Między niebem a niebem

Wydawnictwo: Zielona Sowa
Data wydania: 2018-05-23
Kategoria: Obyczajowe
ISBN: 9788380737723
Liczba stron: 304

Ocena: 4 (2 głosów)

Huragan Katrina pustoszy dotychczasowe życie Evangeline.

W Luizjanie wybucha alarm ostrzegający przed huraganem. W tym rejonie są one częste, więc wszyscy wiedzą, co należy robić i jakich procedur przestrzegać. Mieszkańcy małego miasteczka Bayou Perdu wsiadają do samochodów i ruszają w bezpieczne miejsca - do moteli, rodzin, przyjaciół mieszkających poza zagrożonym terenem. Rodzina szesnastoletniej Evangeline udaje się do Atlanty, gdzie mieszka siostra mamy. Dzień później już wiedzą... nie mają do czego wracać. Ich miasteczko zostaje całkowicie zniszczone. Wśród chaosu i bólu pojawia się Tru - uchodźca, początkujący bluesman. Czy okaże się balsamem na obolałe serce Evangeline?

Świetnie napisana, wielowymiarowa i wzruszająca opowieść pełna emocji, zapachów, kolorów i smaków Nowego Orleanu. Przepełniona żalem, tęsknotą za domem, za bliskimi. To opowieść o więzach rodzinnych, sile przyjaźni i... miłości.

Kup książkę Między niebem a niebem

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Polecana recenzja

Avatar użytkownika - catarina78
catarina78
Przeczytane:2018-08-06, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2018, Mam,
Evangeline Beauchamp mieszka w małej rybackiej miejscowości w okolicach Nowego Orleanu. Jej rodzina od pokoleń jest związana z tym miejscem. Ojciec zajmuje się poławianiem krewetek, co zresztą bardzo podoba się nastoletniej Evangeline, która nie wyobraża sobie innego życia. Matka prowadzi małe bistro, które sama stworzyła dla miejscowych. Co roku odbywają się wybory Pomarańczowej Królowej. W tym roku ma nią zostać właśnie Evangeline, choć starsza siostra dziewczyny wolałaby być na jej miejscu… Toczy się zwyczajne życie. Wkrótce ma zacząć się nowy rok szkolny, a więc nadejdą i nowe wyzwania, decyzje odnośnie do przyszłości. W życiu bohaterki pojawia się też grający bluesa na gitarze Tru. Przyroda ma jednak inne plany. Zamierza zmienić życie mieszkańców Zatoki Meksykańskiej. Oto nadciąga bowiem huragan, który otrzyma później imię Katrina. Mieszkańcy są przyzwyczajeni do takich zjawisk, są przygotowani na ewakuację. W domu Beauchampów każdy ma swoją skrzynkę z najcenniejszymi rzeczami, pamiątkami, zdjęciami, dokumentami. Są przygotowani na stratę. Gdy więc wiatr się nasila, pakują to, co zwykle i wyruszają w kilkugodzinną podróż w gigantycznym korku do ciotki, w bezpieczne miejsce. Gdy po kilku tygodniach wracają do domu, jego... już nie ma. Zastają na miejscu krajobraz po katastrofie. Ale nie jest najgorzej – stracili tylko rzeczy, zachowali życie. Evangeline ...
(czytaj dalej)

Opinie o książce - Między niebem a niebem

Recenzje miesiąca
Na Jowisza! Uzupełniam Jeżycjadę
Małgorzata Musierowicz, Emilia Kiereś
Na Jowisza! Uzupełniam Jeżycjadę
Winne
Jarosław Czechowicz
Winne
Złoty dukat
Grażyna Bąkiewicz
Złoty dukat
Gruzowisko
Aleksandra Katarzyna Maludy;
Gruzowisko
Trzeci etap
Katarzyna Ryrych
Trzeci etap
Gruzińskie wino
Anna Pilip
Gruzińskie wino
Po prostu Mama
Renata Piątkowska
Po prostu Mama
Raróg
Anna Sokalska
Raróg
Banialuki do zabawy i nauki
Agnieszka Frączek
Banialuki do zabawy i nauki
Pokaż wszystkie recenzje