejsc, w których się odbywają.

Kup książkę Miasto świętych. Pielgrzymka po Krakowie śladami Jana Pawła II

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Miasto świętych. Pielgrzymka po Krakowie śladami Jana Pawła II

Inne książki autora
Świadek nadziei
George Weigel0
Okładka ksiązki - Świadek nadziei

Najpełniejsze na świecie, uzupełnione wydanie międzynarodowego bestsellera! Biografia Jana Pawła II wysoko ceniona przez Watykan, powstała za aprobatą...

Wiara, rozum i wojna z dżihadyzmem
George Weigel0
Okładka ksiązki - Wiara, rozum i wojna z dżihadyzmem

George Weigel zawsze pisze z pasją. Nie ma znaczenia, czy jego prace są biografią papieża, czy polemiką ze współczesną cywilizacją - zawsze widać w nich...

Zobacz wszystkie książki tego autora