Miłość bez granic

Data wydania: 2016-09-16
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
ISBN: 978-83-61097-57-0

NIE TRZEBA BYĆ IDEAŁEM, ŻEBY ZNALEŹĆ PRAWDZIWĄ MIŁOŚĆ

Urodzony bez rąk i nóg Nick Vujicic przezwyciężył ograniczenia wynikające z niepełnosprawności i prowadzi aktywne życie, które sam określa jako „obłędnie szczęśliwe”. Jednak w sprawach sercowych doznał wielu zawodów i rozczarowań. Jako dwudziestokilkulatek wątpił, czy kiedykolwiek znajdzie kobietę, która go pokocha i zechce spędzić z nim życie.

Kiedy spotkał Kanae, wszystko się zmieniło. Od razu między nimi zaiskrzyło, ale dopiero po wielu perypetiach godnych romantycznej komedii pomyłek powiedzieli sobie „Tak”.

W pierwszej wspólnie napisanej książce Nick i Kanae odsłaniają kulisy niezwykłej historii swojego spotkania, miłości i walki z głosami sceptyków na temat ich związku.

Miłość bez granic to inspirująca opowieść o zakochaniu, narzeczeństwie, pierwszych latach małżeństwa i doświadczeniach rodzicielskich. Nick i Kanae przekonują słowem i przykładem, że nawet jeśli zmagamy się z wieloma wyzwaniami, prawdziwa miłość pokona wszelkie przeszkody.

Nick Vujicic jest autorem międzynarodowych bestsellerów, mówcą motywacyjnym, ewangelizatorem i dyrektorem organizacji charytatywnej Life Without Limbs. Nick urodził się bez kończyn, ale pokonał ograniczenia wynikające z niepełnosprawności i jest szczęśliwym, spełnionym człowiekiem. Co więcej, stał się inspiracją dla milionów ludzi na całym świecie i regularnie przemawia do szerokiej publiczności na temat pokonywania przeszkód i spełniania marzeń. Był gościem takich programów telewizyjnych jak CBS Sunday Morning, LIFE Today i Oprah’s Lifeclass.

Nick urodził się w Australii w rodzinie o serbskich korzeniach, a obecnie mieszka w Kalifornii z żoną Kanae, współautorką tej książki, i dwoma synami – Kiyoshim i Dejanem.

Kup książkę Miłość bez granic

Avatar użytkownika - Scathach
Scathach
Przeczytane:2016-10-11, Przeczytałam,
Nick Vujicic od lat udowadnia, że nie ma takich ograniczeń, które mogłyby odebrać nam szczęście. Wystarczy samozaparcie i głęboka wiara. Autor urodził się bez rąk i nóg, co musiało początkowo wpędzać go w kompleksy. Ze swojej słabości uczynił jednak siłę, niosąc światu przekaz radości i nadziei. Nick często myślał, że nigdy nie znajdzie żony – osoby, która pokocha go bezwarunkowo, takim, jakim jest, i która stanie się dla niego ziemską oazą miłości.   Jak wiemy – jego pesymizm nie miał podstaw. Dziś jako mąż i ojciec dzieli się swoim doświadczeniem miłości z czytelnikami, raz jeszcze pokazując, że wszystko jest możliwe. Drugim głosem w książce jest Kanae Miyahara – żona Nicka. Kobieta wychowywała się w Meksyku, obserwując rozpad małżeństwa swoich rodziców. Często zadawała sobie pytanie o sens sakramentalnych związków, które – jak nauczyło ją doświadczenie – często się rozpadają. Pragnęła miłości, jednocześnie się jej bojąc. Gdy spotkała Nicka, wszelkie wątpliwości rozwiały się.   Miłość bez końca to rozpisana na dwa głosy historia rodzącego się uczucia jednej z najpiękniejszych par. Ich opowieść to faktycznie materiał na komedię romantyczną – omyłek, wpadek i nieporozumień, opóźniających pełnię rozkwitu ich uczucia nie zabraknie.   Mimo niewątpliwie mnogości treści, także i anegdotycznych, dotyczących ...

Opinie o książce - Miłość bez granic

W wrześniu 2016 roku trafiła w ręce czytelników najnowsza książka znanego na całym świecie mówcy motywacyjnego Nicka Vujicic'a, tym razem do pracy nad książką zaprosił on swoją żonę Kanae. ,,Miłość bez granic" jest więc pisana na dwa głosy, z jednej strony poznajemy historię z perspektywy Nicka, drugie spojrzenie należy natomiast do Kanae. W niniejszej książce opowiedzieli oni historię swojej znajomości poczynając od pierwszego zdawać by się mogło przypadkowego spotkania, aż po dzień dzisiejszy, gdy są małżeństwem i rodzicami dwóch synów. W publikacji tej znajdujemy sporo odniesień do wiary oraz obecności Boga w życiu państwa Vujicic'ów, gdyż dla obojga duchowa sfera ludzkiej egzystencji jest niezwykle ważna. W sposób bardzo otwarty Nick i Kanae opowiadają o swoich poszukiwaniach miłości i związanych z tą kwestią wzlotach i upadkach. Mówią także o swoich obawach, wątpliwościach i rozczarowaniach, jakich doświadczyli na drodze ku obecnemu szczęściu. Książka ta może być promykiem nadziei oraz zachętą do bycia cierpliwym i nie poddawania się dla wszystkich tych, którzy wciąż poszukują swojej drugiej połówki. Oprócz poruszanych przez autorów poważnych tematów nie brakuje tutaj również zabawnych czy romantycznych wspomnień, które stały się ich udziałem. Publikacja wzbogacona została także zdjęciami z prywatnego archiwum Vujicic'ów, które dodatkowo ubarwiają całość. Jeśli chcecie przeczytać książkę traktującą o miłości, rodzinie, marzeniach i wartościach chrześcijańskich, na których bardzo mocno osadzone jest życie Vujicic'ów ta książka zdecydowanie jest dla Was. ,,Miłość bez granic" jest według mnie pewnego rodzaju poradnikiem, który może ułatwić czytelnikom odkrycie tego, czego tak naprawdę pragną w swoim życiu. Książka ta w pewien sposób prowadzi nas po ścieżce, ku szczęściu ukazując ją przez pryzmat doświadczeń dwóch osób zmagających się z niemałym, choć odmiennym bagażem przeżyć i doświadczeń. Pozycja ta, choć z całą pewnością warta uwagi według mnie nie powinna jednak być traktowana całkowicie bezkrytycznie czy też jako swoista instrukcja obsługi szczęścia/związku/partnera etc. Zaznaczyć należy również, iż jest to pozycja specyficzna ze względu na swoje bardzo częste odniesienia do Boga, wiary i wartości chrześcijańskich, co dla niektórych może mieć istotny wpływ na odbiór niniejszej lektury. * https://www.facebook.com/Ksiazkowoczyta * http://ksiazkowoczyta.blogspot.com/2016/12/miosc-na-dwa-gosy.html

Początkowo książka nie zachwycała, postanowiłam jednak, że zobaczę co będzie dalej. Druga część okazała się znacznie lepsza i czytało się ją z przyjemnością. Po przeczytaniu całości można stwierdzić, że książka jest optymistyczna i pokazuje jak przezywciężać trudności i ufać Bogu w jego plan i pomoc. Fajną wstawką są wypowiedzi żony autora i pokazanie jej punktu widzenia.

Pasażer na gapę
Adrian Bednarek