Miłość z błękitnego nieba

Wydawnictwo: Edipresse Książki
Data wydania: 2019-02-13

Walentynkowy Kraków to dla wielu zakochanych jedno z najbardziej romantycznych miejsc na ziemi. Tu właśnie przybywa Angelika, która ma do podpisania najważniejszy kontrakt w karierze. Nie zawaha się przed niczym, byle tylko osiągnąć cel. Dla niej Kraków to miasto, z którego kiedyś uciekła i nie zamierza wracać do niełatwych wspomnień. Jest skoncentrowana na pracy i nie pozwala sobie na żadne sentymenty.

Po drugiej stronie barykady stoi właściciel prężnie rozwijającej się firmy, prywatnie niepoprawny kobieciarz, choć z zasadami. On też chce podpisać ten kontrakt, ale na swoich warunkach. I również nie ma oporów, by korzystać ze wszelkich sposobów, które mogą do tego doprowadzić.

Co się stanie w mroźną walentynkową noc? Kto zwycięży w biznesowych negocjacjach i w jaki sposób zakończy się próba osiągnięcia niemożliwego kompromisu? Z pozoru niewinny splot wydarzeń sprawi, że życie wielu osób zmieni się bardzo mocno.

Tagi: Literatura obyczajowo-rodzinna

Kup książkę Miłość z błękitnego nieba

Opinie o książce - Miłość z błękitnego nieba

"Miłość z błękitnego nieba" Krystyny Mirek jest wznowieniem powieści "Miłość z jasnego nieba" wydanej w 2014 roku. Jako, że nie lubię pisać dwukrotnie recenzji tej samej fabuły zapraszam na moją recenzję tamtej książki, tutaj skomentuję tylko zmiany.

Powieść nie otrzymała tylko i wyłącznie piękniejszej, barwniejszej okładki z bardziej roześmianą kobietą o mocniejszych rysach. Choć oczywiście ta nowsza, znacznie mocniej zwraca uwagę. Autorka dokonała również zmian w tekście. Nie są one kluczowe dla całej historii, wszak charakter został zachowany, ale słowa są bardziej przemyślane, upiększone, dobór wyrażeń poprawia odbiór i szansę na wizualizację wydarzeń.
Właściwie to nie wiem czy było to niezbędne działanie, ale przyznaję że czytanie drugiego wydania zrobiło na mnie większe wrażenie pod względem literackim.
Książkę czytało się znacznie lepiej również dlatego, że czcionka jest zdecydowanie większa niż w poprzedniej wersji.

Gorąco polecam Wam powieść "Miłość z błękitnego nieba", nie tylko na okoliczność Walentynek.

recenzja pochodzi z mojego bloga:

Avatar użytkownika - kasia441
kasia441
Przeczytane:2019-10-14, Ocena: 6, Przeczytałam, 26 książek 2019,
Avatar użytkownika - Stenka
Stenka
Przeczytane:2019-05-03, Ocena: 4, Przeczytałam,

Czytam wszystkie ksiązki Krystyny Mirek, które wpadną mi w ręce, najczęsciej z biblioteki. Przy tych książkach odpoczywam psychicznie, potrafię się wieczorem zatopić w ich treści. Optymistycznie nastawiają do życia. "Miłość z błękitnego nieba" pokazuje że strzał amora, zwłaszcza jeśli ma to miejsce w Walentynki, potrafi zmienić nastawienie do życia i do innego człowieka.

Avatar użytkownika - jolantasatko
jolantasatko
Przeczytane:2019-04-29, Ocena: 5, Przeczytałam, 2019,
Avatar użytkownika - beatrycze66
beatrycze66
Przeczytane:2019-04-15, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2019,

Dwoje wytrawnych graczy biznesowych Angelika i Daniel spotykają się w zimowym Krakowie w celu podpisania umowy. Każde z nich ma swój plan działania. Żadne z nich nie może go zrealizować. Jego trafia strzała Amora i przepada "na amen". Ją dopadają koszmary z dzieciństwa i nie może przejść nad tym do porządku dziennego. Czy razem pokonają trudności i będą razem? Zgadnijcie ;) Polecam!!! Ps. Najlepszym wątkiem, motywem, bohaterami są rodzice Daniela - uwielbiam ich! :)

Światło o poranku
Krystyna Mirek0
Okładka ksiązki - Światło o poranku

Piękna i głęboka historia, która sprawi, że na nowo się zakochasz   W willi pod kasztanem pachnie drożdżowym ciastem, mrugają woskowe świece...

Wszystkie kolory nieba
Krystyna Mirek0
Okładka ksiązki - Wszystkie kolory nieba

Wszyscy mają wobec Igi jakieś oczekiwania: przyszła teściowa, roszczeniowy ojciec, koleżanki z pracy, a nawet ukochany Wiktor. Coraz trudniej jest...

Pan Taro w Krainie Śpiących Talentów
Jolanta Berezowska, Małgorzata Berezowska
Pan Taro w Krainie Śpiących Talentów
Hotel ostatniej szansy
Nicki Thornton