Mietek i tajemnica starej willi

Wydawnictwo: Dreams
Data wydania: 2018-04-10
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 978-83-65843-22-7
Liczba stron: 160
Język oryginału: Polski
Ilustracje: Marta H. Milewska

Tom 2 cyklu Przygody Mietka

Ocena: 5.5 (4 głosów)

„W życiu pewne są tylko zmiany”…


To miały być najlepsze wakacje w ich życiu. W nagrodę za świetną grę trener zorganizował całej drużynie obóz piłkarski z najsilniejszym klubem w mieście. Wszystko dla nich –nowoczesny hotel, baseny i wypasione boiska. Miały być… no właśnie.


Ale – jak to mówi babcia – w życiu pewne są tylko zmiany. Kiedy nic nie jest takie, jak miało być, może się okazać, że to właśnie będzie początek czegoś wyjątkowego. Zwłaszcza gdy ma się jeszcze na głowie dziewczyny, które niczego się nie boją! Nawet „nawiedzonych” miejsc!

„Mietek i tajemnica starej willi” to druga część przygód Mietka, Amelki (głuchej dziewczynki, która świetnie gra w piłkę) i ich drużyny. Dzieci nie są chodzącymi ideałami, za to uwielbiają wciskać nos tam, gdzie nikt ich nie zapraszał.

Kup książkę Mietek i tajemnica starej willi

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Mietek i tajemnica starej willi

Avatar użytkownika - truskawka2
truskawka2
Przeczytane:2019-03-10,

Nadeszły wakacje. Mietek i jego koledzy z drużyny mają wyjechać na obóz piłkarski. Ich miejscem zakwaterowania ma być super hotel z licznymi atrakcjami. Jednak gdy docierają na miejsce, okazuje się, że lokal został ze względu na zbiorowe zatrucie zamknięty przez Sanepid. Chłopcy zostają awaryjnie zakwaterowani w willi jak z horroru. Mieszczą się tam bardzo zachęcające już sama nazwą "Pokoje u wdowca". Pierwsze, co zwraca uwagę młodych piłkarzy, to portrety tajemniczej damy. Z obrazami wiąże się też afera. Ktoś kradnie płótna z różnych parafii. Czego właściwie szukają złodzieje? Jakie tajemnice kryją miejsca, do których równie upiorny jak willa gospodarz zakazał im wchodzić - ruiny, pracownia gospodarza? Co odkryją chłopcy i (również awaryjnie dokwaterowane) dziewczyny z zespołu tanecznego?

Książka ma jedną wadę. Jest ewidentnie ciągiem dalszym innej lektury o Mietku. Czytałam część pierwszą, więc orientowałam się w wątkach, ale tym, którzy nie zetknęli się z nią, lektura może sprawiać lekki problem. Jednak zalety przeważają. Akcja toczy się wartko i wciąga. Jest to trochę horror z elementami humoru. Nastolatki nie będą się nudzić. Słowo horroru. I słowo humoru.

dr Kalina Beluch

Link do opinii
Avatar użytkownika - monikapanek
monikapanek
Przeczytane:2019-03-10,

Marta H. Milewska wraca z nową przygodą Mietka i drużyny. Podopieczni trenera Nizinnego wyjeżdżają na pierwszy prawdziwy obóz piłkarski, nieoczekiwanie zostają zakwaterowani w starej willi, która skrywa tajemnice sprzed lat. Milewska świetnie równoważy sposób myślenia dziecka z postrzeżeniami o świecie dorosłych. Te dwa światy przenikają się nie tylko w fabule, ale również w języku. Książeczka niesie ze sobą delikatnie podaną mądrość życiową, jest więc idealnym kandydatem na wspólne czytanie do poduszki. Myślę, że niejeden czytelnik będzie wracał do niej z sentymentem. Dużym atutem tego wydania są także niezwykłe ilustracje.

Link do opinii
Avatar użytkownika - Ida
Ida
Przeczytane:2018-05-15, Ocena: 6, Przeczytałem,

Cała opnia na: MaleWielkieKsiazki.blogspot.com

Mietka poznaliśmy jakiś czas temu. To on, razem z kolegami ze swojego osiedla grają w piłkę, pod okiem znanego trenera Kazimierza Nizinnego. Chłopcy mają szczęście do niesamowitych przygód i z wielkim zaangażowaniem potrafią rozwiązywać tajemnicze zagadki.

Tym razem opowieść prowadzi nas do małego miasteczka Białe Błota. Chłopcy jadą tam razem z trenerem, by trochę wypocząć, ale i rozegrać mecze z innymi drużynami piłkarskimi oraz potrenować w bardzo dobrym ośrodku wypoczynkowym. Zapowiada się wspaniale; basen, sauna, siłownia, boisko i koledzy. Potrzebny jest wprawdzie jeszcze jeden opiekun, ale nikt jakoś nie kwapi się, by zachęcić do wyjazdu któregoś z rodziców. Co to byłyby za wakacje?! Trener sam sobie poradził w tym przypadku i zaprosił ...babcię Mietka. Co prawda obciach jest mniejszy, bo chłopaki już znają i lubią babcię, ale i tak na miejscu okazuje się, że do Białych Błot przyjechała grupa dziewcząt, które ćwiczą taniec. Teraz mogłoby być niezręcznie, ale nie z taką babcią! (...)
Wkrótce okazuje się, że Białe Błota mają swoją tajemnicę sprzed lat. Podziemne korytarze łączą budynki, w których przebywają chłopcy, a co więcej aktualnie policja bada trop dziwnych kradzieży obrazów. Wszystkie tropy prowadzą do starej willi, gdzie akcja zaczyna nabierać tempa.(...)
Wspaniała przygoda, sekretne przejścia, przestępcy, powiązania rodzinne, zniknięcie trenerki tańca oraz nasza drużyna powiększona o grono tańczących koleżanek Mietka. Są uczucia i te pierwsze i te dojrzałe.  Oczywiście uczestniczymy również w treningach i meczach.(...)
Podobnie, jak kiedyś Pan Samochodzik, dzisiaj Mietek rozwiązuje zagadki wraz ze swoimi przyjaciółmi.To naprawdę wciągająca lektura, a przy okazji z wesołymi akcentami.

Link do opinii

Bardzo sprawnie zrealizowana powieść detektywistyczna dla dzieci. Owszem, czasem narracja jest zbyt prosta, nawet jeśli brać pod uwagę wiek czytelników, ale autorka naprawdę dobrze wczuła się w klimat dziecięcych klubów sportowych w dzisiejszych czasach i to sprawia, że książkę czyta się jak coś naprawdę wiarygodnego. A przy okazji to kawał dobrej rozrywki. Intryga jest skonstruowana zgrabnie i nie jest zbyt skomplikowana, napięcie też jest dozowane z przemysłem. Ogólnie to naprawdę dobra pozycja, którą warto dać dzieciom do czytania. Polecam.

Link do opinii
Avatar użytkownika - 311007Ap
311007Ap
Przeczytane:2018-10-15, Ocena: 6, Przeczytałem,

Bardzo fajna kontynuacja opowieści o drużynie piłkarskiej, która podczas wakacji zatrzymuje groźnego przestępcę. Polecam fanom piłki nożnej i kryminałów.

Link do opinii

Przezabawna kontynuacja opowieści o Mietku i jegoprzyjaciołach. W ,, Mietku i tajemnicy starej willi " jest wiele zabawnych, ale też bardziej poważnych momentów. Jeżeli czytałeś/czytałaś piereszą część zachęcam do przeczytania właśnie tej. Ma zrozumiały język, ponieważ opowiada w niej główny bohater ( który jest dzieckiem), więc mogą ją przeczytać nawet młodzi czytelnicy.

Link do opinii
Inne książki autora
Małe historie o wielkich marzeniach
Marta H. Milewska0
Okładka ksiązki - Małe historie o wielkich marzeniach

Trzy opowiadania o sile marzeń, odwadze, przyjaźni i prawie do bycia sobą. Historia liścia, który marzył o lataniu. Historia małej muchy, która...

Mietek i skarb Wejhera
Marta H. Milewska0
Okładka ksiązki - Mietek i skarb Wejhera

Mietek i jego drużyna zawsze są tam, gdzie coś się dzieje. Tym razem na międzynarodowym turnieju w nadmorskiej miejscowości. I właśnie podczas ich pobytu...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Recenzje miesiąca
Tylko to, co ważne
Agnieszka Stec-Kotasińska
Tylko to, co ważne
Odrodzone królestwo
Elżbieta Cherezińska
Odrodzone królestwo
Szpiedzy i sufrażystki
Krzysztof Beśka
Szpiedzy i sufrażystki
Leśniczanka
Klaudia Duszyńska
Leśniczanka
Hotel spełnionych marzeń
Justyna Drzewicka
Hotel spełnionych marzeń
Moc Amelki
Barbara Gawryluk
Moc Amelki
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy