Mikrocuda. Życie listka

Ocena: 5 (1 głosów)

Czy życie listka jest nudne? Jak zmieniają się pory roku? Co dzieje się z liśćmi, gdy spadną z drzewa?

Mały listek klonu budzi się do życia wiosną. Główny bohater przeżywa kolejne pory roku - latem jest w pełni sił, a jesienią żółknie i czuje, że wkrótce zerwie go wiatr. Finalnie opada na ziemię. ,,Życie listka" to nie tylko bajka, która tłumaczy dzieciom zjawiska przyrodnicze. To także przepiękna historia, którą można odnieść do świata ludzi. Na przykładzie tytułowego bohatera można opowiadać dziecku o cyklu życia, a także o śmierci. Listek spodziewa się jej i zachowuje spokój. Mówi, jaki będzie dalszy ciąg, że z gleby, którą za jakiś czas się stanie, wyrosną nowe, wspaniałe rośliny i że taka jest naturalna kolej rzeczy.

Seria ,,Mikrocuda" kieruje uwagę dzieci w stronę świata przyrody - drobnych niezwykłości, cudów natury, wspaniałych, choć codziennych zjawisk i przemian. Zaspokaja ciekawość małych odkrywców i odpowiada na ich nieoczywiste pytania. Książki zachęcają nie tylko do czytania! Na wielu stronach zamieszczone zostały ,,gry wyobraźni" - dodatkowe aktywności, zadania do wykonania. Maluchy często rozpiera energia, nie potrafią na długo skupić uwagi, gdy ktoś im czyta. Jeśli rodzic widzi, że dziecko się rozkojarza, w dowolnej chwili może mu zaproponować grę wyobraźni albo wykonanie ćwiczenia. Energia zostaje rozładowana, a skupienie wraca.

Informacje dodatkowe o Mikrocuda. Życie listka:

Wydawnictwo: Zielona Sowa
Data wydania: 2023-09-27
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 9788382992991
Liczba stron: 32

więcej

Kup książkę Mikrocuda. Życie listka

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

Mikrocuda. Życie listka - opinie o książce

Avatar użytkownika - mrs_zolza
mrs_zolza
Przeczytane:2023-10-18, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,

Gdybym miała wybrać ulubiony listek drzewa, to zdecydowanie byłby to liść klonu. Wyróżnia się kształtem a jesienią przybiera przepiękne barwy złota i czerwieni. ?
 
Czy życie takiego listka jest nudne?
 
Odpowiedź na to pytanie znajdziecie w najnowszej części serii "MikroCuda". To właśnie liść klonu jest jej głównym bohaterem, który przybliża nam swój cykl życia.
 
Przychodzi na świat w maju, zwinięty ciasno jak supełek. Rozwija się, nabiera unikatowego kształtu i soczystego koloru. Wystawia buzię do słońca i spija sok z gałęzi. Latem stanowi ozdobę klonu a jesienią, wraz z innymi liśćmi zmienia drzewo w cudowny, jesienny bukiet. Następnie opuszcza drzewo i opada na ziemię by zimą dać schronienie małym żyjątkom. W końcu zamienia się w ziemię i daje początek kolejnej roślinie.
 
Ta niezwykła książka w przyjazny dziecku sposób przybliża mu zagadnienia przyrodnicze związane z porami roku i cyklem życia roślin. Wychodzi naprzeciw dziecięcym pytaniom ale również je zadaje. Poprzez zamieszczone na każdej stronie krótkie polecenia, zadania czy pytania zachęca do zastanowienia się i poszukiwania odpowiedzi, uruchomienia wyobraźni.
 
Bardzo lubię książki, które nienachalnie przemycają wiedzę. Tu oczywiście sporo jest treści przyrodniczych. Mimo tego to nadal prosta i ciekawa lektura do wspólnego czytania.
 
Polecam, zwłaszcza na te jesienne dni!

Link do opinii
Inne książki autora
O królu Dębie i jego wspaniałym królestwie
Paulina Płatkowska0
Okładka ksiązki - O królu Dębie i jego wspaniałym królestwie

Na skraju pewnego lasu rósł dąb. Na piętrach jego gałęzi, na korze i wśród korzeni mieszkało wiele zwierząt. Ludzie znajdowali pod nim schronienie, cień...

Lepsze czasy
Paulina Płatkowska0
Okładka ksiązki - Lepsze czasy

Nad małżeństwem Wisi i Tadeusza pojawiają się ciemne chmury. A raczej czerwona sukienka, rude włosy i zachwycające francuskie „r”. Czy można...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Paderborn
Remigiusz Mróz
Paderborn
Fałszywa królowa
Mateusz Fogt
Fałszywa królowa
Między nami jest Śmierć
Patryk Żelazny
Między nami jest Śmierć
Miłość szyta na miarę
Paulina Wiśniewska
Miłość szyta na miarę
Zagraj ze mną miłość
Robert D. Fijałkowski ;
Zagraj ze mną miłość
Ktoś tak blisko
Wojciech Wolnicki (W. & W. Gregory)
Ktoś tak blisko
Serce nie siwieje
Hanna Bilińska-Stecyszyn ;
Serce nie siwieje
The Paper Dolls
Natalia Grzegrzółka
The Paper Dolls
Słowa wdzięczności
Anna H. Niemczynow
Słowa wdzięczności
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy