Miłość w prezencie

Dziewięć wyjątkowych opowiadań znakomitych polskich autorek, dzięki którym zapomnicie o całym świecie.

Kolacja we dwoje? Weekend w malowniczym zakątku? A może wieczór przy kominku? Miłość czuć w powietrzu nie tylko w walentynki, a gesty i pełne czułości spojrzenia każdego dnia dają pewność, że dwa serca biją wspólnym rytmem. Ale to także przypadkowe spotkania, namiętny taniec splecionych ciał, pożądanie i uczucie, które może wrócić po latach, by w monotonię życia wnieść nadzieję na spełnienie. Miłość nie pyta o metrykę, ona przychodzi niepostrzeżenie lub spada jak grom z jasnego nieba w najbardziej nieoczekiwanym momencie.

Informacje dodatkowe o Miłość w prezencie :

Wydawnictwo: Videograf
Data wydania: 2022-01-11

Kup książkę Miłość w prezencie

Miłość w prezencie - opinie o książce

„Miłość w prezencie” to antologia dziewięciu opowiadań polskich autorek, których wspólnym mianownikiem jest miłość. Autorki, które napisały opowiadania do tego zbioru to w większości znane szerszej publiczności pisarki, które w swoim dorobku mają już pokaźne stosy powieści z różnych gatunków. Antologia była moim pierwszym spotkaniem z piórem Romy Nowicz i Kennedy Walker, twórczość pozostałych Pań znam lepiej lub gorzej, niektórych tylko z opowiadań, jednak wiedziałam mniej więcej, czego mam się spodziewać.

Pierwszym opowiadaniem jest opowiadanie Małgorzaty Falkowskiej pt. „Na ratunek Venus”. Jest to opowieść z pogranicza romansu i erotyki. Bardzo namiętna, w której pożądanie miesza się z miłością, a strach z poczuciem spełnienia. Główną bohaterką opowiadania jest Jane, która ma napisać felieton na temat wyzwolonych kobiet, żyjących od imprezy do imprezy, czerpiących z życia całymi garściami. Felieton miałby podnieść sprzedaż magazynu ,,Venus”. Żeby jednak napisać coś takiego, trzeba o takim życiu cokolwiek wiedzieć. Jane postanawia spróbować. „Na ratunek Venus” to jedno z najbardziej zaskakujących opowiadań, jakie w swoim życiu miałam okazję przeczytać i na pewno opowiadanie z najbardziej zaskakującym zakończeniem w tym zbiorze. Jestem pewna, że jego finał zwali Was z nóg.

Katarzyna Grabowska napisała opowiadanie pt. „Ścieżki przeznaczenia”, które nawiązuje do świata bohaterów serii „Wszystkie nasze chwile”. To na pewno niesamowita gratka dla fanów wspomnianej serii, ale też ciekawa, intrygująca opowieść dla osób, które owej serii nie znają. Historia opowiada o utraconej, ale i na nowo odnalezionej miłości. Po rozwodzie z żoną, która zostawiła go dla innego mężczyzny, Jacek nie może stanąć na nogi. W opiece nad dziećmi pomaga mu teściowa. Kiedy pewnego dnia mężczyzna wybiera się na bal karnawałowy córki, okazuje się, że będzie pomagał nie tylko jej, ale też pewnej młodej nauczycielce. Ta niezwykle ciepła historia pokazuje, że nawet po najgorszych ciosach od losu jesteśmy w stanie się podnieść i że, chociaż już nie wierzymy w miłość, ona może spaść na nas jak grom z jasnego nieba w najbardziej nieoczekiwanym momencie.

Pióro Magdaleny Jarząbek miałam okazję poznać przy okazji mojego patronatu, książki „Zabójcze piękno”. Dlatego mniej więcej wiedziałam, czego mogę się spodziewać. I podobnie, jak wspomniana książka, opowiadanie „Śnieżka Amora” zrobiło na mnie duże wrażenie. Ewa wraz z przyjaciółkami wybiera się do Zakopanego. Bardzo czekała na urlop, poza tym ma zamiar leczyć rany po zdradzie ukochanego mężczyzny. Ten wypad to też coś w rodzaju strajku w związku ze zbliżającymi się walentynkami. Po drodze koleżankom przydarza się mały wypadek. Ich samochód wpada w zaspę. Nieoczekiwanie zjawia się pomoc w postaci przystojnego górala Adama. W opowiadaniu wyraźnie widać, że strzała amora może nas dopaść znienacka i że nawet po najgorszym zawodzie miłosnym można się podnieść. A także, że z przeznaczeniem nie ma co walczyć, bo ono i tak nas dopadnie. Opowiadanie jest pikantne i zaskakujące. Bardzo przyjemnie się je czyta.

,,Upadły anioł” Joanny Jax to wyjątkowo wzruszająca historia. Opowiada historię młodej dziewczyny, Astrid, córki wpływowego generała SS. Dziewczyna ratuje Emmanuela, wroga Trzeciej Rzeczy, przed funkcjonariuszami SS. Tak rozpoczyna się ich wyjątkowa historia miłosna. Czy zakazana miłość będzie miała szansę przetrwać w niesprzyjających okolicznościach? Czy pochodzący z różnych światów Astrid i Emmanuel będą mogli być razem? Ta opowieść łapie za serce, wzbudza mnóstwo emocji i nie pozwala spokojnie zasnąć. Historia pięknej, lecz trudnej miłości porwie Was bez reszty. Cieszę się, że mam przed sobą książkę „Wojenna miłość” autorki, bo już wiem, że czeka mnie niesamowita lektura.

Jedna z moich ulubionych autorek, Ewelina Nawara, napisała opowiadanie pt. ,,Untouchable”. Autorka przenosi czytelnika do świata mafijnych porachunków. Matteo to egzekutor mafii, który złożył przyjacielowi przysięgę, że nigdy nie tknie jego siostry. Co się stanie, jeśli okaże się, że owa siostra ma coś do powiedzenia i ma wobec Matteo pewne plany? Czy Matteo straci dla niej głowę? Co w takim układzie zrobi jego przyjaciel? Gangsterzy to twardziele, ale i oni pod płaszczykiem macho skrywają chłopców, którzy dla miłości potrafiliby zrobić wszystko. Matteo zadając się z Arią bardzo ryzykuje. Czy było warto, dowiecie się już z książki. Ja tylko dodam, że to kolejne, bardzo dobrze skonstruowane, intrygujące i mocno wciągające opowiadanie o miłości, której siła jest w stanie pokonać każdą przeszkodę.

Opowiadanie „Zabójczy szef” to moje pierwsze spotkanie z twórczością Romy Nowicz i muszę przyznać, że było ono całkiem udane. Marta jest policjantką, która dostaje zlecenie rozpracowania niebezpiecznego gangstera Roberta Daniłło i jego grupy przestępczej. Kobieta działa pod przykrywką, w tym celu zostaje sekretarką mężczyzny. W ten sposób będzie próbować zdobyć na niego jakieś dowody, dzięki którym uda się go oskarżyć. Czy strzała amora zadziała również tutaj, musicie sprawdzić. Spodobał mi się styl autorki i jestem pewna, że jeśli będę miała okazję, na pewno sięgnę po jakąś kolejną jej pozycję.

„Gorące zlecenie” to opowiadanie Kennedy Walker, której twórczości również wcześniej nie znałam. Autorka opowiada historię Melissy, która zabija na zlecenie. Kolejną jej ofiarą ma być przyszły kandydat na prezydenta USA, Aiden Jones. Zadanie nie jest łatwe, bo mężczyzna ma dobrą ochronę, przez którą ciężko się przebić. Czy i w tym układzie znajdzie się miejsce na miłość? Aiden wydaje się kobietą zauroczony. Czy ona wykorzysta ten fakt, czy może i jej motylki zagrają w brzuchu miłosną melodię? To opowiadanie, w którym dużo się dzieje, a konsekwencje działań bohaterów zaskoczą nie tylko czytelnika, ale i ich samych.

„Mostek miłości” Magdaleny Witkiewicz to przeurocza opowieść o spotkaniu dwóch załamanych serc – młodego chłopaka, który zaprzyjaźnia się ze starszą panią. Od rozmowy do rozmowy, od zwierzenia do zwierzenia zaczyna się coś między bohaterami dziać. Z jednej strony historia jest szokująca, z drugiej niesamowicie ciepła i wartościowa. Pokazuje, że miłość nie zna granicy wieku, że pesel to tylko cyfry, a kochać można zawsze. Że miłość może przyjść do nas w dowolnym momencie i na pewno nie zapyta nas o metrykę. Ciekawa, intrygująca i zaskakująca opowieść, którą na pewno warto poznać.

Agnieszka Zakrzewska napisała opowiadanie ,,Miłość na Rockaway Beach”. Bohaterami opowiadania są Linda i Jason , którzy mieszkają w Nowym Jorku. Niby są szczęśliwi, podskórnie jednak czują, że to nie jest to, czego oczekiwali od życia. Pewien walentynkowy wieczór i przypadkowe spotkanie w windzie na zawsze zmienią ich życie. W opowiadaniu tym tkwi siła i prawda. Pokazuje, że trzeba żyć w zgodzie z samym sobą, nie można męczyć się w związku, który nie pozwala nam się rozwijać i stawiać samodzielnych kroków. Miłość może uskrzydlać, ale może też niszczyć i musimy o tym pamiętać.

Zachęcam do poznania tego zbioru opowiadań. Jest idealny na walentynki, ale nie tylko. Przedstawione w nim oblicza miłości są tak różnorodne, że opowiadaniami można cieszyć się nie tylko podczas święta miłości. Jak łatwo zauważyć każde z opowiadań jest inne, dlatego na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Ja nie potrafię wybrać wśród nich swojego faworyta, bo były takie, które bardzo mnie poruszyły, ale też takie, które wzbudziły mnóstwo innych emocji. Każde podobało mi się z innego powodu i każde serdecznie Wam polecam!

Avatar użytkownika - ktomzynska
ktomzynska
Przeczytane:2022-01-23,

„MIłość w prezencie” to zbiór dziewięciu wyjątkowych opowiadań polskich autorek. Każde z nich jest inne, ale to właśnie sprawia, że każdy może znaleźć coś dla siebie. Jedyne co je łączy to oczywiście miłość.
Każda z autorek ma swój własny styl, lecz tym razem muszę przyznać, że nie mogę się doczepić do żadnego z opowiadań! Raz dostajemy spokojny klimat, aby za chwilę przeczytać opowiadanie o mafijnej miłości, czy miłości w czasach wojny! Poznajemy uroki miłości tej słodkiej, jak i trudnej, a wręcz dramatycznej. Szczególnie miejsce w moim sercu zajęło opowiadanie Magdaleny Witkiewicz „Mostek miłości”. Nie tylko się wzruszyłam podczas jej czytania, ale przede wszystkim uśmiałam! Jednak najbardziej zaskoczyła mnie Małgorzata Falkowska. Przyznaję, że takiego zwrotu akcji kompletnie się nie spodziewałam!
Także jak już wspomniałam każde opowiadanie jest inne, ale i na swój sposób wyjątkowe. Znajdziemy w nich różnych bohaterów, z którymi być może niektórzy z nas się utożsamią, a z całą pewnością ich polubimy.

„Miłość w prezencie” to znakomita antologia, która podbije serca niejednej czytelniczki. Wiem, że wiele osób nie lubi antologii ze względu na krótką formę, jednak ja widzę ich plusy. Każde z opowiadań możemy czytać niezależnie od siebie i możemy poznać kilka ciekawych historii. Czy chciałabym przeczytać je w wersji rozszerzonej? Pewnie, że tak! Być może kiedyś się tego doczekam ❤ Jednak Wam polecam przenieść się w ten miłosny klimat i zatopić w historiach poruszających serca, a także rozpalających zmysły.

Instagram: @k.tomzynska

Sporadycznie sięgam po antologie, bo nie lubię jak mi się szybko kończy coś, co ledwo się zaczęło rozkręcać. Ale się skuszam, gdy zainteresuje mnie temat przewodni. Tym razem jest to miłość, czyli zbliżające się powoli Walentynki.
   Dziewięć autorek podzieliło się z nami swoimi historiami. Opowiadaniami z szeroko rozumianym pojęciem tego ważnego i silnego, wymienionego powyżej, uczucia.
   Małgorzata Falkowska " Na ratunek Venus". Nie byłam w stanie rozgryźć powodu, tego prawdziwego, tych wszystkich spotkań głównej bohaterki. I powiązania z tytułem. Dopiero finalnie wszystkie puzzle wskoczyły na swoje miejsce. Bardzo fajny pomysł i jeszcze lepsze wykonanie.
   Katarzyna Grabowska i jej " Ścieżki przeznaczenia" ponownie, choć na momencik zapraszają do zapoznania się z dalszymi losami bohaterów poznanych w serii "Wszystkie nasze chwile". Bohaterem został Jacek i jego złamane serce. Bardzo emocjonalna i pełna nadziei historia.
   Magdalena Jarząbek "Śnieżka Amora". Powiem Wam szczerze, że debiutanckie opowiadanie autorki najbardziej mi się podobało. Miało ten klimat gór, romantyczność na wysokim poziomie i pełnię humoru. Czekam na premierę powieści pełnowymiarowej.
   Joanna Jax "Upadły anioł" - autorka przenosi nas w czasy wojenne i miłości nie patrzącej na poglądy polityczne. Bolesna i smutna ale gdzieś tam radosna i dodająca otuchy.
   Ewelina Nawara "Untouchable" opowiadania o egzekutorze ze świata mafii i siostrze jego przyjaciela i jednocześnie szefa, która stanowi zakazany owoc. Aria zaimponowała mi odwagą. Fajna mroczna historia o miłości.
   Roma Nowicz "Zabójczy szef" - policjantka pod przykrywką mająca na celu zdemaskowanie groźnego przestępcy. Zatrudnia się u niego w firmie jako sekretarka. Niezwykle gorące opowiadanie z momentem zaskoczenia.
    Kennedy Walker "Gorące zlecenie" - finisz historii mnie zmiótł. Seryjna morderczyni z celem do zrealizowania, który dość szybko nieproszony wkradł się do jej serca.
   Magdalena Witkiewicz "Mostek miłości" dwie równoległe toczące się historie miłosne, między którymi jest kilkadziesiąt lat różnicy. Piękna, troszkę bajkowa i dodająca otuchy.
   Agnieszka Zakrzewska "Miłość na Rockaway Beach" przedstawia dość nietypowy sposób na spędzenie walentynek. Zabawna i pobudzająca wyobraźnię.
   Autorki napisały różnorodnie historie o Walentynkach. W różnych klimatach, wręcz skrajnych. Dzięki temu było pełne zaskoczenie. Czytałam je z przyjemnością. I z jeszcze większą przyjemnością mogę Wam polecić tą antologię. Wczuć się w klimat zbliżającego się Święta Zakochanych. Warto.

Polecam.

Współpraca Wydawnictwo Videograf S.A.

Avatar użytkownika - KopciuszekXXI
KopciuszekXXI
Przeczytane:2022-02-14, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam,

"Na ratunek Wenus" Małgorzata Falkowska

Nie powiem, zaskoczyło mnie to opowiadanie. Zakończenie, które było wyjaśnieniem sytuacji spowodowało iż zbierałam szczękę z ziemi. Nie spodziewałam się takiego obrotu sprawy. Jak najbardziej na plus dla autorki ?

"Ścieżki przeznaczenia" Katarzyna Grabowska

Historia o tym, aby nie żyć przeszłością. Pielęgnowanie bólu po stracie ukochanej osoby nie prowadzi do niczego dobrego. Jedyne co można przez to stracić to szansa na nowe życie.

"Śnieżka Amora" Magdalena Jarząbek

Bardzo przyjemna opowieść z nutką humoru. O tym, że miłość potrafi przyjść w najbardziej nieoczekiwanym momencie. A książę nie zawsze podróżuje na białym koniu ?

"Upadły anioł" Joanna Jax

Bardzo uczuciowa opowieść o miłości w czasie wojny. Pierwsza,i to zakazana, miłość w tych trudnych czasach.

"Untouchable" Ewelina Nawara

Uwielbiam tą historię. Aria i Matteo znani mi z innej powieści tutaj również dali czadu ? A charakterek kobiety jest wystrzałowy, i to dosłownie ?

"Zabójczy szef" Roma Nowicz

Słodko- gorzka historia o kłamstwach i kłamstewkach. Bajkowa opowieść o miłości i zaufaniu.

"Gorące zlecenie" Kennedy Walker

Sensacja, kryminał i romans. Mieszanka wybuchowa, której zakończenia się nie spodziewacie.

"Mostek miłości" Magdalena Witkiewicz

Wzruszająca historia miłości, która łączy wszystkie pokolenia.

"Miłość na Rockaway Beach" Agnieszka Zakrzewska

Miłość jak w amerykańskim kinie ? Sen o wielkiej karierze, przypadek i strzała Amora.

Avatar użytkownika - izabela81
izabela81
Przeczytane:2022-01-23, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2022,

"Miłość w prezencie" to zbiór dziewięciu opowiadań polskich autorek, których twórczość miałam okazję poznać za sprawą ich pełnowymiarowych powieści. Ale pojawiły się też takie, których twórczość była dla mnie dotąd nieznana. Przygoda ta wypadła udanie.

Każda z nowelek jest inna, napisana w różnym stylu i poprowadzoną fabułą. Łączą je gorące uniesienia, pożądanie i skrywane pragnienia. Bohaterowie zdecydowanie dadzą się lubić. Przyglądamy się ich poczynaniom trochę z przymrużeniem oka, ale i też po części na serio. Każdy z nas bowiem ma podobne oczekiwania, marzenia, fantazje, mniejsze lub większe sekrety. Na pewno niejedna z Was odnajdzie tu cząstkę siebie. Autorki przemyciły tu  nutę humoru, czasem ostrego języka, ciętych ripost i ironii. Przypadli mi do gustu zróżnicowani pod względem wieku i doświadczenia życiowego bohaterowie, którzy przede wszystkim byli jacyś. Każdy charakterny, każdy czegoś pragnący, oczekujący. Autorki zadbały o to, by popchnąć swoich bohaterów, jak i nas samych do zamknięcia drzwi do bolesnej przeszłości i walki o to, na czym nam zależy.

"(...) nigdy nie można tracić nadziei i żyć przeszłością. Trzeba odważnie iść do przodu, bo kto to wie, czy za najbliższym rogiem nie czeka na nas szczęście."

Autorki kuszą krótką formą. Czarują czytelnika sposobem pokazania tematu wiodącego, jakim jest miłość. Widzimy ile ten wątek stwarza możliwości, by zainteresować czytelnika. Będzie pięknie, romantycznie, sentymentalnie, ale i smutno, z bólem i cierpieniem, a nawet niebezpiecznie. Jedne historie są bardziej, inne mniej przewidywalne. Jednak żadne nie rozczarowuje. Jestem pewna, że każdy znajdzie tu takie opowiadanie, które akurat wpasuje się w jego gusta.

Na kartach tej publikacji znajdziemy całe spektrum ludzkich problemów, emocji, uczuć, rozterek i niepewności. Marzenia, nadzieje, tajemnice, niespodzianki, intrygi, zdrady, tarapaty... Opowiadania zawierają również gorące momenty, ale utrzymane w dobrym smaku.

"Miłość w prezencie" to antologia udowadniająca, że miłość w życiu człowieka jest równie ważna jak oddychanie czy sen. Będzie pikantnie, namiętnie, romantycznie, wesoło, wzruszająco, a nawet niebezpiecznie. Skrajnych uczuć i emocji nie zabraknie. Książka wprost idealna na Walentynki!

Avatar użytkownika - bookaholic-in-me
bookaholic-in-me
Przeczytane:2022-01-10, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,

Dziewięć Autorek, każda z niepowtarzalnym stylem i odmienną fabułą pokaże w tej książce, że miłość można znaleźć właściwie wszędzie, a sposobów na spędzenie Walentynek jest całe mnóstwo. Otrzymamy tu ogrom namiętności, wiele dopiero co kiełkujących uczuć, ale też wybuchy tlących się od dawna miłości i odczuwalne nawet poprzez kartki książki pożądanie, które trawi bohaterów. W pięknej odsłonie graficznej, każdy znajdzie coś dla siebie.
Tabitha co noc korzysta z uroków Nowego Jorku- imprezy, alkohol, jednorazowe przygody. Co może z tego wyniknąć?
Jacek pomimo upływu lat nie może pozbierać się po rozwodzie. Czy w końcu otworzy się na świat i zacznie żyć?
Ewa ma zamiar spędzić szalone Walentynki z koleżankami. Czy zmienią coś w jej singielskim życiu?
Astrid w pociągu poznaje szalenie interesującego mężczyznę, który szybko kradnie jej serce. Jednak ani czas ani poglądy nie wydają się być ich sprzymierzeńcem.
Matteo i Aria znają się od dzieciństwa, oboje darzą się uczuciem, a jednak ciągle szukają szczęścia gdzie indziej. Czy te Walentynki zmienią coś w ich relacji>
Marta jest policjantką i jej kolejne zadanie to praca pod przykrywką. Może być groźnie- ale czy dla jej życia, czy może serca?
Mel jest płatną zabójczynią, najlepszą w swoim fachu. Jej kolejny cel nie wydaje się być wyzwaniem, ale czy na pewno wie, na co się porywa?
Kacper i Genia- połączyło ich nieoczekiwane spotkanie na moście. Właśnie w Walentynki chcieli rozliczyć się z przeszłością.  Czy nietypowej parze się to udało?
Linda i Jason dawno temu zostali wciągnięci przez szybkie życie Nowego Jorku. Teraz oboje szykują się na tę samą imprezę. Czy będzie ona miała wpływ na ich przyszłe wybory?
To już kolejna antologia od Wydawnictwa, która zawiera naprawdę różnorodne opowiadania, a z drugiej strony nie da się wskazać najsłabszego ogniwa. Każda z historii ma to "coś", wciąga czytelnika i poznaje się ją z ciekawością i zaangażowaniem. Pomysłem urzekło mnie "Na ratunek 'Venus' ". Naprawdę, sposób napisania tej historii jest niesamowity i należą się za to wielkie brawa. Moje serce absolutnie skradło też "Untouchable" , bo dostałam w nim to, co lubię najbardziej- mafię w najlepszym wydaniu <3 Jednak każde z opowiadań mogłoby zostać pełnowymiarową książką i z ogromną przyjemnością bym je przeczytała. To jest antologia, którą naprawdę warto poznać, utrzymana od początku do końca na wysokim poziomie!

Avatar użytkownika - magdalenalesz
magdalenalesz