Miłość z błękitnego nieba

Wydawnictwo: Edipresse Książki
Data wydania: 2019-02-13

Walentynkowy Kraków to dla wielu zakochanych jedno z najbardziej romantycznych miejsc na ziemi. Tu właśnie przybywa Angelika, która ma do podpisania najważniejszy kontrakt w karierze. Nie zawaha się przed niczym, byle tylko osiągnąć cel. Dla niej Kraków to miasto, z którego kiedyś uciekła i nie zamierza wracać do niełatwych wspomnień. Jest skoncentrowana na pracy i nie pozwala sobie na żadne sentymenty.

Po drugiej stronie barykady stoi właściciel prężnie rozwijającej się firmy, prywatnie niepoprawny kobieciarz, choć z zasadami. On też chce podpisać ten kontrakt, ale na swoich warunkach. I również nie ma oporów, by korzystać ze wszelkich sposobów, które mogą do tego doprowadzić.

Co się stanie w mroźną walentynkową noc? Kto zwycięży w biznesowych negocjacjach i w jaki sposób zakończy się próba osiągnięcia niemożliwego kompromisu? Z pozoru niewinny splot wydarzeń sprawi, że życie wielu osób zmieni się bardzo mocno.

Tagi: Literatura obyczajowo-rodzinna

Kup książkę Miłość z błękitnego nieba

Opinie o książce - Miłość z błękitnego nieba

"Miłość z błękitnego nieba" Krystyny Mirek jest wznowieniem powieści "Miłość z jasnego nieba" wydanej w 2014 roku. Jako, że nie lubię pisać dwukrotnie recenzji tej samej fabuły zapraszam na moją recenzję tamtej książki, tutaj skomentuję tylko zmiany.

Powieść nie otrzymała tylko i wyłącznie piękniejszej, barwniejszej okładki z bardziej roześmianą kobietą o mocniejszych rysach. Choć oczywiście ta nowsza, znacznie mocniej zwraca uwagę. Autorka dokonała również zmian w tekście. Nie są one kluczowe dla całej historii, wszak charakter został zachowany, ale słowa są bardziej przemyślane, upiększone, dobór wyrażeń poprawia odbiór i szansę na wizualizację wydarzeń.
Właściwie to nie wiem czy było to niezbędne działanie, ale przyznaję że czytanie drugiego wydania zrobiło na mnie większe wrażenie pod względem literackim.
Książkę czytało się znacznie lepiej również dlatego, że czcionka jest zdecydowanie większa niż w poprzedniej wersji.

Gorąco polecam Wam powieść "Miłość z błękitnego nieba", nie tylko na okoliczność Walentynek.

recenzja pochodzi z mojego bloga:

Avatar użytkownika - Stenka
Stenka
Przeczytane:2019-05-03, Ocena: 4, Przeczytałam,

Czytam wszystkie ksiązki Krystyny Mirek, które wpadną mi w ręce, najczęsciej z biblioteki. Przy tych książkach odpoczywam psychicznie, potrafię się wieczorem zatopić w ich treści. Optymistycznie nastawiają do życia. "Miłość z błękitnego nieba" pokazuje że strzał amora, zwłaszcza jeśli ma to miejsce w Walentynki, potrafi zmienić nastawienie do życia i do innego człowieka.

Avatar użytkownika - jolantasatko
jolantasatko
Przeczytane:2019-04-29, Ocena: 5, Przeczytałam, 2019,
Avatar użytkownika - beatrycze66
beatrycze66
Przeczytane:2019-04-15, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2019,

Dwoje wytrawnych graczy biznesowych Angelika i Daniel spotykają się w zimowym Krakowie w celu podpisania umowy. Każde z nich ma swój plan działania. Żadne z nich nie może go zrealizować. Jego trafia strzała Amora i przepada "na amen". Ją dopadają koszmary z dzieciństwa i nie może przejść nad tym do porządku dziennego. Czy razem pokonają trudności i będą razem? Zgadnijcie ;) Polecam!!! Ps. Najlepszym wątkiem, motywem, bohaterami są rodzice Daniela - uwielbiam ich! :)

Zasadniczo nie czytuję książek po raz drugi. Zdarzyło mi się to kilka lat temu w przypadku Richarda Paula Evansa „Zimowe sny” i na tym koniec. Kiedy pojawiła się zapowiedź powieści Krystyny Mirek „Miłość z błękitnego nieba” wiedziałam, że z przyjemnością jeszcze raz zanurzę się w znaną już historię. Prezentowana powieść to wznowienie i rozszerzenie „Miłości z jasnego nieba”. Recenzja tej książki jest dostępna na blogu. Została dodana w roku 2016. Takim oto sposobem powrót do literackiej przeszłości po raz drugi stał się faktem.

Dajmy się przenieść do dwóch znacznie od siebie oddalonych miast. Monachium oraz Kraków. Do tego ostatniego przylatuje Angelika. Rzeczą dla niej oczywistą jest fakt, że jej stopa ląduje na tej ziemi tylko w celach zawodowych. Pod absolutnie żadnym innym pozorem nie zdecydowałaby się zawitać do Krakowa. Zbyt wiele bolesnych wspomnień się z nim wiąże. Kobieta nie ma ochoty do nich wracać. Przyjechała do rodzinnego miasta, by podpisać kontrakt otwierający jej drzwi do niezależności zawodowej. Kontrahentem jest Daniel Jakubowski. Kobieciarz, łamacz serc. Mężczyzna obejmujący jedną taktykę finalizowania spraw z kobietami. Pewny siebie. Żadne z nich nie chce odpuścić drugiej stronie. Oboje stawiają sobie za cel ugrać jak najlepsze warunki współpracy dla swojej firmy. Są świetnie przygotowani ale los ma to wszystko za nic. To on rozkłada karty...

Prócz tego wiodącego są jeszcze dwa inne warte wyszczególnienia. Angeliki i jej najbliższych a także Daniela i Mateusza. Jak się okazuje nic, absolutnie nic nie jest tutaj kwestią przypadku.

„Miłość z błękitnego nieba” to kolejna pełna mądrości oraz ciepła historia od tej pisarki. Bardzo prawdziwa. Obdarta ze wszystkich lukrowych, zbędnych opisów. Słodycz miłości miesza się tutaj z goryczą przeszłości, którą trzeba w pewnym momencie oswoić, dzięki czemu powstaje historia, która ze spokojem może znaleźć odzwierciedlenie w naszej rzeczywistości. Jest po prostu idealna. Jej lektura to czysta przyjemność.

Polecam.

Światło o poranku
Krystyna Mirek0
Okładka ksiązki - Światło o poranku

Piękna i głęboka historia, która sprawi, że na nowo się zakochasz   W willi pod kasztanem pachnie drożdżowym ciastem, mrugają woskowe świece...

Szczęśliwy dom
Krystyna Mirek0
Okładka ksiązki - Szczęśliwy dom

Dom Heleny i Jana, położony na przedmieściach Krakowa, otoczony jabłoniowym sadem jest bezpieczną przystanią, do której zawsze mogą wrócić...

Ta, która musi umrzeć
David Lagercrantz