Miłość bez końca

Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 2014-02-05
Kategoria: Romans
ISBN: 9788377584088
Liczba stron: 512

Ocena: 3.5 (6 głosów)

Kultowa opowieść o młodzieńczej miłości, o uczuciu, które staje się wyniszczającą obsesją

Szaleńcza miłość Davida i Jade, pożądanie, budząca się seksualność i wzajemna fascynacja, wybucha z siłą, której sami nie potrafią zrozumieć. Kiedy ojciec Jade przerażony intensywnością uczuć Davida zabrania młodym kontaktów, chłopak wymyśla sposób, jak wrócić do łask jej rodziców: wywoła pożar, z którego wszystkich uratuje. Jednak sytuacja szybko wymyka się spod kontroli i przeradza w koszmar. Davida czeka nieunikniona kara za to, co było dla niego najważniejsze - miłość bez końca do jedynej Jade.

Miłość bez końca została przetłumaczona na ponad 20 języków i sprzedana w nakładzie 2 milionów egzemplarzy.

Kup książkę Miłość bez końca

Zobacz także

Polecana recenzja

Avatar użytkownika - catarina78
catarina78
Przeczytane:,
Na okładce Miłości bez końca czytamy złowróżbne słowa: Pożegnaj się z niewinnością. Brzmi groźnie, ale i zachęcająco. Po takiej zapowiedzi można by się spodziewać kolejnej historii miłosnej o tym, jak bardzo oni się kochają, ale nie mogą być razem bo… (tu należy wstawić dowolny powód). Tymczasem...   Tymczasem powieść zaczyna się konkretnego dnia, kiedy to siedemnastoletni chłopak stoi przed domem swojej dziewczyny z zamiarem… podpalenia go. Tak, tak, moi drodzy. Rodzice dziewczyny zabronili mu się z nią spotykać przez całą wieczność – długi jeden miesiąc. Nie pała żądzą zemsty, nie chce ich zabić. Przeciwnie – chce ich uratować przed nimi samymi, przed sobą. Chce podłożyć ogień, a potem ich uratować z pożaru. Dzięki temu zapewni sobie przychylność nieprzychylnego ojca i wdzięczność matki.   Są lata sześćdziesiąte. Trwa rewolucja seksualna, eksperymenty z narkotykami i przeróżnymi środkami zmieniającymi świadomość są na porządku dziennym. Również rodzie Jane nie stronią od osiągnięć dekady. Przez wiele miesięcy pozwalali córce i jej chłopakowi sypiać pod ich dachem w jednym łóżku, a feralnego dnia całą rodziną zażyli przysłane przez kuzyna LSD. To dlatego nie byli w stanie ratować się z pożaru, błądząc bezmyślnie po salonie.   Cała historia mogłaby się skończyć tragicznie. Jedyną osobą, która ucierpiała w pożarze, a raczej na jego skutek ...
(czytaj dalej)

Opinie o książce - Miłość bez końca

Avatar użytkownika - dayna15
dayna15
Przeczytane:2015-04-19, Ocena: 3, Przeczytałam, z_52 książki 2015 (181),
Książka rozczarowuje i niejako zniechęca do obejrzenia filmu. Jeśli to jest polecane na walentynki, to ja odpadam i wolę pójść w klasykę. Przede wszystkim zaskoczyło mnie to, że książka została napisana w 1979 roku, spodziewałam się jakiegoś gniota dla młodzieży. "Miłość bez końca" budzi we mnie mieszane uczucia. Z jednej strony to studium psychiki Davida, zafascynowanego Jade, wmawiającego sobie, że ją kocha, gotowego zrobić wszystko dla tej miłości. Możemy poznać go od momentu pożaru domu, poprzez pobyt w szpitalu psychiatrycznym, powrót do Jade i znów szpital psychiatryczny. Do tego warto dostrzec, jakie relacje łączą go z rodzicami, o których mówi po imieniu, a jakie - bardziej otwarte i szczere z Anną, która zdaje się go rozumieć i nie potępiać. Wyczuwam tu destrukcyjne oddziaływanie Jade na Davida - dla niej zmienia całe swoje życie, a ona w efekcie go niszczy. Jest egoistką, która chyba tak naprawdę nie kocha go całą sobą, realizuje swoje plany, a on jest tylko dodatkiem. Ogromnie przeżywałam rozterki Davida, jego poświęcenie i powolne psychiczne wykańczanie się. Ogromny minus za scenę "erotyczną" między bohaterami w NY, która była zwyczajnie obrzydliwa.
Link do opinii
,,Mózg ludzki to nie dziurawe sito: uczucia zostają w nim na zawsze, Niczego się nie jest w stanie zapomnieć." Książka Spencera to bardzo dobra, wnikliwa powieść psychologiczna - pierwszoosobowa narracja pozwala nam dobrze poznać Davida. W tej powieści miłość nie jest uroczą, społecznie akceptowaną formą szaleństwa. To, co dzieje się między głównymi bohaterami, staje się inspiracją i źródłem zazdrości dla innych, a autor uśmierca, kaleczy i karze wszystkich, którzy idą za głosem serca. Książka bardzo różni się od filmu, ale obydwie zafascynowały mnie i zaintrygowały. Polecam!
Link do opinii
Avatar użytkownika - dreamer08
dreamer08
Przeczytane:2014-07-03, Przeczytałam, Posiadam,
Nie ukrywam, że po tytule spodziewałam się cukierkowej opowieści o miłości i tutaj zostałam pozytywnie zaskoczona. Historia uświadamia do jakich posunięć jest zdolny zakochany do granic możliwości człowiek i z jakimi konsekwencjami takowe czyny mogą się wiązać. Sam pomysł na książkę był bardzo ciekawy. Niemniej trudno było mi przez nią przebrnąć. Momenty nużące dla czytelnika przeplatały się z tymi, które nie pozwalały oderwać oczu od każdej kolejnej strony. Choć w mojej ocenie owych nużących opisów było zdecydowanie zbyt wiele. Dlaczego taka, a nie inna ocena? Wszystko byłoby dobrze, gdyby nie fakt, że opis niektórych scen zdecydowanie przekraczał granice dobrego smaku i był wręcz dla mnie obrzydliwy, zbyt dosłowny. Myślę, że autor powinien był sobie darować parę z nich...
Link do opinii
Avatar użytkownika - evi92s
evi92s
Przeczytane:2014-04-12, Ocena: 4, Przeczytałam,
Ta książka wywołała u mnie emocjonalną przepaść pojedyncze słowa wywołały wspomnienia, które miały bezpiecznie spoczywać pod stertą kurzu. Nie spodziewałam się takiego zwrotu akcji nie sądziłam, że można odczuwać tak silną empatię do głównego bohatera, który tak naprawdę jest wytworem ludzkiej wyobraźni. Nie chcę streszczać całej powieści bo naprawdę lepiej samemu wystawić jej własną opinię. Nie wrócę do całej powieści by znów przejść tą samą niszczycielską drogą bohatera, ale za każdym razem kiedy będę miała w ręku tą książkę odczytam ostatni akapit, który zaczyna się zdaniem: "Wszystko się ułożyło..."
Link do opinii
Avatar użytkownika - cyrysia
cyrysia
Przeczytane:2014-01-30, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki w 2014 roku,
Całość napisana jest lekko i przejrzyście. Tempo akcji mogłoby być nieco szybsze, bynajmniej nie ma poczucia stagnacji. Mocną stroną jest natomiast opisywanie unikalnych wydarzeń. Bez przeszkód można ,,zobaczyć'' je w swojej wyobraźni. Oczywiście nie zabraknie też scen erotycznych, które są niezwykle intensywne, dosadne i odważne. Niestety w jednym akcie miłosnym w moim mniemaniu autor przekroczył granicę dobrego smaku. Mało rzeczy jest mnie w stanie obrzydzić czy zniesmaczyć, lecz w tym przypadku dosłownie poczułam mdłości. Dobrze, że miałam pusty żołądek, bo mogło się to skończyć nieciekawie. Natomiast zakończenie okazuje się nietypowe i niebanalne, dzięki czemu historia nabiera nowych barw i szczegółów.
Link do opinii
Avatar użytkownika - Iszka
Iszka
Przeczytane:2016-01-16, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2016,
Avatar użytkownika - asia91-1991
asia91-1991
Przeczytane:2014-07-05, Ocena: 1, Przeczytałam,
Inne książki autora
Mężczyzna z lasu
Scott Spencer0
Okładka ksiązki - Mężczyzna z lasu

Literatura amerykańska. Thriller psychologiczny. Paul już jako nastolatek radził sobie ze wszystkim sam. Prowadził życie człowieka wolnego i niezależnego...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Frankenstein
Mary Shelley
Frankenstein
Medium z Long Island
Caputo Theresa
Medium z Long Island
Ania z Avonlea
Lucy Maud Montgomery
Ania z Avonlea
Mur
Rafał Witek
Mur
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy