Między nami gwiazdy

Wydawnictwo: Szósty Zmysł
Data wydania: 2023-01-31
Kategoria: Obyczajowe
ISBN: 9788367339292
Liczba stron: 374
Język oryginału: polski

Ocena: 5.33 (3 głosów)

Poznaj historię, która rozgrzeje Twoje serce!
Jagoda z pomocą rodziny wychowuje kilkuletnią córkę. Za dnia otacza się przechodzącymi przez jej dłonie listami, choć dawniej zupełnie inaczej wyobrażała sobie swoje życie.
Wiktor mieszka razem z Łucją, młodszą siostrą, którą często pociesza słodkimi wypiekami. Gotowanie jest jego pasją, a pracę w restauracji traktuje jako początek drogi do marzeń.
Przypadkowe spotkania Jagody i Wiktora na poznańskich ulicach zbliżają ich do siebie. Oboje odkrywają, że razem mogą uleczyć swoje życiowe blizny. Jednak z czasem zauważają, że łączy ich więcej, niż mogliby się spodziewać.
Jak niewyjaśnione sprawy wpłyną na przyszłość Jagody, Wiktora i Łucji? I czy odnajdą szczęście, by nareszcie patrzeć w te same gwiazdy?

Kup książkę Między nami gwiazdy

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Między nami gwiazdy

Avatar użytkownika - bookaholic-in-me
bookaholic-in-me
Przeczytane:2023-05-05, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,
Jagoda to zwyczajna dziewczyna. Nieco wycofana z uwagi na kiepskie doświadczenia z przeszłości. Oparcie odnajduje w szczęśliwie zakochanej przyjaciółce oraz mamie, które zawsze stoi u jej boku. Pracuje na poczcie, a wszelkie wolne chwile poświęca ukochanej córce, która potrafi rozświetlić najczarniejsze dni. Jej serce już raz było złamane i nie ma w sobie odwagi by choćby pomyśleć, by ponownie wystawić je na zranienie. Lecz los czasem sam zsyła nam szanse, których aż żal nie wykorzystać.   Wiktor pracuje w restauracji i jest naprawdę dobrym kucharzem. Otwarcie marzy jednak o prowadzeniu własnego biznesu. Mieszka ze studiującą siostrą i stara się nadal nią opiekować. Ma swoje grono znajomych i całe życie przed sobą, jednak w odróżnieniu od rówieśników przestał znajdować radość w kolejnych imprezach i podbojach miłosnych. Na własnej skórze przekonał się jak boli zawód w kwestiach sercowych i woli nawet tego nie wspominać. A jednak, jedno niewinne spotkanie może doszczętnie wywrócić jego całkiem poukładany prywatny świat.   "Między nami gwiazdy" to powieść piękna w swej delikatności. Fabuła toczy się tak naturalnie, tak życiowo, że nie sposób nie odebrać jej tak, jakby te opisywane losy ludzkiego życia toczyły się tuż obok nas. Naszkicowana tu miłość jest subtelna, choć ani na chwilę nie wątpimy w jej siłę. Rozwija się w swoim tempie, budzi nieco wątpliwości i strachu, a jednak jest niezłomna w pokonywaniu kolejnych przeszkód. Za pomocą małych gestów, chwytających za serce słów i zwyczajnych chwil, zakorzenia się w czytelniczych duszach tak samo jak w sercach i umysłach bohaterów. Autorka ma piękny styl, porusza najczulsze struny za pomocą swojego niebanalnego pióra, koi prowadzoną opowieścią, a z drugiej strony nie stara się jej przesłodzić i oferuje też gorzkie momenty. To powieść o samotności, samoakceptacji, przyjaźni, rodzinie i rodzicielstwie, drugich szansach w życiu i w miłości ale też rozczarowaniach i rozstaniach, o tym, jak zawodzą inni ludzie, o stracie czy też egoizmie, który może krzywdzić. Do tego pięknie wydana, dopracowana w każdym szczególe, co stanowi swoistą wisienkę na torcie i pięknie dopina całokształt książki. Obowiązkowa pozycja dla wszystkich miłośników pozycji obyczajowych.

 

Link do opinii
Avatar użytkownika - Zfascynacjaoksia
Zfascynacjaoksia
Przeczytane:2023-02-25, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2023,

Raz na jakiś czas zdarzają się tacy bohaterowie literaccy, którzy trafiają do najciemniejszych zakamarków czytelniczego serca i pozostają tam na zawsze. Tak właśnie jest w przypadku postaci wykreowanych przez Adriannę Klarę Kłosińską, którzy bezsprzecznie stanowią fundament tej porywającej, ciepłej opowieści. Zarówno Jagoda, jak i Wiktor, mimo młodego wieku, zdążyli zwątpić w miłość, jak i w ludzi, a dawne demony przeszłości nie pozwalają im ruszyć na przód. I choć los ewidentnie postawił ich na swojej drodze, by stali mogli się wzajemnie uleczyć, to jednak życie nie jest bajką usłaną różami, a przeszłość lubi przypominać o sobie w najgorszym z możliwych momentów...

 

Autorka włada niebywale przyjemnym i sugestywnym piórem, dzięki czemu kartki same przelatują przez palce, a zaintrygowany czytelnik płynie po kolejnych słowach z nieukrywanym zachwytem. Klimat, w jakim utrzymana jest ta nietuzinkowa historia, jest niewiarygodny, zarazem fascynuje, jak i otula niczym ciepły, puchaty koc, fundując błogi relaks i ukojenie. Tak, to jedna z tych powieści, którą chciałoby się delektować jak najdłużej, lecz z drugiej strony ciekawość, jak potoczą się losy bohaterów, po prostu nie pozwala oderwać się od lektury.

 

Na ogromne brawa zasługują doskonałe kreacje bohaterów, którzy momentalnie zyskują sympatię czytelnika i angażują go wyjątkowo mocno, czyniąc z poznawanej powieści niemal namacalne doświadczenie. Wszystkie postacie są nietuzinkowe, przemawiające, wielowymiarowe. Każda z nich została brutalnie pokiereszowana przez los, co ukształtowało ich osobowość i stosunek do świata. Moment, w którym Jagoda i Wiktor się spotykają może być zwykłym przypadkiem, a zarazem darem od losu, kojącym i przynoszącym nadzieję oraz wytchnienie. Tylko czy przeszłość pozwoli im na szczęście?

 

"Między nami gwiazdy" to wzruszająca, angażująca, otulająca niczym ciepły koc powieść, którą pochłania się z zapartym tchem. Genialnie naszkicowane postacie, bolesne demony przeszłości, od których nie sposób się uwolnić, lawina skrajnych, odurzających emocji, a wszystko to nakreślone wyjątkowo przyjemnym i ekspresyjnym piórem utalentowanej pisarki. Ta książka rozkocha was w sobie!

 

Link do opinii

,,Ludziom, których się kocha, można wiele wybaczyć. Nawet jeśli czasem nas zawodzą

,,Między nami gwiazdy" to książka autorstwa Adrianny Klary Kłosińskiej wydana przez Wydawnictwo Szósty Zmysł [współpraca reklamowa z @wydawnictwoszostyzmysl]

Jagoda na co dzień pracuje na poczcie i wychowuje kilkuletnią córkę Hanię. Zrezygnowała z realizacji swoich celów edukacyjnych, ale nie narzeka na życie. Dzięki pomocy rodziny daje sobie jakoś radę. Wiktor zaś pracuje w restauracji, jest kulinarnym freakiem, a swoimi wypiekami rozpieszcza młodszą siostrę - Łucję. Przypadkowe spotkanie Jagody i Wiktora namiesza w ich życiu. Ta dwójka jeszcze nie wie, że wzajemnie będą w stanie ,,uleczyć swoje życiowe blizny".

Największym plusem ,,Między nami gwiazdy" jest styl pisania autorki i jej bardzo plastyczny, przemawiający do czytelnika język. Dowiadujemy się bardzo wiele o bohaterach, razem z nimi przeżywając z pozoru banalne dni, które mają wpływ na ich życie. Czynności i zdarzenia, które mogłyby nie mieć najmniejszego znaczenia, autorka ubiera w słowa tak, że z ciekawością pochłaniamy każde zdanie.

Do tego książka jest bardzo życiowa. Pojawiają się problemy, ale też i chwile bezgranicznego szczęścia. Są niebezpodstawne obawy, niepewności, ale jest też i nadzieja. Wszystko jest autentyczne i ludzkie, co jest zdecydowanie na plus, bo o wiele przystępniej czyta się książki, które opowiadają historie nieodrealnione, w których możemy śledzić poczynania bohaterów, utożsamiając się z nimi lub rozumiejąc ich perspektywy, odczuwając wspólnie z nimi obawy, dzieląc pragnienia. No bo właśnie! Autorka serwuje nam perspektywę zarówno Jagody, Wiktora, jak i Łucji. Bardzo mi się to podobało, w szczególności, że również historia Łucji niesamowicie mnie wciągnęła.

Autorka w sposób bardzo przystępny porusza ważne tematy. Niestraszny jest jej motyw popełniania błędów, uczenia się na własnych doświadczeniach. Ujarzmia ona przeżycia, które rozszarpują na milion kawałków i pozostawiają traumy do końca życia. W książce znajdziemy wątek problemów rodzinnych, nadwyrężania zaufania, braku wiary w siebie i własne możliwości, przyklejania nam łatek przez innych. Z drugiej strony pojawia się wątek spełniania marzeń, istoty wsparcia, proces budującego się zaufania względem nowej osoby, proces wybaczania i zamykania pewnych rozdziałów w życiu. Książka opowiada również o tym, ile musimy przecierpieć w swoim życiu, aby w końcu wyjść na prostą, ile musimy znieść i na jakie próby musimy być wystawiani, aby w końcu zaczęły się dziać te dobre rzeczy. Podobało mi się również to, że autorka zwraca uwagę na istotę szczerości i rozmowy.

Adrianna Klara Kłosińska potrafi przelać na kartki nie tylko słowa, ale i emocje. Dostarcza nam ich całą gamę, angażując w historię bohaterów. Ich uczucia stają się naszymi. To ich historie przeżywamy całym sercem. To ich relacje stają się dla nas bardzo istotne, gdy zagłębiamy się w lekturę.

A, właśnie. Bardzo podobał mi się motyw, który zastosowała autorka. ,,W tle przygrywało radio, wypuszczając w eter znajomą piosenkę. Ich piosenkę". Autorka nie podaje żadnego konkretnego tytułu w tym przypadku. Założę się, że każdy, który podejmie się przeczytania książki, pomyśli o innej, będzie miał inny utwór w głowie. To jest niesamowite. Chciałabym wiedzieć, o jakich piosenkach pomyślał każdy, kto przeczytał ,,Między nami gwiazdy".

Doceniam również ,,Przyjaciół" ;)

Jeśli chcielibyście przeczytać książkę, której treść otula niczym kocyk w zimę, rozgrzewa niczym herbatka i pokrzepia, dodając otuchy i nadziei, sięgnijcie po ,,Między nami gwiazdy".

Za egzemplarz do recenzji dziękuję Wydawnictwu Szósty Zmysł.

Link do opinii
Inne książki autora
Szukając nadziei
Adrianna Klara Kłosińska0
Okładka ksiązki - Szukając nadziei

Adrianna Klara Kłosińska powraca z ciepłą i wzruszającą opowieścią, która pozostaje w sercach na dłużej! Basia pracuje w biurze projektowym i zawsze...

To, co nas łączy
Adrianna Klara Kłosińska0
Okładka ksiązki - To, co nas łączy

Atalia jest początkującą dziennikarką i właśnie rozstała się z niedoszłym narzeczonym. Ma wspaniałych, oddanych przyjaciół, za których byłaby w stanie...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Recenzje miesiąca
Człowiek z bursztynu
Tomasz Ołdziejewski; Sylwia Winnik
Człowiek z bursztynu
Płezent – carkiem niekotrzebna rzecz
Agnieszka Suchowierska ;
Płezent – carkiem niekotrzebna rzecz
Królewska guwernantka
Wendy Holden ;
Królewska guwernantka
Diament i Róża
Karolina Winiarska
Diament i Róża
Nić przeznaczenia
Anna Sakowicz
Nić przeznaczenia
Mąciciel
Paweł Beręsewicz
Mąciciel
Emilka i potwory z legend
Kamila Stokowska
Emilka i potwory z legend
Potwór
Hubert Hender
Potwór
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy