Mi這sne tajemnice

Ocena: 5.36 (11 g這s闚)

Kiedy najwi瘯szego przystojniaka w Londynie zaczyna prze郵adowa w snach pewna znajoma dziewczyna, sytuacja wymyka si spod kontroli...

Penelopa Featherington skrycie uwielbia brata przyjaci馧ki od... w豉軼iwie od zawsze. Po sp璠zeniu po這wy 篡cia na obserwacji Colina Bridgertona z daleka Penelopa my郵i, 瞠 wie o nim wszystko, ale nagle natyka si na jego najg喚bszy sekret... i zaczyna si obawia, 瞠 mo瞠 jednak wcale go nie zna. Colin Bridgerton jest zm璚zony swoj reputacj lekkoducha i pustego czarusia, ma tak瞠 do嗆 tego, 瞠 wszyscy przejmuj si autork znanej rubryki plotkarskiej, lady Whistledown, kt鏎a wspomina o nim w pierwszych zdaniach ka盥ej swojej publikacji. Jednak po powrocie z podr騜y zagranicznej Colin odkrywa, 瞠 篡cie w Londynie ca趾owicie si zmieni這, co dotyczy zw豉szcza Penelopy Featherington! Kiedy okazuje si, 瞠 Penelopa ma w豉sne sekrety, ten, kt鏎y dot康 unika zwi您k闚, musi zdecydowa: czy jest ona dla niego najwi瘯szym zagro瞠niem, czy te szans na szcz窷cie...

,,Czaruj帷y amanci, powabne i pe軟e sekret闚 damy, fajerwerki nastroj闚 i uczu, blichtr czas闚 Regencji i p馧mrok pa豉c闚, w kt鏎ym rodz si mi這sne intrygi. Je郵i do tego dodamy jeszcze wplecione elementy ba郾iowej fabu造 i sympatyczne postaci drugoplanowe otrzymamy przepis na romans doskona造, jakim jest cykl Bridgertonowie".

,,Publishers Weekly"

Tagi: b鏬

wi璚ej

Kup ksi捫k Mi這sne tajemnice

Cytaty z ksi捫ki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytat闚 z tej ksi捫ki.

Dodaj cytat

Zobacz tak瞠

Mi這sne tajemnice - opinie o ksi捫ce

Kto 郵edzi czytane przeze mnie ksi捫ki, wie 瞠 najcz窷ciej si璕am po thrillery, sensacj i krymina造. Romans to nie jest m鎩 ulubiony gatunek literacki, jednak co jaki czas lubi sobie zaserwowa tak lekk lektur. Jak w dodatku mog si jeszcze po鄉ia czytaj帷 j, to ju w og鏊e jest bomba. To wszystko znalaz豉m w rewelacyjnej serii o Bridgestonach. Normalnie po przeczytaniu pierwszej cz窷ci zakocha豉m si w tych ksi捫kach i ich bohaterach.

Bridgestonowie to wielodzietna rodzina 篡j帷a w pocz徠kach XIX wieku. A ka盥y tom opowiada histori mi這sn jednego z ich dzieci. W XIX wieku zdobywanie mi這軼i nie by這 prost spraw. To czas kiedy bardzo wiele rzeczy nie wypada這 robi przede wszystkim kobietom. Panie ubiera造 si w gorsety i suknie do samej ziemi. Nie mog造 pokaza cho熲y odrobiny ramionka czy chocia瘺y kawa貫k kolanka. Bo to przecie im nie przystoi. W tamtych czasach mia造 jedynie pi瘯nie wygl康a, w bardzo wczesnym wieku znale潭 m篹a i urodzi dziedzica fortuny. Jednak upolowanie m篹a, kt鏎y b璠zie dobr parti, nie by這 takie proste. Nie by這 bowiem przyzwoite, 瞠by m這dzi ludzie zbyt d逝go ze sob rozmawiali bez przyzwoitki. W takim razie jak Ci ludzie mieli si pozna przed 郵ubem?

W takich czasach przysz這 篡 Bridgertonom. A spos鏏 w jaki autorka opisuje te obyczaje tamtych czas闚, mnie rozbawi do 貫z. Poznajcie zatem kolejnego z rodu, Colina Bridgertona i histori jego mi這軼i.

Penelope Fratherington to takie brzydkie kacz徠ko. Kiedy by豉 w wieku, w kt鏎ym matka wprowadzi豉 j do towarzystwa, nie by豉 pi瘯no軼i. Nale瘸豉 do puszystych dziewcz徠, kt鏎e by造 niewidzialne dla otoczenia. Od zawsze po鈔ednio uczestniczy豉 w 篡ciu Bridgerton闚. Przyja幡i豉 si z Eloise Bridgerton, by豉 lubiana przez lady Bridgerton i braci Eloise. Na balach Penelope zawsze sta豉 pod 軼ian, nikt nie prosi jej do ta鎍a. Kolejne sezony towarzyskie mija造 a panna Fratherington nie mia豉 adorator闚. Lata mija造 a ona z grubiutkiej dziewuszki przerodzi豉 si w pi瘯n kobiet. Ale mimo wszystko zasili豉 szeregi starych panien. To jednak dawa這 jej odrobin swobody, bo ju nie musia豉 tak bardzo ba si o swoj godno嗆, bo przecie by豉 star pann, kt鏎ej nikt ju nie we幟ie za 穎n.

Po kilku latach nieobecno軼i do kraju i rodziny wraca Colin Bridgerton. Nieziemsko przystojny, m這dy cz這wiek od razu zostaje wzi皻y na celownik m這dych panien i ich krwio瞠rczych matek. Pewnego dnia Colin zauwa瘸 Penelope, kt鏎a by豉 jaka inna ni zwykle. Zawsze by豉 niewidzialna dla otoczenia, ale jednocze郾ie w gronie przyjaci馧 stawa豉 si b造skotliw os鏏k. Od lat by豉 to po prostu Penelope, przyjaci馧ka siostry, kt鏎 zawsze lubi, ale dzi jest jaka nie zwyczajna. Po wielu perypetiach u鈍iadamia sobie, 瞠 dziewczyna nie jest mu oboj皻na, 瞠 z ni chce sp璠zi reszt 篡cia. Zauwa瘸, 瞠 Penelope jest pi瘯n kobiet, 瞠 opr鏂z b造skotliwego umys逝 ma te cudne oczy i usta, w kt鏎ych chce si zatapia nieprzerwanie. Dociera do niego, 瞠 si zakocha!

Jak towarzystwo i rodzina zareaguje na wybrank jego serca? A sama Penelope jak przyjmie Colina?

Julia Quinn to mistrzyni gatunku. Tego nie mo積a jej odm闚i. Spos鏏 jaki przedstawia te wszystkie obyczaje, mezalianse jest po prostu genialny. Od pierwszego tomu z ogromn przyjemno軼i czytam jej ksi捫ki. I pewnie czyta豉bym cz窷ciej, gdyby nie kolejki w bibliotece do nich.

Ta cz窷 tak瞠 napisana jest prostym, 豉two przyswajalnym j瞛ykiem, przez to ksi捫k po prostu si ch這nie. Autorka pisze tak, 瞠 nie zauwa瘸m kiedy przewracam strony. To romans, gdzie akcj jest rozw鎩 uczucia dw鎩ki m這dych ludzi. Przy tym autorka pisz帷 potrafi mnie rozbawi do 貫z, ale te wzruszy豉 tak瞠 do 貫z. Nie my郵cie, 瞠 przy tej ksi捫ce si tylko p豉cze, nie, nic z tych rzeczy. To barwnie opisana historia rodz帷ej si mi這軼i Colina, historia pokazuje jak z brzydkiego kacz徠ka wyrasta pi瘯na kobieta, kt鏎a zachwyci豉 tego w豉軼iwego m篹czyzn. Co spowodowa這 zako鎍zenie z happyendem.

Ko鎍z帷 mog jedynie Was zapewni, 瞠 kiedy si璕ni璚ie po t i pozosta貫 cz窷ci serii nie b璠ziecie 瘸這wa. Ksi捫ki opisane s w taki spos鏏, 瞠 chce si to czyta bez ko鎍a. Fani gatunku na pewno b璠 zadowoleni. To pi瘯na, wzruszaj帷a jednocze郾ie roz鄉ieszaj帷a historia, z kt鏎 warto zarwa noc.

Polecam

Avatar u篡tkownika - Czytomanka
Czytomanka
Przeczytane:2022-03-20,

Czwarty tom Bridgerton闚, kt鏎ego nie mog豉m si doczeka. Historia dotyczy Colina, Penelopy i Lady Whistledown. Jestem zakochana w ka盥ej serii i tu poziom jest utrzymany z poprzednich! Klimat w ksi捫ce jest niesamowity, ka盥 kom鏎k cia豉 czu豉m si jakbym tam by豉.

IG: Czytomanka

👉 Kiedy najwi瘯szego przystojniaka w Londynie zaczyna prze郵adowa w snach pewna znajoma dziewczyna, sytuacja wymyka si spod kontroli… Penelopa Featherington skrycie uwielbia brata przyjaci馧ki od... w豉軼iwie od zawsze. Po sp璠zeniu po這wy 篡cia na obserwacji Colina Bridgertona z daleka Penelopa my郵i, 瞠 wie o nim wszystko, ale nagle natyka si na jego najg喚bszy sekret... i zaczyna si obawia, 瞠 mo瞠 jednak wcale go nie zna.

👉 Ksi捫k przeczyta豉m w dwa wieczory. Czyta這 si bardzo szybko i ci篹ko by這 si od niej oderwa, a codzienne obowi您ki zosta造 przek豉dane na rzecz ksi捫ki. To rzadko嗆 tak mocno zag喚bi si w 鈍iat ksi捫ki, 瞠by pomija rzeczywisto嗆. 安ietna seria!

❗Ocena: 10/10

Avatar u篡tkownika - zaczytana_optymi
zaczytana_optymi
Przeczytane:2022-01-16,

"Mi這sne tajemnice" - zdecydowanie ten tytu za d逝go le瘸 na mojej p馧ce. Chcia豉m go czyta w 鈍i皻a, ale nie by這 czasu.. p騧niej sylwester...I mamy ju 10.01! Kiedy w weekend mia豉m ochot na czytanie si璕n窸am po moich Bridgerton闚 Maj sporo stron, ale podczas ich czytania zapominam o rzeczywisto軼i... zatapiam si wtedy w innym 鈍iecie... oczami wyobrazni ju widz ten Londyn... ludzi i te pi瘯ne suknie balowe

Tym razem przysz豉 kolej na Colina-kolejnego z braci. Lubi podr騜e...wyje盥瘸 wtedy na d逝go zostawiaj帷 swoj matk i rodze雟two bez informacji... zawsze ch皻nie wraca do domu rodzinnego... ale czego mu w nim brakowa這.
Dowiadujemy si tego w trakcie czytania. Niby taka oczywista sprawa - mi這嗆... A jednak nie dla wszystkich Colin mia ju 33 lata i nie bra pod uwag, 瞠 kiedy si zakocha...

Natomiast ONA... - Penelopa kocha豉 Colina od zawsze... wydawa這 jej si, 瞠 jest dla niej nieosi庵alny...A ona sama zostanie star pann zajmuj帷 si w przysz這軼i swoj matk.

W 篡ciu tej dw鎩ki zachodz zmiany. Ona pozna jego skrywane tajemnice, a Colin odkryje, 瞠 Penelopa jest... No w豉郾ie kim? Jak to wszystko wp造nie na ich relacje? Kiedy Colin odkryje, 瞠 tak naprawd kocha Penelop?
Czy mi這嗆 przezwyci篹y wszystko?

Lubicie t rodzink?
Bardzo lubi romanse historyczne, a rodzin Bridgerton闚 pokocha豉m od pierwszego tomu! Jak瞠 jestem szcz窷liwa, 瞠 przede mn jeszcze 4, na kt鏎e czekam z niecierpliwo軼i

Polecam pozna ca陰 rodzink! Zw豉szcza, 瞠 dialogi s zabawne i zapewniam, 瞠 nie jeden raz b璠ziecie si u鄉iechali sami do siebie

Avatar u篡tkownika - alams
alams
Przeczytane:2017-09-22,

Oczywi軼ie cudowna powie軼 przenios豉 mnie w inny 鈍iat ju od pierwszego rozdzia逝, wyj徠kowi bohaterzy tajemnice, intrygi, mi這嗆 i troch poczucia humoru czego chcie wiecej ksi捫ka wci庵aj帷a super si czyta i oczywi軼ie szcz窷liwe zako鎍zenie :)

Avatar u篡tkownika - atena
atena
Przeczytane:2017-02-17,
Jeden z lepszych romans闚 historycznych jakie przeczyta豉m. Ona - 28-letnia panna, on - ksi捫 wa喚saj帷y si po 鈍iecie, znaj si od zawsze (przecie ona jest najlepsz przyjaci馧k jego siostry), ale dopiero wsp鏊ne rozwi您anie tajemnicy kim jest Lady Whistledown zbli瘸 ich do siebie.

Drogi Czytelniku!
Powiadaj, 瞠 mi這嗆 gorsza jest ni rozwolnienie. Jednak瞠, je郵i dost徙i Ci ten zaszczyt i strza豉 amora dosi璕nie twego zadka, z pewno軼i to poczujesz. B璠ziesz mie wra瞠nie, jakby moc supermana w ciebie wst徙i豉. B璠ziesz w stanie przenosi g鏎y i zawr鏂i bieg rw帷ego potoku. A co, je郵i uczucie to, kie趾uje w tobie od dawna? Wtedy jeste w stanie po陰czy s這鎍e z ksi篹ycem, nazywaj帷 to zjawisko imieniem ukochanej osoby.

O nie! LadyWhistledownzosta豉 odkryta. Ta tajemnicza i do嗆 rzeczow posta, kt鏎a przez d逝窺zy czas umila豉 nam czytanie powie軼i, a swoimi trafnymi, lecz ostrymi docinkami potrafi豉 przestawi rzeczow sytuacj, ju wi璚ej nie napisze dla nas nic. Nie b璠ziesz ju wiedzie, o czym szumi wierzby na wystawnych balach i jakie sekrety chcieli ukry arystokraci.

Autorka raz na zawsze po這篡豉 kres kronikom przez ni pisanym, gdy jej tajemniczo嗆 nie b璠zie ju ciekawa, a jednocze郾ie nie otrzymamy ju tej dawki nie pewno軼i, kto si ukrywa pod pseudonimem.

Kolejnym naszym przystojnym amantem staje si Colin. Mam nadziej, 瞠 nie tylko ja by豉m ciekawa, jaka historia zosta豉 przygotowana dla niego, a gdy dodamy do tego Penelopy, uwierzcie, b璠zie ciekawie.
Mo積a by powiedzie, 瞠 ka盥a z tych historii jest do嗆 przewidywalna, schematyczna. Jednak czy zawsze nale篡 zbacza z drogi, aby osi庵n望 co nowego? Niekoniecznie, chocia....

W tej cz窷ci nic nie jest do reszty podobne. Nie mamy tu nagle nap造waj帷ej mi這軼i, a uczucie, kt鏎e przez lata szczelnie skrywane dojrzewa這. Autorka po raz kolejny, swoim pi鏎em, sprawia, i czytelnik, zaczynaj帷 zag喚bia si w fabu喚, czuje zainteresowanie i dociekliwie pod捫a torem narzuconym przez bohater闚, 鄉iej帷 si przy tym, jak i wpadaj帷 w melancholi.

G堯wna bohaterka zosta豉 w bardzo ciekawy spos鏏 przedstawiona, chocia od pocz徠ku wiadomo, 瞠 nie nale篡 ona do pokornych. Jedno cia這 skrywa dwa r騜ne i pokr皻ne charaktery.

Za ka盥ym razem, kiedy si璕am po kolejny tom, przepadam bez pami璚i, odbywam fascynuj帷, jak瞠 emocjonuj帷 podr騜 w czasie, kt鏎a niesie za sob moc wra瞠, ukojenie, jak i romantyczny, obezw豉dniaj帷y klimat, uzmys豉wiaj帷y, i ka盥y zas逝guje na prawdziwe uczucie i spe軟ienie. Fascynuj帷e jest to, jak kolejni cz這nkowie rodziny Bridgerton闚 豉mi wszelkie zasady, porzucaj stereotypy i przek豉daj rodzin oraz mi這嗆 nad wszelkie konwenanse i kr捫帷e plotki. Tym razem by這 podobnie, a jednak, cho mi這嗆, kt鏎a stopniowo kie趾owa豉 zszokowa豉 samych zainteresowanych, to musia豉 si ona r闚nie zmierzy z najwi瘯szym z mo磧iwych skandalem. Czy uczucie b璠zie w stanie to przetrwa?

Ta cz窷 to bezsprzecznie czas odkrywania kart, zar闚no wobec siebie, by pozna wreszcie w豉sne uczucia, przed jakimi tak mocno si wzbrania這, jak i ujawnienie najbardziej emocjonuj帷ego sekretu, kt鏎y utrzyma si niewzruszony przez tyle lat. Czy jednak podw鎩ne 篡cie nie przyniesie zbyt wielu przykrych konsekwencji? Jak zareaguje towarzystwo, a co najwa積iejsze najbli窺i, kt鏎zy przecie tak瞠 usilnie pragn瘭i odkry to窺amo嗆 Lady Whistledown? Czy warto ujawnia prawd czy mo瞠 lepiej pozwoli, by kto inny przypisa sobie talent i wszelkie dokonania? Wyb鏎 nie b璠zie 豉twy, dlatego czytelnika czeka prawdziwy emocjonalny rollercoaster, kt鏎y poch豉nia si w ca趾owitym amoku.

Fundamentem tej porywaj帷ej historii s fenomenalnie nakre郵one, wyj徠kowo z這穎ne i nieprzeniknione postacie. Autorka zafundowa豉 czytelnikom ca陰 plejad barwnych bohater闚, a ka盥y z nich skrywa swoje sekrety, walczy z w豉snymi demonami, ukrywa si pod starannie dobran mask. Penelopa Featherington, jak i Collin Bridgerton od pocz徠ku serii silnie intrygowali i wyr騜niali si na tle ca貫j 鄉ietanki, dlatego czytanie o ich losach stanowi wyj徠kow przyjemno嗆, jak chcia這by si delektowa jak najd逝瞠j.

Doskona貫, przemawiaj帷e kreacje bohater闚, obezw豉dniaj帷y klimat dope軟iony skandalami i gor帷ymi plotkami, paleta odurzaj帷ych, skrajnych emocji, a wszystko to dopieszczone przyjemnym i sugestywnym pi鏎em. Gwarantuj, 瞠 czwarta cz窷 serii o b造skotliwych Bridgertonach zatrz瘰ie Waszym sercem! Polecam gor帷o!

Przeczyta豉m kolejn cz窷! I nadal jestem bardzo na TAK!

Kto z Pa雟twa jest ju po lekturze trzech pierwszych cz窷ci i zastanawia si kim jest tajemnicza dziennikarka, kt鏎ej s這wami rozpoczyna si ka盥y rozdzia? Ja zupe軟ie o niej nie my郵a豉m. Skupiona na losach rodzinny Bridgerton闚, z zapartym tchem poch豉nia豉m kolejne zdania. A tu nadesz豉 niespodzianka.

Penelopa by豉 dla mnie postaci niewidzialn do czasu obejrzenia ekranizacji powie軼i. Od tamtej pory zapa豉豉m do niej wielk sympati. Wreszcie j zobaczy豉m. Przemi豉 i tak urocza, 瞠 bardziej si nie da. Sama s這dycz. Na pierwszy rzut oka bo jak wiadomo, cicha woda brzegi rwie. Przez ca造 czas wzdycha do Colina Bridgertona - m篹czyzny zakochanego w podr騜ach. Jego 篡ciowym celem wydaje si zwiedzenie jak najwi瘯szej ilo軼i miejsc na 鈍iecie. Pen nikomu nie m闚i o uczuciu jakim go darzy, ale kto potrafi naprawd patrze, dostrze瞠 je.

Czy jej cierpliwo嗆 zostanie w ko鎍u nagrodzona?

Dziewczyna bacznie obserwuje co dzieje si wok馧 niej. Robi to niezwykle umiej皻nie. Nikt nawet nie podejrzewa, 瞠 mo瞠 co ukrywa..

Julia Quinn nie rozczaruje. Ona nadal czaruje czytelnika swoj pomys這wo軼i i zr璚znym pi鏎em. Z uporem maniaka b璠 powtarza, 瞠 ta seria trafia na p馧k tych najlepszych, jakie by這 mi dane czyta. Lektura sprawia ogrom niczym nie zm帷onej przyjemno軼i i rado軼i, a przecie o to chodzi, prawda? Quinn bawi i wzrusza. Kruszy serce, albo pokrywa je mi瘯kim kocykiem. Jak kto woli. Bardzo Pa雟twa zach璚am, aby te pi耩 tom闚 wzi望 pod uwag podczas uk豉dania listy ksi捫ek na wakacje.

Kolejny fantastyczny tom. Bardzo lubi styl tej autorki i czekam na kolejne tomy.

Avatar u篡tkownika - Amarisa
Amarisa
Przeczytane:2022-01-04, Ocena: 5, Przeczyta豉m, 52 ksi捫ki 2022, Mam,

Moimi wra瞠niami - jak zawsze - dziel si na moim blogu, na kt鏎y was serdecznie zapraszam :)

Inne ksi捫ki autora
Ma鹵e雟two ze snu
Julia Quinn0
Ok豉dka ksi您ki - Ma鹵e雟two ze snu

Cecilia Harcourt jest sierot, a jej brat zosta ranny podczas wojny w koloniach. Teraz ma dwa wyj軼ia: oba nie do przyj璚ia – zamieszka...

Zakochany hrabia
Julia Quinn0
Ok豉dka ksi您ki - Zakochany hrabia

Dwudziestoletnia Katherine Sheffield ju nie wierzy, 瞠 kiedykolwiek wyjdzie za m捫. Pogodzona ze swym losem postanawia zadba o to, by jej siostra, siedemnastoletnia...

Zobacz wszystkie ksi捫ki tego autora
Recenzje miesi帷a
Zagraj ze mn mi這嗆
Robert D. Fija趾owski ;
Zagraj ze mn mi這嗆
Kto tak blisko
Wojciech Wolnicki (W. & W. Gregory)
Kto tak blisko
Serce nie siwieje