Milion miliardów Świętych Mikołajów

Przewrotna książka obrazkowa o tym, jak to w końcu jest z tym Świętym Mikołajem.

Dawno, dawno temu na świecie był tylko jeden Święty Mikołaj. A ponieważ ludzi też było wtedy mniej, bez problemu udawało mu się dostarczyć prezenty wszystkim dzieciom. Ale ludzi wciąż przybywało i przybywało - i prezentów do rozwiezienia też. W końcu Święty Mikołaj poprosił Boga, by zmienił go w dwóch Mikołajów. Dwóch Mikołajów doręczało prezenty dwa razy szybciej - ale byli teraz o połowę mniejsi. A ludzi wciąż przybywało i przybywało...

Niewielka, zilustrowana z dziecięcą swobodą książka, która dostarcza błyskotliwej odpowiedzi na jedno z najtrudniejszych świątecznych pytań.

,,Milion miliardów Świętych Mikołajów" zdobył nagrodę na najpiękniejszą fińską książkę roku 2014 w konkursie organizowanym przez Finnish Book Art Committee.

Informacje dodatkowe o Milion miliardów Świętych Mikołajów:

Wydawnictwo: Dwie siostry
Data wydania: 2019-11-13
Tytuł oryginału: Million Billion Santa Clauses

Tagi: bóg Proza (w tym literatura faktu) dla dzieci i młodzieży

Kup książkę Milion miliardów Świętych Mikołajów

Milion miliardów Świętych Mikołajów - opinie o książce

Avatar użytkownika - Ze-bookiempodrek
Ze-bookiempodrek
Przeczytane:2020-01-12,

Dawno temu na świecie było bardzo mało dzieci i jeden Mikołaj, który w jedną noc potrafił obdarować je wszystkie przygotowanymi upominkami. Jednak dzieci z roku na rok przybywało. Jak radził sobie z tym Mikołaj? Jakim cudem jeden Mikołaj dał radę obdarować wszystkie dzieci na świecie i to w jedną noc?

Z odpowiedzią na to trudne pytanie przychodzi wydawnictwo Dwie Siostry, które w nasze ręce i w rączki naszych dzieci przekazuje przecudowną książeczkę „Milion miliardów świętych Mikołajów” autorstwa Hiroko Motai oraz Mariki Maijala. Jest to historia idealna, na ten grudniowy czas, choć za oknem nie widać ani grama śniegu. Krótka, treściwa i niecodzienna opowieść wszystkim ciekawskim dzieciom i niedowiarkom pokazuje, w jaki sposób jeden Mikołaj daje radę obdarować miliony, a nawet miliardy dzieci na całym świecie. Rodzice, którzy będą czytać tę książeczkę swoim dzieciom, tak jak ja pewnie stwierdzą, że jest to całkiem logiczne i sensowne wytłumaczenie :D

„Milion miliardów świętych Mikołajów” to bardzo ciepła, krótka, pozytywna historyjka, opatrzona nietuzinkowymi ilustracjami, ucieleśniającymi dziecięcą swobodę. Świetnie sprawdzi się jako książka na wieczorne czytanie czy prezent pod choinkę! Niejednemu dziecku rozweseli bezśnieżne święta!

Gdzie mieszka św. Mikołaj? Dlaczego różnie wygląda? Dlaczego może być obecny równocześnie nawet w odległych miejscach? Kiedy w końcu przynosi prezenty? Jak jest w stanie dotrzeć w tak krótkim czasie do wszystkich, którzy otrzymują prezenty? Skąd wie, gdzie teraz jestem? To tylko niektóre pytania, na które oczekują odpowiedzi nasi milusińscy. Dorośli szukają najbardziej trafnych, wiarygodnych, a jednocześnie bezpiecznych odpowiedzi,
Dla wszystkich tych, którzy w tym roku lub w kolejnych latach staną przed podobnym wyzwaniem pojawia się "koło ratunkowe" - niewielkich rozmiarów książeczka, w mądry sposób wyjaśniająca niektóre wątpliwości.