Miłość Lucyfera

Tom 29 cyklu Saga o Ludziach Lodu

O miłości, zdradzie i nienawiści. Fascynująca opowieść o potomkach Tangela Złego, który zawarł pakt z Diabłem zdobyła serca czytelników na całym świecie.

Saga Simon należała do wybranych w rodzinie Ludzi Lodu. Kiedy otrzymała wiadomość, że krewni w Norwegii potrzebują jej pomocy, niezwłocznie wyruszyła w pełna trudów i niezwykłych przygód podróż. Los chciał, że za współtowarzyszy miała dwóch fascynujących młodych mężczyzn. Jeden z nich od pierwszego wejrzenia zapłonął gwałtowną namiętnością do pięknej Sagi i było raczej wątpliwe, czy drugi jest wystarczająco silny by zapobiec katastrofie...

Informacje dodatkowe o Miłość Lucyfera:

Wydawnictwo: Axel Springer
Data wydania: 2007 (data przybliżona)
ISBN: 978-83-7558-117-1

Miłość Lucyfera - opinie o książce

Avatar użytkownika - Sadu
Sadu
Przeczytane:2021-02-06, Ocena: 6, Przeczytałam, 26 książek 2021,

Saga o Ludziach Lodu to historie kolejnych pokoleń, gdzie w każdym rodzi się ktoś obciążony złym dziedzictwem, lub wybrany. Obciążeni obdarzeni mrocznym wyglądem, ale także często wielkimi mocami muszą walczyć z siłami, które ciągną ich do złego. Wybrani, także często obdarzeni siłą, lub umiejętnościami, natomiast zostali powołani do spełniania konkretnych zadań. Zadanie te mają zbliżyć ród do pokonania klątwy Tengela Złego.

Saga Simon została wybrana. Można powiedzieć, że miała szczęście, ale jak się okazuje, ten los również nie należy do łatwych. Na początku nie przejawia żadnych wielkich zdolności, za to jest osobą bardzo inteligentną i ciekawą świata. W jej dziecięcych marzeniach pojawia się wizja upadłego, nieszczęśliwego anioła, czekającego na swoją prawdziwą miłość. Jednak namiętność i charakterystyczny dla kobiet Ludzi Lodu temperament nie były dane Sadze. Jej małżeństwo okazuje się chłodne i kończy się nieszczęśliwie. Ona zaś sama dostaje długo wyczekiwane zadanie. Nie wie jeszcze, na czym będzie polegało, ale musi wyruszyć do Lipowej Alei. Po drodze czeka ją wiele niebezpiecznych przygód, dwóch mężczyzn i cała mroczna prawda o jej dziecięcych fantazjach.

Tę część Sagi o Ludziach Lodu mogę ocenić bardzo wysoko. Mamy bardzo dużo magii, fantastyki, tajemnic i mroku innego świata. Może główny wątek całej fabuły tak bardzo do przodu nie ruszył, ale jestem przekonana, że historia Sagi będzie miała spore znaczenie, a w szczególności jej zakończenie.

W dwudziestym dziewiątym tomie cały czas się coś dzieje. Śledzimy dzieciństwo Sagi; jej małżeństwo; podróż do Norwegii; zadanie, które ma tam wykonać, a które również okazuje się trudnym i pełnym magii wyzwaniem. Kiedy wydaje się, że wszystko już się zakończyło, autorka jeszcze potrafi podbudować atmosferę i nas zaskoczyć. Wątek romantyczny też nie jest banalny jak w niektórych częściach. Postacie bardzo ciekawie wykreowane. Sama główna bohaterka jest inna niż pozostałe kobiety z rodu.

Najbardziej jednak podobały mi się nawiązania religijne. Postać Lucyfera nie była potraktowana po macoszemu jak w wielu innych powieściach, jako po prostu diabeł. Margit Sandemo zagłębiła się bardziej w tę postać, wykorzystała różne religie i podania do jej przedstawienia. Wspomniane zostały również legendy związane z miejscami, gdzie wędrowała Saga wraz z towarzyszami. Takie motywy dodają autentyczności całej powieści, przez co jeszcze przyjemniej jest zagłębić się w ten zmyślony świat, który zdaje się, jakby nas jednak otaczał.

Ciekawie przedstawiony motyw walki z ciemnymi mocami i to dwa razy. Bez żadnej broni, bez specjalnych magicznych zdolności. Trochę momentów z dreszczykiem, wielu trzymających w napięciu, ale też smutnych i trudnych.

„Miłość Lucyfera” dołączam do grupy moich ulubionych części sagi.

Avatar użytkownika - hanka04
hanka04
Przeczytane:2015-09-15, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2015,
Saga jest wybranką Ludzi Lodu. Od najmłodszych lat inetresuję się Lucyferem. Matka opowiada jej dużo niezwykłych historii. Dziewczyna marzy by wraz z Lucyferem zamieszkać w otchłani. By spędzić z nim resztę 'życia'. Nie spodziewa się iż jej senne marzenia mogą się ziścić. Po śmierci rodziców i rozwodzie sprzedaje cały dobytek i wyrusza do Norwegii, do Ludzi Lodu. Na swej drodze spotka dwóch niezwykle interesujących mężczyzn.
Avatar użytkownika - agatka20008
agatka20008
Przeczytane:2015-07-29, Ocena: 6, Przeczytałem, 52 książki w 2015 roku,
Saga od zawsze wiedziała że jest wybrana, nie wiedziała tylko jakie zadanie ją czeka. Po śmierci rodziców i skandalu jakim był jej rozwód wyrusza do Norwegii gdyż to tam ma spełnić swoje zadanie. Po drodze spotyka tego, którym w dzieciństwie była zafascynowana, czarnego anioła, Lucyfera. Ta miłość daje jej siły do walki z Szarym Ludkiem i odzyskaniem skarbu za strychu Grastensholm.
Avatar użytkownika - Shi4
Shi4
Przeczytane:1995-06-13, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam, Margit Sandemo, Romanse,
Jedna z perelek autorki.

Zaskakująca i pochłaniająca bez reszty część. Autorka zadziwia wprowadzajac nową postać zupełnie nie z tego świata. Postać fantastyczna, która odmienia nieco spojrzenie na całą sagę, która ją urozmaica i nadaje "nową" jakość. Fantastyczna zmiana.

Avatar użytkownika - Alicja_S
Przeczytane:2019-02-18, Ocena: 3, Przeczytałem,
Blask twoich oczu
Margit Sandemo0
Okładka ksiązki - Blask twoich oczu

Tiril, Erling i Móri muszą się rozdzielić... Tiril, ścigana przez dwu mężczyzn, ucieka na morze, które wynosi jej łódź na brzeg samotnej...

Lilja i Goram
Margit Sandemo0
Okładka ksiązki - Lilja i Goram

Strażnik Goram ma do wykonania ważne zadanie w Małym Madrycie, zwanym inaczej miastem nieprzystosowanych. Młoda dziewczyna, Lilja, prosi mianowicie o pomoc...

Forget Me Not
Julie Soto