Miłość bez końca

Ocena: 3.5 (6 głosów)

Kultowa opowieść o młodzieńczej miłości, o uczuciu, które staje się wyniszczającą obsesją

Szaleńcza miłość Davida i Jade, pożądanie, budząca się seksualność i wzajemna fascynacja, wybucha z siłą, której sami nie potrafią zrozumieć. Kiedy ojciec Jade przerażony intensywnością uczuć Davida zabrania młodym kontaktów, chłopak wymyśla sposób, jak wrócić do łask jej rodziców: wywoła pożar, z którego wszystkich uratuje. Jednak sytuacja szybko wymyka się spod kontroli i przeradza w koszmar. Davida czeka nieunikniona kara za to, co było dla niego najważniejsze - miłość bez końca do jedynej Jade.

Miłość bez końca została przetłumaczona na ponad 20 języków i sprzedana w nakładzie 2 milionów egzemplarzy.

Informacje dodatkowe o Miłość bez końca:

Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 2014-02-05
Kategoria: Romans
ISBN: 9788377584088
Liczba stron: 512

więcej

POLECANA RECENZJA

Kup książkę Miłość bez końca

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

Miłość bez końca - opinie o książce

Avatar użytkownika - dayna15
dayna15
Przeczytane:2015-04-19, Ocena: 3, Przeczytałam, z_52 książki 2015 (181),
Książka rozczarowuje i niejako zniechęca do obejrzenia filmu. Jeśli to jest polecane na walentynki, to ja odpadam i wolę pójść w klasykę. Przede wszystkim zaskoczyło mnie to, że książka została napisana w 1979 roku, spodziewałam się jakiegoś gniota dla młodzieży. "Miłość bez końca" budzi we mnie mieszane uczucia. Z jednej strony to studium psychiki Davida, zafascynowanego Jade, wmawiającego sobie, że ją kocha, gotowego zrobić wszystko dla tej miłości. Możemy poznać go od momentu pożaru domu, poprzez pobyt w szpitalu psychiatrycznym, powrót do Jade i znów szpital psychiatryczny. Do tego warto dostrzec, jakie relacje łączą go z rodzicami, o których mówi po imieniu, a jakie - bardziej otwarte i szczere z Anną, która zdaje się go rozumieć i nie potępiać. Wyczuwam tu destrukcyjne oddziaływanie Jade na Davida - dla niej zmienia całe swoje życie, a ona w efekcie go niszczy. Jest egoistką, która chyba tak naprawdę nie kocha go całą sobą, realizuje swoje plany, a on jest tylko dodatkiem. Ogromnie przeżywałam rozterki Davida, jego poświęcenie i powolne psychiczne wykańczanie się. Ogromny minus za scenę "erotyczną" między bohaterami w NY, która była zwyczajnie obrzydliwa.
Link do opinii
,,Mózg ludzki to nie dziurawe sito: uczucia zostają w nim na zawsze, Niczego się nie jest w stanie zapomnieć." Książka Spencera to bardzo dobra, wnikliwa powieść psychologiczna - pierwszoosobowa narracja pozwala nam dobrze poznać Davida. W tej powieści miłość nie jest uroczą, społecznie akceptowaną formą szaleństwa. To, co dzieje się między głównymi bohaterami, staje się inspiracją i źródłem zazdrości dla innych, a autor uśmierca, kaleczy i karze wszystkich, którzy idą za głosem serca. Książka bardzo różni się od filmu, ale obydwie zafascynowały mnie i zaintrygowały. Polecam!
Link do opinii
Avatar użytkownika - dreamer08
dreamer08
Przeczytane:2014-07-03, Przeczytałam, Posiadam,
Nie ukrywam, że po tytule spodziewałam się cukierkowej opowieści o miłości i tutaj zostałam pozytywnie zaskoczona. Historia uświadamia do jakich posunięć jest zdolny zakochany do granic możliwości człowiek i z jakimi konsekwencjami takowe czyny mogą się wiązać. Sam pomysł na książkę był bardzo ciekawy. Niemniej trudno było mi przez nią przebrnąć. Momenty nużące dla czytelnika przeplatały się z tymi, które nie pozwalały oderwać oczu od każdej kolejnej strony. Choć w mojej ocenie owych nużących opisów było zdecydowanie zbyt wiele. Dlaczego taka, a nie inna ocena? Wszystko byłoby dobrze, gdyby nie fakt, że opis niektórych scen zdecydowanie przekraczał granice dobrego smaku i był wręcz dla mnie obrzydliwy, zbyt dosłowny. Myślę, że autor powinien był sobie darować parę z nich...
Link do opinii
Avatar użytkownika - evi92s
evi92s
Przeczytane:2014-04-12, Ocena: 4, Przeczytałam,
Ta książka wywołała u mnie emocjonalną przepaść pojedyncze słowa wywołały wspomnienia, które miały bezpiecznie spoczywać pod stertą kurzu. Nie spodziewałam się takiego zwrotu akcji nie sądziłam, że można odczuwać tak silną empatię do głównego bohatera, który tak naprawdę jest wytworem ludzkiej wyobraźni. Nie chcę streszczać całej powieści bo naprawdę lepiej samemu wystawić jej własną opinię. Nie wrócę do całej powieści by znów przejść tą samą niszczycielską drogą bohatera, ale za każdym razem kiedy będę miała w ręku tą książkę odczytam ostatni akapit, który zaczyna się zdaniem: "Wszystko się ułożyło..."
Link do opinii
Avatar użytkownika - cyrysia
cyrysia
Przeczytane:2014-01-30, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki w 2014 roku,
Całość napisana jest lekko i przejrzyście. Tempo akcji mogłoby być nieco szybsze, bynajmniej nie ma poczucia stagnacji. Mocną stroną jest natomiast opisywanie unikalnych wydarzeń. Bez przeszkód można ,,zobaczyć'' je w swojej wyobraźni. Oczywiście nie zabraknie też scen erotycznych, które są niezwykle intensywne, dosadne i odważne. Niestety w jednym akcie miłosnym w moim mniemaniu autor przekroczył granicę dobrego smaku. Mało rzeczy jest mnie w stanie obrzydzić czy zniesmaczyć, lecz w tym przypadku dosłownie poczułam mdłości. Dobrze, że miałam pusty żołądek, bo mogło się to skończyć nieciekawie. Natomiast zakończenie okazuje się nietypowe i niebanalne, dzięki czemu historia nabiera nowych barw i szczegółów.
Link do opinii
Avatar użytkownika - Iszka
Iszka
Przeczytane:2016-01-16, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2016,
Avatar użytkownika - asia91-1991
asia91-1991
Przeczytane:2014-07-05, Ocena: 1, Przeczytałam,
Inne książki autora
Mężczyzna z lasu
Scott Spencer0
Okładka ksiązki - Mężczyzna z lasu

Literatura amerykańska. Thriller psychologiczny. Paul już jako nastolatek radził sobie ze wszystkim sam. Prowadził życie człowieka wolnego i niezależnego...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Paderborn
Remigiusz Mróz
Paderborn
Fałszywa królowa
Mateusz Fogt
Fałszywa królowa
Jesteś jak kwiat
Beata Bartczak
Jesteś jak kwiat
Kolekcjoner
Daniel Silva
Kolekcjoner
Miłość szyta na miarę
Paulina Wiśniewska
Miłość szyta na miarę
Między nami jest Śmierć
Patryk Żelazny
Między nami jest Śmierć
Zagraj ze mną miłość
Robert D. Fijałkowski ;
Zagraj ze mną miłość
Forget Me Not
Julie Soto
Forget Me Not
Ktoś tak blisko
Wojciech Wolnicki (W. & W. Gregory)
Ktoś tak blisko
Róża Napoleona
Jacobine van den Hoek
Róża Napoleona
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy