Blizny przeszłości

Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 2021-06-30
ISBN: 9788381955348

,,Historia o zemście, tajemnicy sprzed lat i silnej młodej, niezwykle ciekawej bohaterce. Krystyna Mirek w całkiem nowej odsłonie, w której zdaje się czuć doskonale. Tak samo czyta się jej najnowszą powieść, śmiało skręcającą w stronę kryminału. Doskonale! Polecam!"

Agnieszka Lingas-Łoniewska

"Duszny klimat małego miasteczka, w którym każdy ma coś do ukrycia, a tajemnica z przeszłości nie może ujrzeć światła dziennego. Krystyna Mirek, w nowej, kryminalnej odsłonie. Wrażeń i emocji nie zabraknie!"

Magda Stachula

Świetny thriller psychologiczny o strasznych tajemnicach, które kryją małe miasteczka.

KTO JEST PRZYJACIELEM, A KTO MOŻE OKAZAĆ SIĘ POTWOREM?

STARE ZBRODNIE RZUCAJĄ DŁUGIE CIENIE...

Stare zbrodnie rzucają długie cienie... Wiele lat temu w małej miejscowości Borki zamordowano komendanta policji, Aleksandra Sokołowskiego. Szybko złapano sprawcę, który przyznał się do winy i został skazany. Piętnaście lat później do miasteczka wraca córka komendanta, Maja. Gdy zginął ojciec miała siedem lat i jako jedyna widziała na własne oczy, co się wtedy stało. Tylko ona zna prawdę. Wiele osób w miasteczku zaczyna się bać i robić życiowe rozrachunki.

KTO JEST TAK NAPRAWDĘ ODPOWIEDZIALNY ZA ZBRODNIĘ SPRZED LAT?

,,Doskonale skonstruowany łańcuch wydarzeń zmusza do przewracania kolejnych stron. Nie mogłam się od niej oderwać. Nowe oblicze Krystyny Mirek zachwyca!"

Justyna Chaber, Ona czyta

,,Poruszający obraz rodzinnej tragedii. Doskonałe postaci, gęsta i mroczna atmosfera małego miasteczka. Polecam!"

Marita Lipska, dyrektor Poznańskiego Festiwalu Kryminału GRANDA

Tagi: Literatura obyczajowo-rodzinna

Kup książkę Blizny przeszłości

Opinie o książce - Blizny przeszłości

Avatar użytkownika - brunettebooks
brunettebooks
Przeczytane:2022-05-12, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam,
niedziela, 15 maja 2022"Cienie zła" Krystyna Mirek Autorka: Krystyna Mirek  Tytuł: Cienie zła Cykl: Blizny przeszłości (tom 3) Gatunek: literatura obyczajowa / kryminał  Wydawnictwo: Filia Seria: Filia Mroczna Strona  Premiera: 23.03.2022 Premiera pakietu: 20.04.2022 Ilość stron: 352 Oprawa: miękka ze skrzydełkami    Majka Sokołowska rozwiązała swoje śledztwo.  Burmistrz został aresztowany i czeka na proces, ale nie chce przyznać się do winy.  Majka nie czuje się komfortowo w domu, w którym zginęli jej najbliżsi.Po napadzie opiekuje się nią Michał. Czy Majka da szansę mężczyźnie?Żona burmistrza wykorzystuje to, że  mąż siedzi w więzieniu i postanawia odmienić swoje życie i dzieci.Burmistrz chce zemścić się na Majce.Czy winni zostaną ukarani?Czy Majka będzie szczęśliwa? Niestety to już ostatni tom tej świetnej trylogii kryminalnej z moją ulubioną policjantką Majką Sokołowską.Z ogromną ciekawością spędziłam losy Majki i kibicowałam jej na każdym kroku.W ostatnim tomie poznajemy rozwiązanie wszystkich zagadek. Autorka wymyśliła niesamowicie intrygującą i wciągającą fabułę. Świetnie wykreowani bohaterowie,  którzy w ostatnim tomie przechodzą przemianę. Szczególnie osoby, które były ofiarami przemocy.Autorka ma świetne pióro.  Dynamiczna akcja spowodowała, że nie mogłam przestać czytać tych książek. Autorka potrafi trzymać czytelnika w napięciu i niepewności do samego końca. Wszystkie tomy są rewelacyjne i wciągają już od ...
Avatar użytkownika - aggusia
aggusia
Przeczytane:2021-10-15, Ocena: 4, Przeczytałam,

Mogłabym powiedzieć: „uff, wreszcie skończyłam” ale to nie byłoby ani szczere, ani zgodne z prawdą. Miałam długą przerwę w czytaniu książek p. Mirek i po kilku latach sięgnęłam właśnie po „Blizny przeszłości”. Zachęcona opisem okładkowym, tajemniczą okładką i rekomendacjami, że to nieco inny nurt w jej obyczajowej dotychczas twórczości, zaczęłam czytać. Początek był potwornie trudny. Nuda, nuda, nuda. Przez wiele, wiele stron, rozdziałów, nie czułam nic. Kompletnie nic. Odkładałam książkę wręcz z ulgą i nieszczególnie chciało mi się do niej wracać. Gdyby nie fakt, że w moim uporządkowanym świecie nie ma miejsca na porzucone książki pewnie bym ją odłożyła w kąt z nadzieją na rychłe o niej zapomnienie. Ale mam tego pecha, że należę do ludzi zdeterminowanych, podchodzących zadaniowo do spraw podjętych i doprowadzających je do końca, tako było i teraz. Doczytałam. I dobrze. Jakąś małą iskierkę zainteresowania poczułam około 14, 15 rozdziału. Wtedy zrobiło się już gęściej od poszczególnych wątków, nitki zaczęły się jakoś tam splatać, nadal nic znaczącego, ale poszło do przodu. Pewnych rzeczy domyślałam się zanim zostały powiedziane. Tak naprawdę, początkowo jedynym co mnie pchało dalej z czytaniem, była rozwijająca się relacja Michała i Majki. I bynajmniej nie chodzi mi tu o jakiś wątek romansu czy erotyki, bo takowego nie ma, ale mam na myśli ich rodzącą się więź, koleżeństwo, przyjaźń, czy jak to tam nazwać. To było bardzo ożywcze.

To co dostajemy od samego początku fabuły to duszna, naszpikowana tajemnicami, skrywanymi brudnymi sekretami atmosfera małego miasteczka. Mieścina, w której wszyscy się znają, w której każdy ma swój brudek za uchem, gdzie żona ma tajemnice przed mężem, a domy są pełne przemocy i ukrytych pretensji. I gdzie wszyscy odwracają wzrok. Jakież to bardzo polskie. Jakież to bardzo typowe. Poznajemy kilka osób liczących się w tej społeczności: zakompleksiony pseudo-karierowicz w schyłku życia zawodowego, komendant Mirski, towarzyszący mu leniwy i niezbyt bystry Jóźwiak, a na dokładkę trzęsący całym miasteczkiem burmistrz Karboski. Wszyscy żyją strachem, że pojawienie się w mieście Majki, córki dawnego, zamordowanego komendanta, może obnażyć wszystkie ich zaniedbania. Każdy ma swoje rozterki i z góry liczy straty jakie może mu przynieść ewentualne odkrycie prawdy. Autorka ładnie pokazała bardzo zaściankowe myślenie i postępowanie bohaterów, których jedynym celem jest zachowanie swojego dotychczasowego status quo. I to za wszelką cenę. I w dużej mierze większa część fabuły skupia się na analizach motywów bohaterów, ich rozterek i analizie ryzyka wpadki. Było to mocno nużące, zważywszy że nie przybliżało ani trochę podłoża ich strachu. Jakąś małą iskierkę zainteresowania poczułam około 14, 15 rozdziału. Wtedy zrobiło się już gęściej od poszczególnych wątków, nitki zaczęły się jakoś tam splatać, nadal nic znaczącego, ale poszło do przodu. Pewnych rzeczy można się domyślić zanim zostaną powiedziane. Tak naprawdę, jedynym co mnie motywowało do czytania, była rozwijająca się relacja Michała i Majki. I bynajmniej nie chodzi mi tu o jakiś wątek romansu czy erotyki, bo takowego nie ma, ale mam na myśli ich rodzącą się więź, koleżeństwo, przyjaźń, czy jak to tam nazwać. To było bardzo ożywcze.

Jak wspomniałam, cieszę się, że moje uporządkowanie doprowadziło mnie do końca tej powieści bo ostatecznie jestem zadowolona z lektury. Końcówkę czytałam naprawdę z dużym przejęciem. Oczywiście nic się nie wyjaśnia ale ja mam to szczęście, że nie muszę oczekiwać na część drugą, bo już jest dostępna, tak więc zmykam czytać dalej :)

Aha, stylu nie oceniam bo powieści p. Mirek zawsze charakteryzowała pewna jakość. Gładkość, porządność, elegancja, uładzenie.

Zostałam wchłonięta i to całkowicie w nurt polskich pisarek obyczajowych, które postanowiły zaskoczyć czytelników swoją twórczością w wersji mocniejszej. Najpierw była Magdalena Witkiewicz ("Wizjer"), teraz - po pozytywnych odczuciach - sięgnęłam po twórczość Krystyny Mirek. Czy "Blizny przeszłości" to thriller psychologiczny spełniający moje oczekiwania?

Komendant policji w Borkach, Ryszard Mirski zacząć właśnie się bać. Od zabójstwa podinspektora Aleksandra Sokołowskiego, jego przyjaciela, minęło siedemnaście lat, ale teraz przeszłość zapukała ponownie do drzwi Mirskiego w osobie Mai - córki Olka. Miała wtedy siedem lat i była jedynym świadkiem zbrodni, tyle że nie powiedziała ani słowa...

Teraz Maja powróciła do rodzinnego miasteczka i będzie odbywać staż w tutejszej komendzie. Mirskiemu to nie rękę - ogarnął go strach, że dziewczyna może powiedzieć to, czego wtedy nie powiedziała. Może chcieć wrócić do tamtej sprawy a jego zdaniem nie o wszystkim warto opowiadać. Tylko czy można, nawet po wielu latach, zapomnieć dziecięce przerażenie na widok ojca z nożem w piersi?

Majka ma swoje lęki, wspomnienia mieszające się z obrazami podsuwanymi przez wyobraźnię i nie do końca jest pewna co jest prawdą, co wizją przerażonego dziecka. Zamierza sprowokować winnych, by popełnili błąd. Nie wie czego i gdzie tak naprawdę powinna szukać, by dojść do prawdy w stu procentach, ale czuje że coś na nią czeka...

Tyle że jest ktoś, kto też szuka...
Śledzi Maję i twierdzi, że wie kto jest winny...
Są też prywatne problemy komendanta i sprawa denerwujących go tajemniczych włamań, w których nic nie ginie...

Autorka bardzo dobrze poradziła sobie z nowym gatunkiem, choć nie nazwałabym go tak, jak został sklasyfikowany, bowiem na miano thrillera psychologicznego to za mało było w nim analiz psychologicznych. Poza tym jednak mocno wciągnęłam się w fabułę, podobała mi się tajemnica z przeszłości, jaką jest morderstwo policjanta, uważanego zresztą za lokalnego bohatera. Kto mógł chcieć jego śmierci?

Świetnie pokazany został motyw małomiasteczkowych relacji, wszyscy wszystko wiedzą, ale niekoniecznie powiedzą. W wielu sprawach trwa zmowa milczenia, bo często kalkulując przekonują się, lepiej nie wychodzić przed szereg, bo może się to obrócić przeciw nim.

Finał sprawy włamań okazał się zaskakujący, podobnie jak odkrycie Mai w chwili, gdy już wszystko wydawało się przegrane...
Cieszę się, że książka jest pierwszym tomem serii i powrócę jeszcze do bohaterów z Borek, by wyjaśniać kolejne zagadki oraz te, których rozwiązań jeszcze nie udało się poznać.

Thriller ma bardzo fajną, lekką i trafiającą do czytelnika narrację. Autorka opowiedziała w nim nie tylko historię skrzywdzonego dziecka, które urosło i dąży do prawdy, nie mając pewności czy ma na nią siłę. Poruszyła też wątek przemocy domowej, nacisków i układów politycznych, skrywanych głęboko fobii i traum.

Ciekawym zabiegiem jest przeplatanie bieżącej akcji z rozdziałami opisującymi dzieciństwo jednego z bohaterów - taki "poradnik" jak stworzyć bohatera... Tylko czy na pewno warto z niego skorzystać?

Podsumowując - "Blizny przeszłości" to thriller pełen hipotez, przypuszczeń, bolesnych wspomnień, sekretów i spraw z przemocą w tle. Są też marzenia o zemście, parcie na władzę, trauma czy problemy w tak zwanych 'dobrych domach'. Małe miasteczko z dziwnymi, niejasnymi i skomplikowanymi sprawami, grą pozorów i prywatnymi dramatami. Jestem na tak i gorąco polecam!

Cześć książkoholicy 🎶❣️

Książka, której opinie dzisiaj chciałam Wam przedstawić to taki debiut, ale nie debiut. Autorka słynie z pięknych powieści obyczajowych, z nutką romansu, a tutaj otrzymujemy od Pani Krystyny Mirek naprawdę dobry thriller. Jest to coś kompletnie nowego jeśli chodzi o tą autorkę i moim skromnym zdaniem, zdecydowanie coś genialnego. Fabuła tej powieści intryguje czytelnika już na samym wstępie i zdecydowanie im dalej się rozwija tym te wszystkie sznurki intryg się płatają. Wszystko wydaje się być kłębkiem pełnym supłów, ale czy te supły uda się rozwiązać? Wydaje się to wręcz niemożliwe. Świetne pociągnięcie akcji. Akcji, która nie zwalnia ani na chwilę aż do ostatniej strony i zostawia czytelnika z poczuciem typu "ale jak to już koniec? Ja chcę więcej!". Zdecydowanie tak się czułam po zakończeniu tej książki. Z tego miejsca przeogromnie chciałabym pogratulować autorce. Ta powieść jest fenomenalna, a ja na dniach koniecznie muszę się wziąć za drugi tom bo nie "wytrzymniem" 😜

Avatar użytkownika - MagdalenaCzyta
MagdalenaCzyta

Znacie książki pani Krystyny Mirek?
To pełne ciepła i emocji powieści.
Tym razem autorka postanowiła nas zaskoczyć i pójść w stronę kryminalną.
To thriller psychologiczny o tajemnicach skrywanych przez małe miasteczka.
Maja to córka zamordowanego piętnaście lat temu komendanta policji w Borkach.
Miała wtedy zaledwie siedem lat i była jedyną osobą, która widziała co wtedy się stało.
Śledztwo szybko zostało zamknięte a domniemany morderca zamknięty.
Teraz wraca do rodzinnego miasta jako policjantka i zamierza dociec prawdy.
Wielu osobom jest to nie na rękę i zaczynają czuć zagrożenie. Autorka pokazuje nam jak hermetyczna może być mała społeczność i z całych sił bronić swojego sekretu milczeniem.
Maja to złożona osobowość. Trauma z dzieciństwa nie pozwala jej iść do przodu. Pragnie zmierzyć się z demonami. Jest silną osobowością i razem z nią pragnę rozwiązać zagadkę kto to zrobił i dlaczego.
Bardzo przyjemna lektura, autorka stworzyła ciekawe postacie, intrygującą fabułę.
Gatunek książki określiłabym jako thriller i kryminał w jednym świetnym połączeniu 😉
Jestem jak najbardziej na tak i z niecierpliwością czekam na kontynuację, bo wnioskuję, że taka będzie.

Avatar użytkownika - zaczytana_optymi
zaczytana_optymi

Kto z Was zna twórczość Pani Krystyny Mirek? Muszę się przyznać, że mam w domu książki autorki i jeszcze żadnej nie zdążyłam przeczytać 🙈 Pani Krystyna pisała jak dotąd same książki o tematyce obyczajowej, a tu taka niespodzianka! Powstał dobry thriller psychologiczny spod jej pióra! Jedyny minus tego wszystkiego jest taki, że zakończyła w okrutny dla czytelnika sposób! A mianowicie słowami: "koniec części pierwszej..." Niestety nie lubię takich zakończeń, ale co poradzić! Trzeba cierpliwie czekać na ciąg dalszy 😁

Główna bohaterka Majka wraca po piętnastu latach do małej miejscowości Borki. Była córką komendanta Aleksandra Sokołowskiego, który został zamordowany wiele lat temu... złapano sprawcę, który rzekomo przyznał się do winy... Ale czy aby na pewno to on był winny?

Maja widziała śmierć swojego taty na własne oczy. Miała wtedy siedem lat. Wie, że mogła pomóc... mogła coś powiedzieć... Przecież to widziała.... tylko ona wie jak to naprawdę wtedy wyglądało....

Niestety wieść o przyjeździe Majki do miasteczka nie budzi radość i wśród policjantów, ponieważ to właśnie tam dziewczyna rozpocznie swoją pracę. Mężczyźni za wszelką cenę będą chcieli pozbyć się Majki z komisariatu... dlaczego? Czyżby się czegoś obawiali?

Tymczasem dziewczyna zaczyna współpracę z kolegą Michałem. Szukają winnego, który wkrada się do pokoi młodych dziewczyn... przy okazji okazuje się, że na jaw wychodzą różne sprawy z przeszłości...

Jak to wszystko się potoczy i czy warto byli grzebać w przeszłości?

Tego dowiecie się czytając najnowszą książkę @krystyna.mirek.pisarka :)

Zdecydowanie jest to pozycja, przy której całkowicie oderwiemy się od codziennego życia, gdyż całą uwagę musimy skupić na tym, co dzieje się w książce. Zagadka goni zagadkę, a autorka zapowiada kontynuację, czego już nie mogę się doczekać ")

Avatar użytkownika - Margarita1980
Margarita1980
Przeczytane:2022-04-20, Ocena: 6, Przeczytałem, 52 książki w 2022, Storytel, audiobook,

Do komendy policji małej miejscowości Borki pod Krakowem przyjeżdża na staż Maja Sokołowska, córka zamordowanego przed wielu laty komendanta tutejszej policji, Aleksandra Sokołowskiego. W dniu zabójstwa ojca Maja miała siedem lat i była świadkiem śmierci ojca. Dziewczyna mimo lat terapii i studiów psychologicznych nie uporała się do końca z traumą. Jej przyjazd wywołuje poruszenie zarówno wśród policjantów jak i lokalnych władz. W miasteczku, gdzie wszyscy wszystkich znają powrót córki komendanta, lokalnej legendy i bohatera jest nie lada sensenacją. Dziewczyna nie ukrywa, że wróciła do rodzinnej miejscowości, aby odkryć kto i dlaczego zamordował jej ojca. Wkrótce okazuje się, że nie tylko Maja musi zmierzyć się z przeszłością, ale także ludzie, których w dzieciństwie nazywała ,,wujkami". Czy dziewczynie uda się odkryć tajemnice rodziców i ich przyjaciół?

,,Blizny przeszłości" to powieść otwierająca nowy cykl kryminalny Krystyny Mirek. W powieści odkrywamy tajemnice aktualnie toczonego śledztwa, dotyczącego zakradania się do pokoi nastolatek, tak jak robił to wiele lat wcześniej gwałciciel, którego ujął komendant Sokołowski, zwany Sokołem, jak i wydarzeń, którego poprzedziły jego śmierć. W tym tomie dowiadujemy się tylko, kto chce, aby Maja zaprzestała śledztwa i poznajemy tylko niektóre pobudki, które tymi osobami kierują. Więcej dowiemy się zapewne w kolejnych tomach, po które na pewno sięgnę.

Jeśli lubicie kryminalne serie, to cykl ,,Blizny przeszłości" powinien was zainteresować.

Kryminał w wydaniu Krystyny Mirek- coś nowego, ale nadal wspaniałego. To autorka, której książki z każdym wydaniu czyta się jednym tchem i tak też przecytałam tą powieść. Duzo tajemnic, dużo strachu, policyjne śledztwo, niesamowita policjantka i wreszcie finał ujawniający wiele dawnych tajemnic i podtzrymujący tezę, że za każdą zbrodnię wcześniej czy później czeka spawcę kara.

Avatar użytkownika - przyrodaz
przyrodaz
Przeczytane:2022-01-25, Ocena: 6, Przeczytałem,

Jest niewiele książek, które potrafią mnie zaskoczyć. Tutaj moje zdumienie zostało niemało podwojone ze względu na niekończący się koniec, który został wywrócony do góry nogami. Poznałam tajniki miłości z przeszłości i sprawy, które jak się okazuje zawsze miały drugie dno. Bohaterowie piękni potrafili być również inteligentni i przebiegli. Ich historie były bardziej zawiłe niż skarpetki w pralce i zawsze czegoś gdzieś brakowało. Przy każdym nowym elemencie historii, gdy tylko odnaleźli jeden kawałek układanki, zaraz obok był drugi z zupełnie innej paczki. Tajemniczość górowała do ostatniej linijki, gdzie przy końcu zaczęła smakować najlepiej.
Mam uwagę do czytelników, by nie zaczynali jej czytać bez części drugiej, gdyż prawdziwa wisienka na torcie przypadła w rozwiązaniu tomu drugiego, który jest jeszcze przede mną.
A o czym jest książka?
O młodej dziewczynie, która przyjęła się do policji, by rozwiązać sprawę śmierci rodziców. Początkowo wydaje się, że wie więcej niż pokazuje, aczkolwiek z pewnych względów nie jest w stanie dociec prawdy. Miejscowa szlachta bardzo się jej obawia, gdyż ich rękawy są mocno umoczone w sprawie i autorka wcale tego nie ukrywa. Nie znamy motywu zbrodni, choć wiemy, że wiele spraw zostało przeprowadzonych nielegalnie. Wątkiem pobocznym będą tutaj inne niewyjaśnione włamania, znęcanie się nad rodziną, motyw chorób psychicznych i miłości, której wciąż wszędzie jest za mało. Majka sporo namiesza w życiu mieszkańców i czasami będą to rzeczy dobre, niekiedy niepotrzebne, a innym razem... Cóż, nie chcę tu za wiele zdradzać, ale miłośnicy historii o miłości również będą z niej zachwyceni.
Impulsywność, to z pewnością motyw przewodni tej książki. Ludzie posiadający pieniądze odkryją swoje nawet trzecie oblicze, którego się niespodziewałam. Wszelakie ciche wody zaczną zmieniać swoje życie, a stałe związki ulegną rozsypce. To wszystko za sprawą jednej dziewczyny imieniem Majka, która bardzo chciała odkryć przeszłość.
Zaliczam tą książkę do bardzo udanych lektur i daję jej najwyższą notę:-)

Avatar użytkownika - Stenka
Stenka
Przeczytane:2022-01-11, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2019,

Krystyna Mirek to autorka znana z wielu powieści obyczajowych. Ta nazwana jest thrillerem psychologicznym, chociaż nazwałabym ja raczej książką obyczajową z wątkiem kryminalnym. Główną bohaterką jest Maja, córka policjanta Aleksandra Sokołowskiego, zabitego 17 lat wcześniej. Była ona świadkiem zabójstwa ojca i od tego czasu przeżywa traumę i lęki. Część tego co widziała ukrye jest głeboko w jej podświadomości. Wraca do rodzinnego miasteczka, aby poznać i zmierzyć się z prawdą. Musi się zmierzyć z wieloma tajemnicami i zmową milczenia. Aby jednak dotrzeć do rozwiązania zagadki trzeba przeczytać tom drugi. Autorka w swej powieści poruszyła wiele istotnych problemów, m. in. układy polityczne wśród urzędników.

"Blizny przeszłości " to pierwszą częścią cyklu o tym samym tytule. Po 15 latach do niewielkiej miejscowości Borki wraca Maja Sokołowska, córka ówczesnego komendanta Aleksandra. W dzieciństwie na jej oczach rozegrała się straszna tragedią gdyż jako jedyna widziała śmierć swojego ojca. Mimo, iż zabójca został złapany, to Maja i tak zaczyna grzebać w przeszłości co zdecydowanie zaczyna przeszkadzać kilku ważnym osobom z miasteczka. Próbuje dociec prawdy lecz nie ma pojęcia, iż może się okazać że wszystko w co wierzyła było jedynie kłamstwem.

"Blizny przeszłości" niezwykle ciekawa obyczajówka z wątkiem kryminalnym idealnie pokazujący małomiasteczkowy klimat, pełen sekretów, korupcję i układy na najwyższych szczeblach władzy. Całość obnaża życie w małych miejscowościach gdzie nic nie umyka sąsiadom. Sam wątek kryminalny jest intrygujący i ciekawie poprowadzony co razem z tłem obyczajowym i emocjami bohaterów, tworzy niezwykle spójną całość. Lekkie pióro powoduje, iż całość czyta się wręcz błyskawicznie. Otwarte zakończenie zdecydowanie zmusza do sięgnięcia po kolejną część. "Blizny przeszłości " to bardzo lekki thriller bez krwi i drastycznych scen gdzie na pierwszy plan wysuwają się tajemnice i prawda, którą nie każdy chce by ujrzała światło dzienne.

Złoty płatek śniegu
Krystyna Mirek0
Okładka ksiązki - Złoty płatek śniegu

W święta najważniejsza jest miłość. Każdy jej pragnie. Ale kiedy wreszcie się pojawia, potrafi nieźle namieszać. Julka, zakochana nastolatka, wiezie do...

Dawne tajemnice
Krystyna Mirek0
Okładka ksiązki - Dawne tajemnice

RODZINA JEST NAJWAŻNIEJSZA, ALE TO BLISCY KRZYWDZĄ NAJMOCNIEJ Majka próbuje rozwikłać tajemnicę śmierci ojca. Prawda jednak ma bardzo wysoką cenę...

Zbrodnia jest jak drzewo (...). Do rozwiązania zagadki nie prowadzi prosta autostrada. Wątki rozwijają się raczej niczym korzenie. W różne strony. Ale wystarczy, że złapiesz choćby jeden, nawet najsłabszy. Każdy i tak doprowadzi cię do pnia.

Immunitet
Remigiusz Mróz