Miłość, flirt i inne zdarzenia losowe

Faceci z reguły niedowidzą, ale najlepsi kumple bywają kompletnie ślepi! Lori od lat spędza wakacje tak samo. Pracuje w Vader Marina wraz z bratek i trzema chłopakami z okolicy: Cameronem, Seanem i Adamem. Lori to dziewczyna-kumpel, mogłyby jej wyrosnąć piersi o rozmiarze arbuzów, a starzy znajomi i tak nie zwróciliby uwagi. Problem w tym, że Lori podkochuje się w Seanie i doskonale wie, że jeśli nie weźmie sprawy w swoje ręce, ten nigdy w życiu nie zobaczy w niej kobiety. Pomysł jest genialny w swej prostocie. Lori i Adam, będą udawać parę, a wtedy na pewno Sean przejrzy na oczy! W teorii wszystko wygląda znakomicie, a początki są obiecujące... Plan działa bez zastrzeżeń do momentu, w którym przestaje działać w ogóle. A potem... A potem wszyscy mają sporo kłopotów. Jennifer Echols to jedna z najpopularniejszych pisarek dla młodzieży w Stanach. W Polsce nakładem Wydawnictwa Jaguar ukazała się książka „Dziewczyna, która chciała zbyt wiele”

Informacje dodatkowe o Miłość, flirt i inne zdarzenia losowe:

Wydawnictwo: Jaguar
Data wydania: 2013-01-23
ISBN: 978-83-7686-160-9

Kup książkę Miłość, flirt i inne zdarzenia losowe

Miłość, flirt i inne zdarzenia losowe - opinie o książce

Avatar użytkownika - Estijana
Estijana
Przeczytane:2016-06-20, Przeczytałam,

Lekkie obyczajówki są powieściami, które pozwalają nam oderwać się od szarej rzeczywistości i choć na chwilę przenieść się do barwnego świata bohaterów takich jak my. Szkoda, że w erze paranormali zeszły na drugi plan, bo po przeczytaniu większości książek Rosie Rushton, Kate Brian, czy Meg Cabot, brakuje mi dobrych obyczajówek dla młodzieży, takich jak ,,Miłość, flirt i inne zdarzenia losowe".

Szesnastoletnia Lori jak co roku spędza wakacje w marinie państwa Vaderów, którzy mieszkają obok i mają trzech synów: dziewiętnastoletniego Camerona, osiemnastoletniego Seana i szesnastoletniego Adama. Dziewczyna od kilku lat podkochuje się w Seanie - upatrzyła go sobie jeszcze jak była mała na swojego chłopaka. Tego lata postanawia to zmienić. Między Seanem i  Adamem zawsze było sporo nieporozumień, konkurowali we wszystkim i o wszystko, Sean zawsze tryumfował, aż do tego lata, gdy okazało się, że Adam jest od niego większy. Sean postanawia się zemścić i odbija bratu dziewczynę - Rachel. Lori wykorzystuje okazję, ponieważ Adam jest jej najbliższy ze wszystkich braci. Wpada na prosty plan: ona i Adam będą udawać parę, a wtedy Sean na pewno zwróci na Lori uwagę, a Rachel stanie się zazdrosna. Plan działa znakomicie do momentu, w którym przestaje działać całkiem. Pod intrygą Lori każdy knuje własną i nic nie wychodzi tak jak powinno, a potem wszyscy mają sporo kłopotów...

Książkę czyta się naprawdę szybko i z czystą przyjemnością. Autorka posługuje się lekkim językiem, który  czyta się znakomicie, potrafi wykreować idealną wakacyjną atmosferę, klimat lata i świetnych bohaterów, aż sama zapragnęłam wakacje! Dodatkowo barwne, nie za długie opisy dodają całości smaczku. Narracja prowadzona jest z punktu widzenia Lori w pierwszej części, a w drugiej na zmianę przez Lori i Adama. Co do części - pokłony dla wydawnictwa za to, że połączyło dwie powieści w jedną, oddzielając je tytułami, takimi jakie noszą książki, są to kolejno - ,,Chłopaki z sąsiedztwa" i ,,Niekończące się lato".

Bohaterowie są całkiem nieźle wykreowani, bardzo realistyczni, nie da się ich nie polubić. Lori jest odważną i szaloną dziewczyną, najlepszą wakeboardzistką w marinie Vaderów,  aczkolwiek chwilami bardzo niedomyślną, dzięki czemu było jeszcze weselej. Adam jest najmłodszym z braci, co wcale nie ułatwiało mu zadania, ma ADHD, które do niego pasowało, jak do żadnego bohatera. Wydaje się być świetnym facetem, śmiesznym, bardzo oddanym, ale czasami trochę głupkowatym, co sprawiało, że jeszcze bardziej go lubiłam. Zwłaszcza jego ulubiony zwrot: ,,co nie?", po którym zawsze można było go rozpoznać.  Do tego też zadziwiający rodzice - ojciec Lori, który momentami rozbrajał i Vaderowie. I oczywiściestarsi bracia - Seana niestety nie polubiłam, nie wiem, co Lori w nim widziała, skoro jest tak podobny do Adama pod względem wyglądu, czemu akurat on jej się podobał? Jest typem chłopaka, który ugania się za chichoczącymi dziewczynami w mini (a one za nim). Wszystko zawsze uchodziło mu płazem.

Cała historia to typowy przykład przyjaźni między dziewczyną a chłopakiem, która zmienia się w coś więcej. Sceny między Adamem i Lori są świetnie napisane, idealnie do siebie pasowali, mimo, że różnili się pod względem charakterów - tworzyli związek pełen zazdrości, ale też miłości i czułości. Książka sprawdziła się idealnie jako odskocznia na weekend, po ciężkim tygodniu szkoły. Czytając naprawdę świetnie się bawiłam.

Podsumowując: to przyjemna komedia romantyczna. Polecam wszystkim, zwłaszcza dziewczynom, na miły zimowy (prawie wiosenny) wieczór, aby choć na chwilę poczuć się jak na wakacjach nad jeziorem, czy morzem. Dlatego apeluję do wydawnictw: więcej takich książek, a już na pewno więcej od Jennifer Echols!

Avatar użytkownika - onlyagness
onlyagness
Przeczytane:2016-02-03, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2016,
Prosta i przyjemna książka.Czyta się szybko . Autorka używa prostego języka dlatego wszystko jest zrozumiałe. Polecam szczególnie dziewczynom ,które dopiero co wchodzą w okres dojrzewania i zaczynają się interesować chłopcami. Książka ta na pewno dostarczy im rozrywki i miło spędzą popołudnie .
Avatar użytkownika - al-ks
al-ks
Przeczytane:2014-03-22, Ocena: 6, Przeczytałam,
Ciekawa, zabawna i pełna zawirowań. Czyta się ją szybko i dobrze, polecam!
Avatar użytkownika - Stella_Aga
Stella_Aga
Przeczytane:2013-05-02, Ocena: 1, Przeczytałam, 26 książek 2013, Przeczytane,
,,Komedia romantyczna nie tylko dla wielbicielek Piosenek dla Pauli" - tak reklamowana jest powieść Jennifer Echols pt.: ,,Miłość, flirt i inne zdarzenia losowe". Osobiście odnoszę wrażenie, że to książka jedynie dla fanek ,,Piosenek dla Pauli". Kolejna młodzieżówka, z której można się pośmiać (niestety z innych powodów niż te, które były w zamiarze autorki). Zastanawiam się tylko, co się stało z tym Jaguarem, wydawnictwem, które miało tak świetne powieści, nie tylko te Flanagana, ale również obyczajowe, np. serie ,,Trzynastolatki" Kate Andrews, ,,Co za tydzień" Rosie Rushton. Bohaterki tych książek zachowywały się zupełnie inaczej. Owszem, popełniały wiele błędów, nieraz głupich, ale miały prawdziwe uczucia, kochały bliskie im osoby. W wakacje Lori pracuje w marinie Vaderów, razem z trzema synami właścicieli. Traktują oni ją jak kumpla, a Lori planuje to zmienić. Jest zakochana w Seanie i za wszelką cenę chce go zdobyć, chociażby udając, że chodzi z Adamem. Ma nadzieję, iż wywoła to zazdrość Seana. Okazuje się jednak, że każdy ma własne plany... Powieść czyta się dosyć szybko i nawet przyjemnie, aczkolwiek można po nią sięgnąć jedynie dla rozrywki. Nie polecam jej osobom, które często się denerwują, bo naprawdę dostarcza ona powodów do nerwów. Może spodobałaby mi się bardziej jakieś trzy lata temu, ale uważam, że nie powinny jej czytać trzynastolatki, gdyż nie jest to dobry wzorzec. Główni bohaterowie nikogo i niczego nie traktują poważnie. Najbardziej szokujące są chyba słowa Lori: ,,Niedługo potem mama umarła, a dla mnie to było jak darmowy bilet do Disneylandu. Hura, mama nie będzie mi niczego zabraniać!". Czy ona w ogóle słyszała co mówi? Nie pojmuję, że można tak opowiadać o śmierci matki, obojętnie jakie relacje się z nią miało (zrozumiałabym to jeszcze, gdyby tak powiedziała osoba z patologicznej rodziny). Nie rozumiem Lori w wielu sprawach. Jak mogła myśleć, że Sean będzie zazdrosny, skoro on do niej nic nie czuł i nie zwracał na nią uwagi?! To nawet nie naiwność, ale kompletna głupota! Oburzyło mnie wiele rzeczy. Adam od kilku lat jest zakochany w jednej dziewczynie, ale jasne, po co dać jej jakiś znak? Zamiast tego chodzi z najróżniejszymi, twierdząc, że chce się dobrze bawić i on też ma nadzieję, że ta ,,jedyna" będzie zazdrosna (nie mieli już innych pomysłów?). Co ciekawe, później ma pretensje do swojej dziewczyny, że go zdradziła. Zabawne. On niby był wobec niej w porządku? W drugiej części książki Lori zachowuje się jeszcze gorzej. Ojciec zabrania jej spotykać się z chłopakiem, więc ona umawia się z innymi, bardziej nieodpowiednimi, by zrozumiał, że ten nie jest najgorszy. Oczywiście nie potrafi zrozumieć tego, że jej chłopakowi się to nie podoba. Zresztą rzekomo udaje, ale namiętnie się całuje na tych fałszywych randkach, chyba właśnie o to jej chodziło, ale oczywiście uważa, że to wielkie poświęcenie, bohaterski czyn. Moim zdaniem wszyscy traktują drugiego człowieka jak przedmiot. Sean i Adam chcą sobie dokuczyć, mszczą się, a dziewczyny przydają im się właśnie do tego celu. Niektóre sceny są zupełnie bezsensowne. Lori nie może spotykać się ze swoim chłopakiem, ale kiedy jego rodzina zaprasza Lori i jej rodzinę na obiad, to ci z chęcią przychodzą i zostają u nich całe popołudnie. Oczywiście nastolatka musi się trzymać z daleka od ,,ukochanego". Nie rozumiem jeszcze jednego: jak chłopak może do swojej dziewczyny powiedzieć: ,,Zapomniałem, że jesteś dziewczyną"? Myślał, że chodzi z chłopakiem? Ciekawe tylko, że jeszcze niedawno perfidnie gapił się na jej biust. Zaś jak zdenerwuje się na nią, to wyzywa ją od najgorszych. Możliwe, że nie bez powodu, ale po pierwsze: wiedział jaka jest, zanim zaczął z nią chodzić, po drugie: on nie jest nic lepszy! ,,Miłość, flirt i inne zdarzenie losowe" to książka, którą ciężko ocenić. Nie jest nudna, ale pusta. Wydaje mi się, że nawet słabsza od ,,Piosenek dla Pauli". Jeśli ktoś lubi takie lekkie książki, które niczego nie wnoszą, pewnie warto przeczytać, ale bardziej wymagających czytelników kieruję do innych powieści.
Avatar użytkownika - malwina309
malwina309
Przeczytane:2013-07-09, Ocena: 5, Przeczytałam, 26 książek 2013, Mam,
Wcześniej czytałam już jedną książkę pani Echols i byłam zachwycona. Ta książka również mnie nie zawiodła. Czytając ją śmiałam się praktycznie co chwilkę. Postacie są na swój sposób głupkowate przez co bardziej wyraziste i zabawne. Lekka lekturka na ciepłe wieczory.
Avatar użytkownika - szulikmonia
szulikmonia
Przeczytane:2013-03-12,
Po ogromnym sukcesie „ Dziewczyna, która chciała zbyt wiele” i moim entuzjazmie do książki Pani Jennifer Echols, musiałam przeczytać „Miłość, flirt i inne zdarzenia losowe”, chciałam przekonać się, czy wszystkie książki tej autorki są tak dobre Lori jest główną bohaterką, razem z bratem Bilem i ojcem mieszkają w Alabamie. Ich dom znajduje się w spokojnej okolicy, nad wielkim jeziorem. Rodzeństwo od zawsze przyjaźniło się z chłopcami z sąsiedztwa. Cameron, Sean i Adam Vader to rasowe, niegrzeczne przystojniaki. Cameron i Sean wyjechali z domu na uczelnie, najmłodszy szesnastoletni Adam mieszka z rodzicami i chodzi do szkoły razem z Lori. Akcja książki zaczyna się od zakończenia szkoły i rozpoczęcia pracy w Marinie Vaderów. Wszyscy bracia Vaderowie wrócili na czas wakacji i zajmują się sprzedażą łodzi i sprzętu sportowego w rodzinnej firmie. Większość czasu spędzają na pływaniu motorówką i szykowaniu pokazu na święto leszczy. Lori z chłopczycy zmieniła się w prawdziwą laskę i postanowiła spełnić swoje wieloletnie pragnienie- UMÓWIĆ SIĘ Z SEANEM. Fabuła jest dość skomplikowana, więc postaram się ją prosto nakreślić. No, więc tak: - Lori chce Seana -Adam ma dziewczynę Rachel -Rachel całuje się z Seanem -Adam jest sam i Lori jest sama Jak się można spodziewać, do tej głupiutkiej a zarazem przebiegłej główce narodził się diaboliczny plan. Lori zaczyna chodzić z Adamem, aby wzbudzić zazdrość Seana. W tym momencie książa nabiera oszałamiającego tempa!!! Lori jest ładną dziewczyną, czasami lekkomyślna a zarazem wyrozumiała. Kilka razy ostro działała mi na nerwy, jednak w końcu przejrzała na oczy. Książka jest podzielona na dwie części, pierwsza „Chłopaki z sąsiedztwa” jest pokazana z perspektywy dziewczyny. Uważam, że ta część jest najlepsza. Niezwykle romantyczna . Adam z Lori świetnie się bawią. Chodzą na randki a Lori dowiaduje się, że Adam od zawsze ją kochał. Trudno mu uwierzyć w to, że dziewczyna również się w nim zakochała. Druga część „Niekończące się lato” przepełnione jest jeszcze większą liczbą intryg i nieporozumień. Wydarzenia poznajemy zarówno z perspektywy Lori jak i Adam. Bardzo się ucieszyła z tego zabiegu autorki. A jeśli chodzi o Adam to powiem, że jest fajnym chłopakiem z ADHD. Jego nadpobudliwość nie raz wpakowała ich w kłopoty, jednak ja mimo wszystko robiłam do niego maślane oczy. Kiedy zobaczył Lori w stroju kąpielowym powiedział „-Bikini, co nie!” często używał tego zwrotu, co mnie niezmiernie bawiło. Jestem świadom, że trochę pomieszałam moją wypowiedz, ale ciężko ubrać w słowa tak pokręconą książkę. Świetnie się bawiłam podczas czytania. Być może jest to książka dla młodzieży, ale ja polecam wszystkim. Niejedna babcia przypomniałaby sobie młodzieńcze lata. Sama chichotałam podekscytowana jak mała dziewczyna , kiedy Lori całowała się z Adamem. Autorka świetnie potrafi pokazać głupotę młodych ludzi i jak potrafią pakować się z jednych kłopotów w jeszcze większe. Wspaniała i wciągająca książka o dojrzewaniu, niewłaściwych wyborach i ostatecznym zrozumieniu swoich błędów. Mogłaby się wydawać banalna, a tak nie jest. Jestem zachwycona lekkością i polotem pióra Pani Jennifer Echols i tym jak potrafi wpleść morał w swoje książki. Polecam, co nie! ( Wiem Adam, to twój tekst)
Avatar użytkownika - czarniutka21
czarniutka21
Przeczytane:2013-11-26, Ocena: 4, Przeczytałam,
Para idealna
Jennifer Echols0
Okładka ksiązki - Para idealna

Pasją Harper, niezwykle ekscentrycznej uczennicy ostatniej klasy liceum, jest fotografia artystyczna, z którą zresztą dziewczyna wiąże swe dalsze życiowe...

Uratuj mnie
Jennifer Echols0
Okładka ksiązki - Uratuj mnie

Zoey chciałaby zapomnieć. O tym, że jej ojciec spotyka się z dwudziestoczterolatką. O tym, że jej matka przeżyła załamanie. O tym, że szkolny outsider...