Mi這嗆 i inne s這wa

Ocena: 5 (4 g這s闚)

Po dekadzie roz陰ki los na nowo krzy簑je 軼ie磬i kochank闚 – zakochana w sobie za czas闚 nastoletnich para przez przypadek wpada na siebie w Bay Area. Oto nowa powie嗆 Christiny Lauren – wzruszaj帷a, pikantna i pe軟a romantyzmu „Mi這嗆 i inne s這wa”… Ile wyraz闚 potrzeba, by dawni kochankowie zorientowali si, co posz這 nie tak…?

SERCE MO浩 SI UKRY, ALE NIGDY NIE ZAPOMINA

WTEDY
Gdy mia豉m trzyna軼ie lat, by貫 moim pierwszym prawdziwym przyjacielem. Gdy mia豉m pi皻na軼ie – moj pierwsz mi這軼i. Potem by貫 dla mnie wszystkim! Mieli鄉y razem podbija 鈍iat, dop鏦i jedna upiorna noc nie zrujnowa豉 naszej przysz這軼i.

TERAZ
Pracuj na oddziale pediatrii dzie i noc. Wychodz za m捫 za starszego i stabilnego finansowo m篹czyzn, kt鏎y nie interesuje si przesadnie moim sercem. Dla mnie to bardzo rozs康ne rozwi您anie na przysz這嗆.
Taki by plan, dop鏦i nie zobaczy豉m Ci w kawiarni po jedenastu latach roz陰ki. Wszystko o篡這 na nowo. Nadal nie wiem, jak Ci wybaczy, a co gorsza nadal nie potrafi Ci si oprze…
Przecie nasza mi這嗆 i nami皻no嗆 prawie mnie zniszczy造! Z drugiej strony my郵 o ponownej utracie Ciebie jest nie do zniesienia! Czy mam na tyle odwagi, aby zaryzykowa wszystko?

Historia w kt鏎ej tera幡iejszo嗆 przeplata si z przesz這軼i, a m這dzie鎍za nami皻no嗆 dw鎩ki nastolatk闚 przeradza w najprawdziwszy romans doros造ch. Nie obejdzie si bez wzruszenia, 貫z, salw 鄉iechu oraz pikantnych i emocjonuj帷ych zwrot闚 akcji. Zakochasz si na nowo!

Informacje dodatkowe o Mi這嗆 i inne s這wa:

Wydawnictwo: Poradnia K
Data wydania: 2024-01-10

wi璚ej

Kup ksi捫k Mi這嗆 i inne s這wa

Cytaty z ksi捫ki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytat闚 z tej ksi捫ki.

Dodaj cytat

Zobacz tak瞠

Mi這嗆 i inne s這wa - opinie o ksi捫ce

Avatar u篡tkownika - malutkaska
malutkaska
Przeczytane:2024-03-10,

Czy znale幢i軼ie bratni dusz, drug po堯wk pomara鎍zy, bez kt鏎ej nie wyobra瘸cie sobie 篡cia? Macy, bohaterka ksi捫ki pt. „Mi這嗆 i inne s這wa” autorstwa pisarskiego duetu dw鏂h przyjaci馧ek podpisuj帷ych si jako Christina Lauren, kt鏎a ukaza豉 si nak豉dem Wydawnictwa Poradnia K, zupe軟ie niespodziewanie natrafi豉 na m篹czyzn swojego 篡cia. Znalaz豉 go w szafie, a 軼i郵ej w garderobie swojego nowego domu letniego. Tylko czy Elliot rzeczywi軼ie jest jej pisany? Tego dowiecie si w trakcie lektury przyg鏚 tej wyj徠kowo oryginalnej pary.
👩‍❤️‍💋‍👨
Historia tych dwojga bohater闚 rozpoczyna si, kiedy s nastolatkami a ko鎍zy, gdy ka盥e z nich prowadzi doros貫 篡cie. Narracyjne „Wtedy” i „Teraz” dzieli prawie jedena軼ie d逝gich lat, wiele nieporozumie i bolesnych zdarze z przesz這軼i. Z jakiego powodu los ponownie postawi ich na swojej drodze i to w lokalnej kawiarni. Czy tym razem bed umieli skorzysta z tej 篡ciowej szansy?
👩‍❤️‍💋‍👨
„Mi這嗆 i inne s這wa” to ksi捫ka dla szerokiego grona czytelnik闚, bez limitu wiekowego. Przypadnie do gustu zar闚no nastoletnim mi這郾ikom prozy, jak i nieco dojrzalszej grupie odbiorc闚. Na pewno spodoba si tak瞠 molom ksi捫kowy, bo Nasi bohaterowie niemal nie rozstaj si ze s這wem pisanym a ich literackie wybory z pewno軼i nie nale膨 do przypadkowych. Wreszcie, to pozycja dla tych, kt鏎zy wierz, 瞠 istnieje prawdziwa, bezinteresowna mi這嗆, niezmienna, mimo up造wu lat.
👩‍❤️‍💋‍👨
W trakcie lektury tej ksi捫ki by豉m pe軟a podziwu dla obu autorek, kt鏎e stworzy造 sp鎩n, 鈍ietnie poprowadzon o narracyjn, wykorzystuj帷 do tego ograniczon liczb miejsc i bohater闚. Udowodni造 tym samym, 瞠 ciekawa historia obroni si sama a jedyne, czego potrzebuje to 篡we zainteresowanie czytelnika.
👩‍❤️‍💋‍👨
Macy i Elliot to bohaterowie z gatunku tych, kt鏎ych 豉two polubi. To szczere i inteligentne dzieciaki z s御iedztwa, kt鏎e na Naszych oczach dorastaj fizycznie i emocjonalnie. Towarzyszymy im w tym trudnym okresie i mocno kibicujemy, gdy staj przed pierwszymi 篡ciowymi wyborami. W ko鎍u wielu z Nas ju to prze篡這 i dobrze pami皻a, 瞠 dojrzewanie to prawdziwy emocjonalny rollercoaster.
Gor帷o polecam!

Avatar u篡tkownika - ubookmi
ubookmi
Przeczytane:2024-03-01, Ocena: 5, Przeczyta豉m,

„Mi這嗆 i inne s這wa” to pierwsza ksi捫ka autorek, kt鏎 przeczyta豉m i mog z ca造m przekonaniem stwierdzi, 瞠 z przyjemno軼i b璠 po tw鏎czo嗆 Christiny Lauren si璕a. Te autorki niew徠pliwie potrafi czarowa s這wem pisanym i robi to niezwykle skutecznie.
Nie ma chyba nic pi瘯niejszego dla ksi捫koholika ni czytanie o pasji i mi這軼i do ksi捫ek. Rozwijaj帷ej si od pierwszego wsp鏊nie przeczytanego s這wa, a na pe軟ych pozycjach r騜nych gatunk闚 ko鎍z帷. Powstaj帷a w ten spos鏏 wi篥 z czasem przeradza si w przyja潯, by zakie趾owa i przeobrazi si w pi瘯n, prawdziw mi這嗆. Mi這嗆 przez wielkie M, kt鏎a rodzi豉 si powoli, testuj帷 siebie nawzajem, wyzbywaj帷 temat闚 tabu, b璠帷 jednocze郾ie dla siebie najwi瘯szym oparciem. Mi這嗆, kt鏎ej strata boli latami, nie pozwalaj帷 si ockn望 i wymaza drugiej po堯wki z pami璚i. Mi這嗆, kt鏎a nigdy nie przesta豉 trwa i po d逝gim czasie roz陰ki ponownie p這nie wielkim ogniem. W豉郾ie to pi瘯ne uczucie autorki przekaza造 czytelnikowi na kartach „Mi這嗆 i inne s這wa”.
W ksi捫ce odnajdujemy dwie przestrzenie czasowe, kt鏎e pozwalaj czytelnikowi pozna pe貫n obraz sytuacji, niezmiennie istotny do zrozumienia i wczucia si w t relacj. Niezwyk豉 wi篥, moc s堯w i gest闚 na prze這mie lat, spot璕owa豉 szalej帷e uczucie i wzbudzi豉 w czytelniku przeogromn sympati w stron bohater闚. Niezwykle mi這 czyta si sile uczu, pomimo b喚d闚 i wyzwa, jakie przed ni staj.
„Mi這嗆 i inne s這wa” to historia o mi這軼i, drugich szansach i prawdziwej przyja幡i, kt鏎a przetrwa ka盥e niepowodzenie.

Avatar u篡tkownika - AnnaBook
AnnaBook
Przeczytane:2024-02-14, Ocena: 5, Przeczyta豉m, Mam, 52 ksi捫ki 2024,

Christina Lauren to duet, na kt鏎y od pewnego czasu stawiam ju w ciemno. Ich ksi捫ki zawsze mnie lekko rozbrajaj, zapewniaj dobr rozrywk, poprawiaj nastr鎩. W te jeszcze zimowe i do嗆 ponure dni zdecydowa豉m si w豉郾ie na lektur ich kolejnej ksi捫ki. Mi這嗆… to tylko jedno s這wo, ale jak wiele mo瞠 wyrazi, jak du穎 ma znacze, jakie zmiany w naszym 篡ciu wprowadza, te dobre, jak i z貫...

Macy Sorensen jest m這d lekark. Pracuje ci篹ko na oddziale pediatrii, w miejscu, od kt鏎ego wi瘯szo嗆 kobiet z takim wykszta販eniem stroni, na dzieci璚ej intensywnej terapii. To trudna, ci篹ka i wyczerpuj帷a praca, ale Macy potrzebuje jej jak tlenu. Mo瞠 cho na par瘽a軼ie godzin przesta my郵e o pewnym zdarzeniu sprzed jedenastu lat. Po dy簑rach wraca do domu, w kt鏎ym pomieszkuje ze starszym, bogatym m篹czyzn i jego c鏎eczk. Spo篡waj razem posi趾i, ogl康aj telewizj, chodz na spacery, dziel 這瞠 i planuj 郵ub, ale czy cokolwiek tak naprawd ich 陰czy? Kobieta wci捫 ma zamkni皻e serce, a Sean nie stara si zrobi nic, by to zmieni. Gdy pewnego dnia przypadkowo Macy spotyka pierwsz prawdziw mi這嗆 sprzed dekady, wszystko wraca do niej jak bumerang. Spotkanie oko w oko z Elliotem powoduje, 瞠 musi zrewidowa swoje 篡ciowe plany, marzenia i stara si stawi czo豉 przesz這軼i, a mo瞠 i zawalczy o szcz窷cie… Czy Macy i Elliot wyt逝macz sobie zasz這軼i? Czy zdo豉j sobie wybaczy? Jak oboje odczuj zderzenie z now rzeczywisto軼i?

Mi這嗆 i inne s這wa to historia, kt鏎a toczy si tak, jak lubi, czyli na dw鏂h p豉szczyznach czasowych: Wtedy i Teraz. Dzi瘯i temu mog豉m zanurzy si w 鈍iecie Macy, pozna j od podszewki, pod捫a za jej tokiem my郵enia, 郵edzi rozw鎩 sytuacji. Tym razem duet Christina Lauren przeszed sam siebie, naprawd w pe軟i zaanga穎wa豉m si w histori, czu豉m, jakbym sama j prze篡wa豉, kibicowa豉m Macy i kilka razy uroni豉m 透y wzruszenia. Nawet wi璚ej ni kilka, bo w pewnym momencie p豉ka豉m jak b鏏r. Duet wi璚 zdoby moje serce ju na amen. Wspi窸y si na wy篡ny, w pi瘯ny spos鏏 opisuj帷 nie鄉ia陰 przyja潯 opart na podobnych zainteresowaniach, kt鏎a powoli, powoli wraz z wiekiem, baga瞠m do鈍iadcze przeobra瘸豉 si we wzajemne zafascynowanie, a p騧niej w naturalny spos鏏 w wielk mi這嗆. Czy jedno wydarzenie jest w stanie przekre郵i pokrewie雟two dusz i umys堯w? Czy mo積a sobie wszystko wybaczy? Ile s堯w potrzeba, by zagoi dawne rany i uciszy wyrzuty sumienia? Uwa瘸m, 瞠 to jest najlepsza powie嗆 przyjaci馧ek – bardzo dojrza豉. Nie czu豉m po niej niedosytu. Pe軟o w niej by這 mi這軼i do ksi捫ek, wzajemnej tolerancji, przyja幡i, kt鏎a ci庵nie w g鏎. Zmuszaj帷a do refleksji. Ciep豉, pozornie prosta, ale niebanalna i na wskro przejmuj帷a.

Chcecie, aby lektura Was otuli豉 jak ciep造 koc? Rozgrza豉 jak ciep豉 herbata lub gor帷a czekolada? Chcecie, by 鈍iat wok馧 Was cho przez moment wydawa si wspania造 a problemy nieistotne? Si璕nijcie po Mi這嗆 i inne s這wa, a przez d逝gi czas b璠ziecie w dobrym nastroju.

„-Ulubione s這wo?

- Ty”.

Za mo磧iwo嗆 zapoznania si z tre軼i ksi捫ki dzi瘯uj PORADNI K.

„Mi這嗆 i inne s這wa” to powie嗆, kt鏎a w niezwykle wzruszaj帷y i pe貫n romantyzmu spos鏏 opowiada o skomplikowanych relacjach mi這snych. Po jedenastu latach roz陰ki los splata ponownie 軼ie磬i Macy i Elliota, zakochanej pary z czas闚 nastoletnich, kt鏎zy przez przypadek wpadaj na siebie w Bay Area. Wkraczaj帷 w 鈍iat tej powie軼i, czytelnik zostaje wci庵ni皻y w emocjonaln podr騜, gdzie tera幡iejszo嗆 splata si z przesz這軼i, a m這dzie鎍za nami皻no嗆 przeradza si w prawdziwy romans dojrza造ch ludzi.

Historia rozwija si na dw鏂h p豉szczyznach czasowych, ukazuj帷 rozw鎩 relacji mi璠zy Macy a Elliotem. Autorki zr璚znie przedstawiaj ich pierwsze spotkanie, niewinne rozmowy, a nast瘼nie stopniow przemian przyja幡i w mi這嗆. Narracja w dw鏂h r騜nych linach czasowych pozwala czytelnikowi lepiej zrozumie wi篥 mi璠zy bohaterami, co sprawia, 瞠 historia staje si jeszcze bardziej poruszaj帷a. Nie spos鏏 pozosta oboj皻nym na relacj mi璠zy g堯wnymi bohaterami. Ich historia sprawi豉, 瞠 moje emocje toczy造 si jak fale. Czu豉m trzepot serca w chwilach pierwszych uniesie, a 透y wzruszenia kapa造 na strony w momentach bolesnych przeciwno軼i losu. Wsp馧czu豉m bohaterom w ich chwilach smutku, 鄉ia豉m si z nimi w chwilach rado軼i, a moje serce bi這 razem z nimi w rytmie mi這軼i. Pisarski duet Christiny Lauren stworzy co naprawd wyj徠kowego. Zdolno嗆 autorek do uchwycenia subtelno軼i ludzkich emocji sprawia, 瞠 jeste鄉y nie tylko czytelnikami, ale stajemy si uczestnikami tej niesamowitej opowie軼i.

W徠ek straty, zwi您anej ze 鄉ierci matki Macy, dodaje opowie軼i g喚bi. Autorki z ogromn wra磧iwo軼i ukazuj proces radzenia sobie z 瘸這b oraz relacj c鏎ki z ojcem, kt鏎y stara si wype軟i c鏎ce pustk po zmar貫j matce. Relacja mi璠zy ojcem a c鏎k jest w powie軼i jak delikatny taniec emocji, w kt鏎ym ojciec starannie splata nici zrozumienia, troski i mi這軼i, otulaj帷 c鏎k bezpiecznymi ramionami, kiedy 篡cie stawia j przed trudnymi wyborami. To wzruszaj帷y portret wi瞛i, w kt鏎ej uczucie opieku鎍zo軼i jest r闚nie silne jak silna jest wi篥 serc obu bohater闚. Cho ksi捫ka ma swoje smutne chwile, to r闚nocze郾ie oferuje momenty rado軼i, 鄉iechu i pikantnych zwrot闚 akcji. 奸edzenie rozwoju relacji mi璠zy bohaterami, ich gier s這wnych i nami皻no軼i, sprawia, 瞠 powie嗆 staje si niezapomnianym do鈍iadczeniem. To niezwyk豉 podr騜 przez skomplikowany labirynt uczu, kt鏎a trzyma w napi璚iu od pierwszej do ostatniej strony. Emocjonalna narracja porusza serce czytelnika, a postacie staj si autentyczne i bardzo mu bliskie. Pokocha豉m t ksi捫k, ka盥y jej rozdzia, bo ka盥y z nich jest jak kawa貫k mojej w豉snej historii.

„Mi這嗆 i inne s這wa” to opowie嗆 o pierwszej mi這軼i, drugich szansach i sile uczu, kt鏎e mimo up造wu czasu potrafi przetrwa. Powie嗆 sk豉nia do refleksji nad tym, czy pierwsza mi這嗆 mo瞠 by r闚nie t najwa積iejsz, a zako鎍zenie zostawia czytelnika ze 透ami wzruszenia i u鄉iechem na twarzy. To romantyczna podr騜, kt鏎a trafia wprost do serca czytelnika, oferuj帷 nie tylko wspania貫 czytelnicze chwile, ale r闚nie g喚bokie przemy郵enia na temat mi這軼i i ludzkich relacji. Serdecznie polecam!

Nieca造 miesi帷 temu premier mia豉 kolejna ksi捫ka Christiny Lauren - pisarskiego duetu przyjaci馧ek, kt鏎ych romanse obyczajowe ju od kilku lat ogrzewaj serca swoich czytelnik闚. Do tej pory przeczyta豉m wszystkie wydane w Polsce powie軼i i mog 鄉ia這 powiedzie, 瞠 je郵i chodzi o historie romantyczne, tym dw鏔 kobietom zawierzam w pe軟i. Si璕ni璚ie wi璚 po "Mi這嗆 i inne s這wa" by這 wi璚 wy陰cznie kwesti czasu.

Fabularnie opowie嗆 toczy si dwutorowo, w tera幡iejszo軼i i przesz這軼i. G堯wn bohaterk jest z pozoru pouk豉dana i spokojna Macy, sta篡stka na oddziale pediatrii w szpitalu, kt鏎a w mi璠zyczasie udaje, 瞠 planuje 郵ub z m篹czyzn, kt鏎ego zna od... kilku miesi璚y. Nie brzmi to jak dobry wyb鏎, zw豉szcza 瞠 poza minimalnym zauroczeniem Macy nie czuje do narzeczonego zbyt wiele.

Co innego do Elliotta, przyjaciela sprzed lat. O czym Macy przypomina sobie niespodziewanie, gdy zupe軟ym przypadkiem wpada na niego w kawiarni. Wspomnienia wracaj, powstrzymywane przez dekad uczucia staj si dynamitem z podpalonym lontem - tylko czeka, a wybuchn.

Czy Macy i Elliotowi pisane jest szcz窷liwe zako鎍zenie? Czy wyja郾i sobie sytuacj, przez kt鏎 stracili kontakt na jedena軼ie lat? Co z ich uczuciami? Czy nadal znacz dla siebie tyle, co wtedy?

"Mi這嗆 i inne s這wa" to s這dko-gorzka opowie嗆 o stracie, nadziei i niesamowitej przyja幡i, kt鏎ej nie jest w stanie zepsu ani up造waj帷y czas, ani odleg貫 kilometry. Historia poruszy nawet najbardziej zatwardzia貫 serca i udowodni, 瞠 poj璚ie bratniej duszy istnieje.

Prowadzenie narracji w dw鏂h r騜nych czasach by這 doskona造m zabiegiem, poniewa czytelnik m鏬 w stu procentach poczu oraz zrozumie wi篥 powsta陰 mi璠zy Elliottem a Macy. Widzia ich pierwsze spotkanie, 郵edzi kolejne rozmowy, najpierw zupe軟ie niewinne, a z czasem przeradzaj帷e si w prawdziwe gierki s這wne, prze篡wa z nimi dobre i z貫 chwile. Pojawi這 si r闚nie wiele niewiadomych i gdzie ci庵le przewija這 si wspomnienie "tej sylwestrowej nocy", co skutecznie budowa這 napi璚ie i nie pozwala這 odej嗆 od lektury nawet na sekund. Nie zamierzam jednak ukrywa, 瞠 wydarzenia maj帷e miejsce w przesz這軼i znacznie bardziej mi si podoba造. Doro郵i bohaterowie nie zdobyli mojej sympatii, zw豉szcza Macy. Kobieta b陰dzi豉 po omacku, nie mia豉 瘸dnego charakteru i momentami by豉 nudniejsza ni flaki z olejem. To z nastoletnimi bohaterami zbudowa豉m wi篥.

Ksi捫ce notorycznie towarzyszy smutek, nawet pomimo wielu zabawnych i naprawd pozytywnych fragment闚. 妃ier matki Macy przewija si w zachowaniu dziewczyny, w jej podej軼iu do 篡cia, co wcale nie jest zaskakuj帷e - utrata rodzica w wieku dziesi璚iu lat to wi璚ej ni tragedia. Dlatego relacja Macy z Elliottem naprawd zyskuje na wyj徠kowo軼i, staje si jedyn w swoim rodzaju. Emocje wylewaj帷e si ze stron w pewnym momencie tak mnie przyt這czy造, 瞠 si pop豉ka豉m. Na serio. Nie 瘸rtuj. Moje 透y to co bardzo niespotykanego, wi璚 tylko mo瞠cie sobie wyobrazi jak mocno wczu豉m si w histori.

"Mi這嗆 i inne s這wa" to ksi捫ka zdecydowanie warta polecenia, poniewa poza intryguj帷 fabu陰 wyci庵niecie z niej tony najr騜niejszych emocji. A to w豉郾ie przelane tam uczucia s jej najwi瘯szym atutem. Pozwol one mocno z篡 si z bohaterami (zw豉szcza tymi z m這do軼i), zaczaruj, wci庵n do granic mo磧iwo軼i i zdecydowanie nie dadz wam zasn望. Kolejny 鈍ietny romans spod pi鏎a Christiny Lauren!

Inne ksi捫ki autora
Seksowny k豉mca
Christina Lauren0
Ok豉dka ksi您ki - Seksowny k豉mca

Jak na dwoje ludzi o mieszanych uczuciach wobec randek i mi這軼i bohaterowie zadziwiaj帷o cz瘰to l康uj obok siebie nago. . . London Hughes bardzo...

Pi瘯ny
Christina Lauren0
Ok豉dka ksi您ki - Pi瘯ny

Niezale積a dziewczyna, która potrzebuje odmiany. M篹czyzna przygnieciony odpowiedzialno軼i. Wakacyjna wycieczka, na której wszystko mo瞠...

Zobacz wszystkie ksi捫ki tego autora
Recenzje miesi帷a
Forget Me Not
Julie Soto
Forget Me Not
Kto tak blisko
Wojciech Wolnicki (W. & W. Gregory)
Kto tak blisko
Poka wszystkie recenzje