Milczenie matki

Kochała go, choć przez niego cierpiała. Czy teraz, kiedy go nie ma, odważy się zmierzyć z prawdą o przeszłości, by odzyskać przyszłość?

Obie go kochały. Obie ulegały mu we wszystkim. Obie ukrywały jego tajemnicę. I każda z nich opowiada o nim. Ale to dwie zupełnie inne historie… Olivia, żona Davida, chciała tylko miłości i szczęścia dla nich i ich maleńkiej córeczki. Kochała – mimo cierpienia, upokorzeń, wstydu i poczucia winy. I milczała.
Ivy, matka Davida, nieszczęśliwa w małżeństwie, całe życie podporządkowała synowi. Wszystko mu wybaczała. Udawała, że wszystko jest w porządku. I milczała.
Teraz David nie żyje, a świat obu kobiet wali się w gruzy, tak jak starannie wznoszona przez lata iluzja idealnego męża i syna. Czy żona przerwie milczenie i odważy się zmierzyć z prawdą, która zniszczy to, co pozostało z jej rodziny? Czy zachowa sekret, który zniszczy ją? I czy matka powinna chronić swoje dziecko za wszelką cenę?

Informacje dodatkowe o Milczenie matki:

Język oryginału: angielski
Tłumaczenie: Ewa Spirydowicz

Tagi: bóg

Kup książkę Milczenie matki

Nauczymy się obwiniać tego, kto to zrobił.

Więcej cytatów z tej książki

Milczenie matki - opinie o książce

Dla matki dziecko staje się całym światem, szczególnie wtedy, gdy zostaje pozbawiona życia poza nim, a dziecko staje się jej jedynym celem życia. Właśnie tak potoczyło się życie Ivy, która po zajściu w ciąże została pozbawiona własnego życia, a jej jedynym celem stało się wychowywanie syna. Matka wpatrzona w swego syna nie potrafi dostrzec jego wad, widzi w nim upragniony ideał, który chciała sama stworzyć.
Olivia obdarzyła Davida uczuciem, uczuciem, które następnie stało się jej utrapieniem. Do czego jest się w stanie posunąć zaborczy mężczyzna, który kobietę najchętniej zachowałby wyłącznie dla siebie. Do tej pory oczko w ogłowie oddanej mu matki, któremu ciężko jest znieść jakikolwiek sprzeciw.
Trzymająca w napięciu i zaskakująca książka, którą czytałam z zapartym tchem. Intrygująca, ale momentami przerażająca. Jak niewiele wiemy, o ludziach, którzy żyją tuż obok nas. Na pozór normalni, którym życie upływa dzień za dniem, ale często potrafią skrywać najmroczniejsze tajemnice. Zdecydowanie polecam książkę wszystkim czytelnikom.
Książka przeczytana w ramach wyzwania: Mini Czelendż

Tego ci nie powiedziałam
Kelly Rimmer0
Okładka ksiązki - Tego ci nie powiedziałam

MIŁOŚĆ I POŚWIĘCENIE W CZASACH WOJENNEJ ZAWIERUCHY Jest rok 1942. W Europie szaleje wojna. Na skraju syberyjskiego obozu młoda kobieta składa przysięgę...

Kiedy ciebie stracilam
Kelly Rimmer0
Okładka ksiązki - Kiedy ciebie stracilam

„Jeśli uwielbiasz zatracać się w powieściach Nicholasa Sparksa i Jojo Moyes, pokochasz Kelly Rimmer”. Hachette UK Każda z nas choć raz pragnęła...

Draka na Antypodach
Katarzyna Ryrych ;